U19 Drenge Ligaen 2015/16 (2016)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
311586
1 15-08-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park 3-2
311587
1 15-08-15
Kl. 13:00
AGF Randers Freja AGF's anlæg - Fredensvang 3-1
311583
1 15-08-15
Kl. 13:00
Silkeborg Brøndby Søholt Idrætsanlæg 4-1
311582
1 15-08-15
Kl. 15:15
FC København Esbjerg KB. P.Bangsvej 2-3
311589
2 22-08-15
Kl. 13:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Idrætspark 1-0
311638
2 22-08-15
Kl. 13:00
Randers Freja OB Randers Stadion 2-3
311640
2 22-08-15
Kl. 13:00
Vejle FC Nordsjælland Vejle Stadion 0-1
311643
2 22-08-15
Kl. 13:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion 2-0
311647
3 29-08-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 2-1
311648
3 29-08-15
Kl. 13:00
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang 2-4
311650
3 29-08-15
Kl. 13:00
Randers Freja Lyngby Randers Stadion 3-3
311649
3 30-08-15
Kl. 13:00
OB AaB Odense Atletikstadion 2-3
311657
4 05-09-15
Kl. 13:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 1-2
311660
5 12-09-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 4-4
311661
5 12-09-15
Kl. 13:00
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang 1-0
311662
5 12-09-15
Kl. 13:00
OB FC Midtjylland Odense Atletikstadion 0-2
311663
5 12-09-15
Kl. 13:00
Randers Freja Vejle Randers Stadion 2-4
311664
5 12-09-15
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg 5-0
311644
3 12-09-15
Kl. 15:00
Silkeborg FC København Søholt Idrætsanlæg 2-1
311655
4 On 16-09-15
Kl. 17:00
FC Midtjylland AGF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-1
311656
4 19-09-15
Kl. 13:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 1-4
311668
6 19-09-15
Kl. 15:00
Vejle AaB Vejle Stadion 0-2
311670
6 26-09-15
Kl. 13:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 1-0
311665
6 26-09-15
Kl. 13:00
Esbjerg AGF Guldager IC Kunstgræsbane 5-3
311674
7 Fr 02-10-15
Kl. 17:00
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang 0-1
311676
7 03-10-15
Kl. 12:00
Randers Freja Brøndby Randers Stadion 1-1
311677
7 03-10-15
Kl. 13:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg 1-4
311678
7 03-10-15
Kl. 13:00
Vejle Lyngby Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 1-0
311673
7 03-10-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 2-2
311675
7 03-10-15
Kl. 13:00
OB Esbjerg Nature Energy Park 1-2
311588
1 10-10-15
Kl. 13:00
OB Lyngby Nature Energy Park 1-1
311679
8 17-10-15
Kl. 12:00
Esbjerg Randers Freja Esbjerg Kunstgræsbane 2-1
311681
8 17-10-15
Kl. 13:00
Silkeborg AGF Søholt Idrætsanlæg 4-1
311684
8 17-10-15
Kl. 13:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 1-3
311683
8 17-10-15
Kl. 15:15
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-1
311680
8 17-10-15
Kl. 15:15
FC København OB KB. P.Bangsvej 7-2
311688
9 24-10-15
Kl. 13:00
OB Silkeborg Odense Atletikstadion 0-3
311689
9 24-10-15
Kl. 13:00
Randers Freja FC København Randers Stadion 0-2
311690
9 24-10-15
Kl. 13:00
AaB Esbjerg AaB's Anlæg 0-0
311691
9 24-10-15
Kl. 13:00
Vejle Brøndby Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 0-0
311692
9 25-10-15
Kl. 15:15
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-2
311698
10 31-10-15
Kl. 12:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 1-3
311693
10 31-10-15
Kl. 12:00
Esbjerg Vejle Esbjerg Kunstgræsbane 0-0
311699
10 31-10-15
Kl. 13:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion 1-4
311695
10 31-10-15
Kl. 13:00
Silkeborg Randers Freja Søholt Idrætsanlæg 2-0
311694
10 31-10-15
Kl. 15:45
FC København AaB Frederiksberg IP, kunst 3-2
311780
15 On 04-11-15
Kl. 13:00
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang 0-2
311654
4 To 05-11-15
Kl. 19:00
Vejle OB Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 1-2
311805
19 Fr 06-11-15
Kl. 19:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park 3-2
311706
11 21-11-15
Kl. 11:30
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 3-0
311703
11 21-11-15
Kl. 12:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg 1-0
311700
11 21-11-15
Kl. 13:00
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang 0-3
311704
11 21-11-15
Kl. 14:00
Vejle FC København Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 0-2
311705
11 21-11-15
Kl. 15:15
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 0-0
311707
12 28-11-15
Kl. 12:00
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane 1-0
311712
12 28-11-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland OB Farum Park 3-0
311713
12 28-11-15
Kl. 13:00
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang 0-1
311709
12 28-11-15
Kl. 13:00
Silkeborg Vejle Søholt Idrætsanlæg 4-4
311653
4 28-11-15
Kl. 14:00
AaB Randers Freja AaB's Anlæg 1-0
311853
26 Fr 04-12-15
Kl. 19:00
FC København Brøndby Frederiksberg IP, kunst 1-0
311715
13 05-12-15
Kl. 12:15
Randers Freja FC Nordsjælland Randers Stadion, kunstgræs 2-3
311714
13 05-12-15
Kl. 13:00
OB AGF OB-Ådalen 1-0
311720
13 05-12-15
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 2-3
311718
13 05-12-15
Kl. 15:15
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-0
311708
12 12-12-15
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-1
311843
24 27-02-16
Kl. 14:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park 4-0
311721
14 Fr 04-03-16
Kl. 18:00
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane 0-4
311769
14 05-03-16
Kl. 12:15
Randers Freja AGF Randers Stadion, kunstgræs 1-0
311770
14 05-03-16
Kl. 13:00
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg 4-1
311773
14 05-03-16
Kl. 13:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 2-0
311774
14 05-03-16
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion 3-1
311669
6 On 09-03-16
Kl. 18:30
FC Midtjylland Randers Freja Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-0
311779
15 To 10-03-16
Kl. 15:45
FC Nordsjælland Vejle Farum Park 6-2
311776
15 12-03-16
Kl. 13:00
Silkeborg Esbjerg Søholt Idrætsanlæg 0-1
311781
15 12-03-16
Kl. 13:00
OB Randers Freja OB-Ådalen 2-2
311639
2 12-03-16
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg 3-0
311775
15 12-03-16
Kl. 15:45
FC København Lyngby Frederiksberg IP, kunst 1-1
311786
16 19-03-16
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-1
311788
16 19-03-16
Kl. 13:00
Lyngby Randers Freja Lyngby Stadion 0-0
311784
16 19-03-16
Kl. 13:00
AaB OB AaB's Anlæg 2-1
311785
16 Ti 29-03-16
Kl. 18:15
Vejle AGF Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 4-3
311789
17 02-04-16
Kl. 13:00
Silkeborg Lyngby Søholt Idrætsanlæg 2-2
311794
17 02-04-16
Kl. 13:00
OB Vejle OB-Ådalen 3-2
311795
17 02-04-16
Kl. 13:00
Randers Freja AaB Randers Stadion 2-1
311792
17 02-04-16
Kl. 13:30
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 3-2
311783
16 Fr 08-04-16
Kl. 17:45
FC København Silkeborg KB. P.Bangsvej 2-3
311796
18 09-04-16
Kl. 12:00
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Kunstgræsbane 1-2
311800
18 09-04-16
Kl. 13:00
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-1
311801
18 09-04-16
Kl. 13:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion 3-1
311802
18 09-04-16
Kl. 13:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion 2-1
311799
18 09-04-16
Kl. 17:00
Vejle Randers Freja Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 1-0
311808
19 16-04-16
Kl. 13:00
Randers Freja FC Midtjylland Randers Stadion 0-2
311809
19 16-04-16
Kl. 13:00
AaB Vejle AaB's Anlæg 5-0
311806
19 16-04-16
Kl. 13:30
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang 2-4
311807
19 16-04-16
Kl. 14:00
OB Brøndby Odense Atletikstadion 0-3
311666
6 16-04-16
Kl. 15:15
FC København FC Nordsjælland KB. P.Bangsvej 2-0
311811
20 Fr 22-04-16
Kl. 16:00
FC København AGF KB. P.Bangsvej 0-2
311814
20 23-04-16
Kl. 13:00
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-1
311815
20 23-04-16
Kl. 13:00
Brøndby Randers Freja Brøndby Stadion 2-2
311816
20 23-04-16
Kl. 13:00
Lyngby Vejle Lyngby Stadion 1-0
311810
20 23-04-16
Kl. 13:00
Esbjerg OB Esbjerg Idrætspark 1-2
311812
20 23-04-16
Kl. 13:15
Silkeborg FC Nordsjælland Silkeborg Kunstbane 2-3
311819
21 30-04-16
Kl. 13:00
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang 3-1
311821
21 30-04-16
Kl. 13:00
Randers Freja Esbjerg Randers Stadion 0-2
311822
21 30-04-16
Kl. 13:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg 0-1
311823
21 30-04-16
Kl. 13:00
Vejle FC Midtjylland Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 1-4
311820
21 30-04-16
Kl. 14:00
OB FC København Nature Energy Park 2-0
311829
22 07-05-16
Kl. 13:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion 1-2
311830
22 07-05-16
Kl. 13:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion 0-3
311826
22 07-05-16
Kl. 13:00
Silkeborg OB Søholt Idrætsanlæg 0-2
311824
22 07-05-16
Kl. 14:30
Esbjerg AaB Esbjerg Idrætspark 2-4
311825
22 07-05-16
Kl. 15:15
FC København Randers Freja KB. P.Bangsvej 1-3
311836
23 14-05-16
Kl. 13:00
Vejle Esbjerg Vejle Stadion 4-4
311837
23 15-05-16
Kl. 13:00
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-0
311844
24 21-05-16
Kl. 13:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion 0-1
311838
24 21-05-16
Kl. 13:00
Esbjerg FC Midtjylland Esbjerg Idrætspark 1-6
311840
24 21-05-16
Kl. 13:00
Silkeborg AaB Søholt Idrætsanlæg 0-3
311839
24 21-05-16
Kl. 15:15
FC København Vejle KB. P.Bangsvej 0-2
311835
23 Ti 24-05-16
Kl. 17:00
AaB FC København AaB's Anlæg 4-3
311831
23 Ti 24-05-16
Kl. 19:00
FC Nordsjælland Lyngby Right to Dream Park 4-1
311793
17 On 25-05-16
Kl. 17:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang 0-3
311848
25 Fr 27-05-16
Kl. 18:30
Vejle Silkeborg Vejle Stadion 1-1
311850
25 28-05-16
Kl. 13:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 1-1
311845
25 28-05-16
Kl. 14:00
OB FC Nordsjælland Odense Atletikstadion 2-1
311849
25 28-05-16
Kl. 15:15
FC København FC Midtjylland KB. P.Bangsvej 1-0
311851
25 29-05-16
Kl. 12:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion 0-1
311834
23 On 01-06-16
Kl. 18:00
Randers Freja Silkeborg Randers Stadion 1-3
311852
26 04-06-16
Kl. 13:00
Esbjerg Lyngby Esbjerg Idrætspark 1-0
311854
26 04-06-16
Kl. 13:00
Silkeborg FC Midtjylland Søholt Idrætsanlæg 1-3
311857
26 04-06-16
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Randers Freja Right to Dream Park 8-0
311858
26 04-06-16
Kl. 13:00
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang 2-0
311719
13 To 09-06-16
Kl. 18:30
Brøndby FC København Brøndby Stadion 2-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222