U17 Drenge Ligaen 2015/16 (2016)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
311361
1 15-08-15
Kl. 13:00
HB Køge FC Midtjylland Køge Stadion 3-3
311359
1 15-08-15
Kl. 13:00
FC København Esbjerg KB. P.Bangsvej 3-0
311362
1 15-08-15
Kl. 14:45
Haderslev Vejle Banerne ved Haderslev Idrætscenter 0-1
311363
1 15-08-15
Kl. 15:15
FC Nordsjælland AaB Farum Park 0-1
311364
1 15-08-15
Kl. 15:15
AGF Randers Freja AGF's anlæg - Fredensvang 3-0
311360
1 15-08-15
Kl. 15:15
Silkeborg Brøndby Søholt Idrætsanlæg 1-3
311371
2 On 19-08-15
Kl. 18:00
Brøndby HB Køge Brøndby Stadion 0-0
311369
2 22-08-15
Kl. 15:15
Vejle FC Nordsjælland VB Parken 0-4
311366
2 22-08-15
Kl. 15:15
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Idrætspark 7-0
311367
2 22-08-15
Kl. 15:15
Randers Freja OB Randers Stadion 2-1
311374
3 29-08-15
Kl. 13:00
HB Køge Esbjerg Køge Stadion 2-1
311373
3 29-08-15
Kl. 13:15
Silkeborg FC København Søholt Idrætsanlæg 0-3
311376
3 29-08-15
Kl. 15:15
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 1-0
311377
3 29-08-15
Kl. 15:15
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang 2-1
311379
3 29-08-15
Kl. 15:15
Randers Freja Lyngby Randers Stadion 3-3
311378
3 30-08-15
Kl. 15:15
OB AaB OB-Ådalen 1-3
311370
2 Ti 01-09-15
Kl. 18:30
FC Midtjylland Haderslev Ikast FC Stadion Allé 2-0
311380
4 05-09-15
Kl. 13:00
Esbjerg Haderslev Esbjerg Idrætspark 1-1
311381
4 05-09-15
Kl. 13:00
FC København HB Køge KB. P.Bangsvej 2-1
311383
4 05-09-15
Kl. 14:00
Vejle OB Vejle Stadion 1-1
311386
4 05-09-15
Kl. 15:15
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 3-0
311387
5 12-09-15
Kl. 13:00
HB Køge Silkeborg Køge Stadion 3-3
311388
5 12-09-15
Kl. 14:45
Haderslev FC København Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-3
311389
5 12-09-15
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 5-2
311390
5 12-09-15
Kl. 15:15
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang 1-1
311391
5 12-09-15
Kl. 15:15
OB FC Midtjylland Odense Atletikstadion 0-0
311392
5 12-09-15
Kl. 15:15
Randers Freja Vejle Randers Stadion 5-1
311393
5 12-09-15
Kl. 15:15
AaB Lyngby AaB's Anlæg 2-3
311384
4 On 16-09-15
Kl. 19:15
FC Midtjylland AGF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-1
311394
6 26-09-15
Kl. 15:15
Esbjerg AGF Guldager IC Kunstgræsbane 4-1
311396
6 26-09-15
Kl. 15:15
Silkeborg Haderslev Søholt Idrætsanlæg 1-1
311403
7 Fr 02-10-15
Kl. 19:15
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang 1-2
311405
7 03-10-15
Kl. 12:00
Randers Freja Brøndby Randers Stadion 0-0
311401
7 03-10-15
Kl. 14:45
Haderslev HB Køge Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-4
311402
7 03-10-15
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 4-1
311404
7 03-10-15
Kl. 15:15
OB Esbjerg Nature Energy Park 2-0
311406
7 03-10-15
Kl. 15:15
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg 2-0
311407
7 03-10-15
Kl. 15:15
Vejle Lyngby Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 0-3
311382
4 10-10-15
Kl. 11:00
AaB Randers Freja AaB's Anlæg 2-1
311446
13 10-10-15
Kl. 13:00
Vejle HB Køge Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 1-0
311375
3 10-10-15
Kl. 14:45
Haderslev Brøndby Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-1
311400
6 Ti 13-10-15
Kl. 13:00
Lyngby HB Køge Lyngby Stadion 2-3
311397
6 On 14-10-15
Kl. 13:00
Vejle AaB Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 4-3
311411
8 17-10-15
Kl. 13:00
HB Køge FC Nordsjælland Køge Stadion 1-5
311412
8 17-10-15
Kl. 13:00
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 9-0
311409
8 17-10-15
Kl. 13:00
FC København OB KB. P.Bangsvej 4-1
311408
8 17-10-15
Kl. 14:15
Esbjerg Randers Freja Esbjerg Kunstgræsbane 1-4
311410
8 17-10-15
Kl. 15:15
Silkeborg AGF Søholt Idrætsanlæg 4-2
311413
8 17-10-15
Kl. 15:15
Brøndby AaB Brøndby Stadion 4-1
311414
8 17-10-15
Kl. 15:15
Lyngby Haderslev Lyngby Stadion 6-5
311415
9 24-10-15
Kl. 13:15
FC Nordsjælland Haderslev Farum Park 3-0
311416
9 24-10-15
Kl. 15:15
AGF HB Køge AGF's anlæg - Fredensvang 1-1
311417
9 24-10-15
Kl. 15:15
OB Silkeborg Odense Atletikstadion 1-2
311418
9 24-10-15
Kl. 15:15
Randers Freja FC København Randers Stadion 1-1
311419
9 24-10-15
Kl. 15:15
AaB Esbjerg AaB's Anlæg 0-0
311420
9 24-10-15
Kl. 15:15
Vejle Brøndby Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 2-3
311421
9 25-10-15
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-0
311425
10 31-10-15
Kl. 13:00
HB Køge OB Køge Stadion 1-1
311423
10 31-10-15
Kl. 13:30
FC København AaB Frederiksberg IP, kunst 1-1
311427
10 31-10-15
Kl. 14:15
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 0-1
311422
10 31-10-15
Kl. 14:15
Esbjerg Vejle Esbjerg Kunstgræsbane 2-0
311426
10 31-10-15
Kl. 14:45
Haderslev AGF Haderslev Kunstgræsbane 0-0
311428
10 31-10-15
Kl. 15:15
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion 2-1
311424
10 31-10-15
Kl. 15:15
Silkeborg Randers Freja Søholt Idrætsanlæg 3-1
311462
15 On 04-11-15
Kl. 15:15
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang 2-2
311445
13 07-11-15
Kl. 13:00
AaB Haderslev AaB's Anlæg 3-0
311385
4 07-11-15
Kl. 13:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 1-1
311365
1 07-11-15
Kl. 13:00
OB Lyngby OB-Ådalen 3-1
311398
6 Ma 09-11-15
Kl. 18:30
FC Midtjylland Randers Freja Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-0
311440
12 14-11-15
Kl. 12:00
Haderslev Randers Freja Banerne ved Haderslev Idrætscenter 3-1
311439
12 14-11-15
Kl. 13:00
HB Køge AaB Køge Stadion 3-1
311517
19 14-11-15
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park 0-3
311399
6 14-11-15
Kl. 13:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 4-1
311434
11 21-11-15
Kl. 13:00
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-2
311435
11 21-11-15
Kl. 13:45
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 2-2
311432
11 21-11-15
Kl. 14:15
AaB Silkeborg AaB's Anlæg 4-2
311431
11 21-11-15
Kl. 14:30
Randers Freja HB Køge QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane 2-2
311429
11 21-11-15
Kl. 15:15
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang 0-4
311430
11 21-11-15
Kl. 15:15
OB Haderslev OB-Ådalen 3-0
311433
11 21-11-15
Kl. 16:00
Vejle FC København Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 1-5
311436
12 28-11-15
Kl. 14:15
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane 0-1
311441
12 28-11-15
Kl. 15:15
FC Nordsjælland OB Farum Park 3-2
311442
12 28-11-15
Kl. 15:15
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang 2-4
311438
12 28-11-15
Kl. 15:15
Silkeborg Vejle Søholt Idrætsanlæg 4-2
311448
13 To 03-12-15
Kl. 18:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 1-4
311447
13 05-12-15
Kl. 13:00
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 0-4
311444
13 05-12-15
Kl. 14:30
Randers Freja FC Nordsjælland Randers Stadion, kunstgræs 0-2
311449
13 05-12-15
Kl. 15:15
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 1-1
311443
13 05-12-15
Kl. 15:15
OB AGF OB-Ådalen 0-0
311437
12 12-12-15
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 0-3
311372
2 27-02-16
Kl. 13:30
Lyngby FC København Lyngby Stadion Kunstgræsbane 0-2
311566
24 27-02-16
Kl. 16:15
FC Nordsjælland AGF Farum Park 3-1
311450
14 05-03-16
Kl. 14:15
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane 0-3
311451
14 05-03-16
Kl. 14:30
Randers Freja AGF Randers Stadion, kunstgræs 0-1
311452
14 05-03-16
Kl. 15:15
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg 0-0
311454
14 05-03-16
Kl. 15:15
FC Midtjylland HB Køge Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-0
311455
14 05-03-16
Kl. 15:15
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 2-0
311456
14 05-03-16
Kl. 15:15
Lyngby OB Lyngby Stadion 0-6
311461
15 To 10-03-16
Kl. 17:50
FC Nordsjælland Vejle Farum Park 5-1
311457
15 12-03-16
Kl. 13:30
FC København Lyngby Frederiksberg IP, kunst 3-0
311459
15 12-03-16
Kl. 13:30
HB Køge Brøndby Herfølge Stadion Kunst 3-0
311463
15 12-03-16
Kl. 15:15
OB Randers Freja OB-Ådalen 3-1
311465
16 Fr 18-03-16
Kl. 19:00
FC København Silkeborg Frederiksberg IP, kunst 4-0
311464
16 19-03-16
Kl. 12:00
Esbjerg HB Køge Esbjerg Kunstgræsbane 4-0
311468
16 19-03-16
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-1
311469
16 19-03-16
Kl. 15:15
Brøndby Haderslev Brøndby Stadion 1-2
311470
16 19-03-16
Kl. 15:15
Lyngby Randers Freja Lyngby Stadion 2-1
311466
16 19-03-16
Kl. 15:15
AaB OB AaB's Anlæg 2-0
311467
16 20-03-16
Kl. 11:30
Vejle AGF Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 2-1
311510
18 On 30-03-16
Kl. 15:00
Silkeborg HB Køge Søholt Idrætsanlæg 0-3
311503
17 02-04-16
Kl. 14:45
Haderslev Esbjerg Haderslev Kunstgræsbane 0-1
311506
17 02-04-16
Kl. 15:15
OB Vejle OB-Ådalen 0-1
311501
17 02-04-16
Kl. 15:15
Silkeborg Lyngby Søholt Idrætsanlæg 0-0
311504
17 Ti 05-04-16
Kl. 18:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 2-0
311507
17 On 06-04-16
Kl. 18:30
Randers Freja AaB Randers Stadion 1-2
311453
14 On 06-04-16
Kl. 18:30
Vejle Haderslev Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 2-2
311509
18 09-04-16
Kl. 13:30
FC København Haderslev Frederiksberg IP, kunst 5-1
311508
18 09-04-16
Kl. 14:15
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Kunstgræsbane 1-0
311511
18 09-04-16
Kl. 15:00
Vejle Randers Freja Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 0-1
311512
18 09-04-16
Kl. 15:15
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-0
311513
18 09-04-16
Kl. 15:15
Brøndby AGF Brøndby Stadion 0-0
311514
18 09-04-16
Kl. 15:15
Lyngby AaB Lyngby Stadion 0-0
311518
19 16-04-16
Kl. 11:30
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang 2-1
311515
19 16-04-16
Kl. 13:00
HB Køge Lyngby Køge Stadion 0-0
311395
6 16-04-16
Kl. 13:00
FC København FC Nordsjælland KB. P.Bangsvej 5-2
311516
19 16-04-16
Kl. 14:45
Haderslev Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-3
311520
19 16-04-16
Kl. 15:15
Randers Freja FC Midtjylland Randers Stadion 2-2
311521
19 16-04-16
Kl. 15:15
AaB Vejle AaB's Anlæg 3-0
311519
19 16-04-16
Kl. 16:15
OB Brøndby Odense Atletikstadion 1-1
311557
23 Ti 19-04-16
Kl. 18:45
Randers Freja Silkeborg Randers Stadion 0-0
311523
20 Fr 22-04-16
Kl. 14:00
FC København AGF Frederiksberg IP, kunst 3-1
311525
20 23-04-16
Kl. 13:00
HB Køge Haderslev Herfølge Stadion Kunst 4-0
311526
20 23-04-16
Kl. 15:15
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-0
311538
20 23-04-16
Kl. 15:15
Brøndby Randers Freja Brøndby Stadion 2-0
311539
20 23-04-16
Kl. 15:15
Lyngby Vejle Lyngby Stadion 2-1
311522
20 23-04-16
Kl. 15:15
Esbjerg OB Esbjerg Idrætspark 2-0
311524
20 23-04-16
Kl. 15:30
Silkeborg FC Nordsjælland Silkeborg Kunstbane 2-3
311562
24 Ti 26-04-16
Kl. 16:00
FC København Vejle KB. P.Bangsvej 1-1
311458
15 On 27-04-16
Kl. 19:00
Silkeborg Esbjerg Silkeborg Kunstbane 1-2
311541
21 30-04-16
Kl. 13:30
FC Nordsjælland HB Køge Farum Park 2-3
311540
21 30-04-16
Kl. 14:45
Haderslev Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-3
311544
21 30-04-16
Kl. 15:15
Randers Freja Esbjerg Randers Stadion 1-2
311545
21 30-04-16
Kl. 15:15
AaB Brøndby AaB's Anlæg 2-0
311546
21 30-04-16
Kl. 15:15
Vejle FC Midtjylland Vejle Stadion 2-1
311542
21 30-04-16
Kl. 15:15
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang 2-1
311543
21 30-04-16
Kl. 16:15
OB FC København Nature Energy Park 1-3
311567
24 On 04-05-16
Kl. 18:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion 2-2
311551
22 07-05-16
Kl. 12:30
Haderslev FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter 0-2
311548
22 07-05-16
Kl. 13:00
FC København Randers Freja KB. P.Bangsvej 3-0
311549
22 07-05-16
Kl. 15:15
Silkeborg OB Søholt Idrætsanlæg 1-1
311552
22 07-05-16
Kl. 15:15
Brøndby Vejle Brøndby Stadion 2-4
311553
22 07-05-16
Kl. 15:15
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion 1-3
311560
Kampfakta
23 To 12-05-16
Kl. 18:00
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-0
311556
23 14-05-16
Kl. 14:00
OB HB Køge Odense Atletikstadion 0-1
311559
23 14-05-16
Kl. 15:15
Vejle Esbjerg Vejle Idrætshøjskole 2-2
311368
2 Ma 16-05-16
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg 0-1
311564
24 21-05-16
Kl. 13:00
HB Køge Randers Freja Køge Stadion 4-0
311565
24 21-05-16
Kl. 14:45
Haderslev OB Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-1
311563
24 21-05-16
Kl. 15:15
Silkeborg AaB Søholt Idrætsanlæg 1-2
311554
23 22-05-16
Kl. 14:30
FC Nordsjælland Lyngby Right to Dream Park 2-3
311505
17 On 25-05-16
Kl. 19:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang 3-1
311502
17 On 25-05-16
Kl. 19:00
HB Køge FC København Køge Stadion 0-3
311572
25 28-05-16
Kl. 13:00
FC København FC Midtjylland KB. P.Bangsvej 1-0
311573
25 28-05-16
Kl. 15:15
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 2-0
311569
25 28-05-16
Kl. 15:15
Randers Freja Haderslev Randers Stadion 2-1
311570
25 28-05-16
Kl. 15:15
AaB HB Køge AaB's Anlæg 2-1
311568
25 28-05-16
Kl. 16:15
OB FC Nordsjælland Odense Atletikstadion 1-3
311574
25 29-05-16
Kl. 14:15
Lyngby AGF Lyngby Stadion 2-3
311571
25 Ti 31-05-16
Kl. 18:30
Vejle Silkeborg Vejle Stadion 3-1
311460
15 Ti 31-05-16
Kl. 18:30
Haderslev FC Midtjylland Banerne ved Haderslev Idrætscenter 0-2
311547
22 On 01-06-16
Kl. 19:15
Esbjerg AaB Veldtofte Idrætspark 1-2
311577
26 04-06-16
Kl. 15:15
Silkeborg FC Midtjylland Søholt Idrætsanlæg 0-5
311578
26 04-06-16
Kl. 15:15
HB Køge Vejle Køge Stadion 0-4
311579
Kampfakta
26 04-06-16
Kl. 15:15
Haderslev AaB Banerne ved Haderslev Idrætscenter 3-5
311580
26 04-06-16
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Randers Freja Right to Dream Park 9-0
311581
26 04-06-16
Kl. 15:15
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang 3-0
311575
26 04-06-16
Kl. 15:15
Esbjerg Lyngby Esbjerg Idrætspark 2-3
311561
24 On 08-06-16
Kl. 18:30
Esbjerg FC Midtjylland Veldtofte Idrætspark 1-2
311555
23 On 08-06-16
Kl. 19:00
AGF Haderslev AGF's anlæg - Fredensvang 0-3
311550
22 11-06-16
Kl. 13:00
HB Køge AGF Køge Stadion 3-4
311558
23 11-06-16
Kl. 14:00
AaB FC København AaB's Anlæg 1-1
311576
26 Ti 14-06-16
Kl. 18:00
FC København Brøndby KB. P.Bangsvej 2-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222