U19 Drenge Ligaen 2014/15 (2015)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
320517
1 09-08-14
Kl. 12:30
Vejle Silkeborg VB Parken 2-1
320518
1 09-08-14
Kl. 13:00
Randers Freja OB Randers Stadion 2-2
320514
1 09-08-14
Kl. 13:00
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Idrætspark 1-1
320515
1 09-08-14
Kl. 15:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg 0-4
320523
2 16-08-14
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park 6-0
320519
2 16-08-14
Kl. 13:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 3-0
320520
2 16-08-14
Kl. 13:00
Silkeborg Randers Freja Søholt Idrætsanlæg 1-3
320524
2 16-08-14
Kl. 15:00
FC København Esbjerg KB. P.Bangsvej 3-4
320522
2 16-08-14
Kl. 15:15
FC Midtjylland AGF Ikast FC baneanlæg 6-3
320530
3 30-08-14
Kl. 12:00
Vejle FC Midtjylland VB Parken 3-4
320527
3 31-08-14
Kl. 14:00
Esbjerg Brøndby Esbjerg Idrætspark 3-2
320532
3 31-08-14
Kl. 14:00
Silkeborg OB Søholt Idrætsanlæg 2-1
320528
3 31-08-14
Kl. 15:00
AaB FC København AaB's Anlæg 3-1
320539
4 06-09-14
Kl. 13:00
OB Lyngby OB-Ådalen 4-2
320538
4 06-09-14
Kl. 15:00
FC København AGF KB. P.Bangsvej 1-0
320536
4 06-09-14
Kl. 15:15
FC Midtjylland Randers Freja Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 5-0
320540
5 13-09-14
Kl. 13:00
Esbjerg Lyngby Esbjerg Idrætspark 2-0
320542
5 13-09-14
Kl. 13:00
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang 1-1
320543
5 13-09-14
Kl. 13:00
Vejle FC København VB Parken 0-1
320544
5 13-09-14
Kl. 13:00
Randers Freja FC Nordsjælland Randers Stadion 0-1
320545
5 13-09-14
Kl. 13:00
Silkeborg FC Midtjylland Søholt Idrætsanlæg 2-3
320513
1 Fr 19-09-14
Kl. 17:30
Lyngby FC København Lyngby Stadion 1-3
320583
11 Fr 19-09-14
Kl. 17:45
Randers Freja AaB Randers Stadion 4-3
320529
3 20-09-14
Kl. 13:00
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang 1-5
320837
13 27-09-14
Kl. 13:00
Silkeborg AGF Søholt Idrætsanlæg 0-2
320588
11 28-09-14
Kl. 12:00
FC København OB KB. P.Bangsvej 5-0
320549
6 04-10-14
Kl. 13:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion 1-1
320547
6 04-10-14
Kl. 13:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion 3-1
320551
6 04-10-14
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 3-1
320553
6 04-10-14
Kl. 13:00
OB Esbjerg OB-Ådalen 1-1
320552
6 04-10-14
Kl. 15:00
FC København Randers Freja KB. P.Bangsvej 0-0
320537
4 Fr 17-10-14
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Vejle Farum Park 4-2
320555
7 18-10-14
Kl. 13:00
AGF Lyngby Fredensvang - Kunstgræsbanen 1-2
320557
7 18-10-14
Kl. 13:00
Randers Freja Brøndby Randers Stadion, kunstgræs 4-1
320558
7 18-10-14
Kl. 13:00
Silkeborg FC København Søholt Idrætsanlæg 4-3
320554
7 18-10-14
Kl. 14:00
AaB Esbjerg AaB's Anlæg 1-1
320560
7 18-10-14
Kl. 15:15
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-0
320563
8 25-10-14
Kl. 13:00
Lyngby Vejle Lyngby Stadion 0-1
320561
8 25-10-14
Kl. 13:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 0-1
320565
8 25-10-14
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 1-1
320564
8 25-10-14
Kl. 14:00
Esbjerg AGF Esbjerg Kunstgræsbane 1-1
320567
8 26-10-14
Kl. 12:45
OB AaB OB-Ådalen 1-4
320574
9 01-11-14
Kl. 13:00
FC Nordsjælland OB Farum Park 4-1
320568
9 01-11-14
Kl. 13:00
AGF AaB Fredensvang - Kunstgræsbanen 1-1
320569
9 01-11-14
Kl. 13:00
Vejle Esbjerg VB Parken Kunstgræs 1-0
320570
9 01-11-14
Kl. 13:00
Randers Freja Lyngby Randers Stadion 3-0
320573
9 01-11-14
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-1
320580
10 Fr 07-11-14
Kl. 19:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park 5-0
320577
10 08-11-14
Kl. 13:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 1-0
320581
10 08-11-14
Kl. 13:00
OB AGF OB-Ådalen 1-5
320575
10 08-11-14
Kl. 13:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 0-1
320578
10 08-11-14
Kl. 14:00
Esbjerg Randers Freja Esbjerg Kunstgræsbane 4-1
320579
10 08-11-14
Kl. 14:00
AaB Vejle AaB's Anlæg 5-1
320582
11 15-11-14
Kl. 13:00
Vejle AGF VB Parken Kunstgræs 2-2
320584
11 15-11-14
Kl. 13:00
Silkeborg Esbjerg Søholt Idrætsanlæg 1-2
320831
12 22-11-14
Kl. 12:15
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion 2-0
320834
12 22-11-14
Kl. 13:00
AGF Randers Freja Fredensvang - Kunstgræsbanen 1-2
320833
12 22-11-14
Kl. 14:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg 0-0
320835
12 22-11-14
Kl. 14:15
Vejle OB VB Parken Kunstgræs 0-1
320587
11 Ti 25-11-14
Kl. 17:45
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 2-1
320836
13 29-11-14
Kl. 13:00
Randers Freja Vejle Randers Stadion, kunstgræs 3-0
320840
13 29-11-14
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park 4-0
320842
13 29-11-14
Kl. 13:00
OB Brøndby OB-Ådalen 0-2
320839
13 29-11-14
Kl. 15:15
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-2
320847
14 06-12-14
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 3-2
320849
14 06-12-14
Kl. 13:00
OB Randers Freja OB-Ådalen 2-2
320844
14 06-12-14
Kl. 13:00
Silkeborg Vejle Søholt Idrætsanlæg 0-1
320848
14 06-12-14
Kl. 15:30
FC København Lyngby Frederiksberg IP, kunst 3-3
320533
4 28-02-15
Kl. 13:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 2-1
320851
15 07-03-15
Kl. 13:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion 2-2
320854
15 07-03-15
Kl. 13:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang HHT!
320856
15 07-03-15
Kl. 13:00
Randers Freja Silkeborg Randers Stadion, kunstgræs 2-2
320853
15 07-03-15
Kl. 15:00
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg 1-1
320857
16 14-03-15
Kl. 13:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 2-0
320923
16 14-03-15
Kl. 13:00
OB Silkeborg OB-Ådalen 1-0
320922
16 14-03-15
Kl. 15:45
FC København AaB Frederiksberg IP, kunst 3-1
320924
17 21-03-15
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion 3-1
320927
17 21-03-15
Kl. 13:00
AGF FC København Fredensvang - Kunstgræsbanen 2-1
320929
17 21-03-15
Kl. 13:00
Randers Freja FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs 1-2
320928
17 21-03-15
Kl. 15:00
Vejle FC Nordsjælland Mosevej Kunstgræsbane 0-2
320926
17 21-03-15
Kl. 15:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg 1-1
320935
18 28-03-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Randers Freja Farum Park 0-1
320936
18 28-03-15
Kl. 16:30
FC København Vejle Frederiksberg IP, kunst 3-1
320921
16 04-04-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park 1-7
320852
15 04-04-15
Kl. 14:00
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane 3-1
320942
19 11-04-15
Kl. 13:00
Randers Freja FC København Randers Stadion 2-0
320943
19 11-04-15
Kl. 13:00
Silkeborg FC Nordsjælland Søholt Idrætsanlæg 4-1
320941
19 11-04-15
Kl. 14:00
Vejle Brøndby VB Parken 0-1
320939
19 11-04-15
Kl. 15:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg 2-1
323565
20 18-04-15
Kl. 12:00
Esbjerg AaB Esbjerg Kunstgræsbane 0-0
323568
20 18-04-15
Kl. 13:00
OB FC Midtjylland OB-Ådalen 1-3
323564
20 18-04-15
Kl. 13:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion 1-2
320945
20 18-04-15
Kl. 13:00
Brøndby Randers Freja Brøndby Stadion 1-1
323567
20 18-04-15
Kl. 15:00
FC København Silkeborg KB. P.Bangsvej 0-2
323570
21 25-04-15
Kl. 13:00
AGF Esbjerg Fredensvang - Kunstgræsbanen 0-1
323573
21 25-04-15
Kl. 13:00
Silkeborg Brøndby Søholt Idrætsanlæg 0-0
323571
21 25-04-15
Kl. 15:00
Vejle Lyngby VB Parken 0-0
323569
21 25-04-15
Kl. 15:00
AaB OB AaB's Anlæg 4-0
323602
25 On 29-04-15
Kl. 18:30
FC København Brøndby KB. P.Bangsvej 0-1
320934
18 To 30-04-15
Kl. 18:30
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 7-0
320938
19 02-05-15
Kl. 13:00
Esbjerg OB Esbjerg Idrætspark 4-1
320931
18 02-05-15
Kl. 13:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion 2-2
320846
14 03-05-15
Kl. 13:00
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-0
323579
22 09-05-15
Kl. 12:00
Esbjerg Vejle Esbjerg Idrætspark 1-0
323578
22 09-05-15
Kl. 13:00
Lyngby Randers Freja Lyngby Stadion 0-1
323582
22 09-05-15
Kl. 13:00
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen 2-4
323580
22 09-05-15
Kl. 15:00
AaB AGF AaB's Anlæg 2-0
323581
22 09-05-15
Kl. 15:00
FC København FC Midtjylland KB. P.Bangsvej 1-2
323584
23 16-05-15
Kl. 11:00
Vejle AaB Vejle Stadion 3-2
323583
23 16-05-15
Kl. 12:00
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang 2-5
323585
23 16-05-15
Kl. 13:00
Randers Freja Esbjerg Randers Stadion 1-1
323586
23 16-05-15
Kl. 13:00
Silkeborg Lyngby Søholt Idrætsanlæg 5-0
323588
23 16-05-15
Kl. 13:00
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-0
323589
23 16-05-15
Kl. 14:30
FC København FC Nordsjælland KB. P.Bangsvej 2-3
320920
16 Ti 19-05-15
Kl. 18:30
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 0-0
320829
12 23-05-15
Kl. 13:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 1-3
320933
18 23-05-15
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 0-2
323575
21 23-05-15
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-1
323593
24 30-05-15
Kl. 13:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Idrætspark 1-0
323595
24 30-05-15
Kl. 13:00
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang 2-2
323596
24 30-05-15
Kl. 13:00
OB FC København Nature Energy Park 3-1
323590
24 30-05-15
Kl. 13:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 2-3
323594
24 30-05-15
Kl. 14:00
AaB Randers Freja AaB's Anlæg 1-0
323607
26 On 03-06-15
Kl. 19:00
Esbjerg FC Midtjylland Esbjerg Idrætspark 2-2
323609
26 On 03-06-15
Kl. 19:00
AGF Silkeborg Fredensvang - Kunstgræsbanen 1-3
323610
26 On 03-06-15
Kl. 19:00
Vejle Randers Freja Vejle Stadion 1-1
323600
25 06-06-15
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-1
323603
25 06-06-15
Kl. 13:00
OB Vejle OB-Ådalen 5-1
323597
25 06-06-15
Kl. 13:00
Randers Freja AGF Randers Stadion 0-1
323598
25 06-06-15
Kl. 13:00
Silkeborg AaB Søholt Idrætsanlæg 0-1
323606
26 On 10-06-15
Kl. 18:30
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion 0-3
323604
26 13-06-15
Kl. 10:45
Brøndby OB Brøndby Stadion 6-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222