U19 Drenge Divisionen 2015/16 (2016)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
311861
1 15-08-15
Kl. 12:00
Næsby FC Roskilde ALPI Arena Næsby 1-4
311862
1 15-08-15
Kl. 12:30
SønderjyskE Thisted Banerne ved Haderslev Idrætscenter 3-0
311864
1 15-08-15
Kl. 13:45
FK Viborg AC Horsens Viborg FF´s anlæg 2-2
311863
1 15-08-15
Kl. 15:00
AB Næstved Akademisk Boldklub 3-1
311860
1 16-08-15
Kl. 11:30
HB Køge Hvidovre Capelli Sport Stadion 2-6
311868
2 22-08-15
Kl. 13:00
Næstved SønderjyskE Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 2-3
311870
2 22-08-15
Kl. 13:00
FC Roskilde B.93 Roskilde Idrætspark 0-3
311869
2 22-08-15
Kl. 13:30
HIK FK Viborg Kunst, HIK 1-3
311865
2 22-08-15
Kl. 15:00
AC Horsens AB CASA Arena Horsens 3-2
311866
2 22-08-15
Kl. 15:00
Hvidovre Næsby Kæmpernes Arena 1-3
311874
3 29-08-15
Kl. 12:30
SønderjyskE AC Horsens Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-1
311871
3 29-08-15
Kl. 13:00
HB Køge Næstved Capelli Sport Stadion 7-3
311876
3 29-08-15
Kl. 13:45
FK Viborg FC Roskilde Viborg FF´s anlæg 3-0
311875
3 29-08-15
Kl. 15:00
AB HIK Akademisk Boldklub 2-2
311880
4 05-09-15
Kl. 13:00
Næstved Hvidovre Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 0-4
311882
4 05-09-15
Kl. 13:00
FC Roskilde AB Roskilde Idrætspark 3-3
311881
4 05-09-15
Kl. 13:30
HIK SønderjyskE Kunst, HIK 2-4
311877
4 05-09-15
Kl. 15:00
AC Horsens HB Køge CASA Arena Horsens 2-1
311878
4 05-09-15
Kl. 15:00
B.93 FK Viborg B 93 Svanemølleanlæg. 1-2
311879
4 05-09-15
Kl. 15:00
Thisted Næsby Lerpytter Anlæg 4-0
311884
5 12-09-15
Kl. 12:00
Næsby FK Viborg ALPI Arena Næsby 2-3
311883
5 12-09-15
Kl. 13:00
HB Køge HIK Capelli Sport Stadion 1-1
311887
5 12-09-15
Kl. 15:00
Thisted Næstved Lerpytter Anlæg 1-1
311888
5 12-09-15
Kl. 15:00
AB B.93 Akademisk Boldklub 1-1
311886
5 19-09-15
Kl. 13:00
SønderjyskE FC Roskilde Banerne ved Haderslev Idrætscenter 3-1
311867
2 19-09-15
Kl. 15:00
Thisted HB Køge Lerpytter Anlæg 1-3
311891
6 26-09-15
Kl. 13:00
Næstved Næsby Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 2-1
311894
6 26-09-15
Kl. 13:00
FC Roskilde HB Køge Roskilde Idrætspark 4-1
311994
17 26-09-15
Kl. 13:00
AB FK Viborg Akademisk Boldklub 3-4
311893
6 26-09-15
Kl. 13:30
HIK Hvidovre Kunst, HIK 2-0
311889
6 26-09-15
Kl. 15:00
AC Horsens Thisted CASA Arena Horsens 0-1
311890
6 26-09-15
Kl. 15:00
B.93 SønderjyskE B 93 Svanemølleanlæg. 0-2
311896
7 03-10-15
Kl. 12:00
Næsby AB ALPI Arena Næsby 1-4
311898
7 03-10-15
Kl. 12:30
SønderjyskE FK Viborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter 0-0
311895
7 03-10-15
Kl. 13:00
HB Køge B.93 Capelli Sport Stadion 3-3
311900
7 03-10-15
Kl. 13:00
Næstved AC Horsens Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-3
311899
7 03-10-15
Kl. 15:00
Thisted HIK Lerpytter Anlæg 1-1
311897
7 03-10-15
Kl. 15:00
Hvidovre FC Roskilde Kæmpernes Arena 2-2
311906
8 10-10-15
Kl. 13:00
FC Roskilde Thisted Roskilde Idrætspark 2-1
311905
8 10-10-15
Kl. 13:30
HIK Næstved Kunst, HIK 1-1
311904
8 10-10-15
Kl. 13:45
FK Viborg HB Køge Viborg FF´s anlæg 1-1
311902
8 10-10-15
Kl. 15:00
B.93 Hvidovre B 93 Svanemølleanlæg. 6-1
311903
8 10-10-15
Kl. 15:00
AB SønderjyskE Akademisk Boldklub 1-1
311909
9 24-10-15
Kl. 12:00
Næsby SønderjyskE ALPI Arena Næsby 2-1
311912
9 24-10-15
Kl. 13:00
Næstved FC Roskilde Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-3
311908
9 24-10-15
Kl. 13:00
HB Køge AB Capelli Sport Stadion 3-1
311907
9 24-10-15
Kl. 15:00
AC Horsens HIK Forum Horsens Kunstgræsbane 2 3-0
311910
9 24-10-15
Kl. 15:00
Hvidovre FK Viborg Kæmpernes Arena 2-0
311911
9 24-10-15
Kl. 15:00
Thisted B.93 Lerpytter Anlæg 2-0
311914
10 31-10-15
Kl. 12:00
Næsby HIK ALPI Arena Næsby 1-2
311915
10 31-10-15
Kl. 12:30
SønderjyskE HB Køge Haderslev Kunstgræsbane 2-2
311918
10 31-10-15
Kl. 13:00
FC Roskilde AC Horsens Roskilde Idrætspark 1-2
311917
10 31-10-15
Kl. 13:45
FK Viborg Thisted Viborg FF´s anlæg 4-2
311913
10 31-10-15
Kl. 14:00
B.93 Næstved Kunst, B93 2-1
311916
10 31-10-15
Kl. 15:00
AB Hvidovre Akademisk Boldklub 2-1
311920
11 07-11-15
Kl. 13:00
HB Køge Næsby Capelli Sport Stadion 1-2
311922
11 07-11-15
Kl. 13:00
Thisted AB Lerpytter Anlæg 1-1
311923
11 07-11-15
Kl. 13:00
Næstved FK Viborg Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-3
311921
11 07-11-15
Kl. 15:00
Hvidovre SønderjyskE Avedøre Stadion Kunstgræs 2-4
311919
11 07-11-15
Kl. 15:00
AC Horsens B.93 Forum Horsens Kunstgræsbane 2 2-2
311924
11 08-11-15
Kl. 13:00
HIK FC Roskilde Kunst, HIK 4-3
311872
3 14-11-15
Kl. 12:00
Næsby B.93 ALPI Arena Næsby 2-1
311873
3 14-11-15
Kl. 15:00
Hvidovre Thisted Avedøre Stadion Kunstgræs 3-1
311901
8 21-11-15
Kl. 13:00
AC Horsens Næsby Forum Horsens Kunstgræsbane 2 1-1
311859
1 21-11-15
Kl. 15:00
B.93 HIK Kunst, B93 4-0
311885
5 28-11-15
Kl. 15:00
Hvidovre AC Horsens Avedøre Stadion Kunstgræs 0-0
311928
12 19-03-16
Kl. 13:00
Næstved AB Maglemølle Storhallen 0-0
311929
12 19-03-16
Kl. 13:30
HIK B.93 Kunst, HIK 1-2
311925
12 19-03-16
Kl. 15:00
AC Horsens FK Viborg Forum Horsens Kunstgræsbane 2 1-4
311926
12 19-03-16
Kl. 15:00
Hvidovre HB Køge Avedøre Stadion Kunstgræs 5-1
311930
12 27-03-16
Kl. 12:00
FC Roskilde Næsby Roskilde Idrætspark Kunstgræs 2-0
311933
13 02-04-16
Kl. 12:00
Næsby Hvidovre ALPI Arena Næsby 1-3
311934
13 02-04-16
Kl. 12:30
SønderjyskE Næstved Haderslev Kunstgræsbane 2-2
311936
13 02-04-16
Kl. 13:45
FK Viborg HIK Viborg FF´s anlæg 7-2
311935
13 02-04-16
Kl. 15:00
AB AC Horsens Akademisk Boldklub, Kunstgræs 2-0
311931
13 02-04-16
Kl. 15:00
B.93 FC Roskilde Kunst, B93 0-0
311932
13 03-04-16
Kl. 13:00
HB Køge Thisted Capelli Sport Stadion 3-0
311940
14 09-04-16
Kl. 13:00
Næstved HB Køge Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 2-2
311942
14 09-04-16
Kl. 13:00
FC Roskilde FK Viborg Roskilde Idrætspark Kunstgræs 1-1
311941
14 09-04-16
Kl. 13:30
HIK AB Kunst, HIK 1-1
311937
14 09-04-16
Kl. 15:00
AC Horsens SønderjyskE Forum Horsens Kunstgræsbane 2 0-0
311938
14 09-04-16
Kl. 15:00
B.93 Næsby Kunst, B93 2-2
311939
14 09-04-16
Kl. 15:00
Thisted Hvidovre Lerpytter Anlæg 0-1
311944
15 16-04-16
Kl. 12:00
Næsby Thisted ALPI Arena Næsby 2-0
311946
15 16-04-16
Kl. 12:30
SønderjyskE HIK Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-0
311943
15 16-04-16
Kl. 13:00
HB Køge AC Horsens Capelli Sport Stadion 1-1
311945
15 16-04-16
Kl. 15:00
Hvidovre Næstved Kæmpernes Arena 6-0
311947
15 16-04-16
Kl. 15:00
AB FC Roskilde Akademisk Boldklub 1-1
311948
15 16-04-16
Kl. 16:00
FK Viborg B.93 Viborg FF´s anlæg 1-0
311954
16 23-04-16
Kl. 13:00
FC Roskilde SønderjyskE Roskilde Idrætspark Kunstgræs 3-3
311953
16 23-04-16
Kl. 13:30
HIK HB Køge Kunst, HIK 2-3
311952
16 23-04-16
Kl. 13:45
FK Viborg Næsby Viborg FF´s anlæg 1-0
311949
16 23-04-16
Kl. 15:00
AC Horsens Hvidovre Forum Horsens Kunstgræsbane 2 1-6
311950
16 23-04-16
Kl. 15:00
B.93 AB B 93 Svanemølleanlæg. 2-0
311951
16 23-04-16
Kl. 15:00
Næstved Thisted Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 5-2
311990
17 30-04-16
Kl. 12:00
Næsby Næstved ALPI Arena Næsby 2-1
311992
17 30-04-16
Kl. 12:30
SønderjyskE B.93 Banerne ved Haderslev Idrætscenter 3-0
311955
17 30-04-16
Kl. 13:00
HB Køge FC Roskilde Capelli Sport Stadion 1-1
311892
6 30-04-16
Kl. 14:00
FK Viborg AB Viborg FF´s anlæg 7-0
311991
17 30-04-16
Kl. 15:00
Hvidovre HIK Kæmpernes Arena 2-0
311993
17 01-05-16
Kl. 15:00
Thisted AC Horsens Lerpytter Anlæg 0-1
311999
18 To 05-05-16
Kl. 13:30
HIK Thisted Kunst, HIK 4-4
312000
18 07-05-16
Kl. 13:00
FC Roskilde Hvidovre Roskilde Idrætspark Kunstgræs 1-3
311998
18 07-05-16
Kl. 13:45
FK Viborg SønderjyskE Viborg FF´s anlæg 1-1
311995
18 07-05-16
Kl. 15:00
AC Horsens Næstved Forum Horsens Kunstgræsbane 2 2-1
311996
18 07-05-16
Kl. 15:00
B.93 HB Køge B 93 Svanemølleanlæg. 3-1
311997
18 07-05-16
Kl. 15:00
AB Næsby Akademisk Boldklub 1-1
311927
12 Ma 16-05-16
Kl. 15:00
Thisted SønderjyskE Lerpytter Anlæg 2-0
312002
19 21-05-16
Kl. 12:00
Næsby AC Horsens ALPI Arena Næsby 1-0
312004
19 21-05-16
Kl. 12:30
SønderjyskE AB Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-1
312006
19 21-05-16
Kl. 13:00
Næstved HIK Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 0-0
312001
19 21-05-16
Kl. 13:00
HB Køge FK Viborg Capelli Sport Stadion 2-2
312003
19 21-05-16
Kl. 15:00
Hvidovre B.93 Kæmpernes Arena 2-2
312005
19 22-05-16
Kl. 15:00
Thisted FC Roskilde Lerpytter Anlæg 3-1
312012
20 Fr 27-05-16
Kl. 18:30
FC Roskilde Næstved Roskilde Idrætspark Kunstgræs 2-2
312008
20 28-05-16
Kl. 12:30
SønderjyskE Næsby Banerne ved Haderslev Idrætscenter 4-3
312011
20 28-05-16
Kl. 13:00
HIK AC Horsens Kunst, HIK 1-3
312010
20 28-05-16
Kl. 13:45
FK Viborg Hvidovre Viborg FF´s anlæg 1-0
312009
20 28-05-16
Kl. 15:00
AB HB Køge Akademisk Boldklub 3-0
312007
20 28-05-16
Kl. 15:00
B.93 Thisted B 93 Svanemølleanlæg. 5-0
312018
21 Fr 03-06-16
Kl. 18:00
HIK Næsby Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-2
312014
21 04-06-16
Kl. 13:00
HB Køge SønderjyskE Capelli Sport Stadion 2-0
312017
21 04-06-16
Kl. 13:00
Næstved B.93 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-2
312015
21 04-06-16
Kl. 15:00
Hvidovre AB Kæmpernes Arena 2-1
312013
21 04-06-16
Kl. 15:00
AC Horsens FC Roskilde Forum Horsens Kunstgræsbane 2 4-2
312016
21 05-06-16
Kl. 15:00
Thisted FK Viborg Lerpytter Anlæg 1-5
312019
22 11-06-16
Kl. 11:00
B.93 AC Horsens B 93 Svanemølleanlæg. 3-2
312020
22 11-06-16
Kl. 12:45
Næsby HB Køge ALPI Arena Næsby 0-1
312021
22 11-06-16
Kl. 13:00
SønderjyskE Hvidovre Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-2
312022
22 11-06-16
Kl. 13:00
AB Thisted Akademisk Boldklub 0-0
312023
22 11-06-16
Kl. 13:00
FK Viborg Næstved Viborg FF´s anlæg 5-0
312024
22 11-06-16
Kl. 14:00
FC Roskilde HIK Roskilde Idrætspark 7-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222