1. division (2015)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
482655
1 Fr 25-07-14
Kl. 18:30
Lyngby AB Lyngby Stadion 1-0
482656
1 Fr 25-07-14
Kl. 19:00
Skive HB Køge Hancock Arena (Skive) 1-1
482658
1 26-07-14
Kl. 15:00
Vejle Boldklub Brønshøj Vejle Stadion 2-1
482659
1 27-07-14
Kl. 15:00
Viborg AC Horsens Energi Viborg Arena 1-1
482657
1 27-07-14
Kl. 15:30
AGF FC Roskilde Ceres Park 2-2
482614
1 Ma 28-07-14
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Fredericia Nord Energi Arena 2-1
482664
2 Fr 01-08-14
Kl. 19:00
FC Roskilde Skive Roskilde Idrætspark 2-3
482665
2 03-08-14
Kl. 15:00
HB Køge Viborg Capelli Sport Stadion 2-3
482660
2 03-08-14
Kl. 15:00
AC Horsens Lyngby CASA Arena Horsens 0-2
482661
2 03-08-14
Kl. 15:00
AB Vendsyssel FF Gladsaxe Stadion 2-2
482662
2 03-08-14
Kl. 15:00
Fredericia Vejle Boldklub Monjasa Park 1-1
482663
2 03-08-14
Kl. 15:30
Brønshøj AGF Tingbjerg I P 0-5
482668
3 Fr 08-08-14
Kl. 18:30
Vejle Boldklub HB Køge Vejle Stadion 1-3
482670
3 Fr 08-08-14
Kl. 18:30
Lyngby Brønshøj Lyngby Stadion 1-1
482671
3 Fr 08-08-14
Kl. 19:00
Skive AC Horsens Hancock Arena (Skive) 1-0
482669
3 10-08-14
Kl. 15:00
Vendsyssel FF FC Roskilde Nord Energi Arena 2-0
482666
3 10-08-14
Kl. 15:00
AB Fredericia Gladsaxe Stadion 2-0
482667
3 10-08-14
Kl. 15:30
AGF Viborg Ceres Park 0-2
484234
4 To 14-08-14
Kl. 19:00
HB Køge AGF Capelli Sport Stadion 0-0
484232
4 16-08-14
Kl. 15:00
Brønshøj Vendsyssel FF Tingbjerg I P 0-1
484233
4 17-08-14
Kl. 13:00
FC Roskilde Vejle Boldklub Roskilde Idrætspark 2-2
484235
4 17-08-14
Kl. 15:00
Viborg Skive Energi Viborg Arena 0-0
482672
4 17-08-14
Kl. 15:00
AC Horsens AB CASA Arena Horsens 1-0
482673
4 17-08-14
Kl. 15:00
Fredericia Lyngby Monjasa Park 2-1
484241
5 Fr 22-08-14
Kl. 19:00
FC Roskilde HB Køge Roskilde Idrætspark 1-1
484240
5 23-08-14
Kl. 15:00
Brønshøj Viborg Tingbjerg I P 1-2
484239
5 24-08-14
Kl. 15:00
Fredericia Skive Monjasa Park 2-0
484236
5 24-08-14
Kl. 15:00
AC Horsens Vendsyssel FF CASA Arena Horsens 0-1
484238
5 24-08-14
Kl. 15:30
AB AGF Gladsaxe Stadion 1-5
484237
5 24-08-14
Kl. 18:00
Lyngby Vejle Boldklub Lyngby Stadion 0-0
484242
6 To 28-08-14
Kl. 19:00
AGF Fredericia Ceres Park 2-1
484243
6 Fr 29-08-14
Kl. 18:30
Vejle Boldklub AB Vejle Stadion 1-1
484244
6 Fr 29-08-14
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Lyngby Nord Energi Arena 1-2
484245
6 31-08-14
Kl. 15:00
Viborg FC Roskilde Energi Viborg Arena 1-1
484246
6 31-08-14
Kl. 15:00
Skive Brønshøj Hancock Arena (Skive) 1-1
484247
6 31-08-14
Kl. 15:00
HB Køge AC Horsens Capelli Sport Stadion 0-2
484251
7 To 04-09-14
Kl. 19:00
Vejle Boldklub Vendsyssel FF Vejle Stadion 0-2
484252
7 Fr 05-09-14
Kl. 19:00
HB Køge Brønshøj Capelli Sport Stadion 2-1
484249
7 Fr 05-09-14
Kl. 19:00
Skive AB Hancock Arena (Skive) 3-3
484248
7 07-09-14
Kl. 15:30
Viborg Fredericia Energi Viborg Arena 2-2
484255
8 To 11-09-14
Kl. 19:00
Vendsyssel FF AGF Nord Energi Arena 0-3
484257
8 Fr 12-09-14
Kl. 19:00
AB Viborg Gladsaxe Stadion 0-2
484259
8 13-09-14
Kl. 15:00
Brønshøj FC Roskilde Tingbjerg I P 1-1
484256
8 13-09-14
Kl. 15:00
Lyngby Skive Lyngby Stadion 5-4
484258
8 14-09-14
Kl. 15:00
Fredericia HB Køge Monjasa Park 0-0
484254
8 14-09-14
Kl. 15:00
AC Horsens Vejle Boldklub CASA Arena Horsens 3-0
484253
7 On 17-09-14
Kl. 19:00
FC Roskilde AC Horsens Roskilde Idrætspark 0-1
484264
9 To 18-09-14
Kl. 19:00
AGF Vejle Boldklub Ceres Park 0-1
484263
9 Fr 19-09-14
Kl. 19:00
Skive Vendsyssel FF Hancock Arena (Skive) 1-1
484261
9 Fr 19-09-14
Kl. 19:00
HB Køge AB Capelli Sport Stadion 0-0
484265
9 20-09-14
Kl. 15:00
Brønshøj AC Horsens Tingbjerg I P 1-1
484260
9 21-09-14
Kl. 13:00
FC Roskilde Fredericia Roskilde Idrætspark 0-1
484262
9 21-09-14
Kl. 19:00
Viborg Lyngby Energi Viborg Arena 2-0
484267
10 Fr 26-09-14
Kl. 18:30
Vejle Boldklub Skive Vejle Stadion 1-2
484268
10 Fr 26-09-14
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Viborg Nord Energi Arena 0-1
484269
10 28-09-14
Kl. 13:00
Lyngby HB Køge Lyngby Stadion 2-0
484266
10 28-09-14
Kl. 14:30
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens 1-2
484270
10 28-09-14
Kl. 15:00
AB FC Roskilde Gladsaxe Stadion 0-4
484271
10 28-09-14
Kl. 15:00
Fredericia Brønshøj Monjasa Park 0-0
484274
11 Fr 03-10-14
Kl. 18:30
Lyngby FC Roskilde Lyngby Stadion 3-1
484273
11 04-10-14
Kl. 15:00
Brønshøj AB Tingbjerg I P 1-0
484275
11 05-10-14
Kl. 15:00
HB Køge Vendsyssel FF Capelli Sport Stadion 0-1
484272
11 05-10-14
Kl. 15:00
AC Horsens Fredericia CASA Arena Horsens 3-3
484277
11 05-10-14
Kl. 15:30
AGF Skive Ceres Park 0-0
484276
11 Ma 06-10-14
Kl. 19:00
Viborg Vejle Boldklub Energi Viborg Arena 1-1
484278
12 12-10-14
Kl. 15:00
AB Lyngby Gladsaxe Stadion 0-0
484281
12 12-10-14
Kl. 15:00
HB Køge Vejle Boldklub Capelli Sport Stadion 1-1
484282
12 12-10-14
Kl. 15:00
Skive Brønshøj Hancock Arena (Skive) 0-2
484280
12 12-10-14
Kl. 16:30
FC Roskilde Viborg Roskilde Idrætspark 1-1
484250
7 On 15-10-14
Kl. 19:00
AGF Lyngby Ceres Park 2-3
484288
13 Fr 17-10-14
Kl. 19:00
Viborg Fredericia Energi Viborg Arena 2-0
484285
13 18-10-14
Kl. 15:00
Lyngby Skive Lyngby Stadion 2-1
484286
13 18-10-14
Kl. 15:00
Brønshøj HB Køge Tingbjerg I P 1-0
484287
13 18-10-14
Kl. 15:00
Vejle Boldklub FC Roskilde Vejle Stadion 0-2
484284
13 19-10-14
Kl. 15:00
AC Horsens AB CASA Arena Horsens 3-1
484289
13 19-10-14
Kl. 15:30
AGF Vendsyssel FF Ceres Park 0-0
484295
14 To 23-10-14
Kl. 19:00
AGF AC Horsens Ceres Park 1-2
484294
14 Fr 24-10-14
Kl. 19:00
FC Roskilde Brønshøj Roskilde Idrætspark 0-0
484290
14 Fr 24-10-14
Kl. 19:00
HB Køge Lyngby Capelli Sport Stadion 1-7
484291
14 Fr 24-10-14
Kl. 19:00
Skive AB Hancock Arena (Skive) 2-1
484292
14 Fr 24-10-14
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Viborg Nord Energi Arena 1-0
484293
14 26-10-14
Kl. 15:00
Fredericia Vejle Boldklub Monjasa Park 1-3
484299
15 01-11-14
Kl. 15:00
Brønshøj Fredericia Tingbjerg I P 0-0
484298
15 02-11-14
Kl. 13:00
Lyngby FC Roskilde Lyngby Stadion 2-0
484300
15 02-11-14
Kl. 15:00
Vejle Boldklub Vendsyssel FF Vejle Stadion 0-4
484296
15 02-11-14
Kl. 15:00
AC Horsens Skive CASA Arena Horsens 2-2
484297
15 02-11-14
Kl. 15:00
AB HB Køge Gladsaxe Stadion 2-0
484301
15 02-11-14
Kl. 15:30
Viborg AGF Energi Viborg Arena 3-0
484283
12 On 05-11-14
Kl. 18:00
Vendsyssel FF AC Horsens Nord Energi Arena 2-1
484307
16 To 06-11-14
Kl. 19:00
AGF Vejle Boldklub Ceres Park 4-0
484303
16 09-11-14
Kl. 13:00
FC Roskilde AB Roskilde Idrætspark 2-4
484304
16 09-11-14
Kl. 15:00
HB Køge Skive Capelli Sport Stadion 1-0
484310
16 09-11-14
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Brønshøj Nord Energi Arena 2-2
484302
16 09-11-14
Kl. 15:00
Fredericia Lyngby Monjasa Park 1-1
484353
16 Ma 10-11-14
Kl. 19:00
Viborg AC Horsens Energi Viborg Arena 1-1
484355
17 Fr 14-11-14
Kl. 19:00
Skive FC Roskilde Hancock Arena (Skive) 1-0
484359
17 15-11-14
Kl. 15:00
Vejle Boldklub Viborg Vejle Stadion 0-1
484357
17 16-11-14
Kl. 14:00
Lyngby Vendsyssel FF Lyngby Stadion 2-1
484356
17 16-11-14
Kl. 15:00
AB Fredericia Gladsaxe Stadion 1-0
484364
18 23-11-14
Kl. 15:00
Viborg Brønshøj Energi Viborg Arena 2-0
484361
18 23-11-14
Kl. 15:00
Vendsyssel FF AB Nord Energi Arena 0-1
484362
18 23-11-14
Kl. 15:00
Fredericia Skive Monjasa Park 1-1
484360
18 23-11-14
Kl. 15:30
AGF Lyngby Ceres Park 1-0
484365
18 Ma 24-11-14
Kl. 19:00
Vejle Boldklub AC Horsens Vejle Stadion 3-1
484358
17 On 26-11-14
Kl. 18:30
Brønshøj AGF Tingbjerg I P 1-2
484354
17 30-11-14
Kl. 15:00
AC Horsens HB Køge CASA Arena Horsens 1-2
484279
12 30-11-14
Kl. 15:30
Fredericia AGF Monjasa Park 1-2
484376
19 To 12-03-15
Kl. 19:00
Lyngby Viborg Lyngby Stadion 0-1
484374
19 Fr 13-03-15
Kl. 19:00
Skive Vendsyssel FF Hancock Arena (Skive) 1-1
484377
19 14-03-15
Kl. 15:00
Brønshøj Vejle Boldklub Tingbjerg I P 0-1
484370
19 15-03-15
Kl. 15:00
AC Horsens FC Roskilde CASA Arena Horsens 1-2
484373
19 15-03-15
Kl. 15:00
HB Køge Fredericia Capelli Sport Stadion 0-0
484375
19 15-03-15
Kl. 15:30
AB AGF Gladsaxe Stadion 0-1
484378
20 To 19-03-15
Kl. 19:00
Vejle Boldklub Lyngby Vejle Stadion 1-1
484379
20 Fr 20-03-15
Kl. 19:00
Viborg AB Energi Viborg Arena 3-0
484455
20 21-03-15
Kl. 15:00
Brønshøj AC Horsens Tingbjerg I P 1-3
484453
20 22-03-15
Kl. 15:00
Vendsyssel FF HB Køge Nord Energi Arena 0-0
484454
20 22-03-15
Kl. 15:00
Fredericia FC Roskilde Monjasa Park 0-3
484452
20 22-03-15
Kl. 15:30
AGF Skive Ceres Park 2-2
484363
18 On 25-03-15
Kl. 19:00
FC Roskilde HB Køge Roskilde Idrætspark 0-1
484461
21 To 26-03-15
Kl. 19:00
Lyngby Brønshøj Lyngby Stadion 0-0
484459
21 Fr 27-03-15
Kl. 19:00
Skive Viborg Hancock Arena (Skive) 0-0
484457
21 29-03-15
Kl. 15:00
FC Roskilde Vendsyssel FF Roskilde Idrætspark 1-0
484456
21 29-03-15
Kl. 18:00
AC Horsens Fredericia CASA Arena Horsens 1-1
484463
22 To 02-04-15
Kl. 13:00
Brønshøj AB Tingbjerg I P 1-1
484464
22 To 02-04-15
Kl. 15:00
Vejle Boldklub Skive Vejle Stadion 2-1
484465
22 To 02-04-15
Kl. 15:00
Viborg HB Køge Energi Viborg Arena 2-0
484467
22 To 02-04-15
Kl. 15:00
Vendsyssel FF Fredericia Nord Energi Arena 0-0
484462
22 To 02-04-15
Kl. 16:30
AC Horsens Lyngby CASA Arena Horsens 1-0
484466
22 To 02-04-15
Kl. 19:00
AGF FC Roskilde Ceres Park 1-0
484473
23 05-04-15
Kl. 15:00
Vendsyssel FF AGF Nord Energi Arena 1-2
484472
23 Ma 06-04-15
Kl. 14:30
Fredericia Viborg Monjasa Park 1-2
484468
23 Ma 06-04-15
Kl. 15:00
AB AC Horsens Gladsaxe Stadion 0-3
484469
23 Ma 06-04-15
Kl. 15:00
Skive Lyngby Hancock Arena (Skive) 1-0
484470
23 Ma 06-04-15
Kl. 15:00
HB Køge Brønshøj Capelli Sport Stadion 1-0
484471
23 Ma 06-04-15
Kl. 15:00
FC Roskilde Vejle Boldklub Roskilde Idrætspark 2-0
484476
24 To 09-04-15
Kl. 18:30
Viborg Vendsyssel FF Energi Viborg Arena 0-0
484477
24 11-04-15
Kl. 15:00
Vejle Boldklub Fredericia Vejle Stadion 4-0
484478
24 11-04-15
Kl. 15:00
Brønshøj FC Roskilde Tingbjerg I P 0-2
484474
24 11-04-15
Kl. 15:00
Lyngby HB Køge Lyngby Stadion 1-3
484475
24 12-04-15
Kl. 15:00
AB Skive Gladsaxe Stadion 2-1
484479
24 12-04-15
Kl. 15:00
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens 1-1
484484
25 To 16-04-15
Kl. 18:30
Vendsyssel FF Vejle Boldklub Nord Energi Arena 0-0
484458
21 To 16-04-15
Kl. 20:30
HB Køge AGF Capelli Sport Stadion 1-2
484480
25 Fr 17-04-15
Kl. 19:00
Skive AC Horsens Hancock Arena (Skive) 3-0
484482
25 Fr 17-04-15
Kl. 19:00
FC Roskilde Lyngby Roskilde Idrætspark 0-0
484483
25 19-04-15
Kl. 15:00
Fredericia Brønshøj Monjasa Park 0-0
484481
25 19-04-15
Kl. 15:00
HB Køge AB Capelli Sport Stadion 3-0
484485
25 19-04-15
Kl. 15:30
AGF Viborg Ceres Park 1-1
484460
21 On 22-04-15
Kl. 19:00
AB Vejle Boldklub Gladsaxe Stadion 1-1
484488
26 Fr 24-04-15
Kl. 19:00
Skive HB Køge Hancock Arena (Skive) 1-1
484491
26 25-04-15
Kl. 14:30
AC Horsens Viborg CASA Arena Horsens 0-0
484486
26 25-04-15
Kl. 15:00
Lyngby Fredericia Lyngby Stadion 0-2
484490
26 25-04-15
Kl. 15:00
Brønshøj Vendsyssel FF Tingbjerg I P 0-3
484487
26 26-04-15
Kl. 15:00
AB FC Roskilde Gladsaxe Stadion 2-5
484489
26 26-04-15
Kl. 15:30
Vejle Boldklub AGF Vejle Stadion 1-3
484497
27 To 30-04-15
Kl. 18:00
Viborg Vejle Boldklub Energi Viborg Arena 3-3
484495
27 02-05-15
Kl. 14:30
Vendsyssel FF Lyngby Nord Energi Arena 2-0
484492
27 03-05-15
Kl. 15:00
HB Køge AC Horsens Capelli Sport Stadion 1-1
484493
27 03-05-15
Kl. 15:00
FC Roskilde Skive Roskilde Idrætspark 3-0
484494
27 03-05-15
Kl. 15:00
Fredericia AB Monjasa Park 1-0
484496
27 03-05-15
Kl. 15:30
AGF Brønshøj Ceres Park 4-0
484503
28 To 07-05-15
Kl. 19:00
FC Roskilde AGF Roskilde Idrætspark 0-2
484500
28 Fr 08-05-15
Kl. 19:00
Skive Vejle Boldklub Hancock Arena (Skive) 1-1
484502
28 Fr 08-05-15
Kl. 19:00
HB Køge Viborg Capelli Sport Stadion 0-1
484505
28 10-05-15
Kl. 15:00
Fredericia Vendsyssel FF Monjasa Park 1-1
484499
28 10-05-15
Kl. 15:00
AB Brønshøj Gladsaxe Stadion 1-1
484498
28 10-05-15
Kl. 16:30
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion 2-1
484514
29 On 13-05-15
Kl. 19:00
Viborg FC Roskilde Energi Viborg Arena 1-0
484515
29 To 14-05-15
Kl. 13:00
Vejle Boldklub HB Køge Vejle Stadion 1-0
484506
29 To 14-05-15
Kl. 13:30
Lyngby AB Lyngby Stadion 5-1
484513
29 To 14-05-15
Kl. 19:00
AGF Fredericia Ceres Park 0-1
484516
29 16-05-15
Kl. 15:00
Brønshøj Skive Tingbjerg I P 0-0
484517
29 17-05-15
Kl. 15:00
AC Horsens Vendsyssel FF CASA Arena Horsens 0-2
484520
30 Ti 19-05-15
Kl. 18:30
AGF HB Køge Ceres Park 1-1
484521
30 On 20-05-15
Kl. 19:00
Viborg Skive Energi Viborg Arena 1-1
484522
30 On 20-05-15
Kl. 19:00
Vejle Boldklub AB Vejle Stadion 3-1
484523
30 On 20-05-15
Kl. 19:00
Brønshøj Lyngby Tingbjerg I P 1-2
484518
30 On 20-05-15
Kl. 19:00
Fredericia AC Horsens Monjasa Park 1-1
484519
30 On 20-05-15
Kl. 19:00
Vendsyssel FF FC Roskilde Nord Energi Arena 1-0
484526
31 23-05-15
Kl. 16:30
Skive AGF Hancock Arena (Skive) 1-1
484528
31 24-05-15
Kl. 13:00
FC Roskilde Fredericia Roskilde Idrætspark 2-0
484529
31 24-05-15
Kl. 15:00
AC Horsens Brønshøj CASA Arena Horsens 2-2
484525
31 24-05-15
Kl. 15:00
AB Viborg Gladsaxe Stadion 2-1
484527
31 24-05-15
Kl. 15:00
HB Køge Vendsyssel FF Capelli Sport Stadion 4-0
484524
31 Ma 25-05-15
Kl. 15:00
Lyngby Vejle Boldklub Lyngby Stadion 1-2
484530
32 30-05-15
Kl. 16:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion 2-2
484531
32 30-05-15
Kl. 16:00
AB Vendsyssel FF Gladsaxe Stadion 2-0
484532
32 30-05-15
Kl. 16:00
Skive Fredericia Hancock Arena (Skive) 2-2
484533
32 30-05-15
Kl. 16:00
HB Køge FC Roskilde Capelli Sport Stadion 2-0
484534
32 30-05-15
Kl. 16:00
Brønshøj Viborg Tingbjerg I P 0-3
484535
32 30-05-15
Kl. 16:00
AC Horsens Vejle Boldklub CASA Arena Horsens 2-2
484536
33 06-06-15
Kl. 16:00
FC Roskilde AC Horsens Roskilde Idrætspark 1-2
484537
33 06-06-15
Kl. 16:00
Fredericia HB Køge Monjasa Park 1-1
484538
33 06-06-15
Kl. 16:00
Vendsyssel FF Skive Nord Energi Arena 1-2
484539
33 06-06-15
Kl. 16:00
AGF AB Ceres Park 5-3
484540
33 06-06-15
Kl. 16:00
Viborg Lyngby Energi Viborg Arena 1-1
484541
33 06-06-15
Kl. 16:00
Vejle Boldklub Brønshøj Vejle Stadion 2-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545