NordicBet Ligaen (2014)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
615356
1 To 25-07-13
Kl. 18:00
HB Køge Lyngby Capelli Sport Stadion 2-0
615355
1 28-07-13
Kl. 13:00
Hvidovre Hobro Kæmpernes Arena 1-2
615352
1 28-07-13
Kl. 13:45
Silkeborg Brønshøj Mascot Park 4-1
615353
1 28-07-13
Kl. 15:00
FC Fredericia Marienlyst Monjasa Park 3-0
615354
1 28-07-13
Kl. 15:00
Vejle Vendsyssel FF Vejle Stadion 1-3
615351
1 28-07-13
Kl. 16:00
AC Horsens AB CASA Arena Horsens 4-1
615362
2 To 01-08-13
Kl. 18:00
Vejle Lyngby Vejle Stadion 2-0
615361
2 To 01-08-13
Kl. 19:00
Marienlyst HB Køge Odense Atletikstadion 1-1
615358
2 Fr 02-08-13
Kl. 18:30
Hvidovre FC Fredericia Kæmpernes Arena 1-1
615357
2 03-08-13
Kl. 15:00
Brønshøj AB Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-2
615360
2 04-08-13
Kl. 15:00
Vendsyssel FF AC Horsens Nord Energi Arena 0-1
615359
2 04-08-13
Kl. 16:00
Hobro Silkeborg DS Arena 5-0
615368
3 To 08-08-13
Kl. 18:00
AC Horsens Silkeborg CASA Arena Horsens 1-0
615364
3 Fr 09-08-13
Kl. 19:00
Marienlyst Hobro Odense Atletikstadion 1-2
615365
3 10-08-13
Kl. 15:00
Brønshøj Hvidovre Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-3
615363
3 11-08-13
Kl. 13:00
Lyngby Vendsyssel FF Lyngby Stadion 3-1
615367
3 11-08-13
Kl. 15:00
HB Køge FC Fredericia Capelli Sport Stadion 1-3
615366
3 11-08-13
Kl. 16:00
AB Vejle Gladsaxe Stadion 1-3
615374
4 To 15-08-13
Kl. 18:30
Silkeborg Lyngby Mascot Park 3-2
615370
4 17-08-13
Kl. 15:00
Hobro Brønshøj DS Arena 1-0
615369
4 18-08-13
Kl. 13:00
Hvidovre AB Kæmpernes Arena 4-0
615371
4 18-08-13
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Marienlyst Nord Energi Arena 2-1
615372
4 18-08-13
Kl. 15:00
FC Fredericia AC Horsens Monjasa Park 2-5
615373
4 18-08-13
Kl. 15:00
Vejle HB Køge Vejle Stadion 0-0
615380
5 To 22-08-13
Kl. 18:00
FC Fredericia Vejle Monjasa Park 1-1
615377
5 Fr 23-08-13
Kl. 19:00
HB Køge Vendsyssel FF Capelli Sport Stadion 2-1
615375
5 25-08-13
Kl. 13:00
Lyngby Brønshøj Lyngby Stadion 1-3
615379
5 25-08-13
Kl. 13:45
Silkeborg Hvidovre Mascot Park 4-2
615376
5 25-08-13
Kl. 15:00
AB Marienlyst Gladsaxe Stadion 2-0
615378
5 25-08-13
Kl. 15:00
AC Horsens Hobro CASA Arena Horsens 2-5
615383
6 31-08-13
Kl. 15:00
Marienlyst Vejle Odense Atletikstadion 2-1
615384
6 31-08-13
Kl. 15:00
Brønshøj FC Fredericia Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-3
615385
6 01-09-13
Kl. 15:00
AB Silkeborg Gladsaxe Stadion 1-1
615386
6 01-09-13
Kl. 15:00
HB Køge AC Horsens Capelli Sport Stadion 1-0
615381
6 01-09-13
Kl. 15:00
Lyngby Hobro Lyngby Stadion 2-0
615382
6 01-09-13
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Hvidovre Nord Energi Arena 1-1
615388
7 07-09-13
Kl. 15:00
Marienlyst Brønshøj Odense Atletikstadion 1-2
615390
7 08-09-13
Kl. 14:00
Hvidovre AC Horsens Kæmpernes Arena 1-4
615387
7 08-09-13
Kl. 15:00
Vendsyssel FF AB Nord Energi Arena 1-0
615392
7 08-09-13
Kl. 16:15
FC Fredericia Lyngby Monjasa Park 2-5
615391
7 Ma 09-09-13
Kl. 19:00
Hobro HB Køge DS Arena 2-1
615397
8 To 12-09-13
Kl. 18:30
AC Horsens Vejle CASA Arena Horsens 2-3
615396
8 Fr 13-09-13
Kl. 19:00
HB Køge Hvidovre Capelli Sport Stadion 2-0
615394
8 14-09-13
Kl. 15:00
Brønshøj Vendsyssel FF Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 3-0
615393
8 15-09-13
Kl. 13:00
Lyngby Marienlyst Lyngby Stadion 4-0
615398
8 15-09-13
Kl. 14:30
Silkeborg FC Fredericia Mascot Park 2-0
615395
8 15-09-13
Kl. 15:00
AB Hobro Gladsaxe Stadion 2-2
615400
9 To 19-09-13
Kl. 18:30
Hobro Vejle DS Arena 2-1
615402
9 To 19-09-13
Kl. 19:00
Marienlyst Silkeborg Odense Atletikstadion 1-2
615404
9 Fr 20-09-13
Kl. 18:30
AB HB Køge Gladsaxe Stadion 2-1
615403
9 21-09-13
Kl. 15:00
Brønshøj AC Horsens Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-2
615399
9 22-09-13
Kl. 13:00
Lyngby Hvidovre Lyngby Stadion 2-0
615401
9 22-09-13
Kl. 15:00
Vendsyssel FF FC Fredericia Nord Energi Arena 2-1
615408
10 28-09-13
Kl. 15:00
Hobro Vendsyssel FF DS Arena 2-1
615407
10 29-09-13
Kl. 13:00
Hvidovre Marienlyst Kæmpernes Arena 3-2
615409
10 29-09-13
Kl. 13:45
Silkeborg HB Køge Mascot Park 1-2
615410
10 29-09-13
Kl. 15:00
AC Horsens Lyngby CASA Arena Horsens 3-1
615405
10 29-09-13
Kl. 15:00
FC Fredericia AB Monjasa Park 1-1
615406
10 29-09-13
Kl. 15:00
Vejle Brønshøj Vejle Stadion 0-1
615389
7 On 02-10-13
Kl. 18:30
Vejle Silkeborg Vejle Stadion 3-0
615415
11 To 03-10-13
Kl. 18:30
FC Fredericia Hobro Monjasa Park 3-0
615414
11 06-10-13
Kl. 13:45
Silkeborg Vendsyssel FF Mascot Park 1-2
615412
11 06-10-13
Kl. 15:00
HB Køge Brønshøj Capelli Sport Stadion 1-1
615413
11 06-10-13
Kl. 15:00
AC Horsens Marienlyst CASA Arena Horsens 2-2
615411
11 06-10-13
Kl. 15:00
Lyngby AB Lyngby Stadion 2-1
615416
11 06-10-13
Kl. 15:30
Vejle Hvidovre Vejle Stadion 2-0
615419
12 Fr 11-10-13
Kl. 18:30
Hvidovre Vejle Kæmpernes Arena 0-4
615418
12 12-10-13
Kl. 15:00
Brønshøj Lyngby Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-2
615420
12 13-10-13
Kl. 15:00
Vendsyssel FF FC Fredericia Nord Energi Arena 0-4
615417
12 13-10-13
Kl. 16:00
AB AC Horsens Gladsaxe Stadion 3-3
615421
12 Ma 14-10-13
Kl. 19:00
HB Køge Hobro Capelli Sport Stadion 0-2
615424
13 To 17-10-13
Kl. 18:30
AC Horsens HB Køge CASA Arena Horsens 1-3
615425
13 Fr 18-10-13
Kl. 19:00
Hobro Vendsyssel FF DS Arena 4-3
615428
13 20-10-13
Kl. 13:00
Lyngby Marienlyst Lyngby Stadion 3-1
615423
13 20-10-13
Kl. 13:45
Silkeborg AB Mascot Park 5-0
615426
13 20-10-13
Kl. 15:00
FC Fredericia Hvidovre Monjasa Park 4-1
615427
13 20-10-13
Kl. 15:00
Vejle Brønshøj Vejle Stadion 0-0
615433
14 To 24-10-13
Kl. 18:30
Hvidovre Hobro Kæmpernes Arena 1-1
615431
14 26-10-13
Kl. 15:00
Marienlyst Vejle Odense Atletikstadion 0-3
615432
14 26-10-13
Kl. 15:00
Brønshøj FC Fredericia Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 2-1
615434
14 27-10-13
Kl. 13:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 0-0
615429
14 27-10-13
Kl. 15:00
Vendsyssel FF AC Horsens Nord Energi Arena 1-4
615430
14 27-10-13
Kl. 15:00
HB Køge AB Capelli Sport Stadion 1-0
615438
15 02-11-13
Kl. 15:00
Hobro Brønshøj DS Arena 2-1
615439
15 03-11-13
Kl. 15:00
FC Fredericia Marienlyst Monjasa Park 4-1
615440
15 03-11-13
Kl. 15:00
Vejle Lyngby Vejle Stadion 0-0
615435
15 03-11-13
Kl. 15:00
Silkeborg HB Køge Mascot Park 1-1
615436
15 03-11-13
Kl. 15:00
AB Vendsyssel FF Gladsaxe Stadion 0-2
615437
15 03-11-13
Kl. 15:00
AC Horsens Hvidovre CASA Arena Horsens 0-2
615446
16 To 07-11-13
Kl. 18:30
Vejle Silkeborg Vejle Stadion 1-2
615442
16 Fr 08-11-13
Kl. 18:30
Hvidovre AB Kæmpernes Arena 0-0
615441
16 09-11-13
Kl. 15:00
Brønshøj AC Horsens Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-2
615444
16 10-11-13
Kl. 13:00
Lyngby FC Fredericia Lyngby Stadion 1-0
615443
16 10-11-13
Kl. 15:00
Vendsyssel FF HB Køge Nord Energi Arena 2-1
615451
17 To 14-11-13
Kl. 18:30
Hobro Lyngby DS Arena 3-0
615447
17 17-11-13
Kl. 13:45
Silkeborg Vendsyssel FF Mascot Park 2-0
615448
17 17-11-13
Kl. 15:00
HB Køge Hvidovre Capelli Sport Stadion 3-0
615449
17 17-11-13
Kl. 15:00
AB Brønshøj Gladsaxe Stadion 1-1
615450
17 17-11-13
Kl. 15:00
AC Horsens Marienlyst CASA Arena Horsens 4-1
615452
17 Ma 18-11-13
Kl. 19:00
FC Fredericia Vejle Monjasa Park 1-3
615453
18 To 21-11-13
Kl. 18:30
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion 1-2
615456
18 Fr 22-11-13
Kl. 18:30
Hvidovre Vendsyssel FF Kæmpernes Arena 2-0
615457
18 23-11-13
Kl. 14:30
Vejle Hobro Vejle Stadion 2-2
615454
18 23-11-13
Kl. 15:00
Marienlyst AB Odense Atletikstadion 2-1
615455
18 23-11-13
Kl. 15:00
Brønshøj HB Køge Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-0
615458
18 24-11-13
Kl. 15:00
FC Fredericia Silkeborg Monjasa Park 0-2
615445
16 On 27-11-13
Kl. 18:30
Marienlyst Hobro Odense Atletikstadion 0-1
615422
12 01-12-13
Kl. 13:30
Marienlyst Silkeborg Odense Atletikstadion 1-3
615464
19 To 20-03-14
Kl. 18:00
Hobro FC Fredericia DS Arena 1-0
615460
19 22-03-14
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Brønshøj Nord Energi Arena 0-3
615459
19 23-03-14
Kl. 13:45
Silkeborg Hvidovre Mascot Park 2-0
615461
19 23-03-14
Kl. 15:00
HB Køge Marienlyst Capelli Sport Stadion 3-0
615462
19 23-03-14
Kl. 15:00
AB Lyngby Gladsaxe Stadion 0-3
615463
19 23-03-14
Kl. 16:00
AC Horsens Vejle CASA Arena Horsens 0-0
615470
20 To 27-03-14
Kl. 18:00
Hobro Silkeborg DS Arena 0-1
615468
20 29-03-14
Kl. 15:00
Marienlyst Vendsyssel FF Odense Atletikstadion 2-3
615469
20 29-03-14
Kl. 15:00
Brønshøj Hvidovre Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-0
615467
20 30-03-14
Kl. 13:00
Lyngby HB Køge Lyngby Stadion 1-2
615465
20 30-03-14
Kl. 15:00
FC Fredericia AC Horsens Monjasa Park 3-0
615466
20 30-03-14
Kl. 15:00
Vejle AB Vejle Stadion 0-1
615476
21 To 03-04-14
Kl. 18:30
AC Horsens Hobro CASA Arena Horsens 2-0
615472
21 Fr 04-04-14
Kl. 18:30
Hvidovre Marienlyst Kæmpernes Arena 2-0
615473
21 06-04-14
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Lyngby Nord Energi Arena 0-3
615474
21 06-04-14
Kl. 15:00
HB Køge Vejle Capelli Sport Stadion 1-1
615475
21 06-04-14
Kl. 15:00
AB FC Fredericia Gladsaxe Stadion 1-0
615471
21 06-04-14
Kl. 16:00
Silkeborg Brønshøj Mascot Park 0-1
615477
22 12-04-14
Kl. 14:30
Silkeborg AC Horsens Mascot Park 1-3
615478
22 12-04-14
Kl. 15:00
Hobro AB DS Arena 1-2
615482
22 12-04-14
Kl. 15:00
Marienlyst Brønshøj Odense Atletikstadion 1-3
615481
22 13-04-14
Kl. 13:00
Lyngby Hvidovre Lyngby Stadion 3-2
615479
22 13-04-14
Kl. 15:00
FC Fredericia HB Køge Monjasa Park 1-0
615480
22 13-04-14
Kl. 15:00
Vejle Vendsyssel FF Vejle Stadion 1-0
615486
23 To 17-04-14
Kl. 13:00
Hvidovre FC Fredericia Kæmpernes Arena 2-1
615487
23 To 17-04-14
Kl. 13:00
Brønshøj Vejle Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 2-1
615488
23 To 17-04-14
Kl. 13:00
Marienlyst Lyngby Odense Atletikstadion 0-3
615484
23 To 17-04-14
Kl. 14:30
HB Køge AC Horsens Capelli Sport Stadion 2-1
615483
23 To 17-04-14
Kl. 15:00
AB Silkeborg Gladsaxe Stadion 1-5
615485
23 Fr 18-04-14
Kl. 16:00
Vendsyssel FF Hobro Nord Energi Arena 1-3
615489
24 20-04-14
Kl. 14:30
AC Horsens AB CASA Arena Horsens 0-0
615490
24 Ma 21-04-14
Kl. 13:00
Lyngby Brønshøj Lyngby Stadion 0-3
615494
24 Ma 21-04-14
Kl. 13:45
Silkeborg Marienlyst Mascot Park 2-0
615491
24 Ma 21-04-14
Kl. 15:00
Vejle Hvidovre Vejle Stadion 2-2
615492
24 Ma 21-04-14
Kl. 15:00
FC Fredericia Vendsyssel FF Monjasa Park 0-0
615493
24 Ma 21-04-14
Kl. 15:00
Hobro HB Køge DS Arena 0-0
615499
25 Fr 25-04-14
Kl. 18:30
Hvidovre Lyngby Kæmpernes Arena 0-3
615500
25 26-04-14
Kl. 15:00
Brønshøj Marienlyst Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 2-0
615495
25 27-04-14
Kl. 15:00
AC Horsens Silkeborg CASA Arena Horsens 2-3
615496
25 27-04-14
Kl. 15:00
AB Hobro Gladsaxe Stadion 3-0
615497
25 27-04-14
Kl. 15:00
HB Køge FC Fredericia Capelli Sport Stadion 0-0
615498
25 27-04-14
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Vejle Nord Energi Arena 1-0
615502
26 On 30-04-14
Kl. 19:00
Marienlyst Hvidovre Odense Atletikstadion 1-4
615506
26 To 01-05-14
Kl. 19:30
Hobro AC Horsens DS Arena 2-0
615501
26 03-05-14
Kl. 15:00
Brønshøj Silkeborg Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 0-2
615503
26 04-05-14
Kl. 13:00
Lyngby Vendsyssel FF Lyngby Stadion 4-1
615504
26 04-05-14
Kl. 15:00
Vejle HB Køge Vejle Stadion 0-0
615505
26 04-05-14
Kl. 15:00
FC Fredericia AB Monjasa Park 1-0
615511
27 Fr 09-05-14
Kl. 18:30
Hvidovre Brønshøj Kæmpernes Arena 1-3
615509
27 Fr 09-05-14
Kl. 19:00
HB Køge Lyngby Capelli Sport Stadion 1-2
615512
27 Fr 09-05-14
Kl. 20:15
Silkeborg Hobro Mascot Park 2-1
615507
27 10-05-14
Kl. 18:45
AC Horsens FC Fredericia CASA Arena Horsens 1-1
615508
27 11-05-14
Kl. 15:00
AB Vejle Gladsaxe Stadion 3-4
615510
27 11-05-14
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Marienlyst Nord Energi Arena 3-1
615518
28 Fr 16-05-14
Kl. 14:00
FC Fredericia Hobro Monjasa Park 0-3
615515
28 Fr 16-05-14
Kl. 15:00
Marienlyst HB Køge Odense Atletikstadion 2-0
615517
28 Fr 16-05-14
Kl. 16:15
Vejle AC Horsens Vejle Stadion 1-1
615513
28 Fr 16-05-14
Kl. 18:30
Hvidovre Silkeborg Kæmpernes Arena 3-3
615514
28 17-05-14
Kl. 15:00
Brønshøj Vendsyssel FF Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-0
615516
28 18-05-14
Kl. 13:00
Lyngby AB Lyngby Stadion 2-0
615523
29 On 21-05-14
Kl. 18:00
Hobro Vejle DS Arena 2-3
615524
29 On 21-05-14
Kl. 18:30
Silkeborg FC Fredericia Mascot Park 4-0
615520
29 On 21-05-14
Kl. 19:00
AB Marienlyst Gladsaxe Stadion 3-0
615521
29 On 21-05-14
Kl. 19:00
HB Køge Brønshøj Capelli Sport Stadion 2-0
615522
29 On 21-05-14
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Hvidovre Nord Energi Arena 0-2
615519
29 On 21-05-14
Kl. 20:15
AC Horsens Lyngby CASA Arena Horsens 1-0
615527
30 24-05-14
Kl. 15:00
Brønshøj AB Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 2-2
615528
30 24-05-14
Kl. 15:00
Marienlyst AC Horsens Odense Atletikstadion 1-0
615526
30 25-05-14
Kl. 15:00
Hvidovre HB Køge Kæmpernes Arena 1-0
615530
30 25-05-14
Kl. 15:00
Vejle FC Fredericia Vejle Stadion 0-1
615529
30 25-05-14
Kl. 17:00
Lyngby Hobro Lyngby Stadion 1-1
615525
30 Ma 26-05-14
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Silkeborg Nord Energi Arena HHT!
615531
31 To 29-05-14
Kl. 15:00
AC Horsens Brønshøj CASA Arena Horsens 1-1
615532
31 To 29-05-14
Kl. 15:00
AB Hvidovre Gladsaxe Stadion 4-0
615533
31 To 29-05-14
Kl. 15:00
HB Køge Vendsyssel FF Capelli Sport Stadion 1-0
615534
31 To 29-05-14
Kl. 15:00
FC Fredericia Lyngby Monjasa Park 2-0
615535
31 To 29-05-14
Kl. 15:00
Hobro Marienlyst DS Arena 3-0
615536
31 To 29-05-14
Kl. 17:15
Silkeborg Vejle Mascot Park 2-2
615537
32 01-06-14
Kl. 16:00
HB Køge Silkeborg Capelli Sport Stadion 1-1
615538
32 01-06-14
Kl. 16:00
Vendsyssel FF AB Nord Energi Arena 2-1
615539
32 01-06-14
Kl. 16:00
Hvidovre AC Horsens Kæmpernes Arena 2-5
615540
32 01-06-14
Kl. 16:00
Brønshøj Hobro Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 0-1
615541
32 01-06-14
Kl. 16:00
Marienlyst FC Fredericia Odense Atletikstadion 1-1
615542
32 01-06-14
Kl. 16:00
Lyngby Vejle Lyngby Stadion 3-1
615545
33 07-06-14
Kl. 14:00
Vejle Marienlyst Vejle Stadion 3-2
615546
33 Ma 09-06-14
Kl. 16:00
FC Fredericia Brønshøj Monjasa Park 2-3
615547
33 Ma 09-06-14
Kl. 16:00
Hobro Hvidovre DS Arena 2-0
615548
33 Ma 09-06-14
Kl. 16:00
Silkeborg Lyngby Mascot Park 3-1
615543
33 Ma 09-06-14
Kl. 16:00
AC Horsens Vendsyssel FF CASA Arena Horsens 1-2
615544
33 Ma 09-06-14
Kl. 16:00
AB HB Køge Gladsaxe Stadion 3-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222