U17 Drenge Ligaen 2014/15 (2015)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
305153
1 09-08-14
Kl. 13:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg 3-1
305154
1 09-08-14
Kl. 15:00
AGF HB Køge AGF's anlæg - Fredensvang 2-0
305155
1 09-08-14
Kl. 15:00
Vejle Silkeborg VB Parken 4-2
305156
1 09-08-14
Kl. 15:00
Randers Freja OB Randers Stadion 2-4
305151
1 09-08-14
Kl. 15:15
Lyngby FC København Lyngby Stadion 1-0
305152
1 09-08-14
Kl. 15:15
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Idrætspark 2-1
305157
2 16-08-14
Kl. 11:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 0-2
305159
2 16-08-14
Kl. 13:00
HB Køge Vejle Køge Stadion 1-0
305310
2 16-08-14
Kl. 13:00
FC Midtjylland AGF Ikast FS baneanlæg 3-2
305312
2 16-08-14
Kl. 13:00
FC København Esbjerg KB. P.Bangsvej 3-4
305313
2 16-08-14
Kl. 13:00
OB AC Horsens OB-Ådalen 4-1
305311
2 16-08-14
Kl. 15:15
FC Nordsjælland AaB Farum Park 1-1
305158
2 16-08-14
Kl. 15:15
Silkeborg Randers Freja Søholt Idrætsanlæg 1-4
305150
1 23-08-14
Kl. 13:00
AC Horsens Brøndby CASA Arena Horsens 0-1
305314
3 30-08-14
Kl. 13:00
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion 6-0
305318
3 30-08-14
Kl. 14:00
Vejle FC Midtjylland VB Parken 5-4
305319
3 30-08-14
Kl. 15:00
Randers Freja HB Køge Randers Stadion 4-1
305316
3 31-08-14
Kl. 13:00
AaB FC København AaB's Anlæg 0-0
305320
3 31-08-14
Kl. 16:00
Silkeborg OB Søholt Idrætsanlæg 6-0
305315
3 31-08-14
Kl. 16:15
Esbjerg Brøndby Esbjerg Idrætspark 2-1
305327
4 06-09-14
Kl. 11:00
OB Lyngby OB-Ådalen 2-0
305322
4 06-09-14
Kl. 13:00
AC Horsens Esbjerg CASA Arena Horsens 0-3
305323
4 06-09-14
Kl. 13:00
HB Køge Silkeborg Køge Stadion 2-3
305324
4 06-09-14
Kl. 13:00
FC Midtjylland Randers Freja Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-3
305325
4 06-09-14
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Vejle Farum Park 5-0
305326
4 06-09-14
Kl. 13:00
FC København AGF KB. P.Bangsvej 5-2
305329
5 13-09-14
Kl. 13:00
AaB AC Horsens AaB's Anlæg 2-0
305334
5 13-09-14
Kl. 13:00
HB Køge OB Køge Stadion 2-4
305330
5 13-09-14
Kl. 15:00
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang 2-1
305332
5 13-09-14
Kl. 15:00
Randers Freja FC Nordsjælland Randers Stadion 1-3
305333
5 13-09-14
Kl. 15:15
Silkeborg FC Midtjylland Søholt Idrætsanlæg 4-3
305328
5 13-09-14
Kl. 15:15
Esbjerg Lyngby Esbjerg Idrætspark 0-2
305645
13 To 18-09-14
Kl. 18:00
HB Køge AaB Køge Stadion 3-1
305317
3 20-09-14
Kl. 15:00
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang 0-4
305391
11 28-09-14
Kl. 14:15
FC København OB KB. P.Bangsvej 2-0
305336
6 04-10-14
Kl. 13:00
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens 4-1
305340
6 04-10-14
Kl. 13:00
FC København Randers Freja KB. P.Bangsvej 3-1
305338
6 04-10-14
Kl. 13:00
FC Midtjylland HB Køge Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-4
305339
6 04-10-14
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 4-0
305341
6 04-10-14
Kl. 15:15
OB Esbjerg OB-Ådalen 1-2
305337
6 04-10-14
Kl. 15:15
Lyngby AaB Lyngby Stadion 0-3
305335
6 04-10-14
Kl. 15:15
Brøndby Vejle Brøndby Stadion 2-1
305331
5 To 09-10-14
Kl. 19:00
Vejle FC København Vejle Stadion 1-1
305388
11 11-10-14
Kl. 12:00
HB Køge Lyngby Køge Stadion 0-0
305653
14 11-10-14
Kl. 12:00
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-3
305347
7 18-10-14
Kl. 11:30
HB Køge FC Nordsjælland Køge Stadion 0-2
305342
7 18-10-14
Kl. 12:00
AaB Esbjerg AaB's Anlæg 0-1
305344
7 18-10-14
Kl. 12:00
Vejle AC Horsens VB Parken Kunstgræs 0-0
305348
7 18-10-14
Kl. 13:00
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-1
305345
7 18-10-14
Kl. 15:00
Randers Freja Brøndby Randers Stadion 0-4
305346
7 18-10-14
Kl. 15:15
Silkeborg FC København Søholt Idrætsanlæg 3-0
305343
7 18-10-14
Kl. 15:15
AGF Lyngby Fredensvang - Kunstgræsbanen 4-1
305350
8 25-10-14
Kl. 13:00
AC Horsens Randers Freja CASA Arena Horsens 2-2
305351
8 25-10-14
Kl. 15:15
Lyngby Vejle Lyngby Stadion 1-2
305349
8 25-10-14
Kl. 15:15
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 2-0
305353
8 25-10-14
Kl. 15:15
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 4-2
305354
8 25-10-14
Kl. 16:15
FC København HB Køge Frederiksberg IP, kunst 2-2
305352
8 25-10-14
Kl. 16:15
Esbjerg AGF Esbjerg Kunstgræsbane 2-2
305355
8 26-10-14
Kl. 15:00
OB AaB OB-Ådalen 0-2
305375
9 01-11-14
Kl. 13:00
HB Køge Brøndby Køge Stadion 1-1
305376
9 01-11-14
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-2
305373
9 01-11-14
Kl. 15:00
Randers Freja Lyngby Randers Stadion 1-2
305374
9 01-11-14
Kl. 15:15
Silkeborg AC Horsens Søholt Idrætsanlæg 4-2
305377
9 01-11-14
Kl. 15:15
FC Nordsjælland OB Farum Park 3-2
305356
9 01-11-14
Kl. 15:15
AGF AaB Fredensvang - Kunstgræsbanen 2-3
305372
9 01-11-14
Kl. 15:15
Vejle Esbjerg VB Parken Kunstgræs 2-2
305382
10 08-11-14
Kl. 12:00
AaB Vejle AaB's Anlæg 0-1
305379
10 08-11-14
Kl. 13:00
AC Horsens HB Køge CASA Arena Horsens 1-0
305380
10 08-11-14
Kl. 15:15
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 3-0
305378
10 08-11-14
Kl. 15:15
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 1-2
305384
10 08-11-14
Kl. 15:15
OB AGF OB-Ådalen 2-3
305383
10 08-11-14
Kl. 16:15
FC København FC Nordsjælland Frederiksberg IP, kunst 2-1
305381
10 08-11-14
Kl. 16:15
Esbjerg Randers Freja Esbjerg Kunstgræsbane 4-1
305390
11 15-11-14
Kl. 13:15
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 2-3
305385
11 15-11-14
Kl. 15:15
Vejle AGF VB Parken Kunstgræs 3-3
305387
11 15-11-14
Kl. 15:15
Silkeborg Esbjerg Søholt Idrætsanlæg 0-0
305389
11 Ma 17-11-14
Kl. 19:30
FC Midtjylland AC Horsens Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-0
305386
11 Ti 18-11-14
Kl. 15:30
Randers Freja AaB Randers Stadion, kunstgræs 0-4
305396
12 22-11-14
Kl. 12:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg 2-2
305642
12 22-11-14
Kl. 12:00
Vejle OB VB Parken Kunstgræs 4-1
305393
12 22-11-14
Kl. 13:00
AC Horsens FC Nordsjælland CASA Arena Horsens 1-2
305395
12 22-11-14
Kl. 14:00
Esbjerg HB Køge Esbjerg Kunstgræsbane 5-3
305394
12 22-11-14
Kl. 14:15
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion 0-0
305397
12 22-11-14
Kl. 15:15
AGF Randers Freja Fredensvang - Kunstgræsbanen 0-1
305646
13 29-11-14
Kl. 13:00
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-1
305644
13 29-11-14
Kl. 13:00
Silkeborg AGF Søholt Idrætsanlæg 2-1
305648
13 29-11-14
Kl. 13:30
FC København AC Horsens Frederiksberg IP, kunst 1-1
305643
13 29-11-14
Kl. 15:00
Randers Freja Vejle Randers Stadion, kunstgræs 5-3
305647
13 29-11-14
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park 2-1
305649
13 29-11-14
Kl. 15:15
OB Brøndby OB-Ådalen 1-3
305650
14 06-12-14
Kl. 13:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion 3-1
305652
14 06-12-14
Kl. 13:00
HB Køge AGF Capelli Sport Stadion 2-2
305655
14 06-12-14
Kl. 13:30
FC København Lyngby Frederiksberg IP, kunst 2-0
305656
14 06-12-14
Kl. 15:15
OB Randers Freja OB-Ådalen 1-3
305654
14 06-12-14
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 1-2
305651
14 06-12-14
Kl. 15:15
Silkeborg Vejle Søholt Idrætsanlæg 4-2
305321
4 28-02-15
Kl. 15:15
Brøndby AaB Brøndby Stadion 7-0
305657
15 07-03-15
Kl. 13:00
AC Horsens OB CASA Arena Horsens 0-0
305660
15 07-03-15
Kl. 13:00
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg 0-1
305662
15 07-03-15
Kl. 14:00
Vejle HB Køge Bramdrupdam Kunstgræsbane 1-3
305659
15 07-03-15
Kl. 14:00
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane 1-0
305663
15 07-03-15
Kl. 15:00
Randers Freja Silkeborg Randers Stadion, kunstgræs 2-1
305661
15 07-03-15
Kl. 15:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang 0-2
305658
15 07-03-15
Kl. 15:15
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion 1-4
305665
16 14-03-15
Kl. 13:00
AC Horsens Lyngby CASA Arena Horsens 3-4
305666
16 14-03-15
Kl. 13:00
HB Køge Randers Freja Capelli Sport Stadion 3-0
305667
16 14-03-15
Kl. 13:00
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-2
305669
16 14-03-15
Kl. 13:30
FC København AaB Frederiksberg IP, kunst 2-0
305670
16 14-03-15
Kl. 15:15
OB Silkeborg OB-Ådalen 2-1
305664
16 14-03-15
Kl. 15:15
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 3-1
305972
17 21-03-15
Kl. 10:45
Randers Freja FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs 4-1
305969
17 21-03-15
Kl. 13:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg 1-0
305968
17 21-03-15
Kl. 14:00
Esbjerg AC Horsens Esbjerg Kunstgræsbane 4-0
305671
17 21-03-15
Kl. 15:15
Lyngby OB Lyngby Stadion 0-2
305970
17 21-03-15
Kl. 15:15
AGF FC København Fredensvang - Kunstgræsbanen 2-2
305973
17 21-03-15
Kl. 15:15
Silkeborg HB Køge Søholt Idrætsanlæg 3-2
305971
17 21-03-15
Kl. 17:00
Vejle FC Nordsjælland Mosevej Kunstgræsbane 1-2
305975
18 28-03-15
Kl. 13:00
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens 2-2
305976
18 28-03-15
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 1-4
305977
18 28-03-15
Kl. 13:00
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-1
305979
18 28-03-15
Kl. 15:00
FC København Vejle KB. P.Bangsvej 3-3
305980
18 28-03-15
Kl. 15:15
OB HB Køge OB-Ådalen 4-1
305978
18 28-03-15
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Randers Freja Farum Park 5-3
306053
25 04-04-15
Kl. 13:30
FC København Brøndby Frederiksberg IP, kunst 0-3
305668
16 04-04-15
Kl. 15:15
FC Nordsjælland AGF Farum Park 2-0
305983
19 11-04-15
Kl. 11:30
AGF AC Horsens AGF's anlæg - Fredensvang 3-0
305987
19 11-04-15
Kl. 13:00
HB Køge FC Midtjylland Køge Stadion 0-2
305982
19 11-04-15
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg 0-5
305985
19 11-04-15
Kl. 13:15
Randers Freja FC København Randers Stadion, kunstgræs 2-5
305986
19 11-04-15
Kl. 15:15
Silkeborg FC Nordsjælland Søholt Idrætsanlæg 5-2
305984
19 11-04-15
Kl. 16:00
Vejle Brøndby VB Parken 0-1
305991
20 18-04-15
Kl. 13:00
AC Horsens Vejle CASA Arena Horsens 2-3
305994
20 18-04-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland HB Køge Farum Park 3-0
305995
20 18-04-15
Kl. 13:00
FC København Silkeborg KB. P.Bangsvej 1-1
305993
20 18-04-15
Kl. 14:15
Esbjerg AaB Esbjerg Kunstgræsbane 2-1
305992
20 18-04-15
Kl. 15:15
Lyngby AGF Lyngby Stadion 2-1
305990
20 18-04-15
Kl. 15:15
Brøndby Randers Freja Brøndby Stadion 1-1
306000
21 25-04-15
Kl. 11:00
Randers Freja AC Horsens Randers Stadion 5-1
306002
21 25-04-15
Kl. 13:00
HB Køge FC København Køge Stadion 1-0
305997
21 25-04-15
Kl. 13:00
AaB OB AaB's Anlæg 1-0
305999
21 25-04-15
Kl. 13:00
Vejle Lyngby VB Parken 3-4
305998
21 25-04-15
Kl. 15:15
AGF Esbjerg Fredensvang - Kunstgræsbanen 2-1
306001
21 25-04-15
Kl. 15:15
Silkeborg Brøndby Søholt Idrætsanlæg 1-2
306040
23 02-05-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park 2-2
306035
23 02-05-15
Kl. 13:30
Vejle AaB Vejle Stadion 4-1
305981
19 02-05-15
Kl. 15:15
Esbjerg OB Esbjerg Idrætspark 1-1
305974
18 02-05-15
Kl. 15:15
Brøndby AGF Brøndby Stadion 2-1
306004
22 To 07-05-15
Kl. 18:15
Brøndby HB Køge Brøndby Stadion 1-0
306005
22 09-05-15
Kl. 13:00
AC Horsens Silkeborg CASA Arena Horsens 1-2
306029
22 09-05-15
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg 2-0
306030
22 09-05-15
Kl. 13:00
FC København FC Midtjylland KB. P.Bangsvej 1-0
306028
22 09-05-15
Kl. 14:15
Esbjerg Vejle Esbjerg Idrætspark 2-2
306006
22 09-05-15
Kl. 15:15
Lyngby Randers Freja Lyngby Stadion 2-0
306033
22 09-05-15
Kl. 15:15
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen 0-4
305392
12 Ti 12-05-15
Kl. 18:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 6-1
306038
23 16-05-15
Kl. 13:00
HB Køge AC Horsens Køge Stadion 2-0
306034
23 16-05-15
Kl. 14:00
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang 3-0
306036
23 16-05-15
Kl. 15:00
Randers Freja Esbjerg Randers Stadion 2-5
306037
23 16-05-15
Kl. 15:15
Silkeborg Lyngby Søholt Idrætsanlæg 3-0
306039
23 16-05-15
Kl. 15:15
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-4
306043
24 To 21-05-15
Kl. 18:30
Lyngby HB Køge Lyngby Stadion 1-0
306003
21 23-05-15
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-2
305996
20 Ti 26-05-15
Kl. 19:00
OB FC Midtjylland OB-Ådalen 0-2
306045
24 30-05-15
Kl. 12:00
AaB Randers Freja AaB's Anlæg 3-0
306042
24 30-05-15
Kl. 13:00
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens 1-4
306046
24 30-05-15
Kl. 15:00
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang 3-1
306047
24 30-05-15
Kl. 15:15
OB FC København EWII Park 0-3
306044
24 30-05-15
Kl. 15:15
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Idrætspark 0-0
306041
24 30-05-15
Kl. 15:15
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 1-2
306052
25 06-06-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AC Horsens Farum Park 1-0
306050
25 06-06-15
Kl. 13:00
HB Køge Esbjerg Køge Stadion 0-5
306048
25 06-06-15
Kl. 15:00
Randers Freja AGF Randers Stadion 2-2
306049
25 06-06-15
Kl. 15:15
Silkeborg AaB Søholt Idrætsanlæg 3-2
306051
25 06-06-15
Kl. 15:15
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-2
306054
25 06-06-15
Kl. 15:15
OB Vejle OB-Ådalen 1-1
306077
26 Fr 12-06-15
Kl. 19:00
AC Horsens FC København FC Horsens Arena Kunstgræs 2-1
306078
26 13-06-15
Kl. 13:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion 1-1
306079
26 13-06-15
Kl. 13:00
Esbjerg FC Midtjylland Esbjerg Idrætspark 2-3
306080
26 13-06-15
Kl. 13:00
AaB HB Køge AaB's Anlæg 0-1
306081
26 13-06-15
Kl. 13:00
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang 2-1
306082
26 13-06-15
Kl. 13:00
Vejle Randers Freja Vejle Stadion 6-2
306055
26 13-06-15
Kl. 13:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 3-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222