U17 Drenge Divisionen 2014/15 (2015)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
323613
1 16-08-14
Kl. 13:00
Næstved B.93 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-3
323614
1 16-08-14
Kl. 13:00
Hvidovre Svendborg Kæmpernes Arena 3-2
323617
1 16-08-14
Kl. 14:45
Haderslev FK Viborg Haderslev Atletikstadion 2-0
323615
1 16-08-14
Kl. 15:00
FC Roskilde AB Roskilde Idrætspark 2-3
323623
2 23-08-14
Kl. 13:00
B.93 FC Sønderborg B 93 Svanemølleanlæg. 4-0
323624
2 23-08-14
Kl. 13:00
AB Næstved Akademisk Boldklub 2-2
323621
2 23-08-14
Kl. 13:00
Thisted Hvidovre Lerpytter Anlæg 0-3
323620
2 23-08-14
Kl. 15:00
Svendborg FC Roskilde S.f.B. Hellegårdsvej 1-6
323622
2 23-08-14
Kl. 15:30
FK Viborg Næsby Viborg FF´s anlæg 1-1
323625
3 30-08-14
Kl. 13:00
Hvidovre FK Viborg Kæmpernes Arena 1-1
323626
3 30-08-14
Kl. 15:00
FC Roskilde Næstved Roskilde Idrætspark 5-2
323627
3 30-08-14
Kl. 15:00
Svendborg Thisted S.f.B. Hellegårdsvej 4-2
323629
3 31-08-14
Kl. 14:45
Haderslev B.93 Haderslev Atletikstadion 2-2
323633
4 06-09-14
Kl. 13:00
Thisted FC Roskilde Lerpytter Anlæg 1-3
323635
4 06-09-14
Kl. 13:00
B.93 Næsby B 93 Svanemølleanlæg. 4-1
323636
4 06-09-14
Kl. 13:00
AB Haderslev Akademisk Boldklub 0-1
323702
15 06-09-14
Kl. 13:00
FC Sønderborg Næstved Sønderborg Stadion 0-1
323634
4 06-09-14
Kl. 15:30
FK Viborg Svendborg Viborg FF´s anlæg 4-1
323637
5 13-09-14
Kl. 13:00
Hvidovre B.93 Kæmpernes Arena 3-3
323640
5 13-09-14
Kl. 14:00
Næsby AB ALPI Arena Næsby 1-1
323642
5 13-09-14
Kl. 14:45
Haderslev Næstved Haderslev Atletikstadion 7-2
323638
5 13-09-14
Kl. 15:00
FC Roskilde FC Sønderborg Roskilde Idrætspark 6-0
323641
5 14-09-14
Kl. 13:00
Thisted FK Viborg Lerpytter Anlæg 2-3
323646
6 20-09-14
Kl. 11:30
FC Sønderborg Haderslev Sønderborg Stadion 0-2
323647
6 20-09-14
Kl. 13:00
B.93 Svendborg B 93 Svanemølleanlæg. 1-1
323648
6 20-09-14
Kl. 13:00
AB Hvidovre Akademisk Boldklub 0-3
323644
6 20-09-14
Kl. 13:00
Næstved Næsby Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-3
323645
6 20-09-14
Kl. 15:30
FK Viborg FC Roskilde Viborg FF´s anlæg 4-0
323630
3 27-09-14
Kl. 16:00
FC Sønderborg AB Sønderborg Stadion 0-1
323649
7 04-10-14
Kl. 13:00
Hvidovre Næstved Kæmpernes Arena 0-2
323652
7 04-10-14
Kl. 14:00
Næsby FC Sønderborg ALPI Arena Næsby 4-0
323653
7 04-10-14
Kl. 15:00
Thisted B.93 Lerpytter Anlæg 0-3
323650
7 04-10-14
Kl. 15:00
FC Roskilde Haderslev Roskilde Idrætspark 0-1
323651
7 04-10-14
Kl. 15:00
Svendborg AB S.f.B. Hellegårdsvej 3-2
323656
8 18-10-14
Kl. 13:00
Næstved Svendborg Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 4-3
323658
8 18-10-14
Kl. 13:00
FC Sønderborg Hvidovre Broager Idrætscenter 0-1
323660
8 18-10-14
Kl. 13:00
AB Thisted Akademisk Boldklub 5-2
323657
8 18-10-14
Kl. 14:45
Haderslev Næsby Haderslev Atletikstadion 5-2
323662
9 25-10-14
Kl. 13:00
Hvidovre Haderslev Avedøre Stadion Kunstgræs 0-1
323665
9 25-10-14
Kl. 13:00
Thisted Næstved Lerpytter Anlæg 5-1
323663
9 25-10-14
Kl. 15:00
FC Roskilde Næsby Roskilde Idrætspark 3-1
323666
9 25-10-14
Kl. 15:30
FK Viborg AB Viborg FF´s anlæg 0-2
323664
9 26-10-14
Kl. 15:00
Svendborg FC Sønderborg S.f.B. Hellegårdsvej 0-1
323667
10 01-11-14
Kl. 13:00
Næstved FK Viborg Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-4
323671
10 01-11-14
Kl. 13:00
FC Sønderborg Thisted Ketting Stadion 1-3
323669
10 01-11-14
Kl. 14:00
Næsby Hvidovre ALPI Arena Næsby 2-3
323668
10 01-11-14
Kl. 15:00
FC Roskilde B.93 Roskilde Idrætspark 2-0
323670
10 01-11-14
Kl. 17:00
Haderslev Svendborg Haderslev Kunstgræsbane 3-2
323678
11 08-11-14
Kl. 11:15
B.93 AB Kunst, B93 3-0
323674
11 08-11-14
Kl. 13:00
Hvidovre FC Roskilde Avedøre Stadion Kunstgræs 2-3
323675
11 08-11-14
Kl. 15:00
Svendborg Næsby S.f.B. Hellegårdsvej 0-1
323676
11 08-11-14
Kl. 15:00
Thisted Haderslev Thisted Kunstgræsbane 1-3
323677
11 09-11-14
Kl. 14:00
FK Viborg FC Sønderborg Viborg FF´s anlæg 4-0
323683
12 15-11-14
Kl. 11:15
B.93 Næstved Kunst, B93 3-0
323684
12 15-11-14
Kl. 12:00
AB FC Roskilde Akademisk Boldklub 2-0
323681
12 15-11-14
Kl. 13:00
Thisted Næsby Thisted Kunstgræsbane 0-2
323680
12 15-11-14
Kl. 15:00
Svendborg Hvidovre S.f.B. Hellegårdsvej 0-2
323682
12 15-11-14
Kl. 15:30
FK Viborg Haderslev Viborg FF´s anlæg 2-1
323659
8 22-11-14
Kl. 13:00
B.93 FK Viborg Kunst, B93 0-0
323685
13 28-03-15
Kl. 13:00
Næstved AB Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 0-2
323686
13 28-03-15
Kl. 13:00
Hvidovre Thisted Avedøre Stadion Kunstgræs 1-0
323687
13 28-03-15
Kl. 15:00
FC Roskilde Svendborg Roskilde Idrætspark 1-2
323690
13 29-03-15
Kl. 14:00
FC Sønderborg B.93 Linak Arena Kunstgræsbane 0-2
323688
13 On 08-04-15
Kl. 18:45
Næsby FK Viborg ALPI Arena Næsby 0-2
323695
14 11-04-15
Kl. 13:00
B.93 Haderslev B 93 Svanemølleanlæg. 0-5
323693
14 11-04-15
Kl. 13:00
Thisted Svendborg Lerpytter Anlæg 1-1
323694
14 11-04-15
Kl. 15:30
FK Viborg Hvidovre Viborg FF´s anlæg 3-0
323696
14 12-04-15
Kl. 13:00
AB FC Sønderborg Akademisk Boldklub 4-0
323692
14 12-04-15
Kl. 13:00
Næstved FC Roskilde Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 3-2
323700
15 18-04-15
Kl. 12:00
Næsby B.93 ALPI Arena Næsby 1-2
323632
4 18-04-15
Kl. 13:00
Næstved FC Sønderborg Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-0
323701
15 18-04-15
Kl. 14:45
Haderslev AB Haderslev Atletikstadion 1-2
323698
15 19-04-15
Kl. 15:00
FC Roskilde Thisted Roskilde Idrætspark 3-1
323707
16 25-04-15
Kl. 13:00
B.93 Hvidovre B 93 Svanemølleanlæg. 3-1
323708
16 25-04-15
Kl. 13:00
AB Næsby Akademisk Boldklub 1-0
323705
16 25-04-15
Kl. 15:30
FK Viborg Thisted Viborg FF´s anlæg 6-0
323704
16 26-04-15
Kl. 13:00
Næstved Haderslev Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 4-2
323706
16 26-04-15
Kl. 14:00
FC Sønderborg FC Roskilde Ketting Stadion 0-3
323709
17 02-05-15
Kl. 13:00
Hvidovre AB Kæmpernes Arena 5-3
323711
17 02-05-15
Kl. 13:00
Svendborg B.93 S.f.B. Hellegårdsvej 2-2
323710
17 02-05-15
Kl. 15:00
FC Roskilde FK Viborg Roskilde Idrætspark 0-2
323744
17 03-05-15
Kl. 14:30
Haderslev FC Sønderborg Haderslev Atletikstadion 1-0
323712
17 03-05-15
Kl. 16:00
Næsby Næstved ALPI Arena Næsby 2-1
323746
18 09-05-15
Kl. 13:00
Næstved Hvidovre Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-4
323749
18 09-05-15
Kl. 13:00
B.93 Thisted B 93 Svanemølleanlæg. 2-1
323751
18 09-05-15
Kl. 13:00
AB Svendborg Akademisk Boldklub 2-4
323747
18 09-05-15
Kl. 14:45
Haderslev FC Roskilde Haderslev Atletikstadion 2-3
323748
18 10-05-15
Kl. 13:45
FC Sønderborg Næsby Ketting Stadion 2-1
323754
19 To 14-05-15
Kl. 13:00
Svendborg Næstved S.f.B. Hellegårdsvej 5-3
323752
19 16-05-15
Kl. 13:00
Hvidovre FC Sønderborg Kæmpernes Arena 2-1
323756
19 16-05-15
Kl. 13:00
Thisted AB Lerpytter Anlæg 1-1
323757
19 16-05-15
Kl. 15:30
FK Viborg B.93 Viborg FF´s anlæg 1-3
323755
19 Ma 18-05-15
Kl. 19:15
Næsby Haderslev ALPI Arena Næsby 3-2
323763
20 23-05-15
Kl. 13:00
AB FK Viborg Akademisk Boldklub 0-5
323759
20 23-05-15
Kl. 14:00
Næsby FC Roskilde ALPI Arena Næsby 2-1
323758
20 23-05-15
Kl. 15:00
Næstved Thisted Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-3
323761
20 24-05-15
Kl. 14:00
FC Sønderborg Svendborg Ketting Stadion 0-6
323616
1 30-05-15
Kl. 12:00
Næsby Thisted ALPI Arena Næsby 1-0
323760
20 30-05-15
Kl. 14:45
Haderslev Hvidovre Haderslev Atletikstadion 1-4
323699
15 31-05-15
Kl. 13:00
Svendborg FK Viborg Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-2
323765
21 06-06-15
Kl. 13:00
Hvidovre Næsby Kæmpernes Arena 0-0
323769
21 06-06-15
Kl. 13:00
B.93 FC Roskilde B 93 Svanemølleanlæg. 0-1
323768
21 06-06-15
Kl. 13:30
FK Viborg Næstved Bruunshåb/Tapdrup Stadion 4-1
323766
21 06-06-15
Kl. 15:00
Svendborg Haderslev S.f.B. Hellegårdsvej 0-2
323767
21 07-06-15
Kl. 15:00
Thisted FC Sønderborg Lerpytter Anlæg 1-2
323772
22 To 11-06-15
Kl. 19:00
Næsby Svendborg ALPI Arena Næsby 2-2
323771
22 13-06-15
Kl. 12:00
FC Roskilde Hvidovre Roskilde Idrætspark 1-3
323773
22 13-06-15
Kl. 13:00
Haderslev Thisted Haderslev Atletikstadion 3-0
323774
22 13-06-15
Kl. 13:00
FC Sønderborg FK Viborg Sønderborg Stadion 0-5
323775
22 13-06-15
Kl. 13:00
AB B.93 Akademisk Boldklub 1-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222