U19 Drenge Divisionen 2014/15 (2015)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
323782
1 16-08-14
Kl. 12:30
SønderjyskE FK Viborg Haderslev Atletikstadion 4-5
323780
1 16-08-14
Kl. 13:00
FC Roskilde AB Roskilde Idrætspark 1-3
323783
1 16-08-14
Kl. 15:00
FC Vestsjælland AC Horsens Slagelse Stadion 0-1
323785
2 23-08-14
Kl. 13:00
HB Køge FC Roskilde Køge Stadion 2-0
323787
2 23-08-14
Kl. 13:30
FK Viborg Næsby Viborg FF´s anlæg 3-1
323788
2 23-08-14
Kl. 15:00
B.93 FC Vestsjælland B 93 Svanemølleanlæg. 4-0
323789
2 23-08-14
Kl. 15:00
AB Næstved Akademisk Boldklub 8-1
323786
2 23-08-14
Kl. 15:00
Thisted Hvidovre Lerpytter Anlæg 0-3
323784
2 23-08-14
Kl. 15:00
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens 0-0
323793
3 30-08-14
Kl. 12:00
Næsby AC Horsens ALPI Arena Næsby 1-3
323791
3 30-08-14
Kl. 13:00
FC Roskilde Næstved Roskilde Idrætspark 4-1
323792
3 30-08-14
Kl. 13:00
HB Køge Thisted Køge Stadion 3-1
323790
3 30-08-14
Kl. 15:00
Hvidovre FK Viborg Kæmpernes Arena 0-2
323794
3 31-08-14
Kl. 12:30
SønderjyskE B.93 Haderslev Atletikstadion 5-5
323799
4 06-09-14
Kl. 13:30
FK Viborg HB Køge Viborg FF´s anlæg 2-0
323800
4 06-09-14
Kl. 15:00
B.93 Næsby B 93 Svanemølleanlæg. 0-1
323801
4 06-09-14
Kl. 15:00
AB SønderjyskE Akademisk Boldklub 1-2
323796
4 06-09-14
Kl. 15:00
AC Horsens Hvidovre CASA Arena Horsens 3-3
323797
4 06-09-14
Kl. 15:00
Næstved FC Vestsjælland Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 0-2
323798
4 06-09-14
Kl. 15:00
Thisted FC Roskilde Lerpytter Anlæg 0-4
323779
1 Ti 09-09-14
Kl. 18:00
Hvidovre HB Køge Kæmpernes Arena 1-3
323805
5 13-09-14
Kl. 12:00
Næsby AB ALPI Arena Næsby 1-0
323807
5 13-09-14
Kl. 12:30
SønderjyskE Næstved Haderslev Atletikstadion 1-2
323803
5 13-09-14
Kl. 13:00
FC Roskilde FC Vestsjælland Roskilde Idrætspark 2-0
323804
5 13-09-14
Kl. 13:00
HB Køge AC Horsens Capelli Sport Stadion 2-4
323802
5 13-09-14
Kl. 15:00
Hvidovre B.93 Kæmpernes Arena 1-5
323806
5 14-09-14
Kl. 15:00
Thisted FK Viborg Lerpytter Anlæg 2-0
323810
6 20-09-14
Kl. 13:30
FK Viborg FC Roskilde Viborg FF´s anlæg 0-2
323811
6 20-09-14
Kl. 15:00
FC Vestsjælland SønderjyskE Slagelse Stadion 1-1
323812
6 20-09-14
Kl. 15:00
B.93 HB Køge B 93 Svanemølleanlæg. 1-4
323813
6 20-09-14
Kl. 15:00
AB Hvidovre Akademisk Boldklub 5-1
323808
6 20-09-14
Kl. 15:00
AC Horsens Thisted CASA Arena Horsens 2-0
323809
6 20-09-14
Kl. 15:00
Næstved Næsby Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-2
323778
1 27-09-14
Kl. 13:00
Næstved B.93 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-3
323817
7 04-10-14
Kl. 12:00
Næsby FC Vestsjælland ALPI Arena Næsby 5-1
323815
7 04-10-14
Kl. 13:00
FC Roskilde SønderjyskE Roskilde Idrætspark 2-4
323816
7 04-10-14
Kl. 13:00
HB Køge AB Køge Stadion 0-1
323819
7 04-10-14
Kl. 13:30
FK Viborg AC Horsens Viborg FF´s anlæg 4-2
323818
7 04-10-14
Kl. 15:00
Thisted B.93 Lerpytter Anlæg 1-3
323814
7 04-10-14
Kl. 15:00
Hvidovre Næstved Kæmpernes Arena 4-0
323835
10 Ti 14-10-14
Kl. 13:00
SønderjyskE HB Køge Haderslev Kunstgræsbane 4-1
323822
8 18-10-14
Kl. 12:30
SønderjyskE Næsby Haderslev Atletikstadion 4-2
323823
8 18-10-14
Kl. 15:00
FC Vestsjælland Hvidovre Slagelse Stadion 4-1
323825
8 18-10-14
Kl. 15:00
AB Thisted Akademisk Boldklub 6-0
323820
8 18-10-14
Kl. 15:00
AC Horsens FC Roskilde CASA Arena Horsens 1-1
323821
8 18-10-14
Kl. 15:00
Næstved HB Køge Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-2
323829
9 On 22-10-14
Kl. 19:00
HB Køge FC Vestsjælland Køge Stadion 5-1
323828
9 25-10-14
Kl. 13:00
FC Roskilde Næsby Roskilde Idrætspark 1-0
323831
9 25-10-14
Kl. 13:30
FK Viborg AB Viborg FF´s anlæg 1-1
323830
9 25-10-14
Kl. 15:00
Thisted Næstved Lerpytter Anlæg 1-1
323826
9 25-10-14
Kl. 15:00
AC Horsens B.93 CASA Arena Horsens 2-1
323827
9 25-10-14
Kl. 15:00
Hvidovre SønderjyskE Avedøre Stadion Kunstgræs 1-4
323834
10 01-11-14
Kl. 12:00
Næsby Hvidovre ALPI Arena Næsby 3-0
323833
10 01-11-14
Kl. 13:00
FC Roskilde B.93 Roskilde Idrætspark 0-1
323836
10 01-11-14
Kl. 15:00
FC Vestsjælland Thisted Slagelse Stadion 2-1
323837
10 01-11-14
Kl. 15:00
AB AC Horsens Akademisk Boldklub 3-1
323832
10 01-11-14
Kl. 15:00
Næstved FK Viborg Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 3-1
323840
11 08-11-14
Kl. 13:00
HB Køge Næsby Herfølge Stadion Kunst 3-1
323841
11 08-11-14
Kl. 13:00
Thisted SønderjyskE Thisted Kunstgræsbane 3-4
323843
11 08-11-14
Kl. 13:15
B.93 AB Kunst, B93 0-2
323842
11 08-11-14
Kl. 13:30
FK Viborg FC Vestsjælland Viborg FF´s anlæg 4-0
323838
11 08-11-14
Kl. 15:00
AC Horsens Næstved CASA Arena Horsens 1-0
323839
11 08-11-14
Kl. 15:00
Hvidovre FC Roskilde Avedøre Stadion Kunstgræs 1-7
323845
12 15-11-14
Kl. 13:00
HB Køge Hvidovre Herfølge Stadion Kunst 2-0
323848
12 15-11-14
Kl. 13:15
B.93 Næstved Kunst, B93 3-0
323847
12 15-11-14
Kl. 13:30
FK Viborg SønderjyskE Viborg FF´s anlæg 2-2
323849
12 15-11-14
Kl. 14:00
AB FC Roskilde Akademisk Boldklub 2-1
323846
12 15-11-14
Kl. 15:00
Thisted Næsby Thisted Kunstgræsbane 2-0
323844
12 15-11-14
Kl. 15:00
AC Horsens FC Vestsjælland CASA Arena Horsens 4-1
323795
3 22-11-14
Kl. 12:00
FC Vestsjælland AB Slagelse Stadion 2-0
323824
8 22-11-14
Kl. 13:15
B.93 FK Viborg Kunst, Ryparken 2-1
323852
13 28-03-15
Kl. 13:00
FC Roskilde HB Køge Roskilde Idrætspark 0-0
323855
13 28-03-15
Kl. 15:00
FC Vestsjælland B.93 Slagelse Stadion 0-2
323850
13 28-03-15
Kl. 15:00
Næstved AB Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 3-0
323851
13 28-03-15
Kl. 15:00
Hvidovre Thisted Avedøre Stadion Kunstgræs 2-2
325469
20 04-04-15
Kl. 13:00
B.93 AC Horsens B 93 Svanemølleanlæg. 6-0
323853
13 On 08-04-15
Kl. 18:45
Næsby FK Viborg ALPI Arena Næsby 1-1
323859
14 11-04-15
Kl. 13:30
FK Viborg Hvidovre Viborg FF´s anlæg 0-3
323860
14 11-04-15
Kl. 15:00
B.93 SønderjyskE B 93 Svanemølleanlæg. 2-2
323861
14 11-04-15
Kl. 15:00
AB FC Vestsjælland Akademisk Boldklub 4-0
323856
14 11-04-15
Kl. 15:00
AC Horsens Næsby CASA Arena Horsens 5-2
323858
14 11-04-15
Kl. 15:00
Thisted HB Køge Lerpytter Anlæg 1-2
323857
14 12-04-15
Kl. 15:00
Næstved FC Roskilde Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 2-0
324970
15 18-04-15
Kl. 12:00
Næsby B.93 ALPI Arena Næsby 2-0
324971
15 18-04-15
Kl. 12:30
SønderjyskE AB Haderslev Atletikstadion 2-2
324972
15 18-04-15
Kl. 13:00
FC Vestsjælland Næstved Slagelse Stadion Kunst 2-0
323862
15 18-04-15
Kl. 15:00
Hvidovre AC Horsens Avedøre Stadion Kunstgræs 2-1
323863
15 19-04-15
Kl. 13:00
FC Roskilde Thisted Roskilde Idrætspark 3-2
324975
16 On 22-04-15
Kl. 18:30
FK Viborg Thisted Viborg FF´s anlæg 2-0
324976
16 25-04-15
Kl. 15:00
FC Vestsjælland FC Roskilde Slagelse Stadion Kunst 0-1
324977
16 25-04-15
Kl. 15:00
B.93 Hvidovre B 93 Svanemølleanlæg. 0-2
324978
16 25-04-15
Kl. 15:00
AB Næsby Akademisk Boldklub 0-2
324973
16 26-04-15
Kl. 13:00
AC Horsens HB Køge CASA Arena Horsens 0-2
324974
16 26-04-15
Kl. 15:00
Næstved SønderjyskE Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 0-5
324981
17 To 30-04-15
Kl. 18:30
HB Køge B.93 Capelli Sport Stadion 2-0
324984
17 02-05-15
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Vestsjælland Haderslev Atletikstadion 6-2
324980
17 02-05-15
Kl. 13:00
FC Roskilde FK Viborg Roskilde Idrætspark 3-1
324979
17 02-05-15
Kl. 15:00
Hvidovre AB Kæmpernes Arena 0-2
324982
17 03-05-15
Kl. 14:00
Næsby Næstved ALPI Arena Næsby 2-1
324983
17 Ti 05-05-15
Kl. 18:00
Thisted AC Horsens Lerpytter Anlæg 3-4
323864
15 On 06-05-15
Kl. 18:30
HB Køge FK Viborg Capelli Sport Stadion 2-2
324987
18 09-05-15
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Roskilde Haderslev Atletikstadion 4-1
324988
18 09-05-15
Kl. 15:00
FC Vestsjælland Næsby Slagelse Stadion Kunst 0-0
324989
18 09-05-15
Kl. 15:00
B.93 Thisted B 93 Svanemølleanlæg. 2-2
324990
18 09-05-15
Kl. 15:00
AB HB Køge Akademisk Boldklub 0-1
324985
18 09-05-15
Kl. 15:00
AC Horsens FK Viborg CASA Arena Horsens 1-2
324986
18 09-05-15
Kl. 15:00
Næstved Hvidovre Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 3-0
324994
19 16-05-15
Kl. 12:00
Næsby SønderjyskE ALPI Arena Næsby 2-2
324992
19 16-05-15
Kl. 13:00
FC Roskilde AC Horsens Roskilde Idrætspark 1-0
324993
19 16-05-15
Kl. 13:00
HB Køge Næstved Capelli Sport Stadion 1-1
324996
19 16-05-15
Kl. 13:30
FK Viborg B.93 Viborg FF´s anlæg 2-1
324995
19 16-05-15
Kl. 15:00
Thisted AB Lerpytter Anlæg 0-6
324991
19 16-05-15
Kl. 15:00
Hvidovre FC Vestsjælland Kæmpernes Arena 0-1
324998
20 23-05-15
Kl. 12:00
Næsby FC Roskilde ALPI Arena Næsby 2-0
324997
20 23-05-15
Kl. 13:00
Næstved Thisted Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 3-0
323854
13 23-05-15
Kl. 15:00
SønderjyskE AC Horsens Haderslev Atletikstadion 1-0
325468
20 23-05-15
Kl. 15:00
FC Vestsjælland HB Køge Slagelse Stadion Kunst 0-4
325470
20 23-05-15
Kl. 15:00
AB FK Viborg Akademisk Boldklub 0-0
324999
20 30-05-15
Kl. 12:30
SønderjyskE Hvidovre Haderslev Atletikstadion 3-0
325482
22 30-05-15
Kl. 14:00
AB B.93 Akademisk Boldklub 2-2
323781
1 30-05-15
Kl. 14:00
Næsby Thisted ALPI Arena Næsby 2-1
325476
21 On 03-06-15
Kl. 18:00
B.93 FC Roskilde B 93 Svanemølleanlæg. 1-1
325473
21 06-06-15
Kl. 13:00
HB Køge SønderjyskE Capelli Sport Stadion 4-5
325475
21 06-06-15
Kl. 13:30
FK Viborg Næstved Viborg FF´s anlæg 2-0
325471
21 06-06-15
Kl. 15:00
AC Horsens AB CASA Arena Horsens 3-3
325472
21 06-06-15
Kl. 15:00
Hvidovre Næsby Kæmpernes Arena 3-1
325474
21 07-06-15
Kl. 15:00
Thisted FC Vestsjælland Lerpytter Anlæg 0-0
325481
22 13-06-15
Kl. 13:00
FC Vestsjælland FK Viborg Slagelse Stadion Kunst 1-2
325478
22 13-06-15
Kl. 14:00
FC Roskilde Hvidovre Roskilde Idrætspark 1-3
325479
22 13-06-15
Kl. 15:00
Næsby HB Køge ALPI Arena Næsby 4-1
325480
22 13-06-15
Kl. 15:00
SønderjyskE Thisted Haderslev Atletikstadion 8-0
325477
22 13-06-15
Kl. 15:00
Næstved AC Horsens Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 0-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222