KS Herre 15/16 (2016)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
819531
Kampfakta
1 15-08-15
Kl. 11:15
Frem 2 FB Frem, Valby IP 2-1
819534
Kampfakta
1 15-08-15
Kl. 13:00
Bk. Union Skovshoved IF Kunst, Genforeningspladsen 0-2
819532
1 15-08-15
Kl. 13:00
Fremad Valby B 1903 2 Valby IP, tribunen 1-0
819535
Kampfakta
1 15-08-15
Kl. 14:00
NB Bornholm FK Prespa Nexø Stadion 1-1
819533
Kampfakta
1 15-08-15
Kl. 15:00
CSC KB 2 Kløvermarken 3-4
819530
1 15-08-15
Kl. 15:30
HB KFUM Kunst, Ryparken 2-1
819529
1 15-08-15
Kl. 15:30
Sundby Bk. Rønne f.B. Sundby/Kløvermarken 1-4
819541
2 Ti 18-08-15
Kl. 19:00
KFUM Frem 2 Emdrupparken 0-2
819539
2 On 19-08-15
Kl. 18:45
B 1903 2 CSC B1903 1-1
819538
Kampfakta
2 On 19-08-15
Kl. 18:45
Bk. Union KB 2 Kunst, Genforeningspladsen 3-0
819540
Kampfakta
2 On 19-08-15
Kl. 19:15
FB Fremad Valby Frederiksberg IP, kunst 0-2
819547
3 22-08-15
Kl. 13:00
Bk. Union B 1903 2 Kunst, Genforeningspladsen 3-1
819543
3 22-08-15
Kl. 13:00
Sundby Bk. HB Kunst, Sundby/Kløvermarken 1-1
819548
Kampfakta
3 22-08-15
Kl. 14:00
NB Bornholm KB 2 Nexø Stadion 6-1
819549
3 22-08-15
Kl. 15:00
Skovshoved IF FK Prespa Skovshoved I P 0-0
819545
3 22-08-15
Kl. 15:30
Fremad Valby KFUM Valby IP, tribunen 2-1
819546
Kampfakta
3 On 26-08-15
Kl. 18:45
CSC FB Kløvermarken 1-4
819555
4 29-08-15
Kl. 13:00
KFUM CSC Emdrupparken 1-1
819554
Kampfakta
4 29-08-15
Kl. 13:00
Bk. Union FB Kunst, Genforeningspladsen 0-1
819556
4 29-08-15
Kl. 15:00
FK Prespa HB Kunst, Ryparken 3-1
819551
Kampfakta
4 29-08-15
Kl. 15:00
Sundby Bk. Frem 2 Sundby/Kløvermarken 3-2
819550
4 29-08-15
Kl. 15:30
Rønne f.B. Fremad Valby Rønne syd (Knudsker) 0-1
819553
4 29-08-15
Kl. 15:30
B 1903 2 NB Bornholm B1903 0-0
819552
Kampfakta
4 30-08-15
Kl. 11:45
KB 2 Skovshoved IF Frederiksberg IP, kunst 3-1
819542
2 On 02-09-15
Kl. 18:00
Sundby Bk. FK Prespa Sundby/Kløvermarken 0-0
819560
5 05-09-15
Kl. 13:00
Bk. Union KFUM Kunst, Genforeningspladsen 0-1
819558
Kampfakta
5 05-09-15
Kl. 13:15
Fremad Valby Sundby Bk. Valby IP, Opvisningsbanen 3-1
819561
5 05-09-15
Kl. 14:00
NB Bornholm FB Nexø Stadion 3-1
819562
Kampfakta
5 05-09-15
Kl. 15:00
Skovshoved IF B 1903 2 Skovshoved I P 4-1
819559
Kampfakta
5 05-09-15
Kl. 15:30
CSC Rønne f.B. Kløvermarken 6-3
819563
Kampfakta
5 06-09-15
Kl. 11:45
KB 2 FK Prespa Frederiksberg IP, kunst 2-4
819557
5 Ti 08-09-15
Kl. 18:15
Frem 2 HB Frem, Valby IP 2-0
819566
6 12-09-15
Kl. 13:00
HB Fremad Valby Kunst, Fælledparken 0-2
819567
Kampfakta
6 12-09-15
Kl. 13:00
B 1903 2 KB 2 B1903 2-2
819570
6 12-09-15
Kl. 13:00
FK Prespa Frem 2 Kunst, Ryparken 3-1
819568
Kampfakta
6 12-09-15
Kl. 15:00
FB Skovshoved IF Frederiksberg IP, kunst 1-0
819565
Kampfakta
6 12-09-15
Kl. 15:00
Sundby Bk. CSC Sundby/Kløvermarken 2-1
819569
6 12-09-15
Kl. 15:30
KFUM NB Bornholm Emdrupparken 1-1
819564
6 12-09-15
Kl. 15:30
Rønne f.B. Bk. Union Rønne syd (Knudsker) 4-1
819573
Kampfakta
7 19-09-15
Kl. 11:00
Bk. Union Sundby Bk. Kunst, Genforeningspladsen 1-4
819577
7 19-09-15
Kl. 13:00
B 1903 2 FK Prespa B1903 2-3
819571
7 19-09-15
Kl. 13:00
Fremad Valby Frem 2 Valby IP, tribunen 4-2
819572
Kampfakta
7 19-09-15
Kl. 15:00
CSC HB Kløvermarken 1-2
819575
Kampfakta
7 19-09-15
Kl. 15:30
Skovshoved IF KFUM Skovshoved I P 1-1
819574
7 19-09-15
Kl. 15:30
NB Bornholm Rønne f.B. Nexø Stadion 1-2
819576
Kampfakta
7 20-09-15
Kl. 11:45
KB 2 FB Frederiksberg IP, kunst 4-2
819581
8 26-09-15
Kl. 11:15
Frem 2 CSC Frem, Valby IP 4-2
819583
Kampfakta
8 26-09-15
Kl. 13:00
KFUM KB 2 Emdrupparken 3-1
819580
8 26-09-15
Kl. 13:00
Bk. Union HB Kunst, Genforeningspladsen 0-1
819584
Kampfakta
8 26-09-15
Kl. 15:00
FK Prespa Fremad Valby Kunst, Ryparken 1-5
819582
8 26-09-15
Kl. 15:00
FB B 1903 2 Frederiksberg IP, kunst 4-0
819578
Kampfakta
8 26-09-15
Kl. 15:30
Rønne f.B. Skovshoved IF Rønne syd (Knudsker) 2-3
819579
Kampfakta
8 26-09-15
Kl. 15:30
Sundby Bk. NB Bornholm Sundby/Kløvermarken 1-1
819586
9 03-10-15
Kl. 13:00
Bk. Union Frem 2 Kunst, Genforeningspladsen 3-4
819587
9 03-10-15
Kl. 14:00
NB Bornholm HB Nexø Stadion 3-2
819588
Kampfakta
9 03-10-15
Kl. 15:00
Skovshoved IF Sundby Bk. Skovshoved I P 1-0
819591
Kampfakta
9 03-10-15
Kl. 15:00
FB FK Prespa Frederiksberg IP, kunst 3-1
819585
Kampfakta
9 03-10-15
Kl. 15:00
CSC Fremad Valby Kløvermarken 0-1
819589
9 03-10-15
Kl. 15:30
KB 2 Rønne f.B. KB. P.Bangsvej 0-0
819590
9 03-10-15
Kl. 15:30
B 1903 2 KFUM B1903 0-1
819597
Kampfakta
10 10-10-15
Kl. 13:00
KFUM FB Emdrupparken 0-3
819594
Kampfakta
10 10-10-15
Kl. 13:00
HB Skovshoved IF Kunst, Fælledparken 5-4
819596
10 10-10-15
Kl. 13:00
Fremad Valby Bk. Union Valby IP, tribunen 2-1
819593
Kampfakta
10 10-10-15
Kl. 15:00
Sundby Bk. KB 2 Sundby/Kløvermarken 1-1
819598
10 10-10-15
Kl. 15:00
FK Prespa CSC Kunst, Ryparken 3-1
819592
10 10-10-15
Kl. 15:30
Rønne f.B. B 1903 2 Rønne syd (Knudsker) 2-2
819595
10 10-10-15
Kl. 15:30
Frem 2 NB Bornholm Frem, Valby IP 1-0
819605
11 17-10-15
Kl. 13:00
KFUM FK Prespa Emdrupparken 1-3
819603
Kampfakta
11 17-10-15
Kl. 13:00
B 1903 2 Sundby Bk. B1903 0-4
819600
11 17-10-15
Kl. 14:00
NB Bornholm Fremad Valby Nexø Stadion 0-0
819601
Kampfakta
11 17-10-15
Kl. 15:00
Skovshoved IF Frem 2 Skovshoved I P 2-2
819604
Kampfakta
11 17-10-15
Kl. 15:30
FB Rønne f.B. Frederiksberg IP, kunst 3-2
819602
Kampfakta
11 18-10-15
Kl. 11:45
KB 2 HB Frederiksberg IP, kunst 0-1
819609
Kampfakta
12 24-10-15
Kl. 11:15
Frem 2 KB 2 Frem, Valby IP 2-2
819608
12 24-10-15
Kl. 13:00
HB B 1903 2 Kunst, Fælledparken 2-1
819610
Kampfakta
12 24-10-15
Kl. 13:15
Fremad Valby Skovshoved IF Valby IP, Opvisningsbanen 3-4
819607
Kampfakta
12 24-10-15
Kl. 15:00
Sundby Bk. FB Sundby/Kløvermarken 2-1
819612
Kampfakta
12 24-10-15
Kl. 15:00
FK Prespa Bk. Union Kunst, Ryparken 1-3
819606
12 24-10-15
Kl. 15:30
Rønne f.B. KFUM Rønne syd (Knudsker) 1-1
819611
Kampfakta
12 24-10-15
Kl. 15:30
CSC NB Bornholm Kløvermarken 1-1
819599
Kampfakta
11 31-10-15
Kl. 13:00
CSC Bk. Union Kløvermarken 1-1
819537
Kampfakta
2 31-10-15
Kl. 14:45
Skovshoved IF NB Bornholm Skovshoved I P 1-0
819536
Kampfakta
2 31-10-15
Kl. 15:00
Rønne f.B. HB Rønne syd (Knudsker) 8-0
819618
13 07-11-15
Kl. 13:00
KFUM Sundby Bk. Kunst, Mimersparken 0-0
819616
13 07-11-15
Kl. 13:00
B 1903 2 Frem 2 B1903 1-2
819614
Kampfakta
13 07-11-15
Kl. 13:00
Skovshoved IF CSC Skovshoved I P 2-0
819613
13 07-11-15
Kl. 14:00
NB Bornholm Bk. Union Nexø Stadion 0-0
819615
13 07-11-15
Kl. 15:00
Fremad Valby KB 2 Kunst, Valby IP, tribunen 4-2
819617
Kampfakta
13 07-11-15
Kl. 15:00
FB HB Frederiksberg IP, kunst 3-3
819619
13 07-11-15
Kl. 15:30
FK Prespa Rønne f.B. Kunst, Ryparken 1-3
819544
3 14-11-15
Kl. 15:30
Frem 2 Rønne f.B. Valby IP, Stadion 2-1
819634
Kampfakta
14 To 24-03-16
Kl. 12:00
FB Frem 2 Frederiksberg IP, kunst 1-2
819620
14 To 24-03-16
Kl. 13:30
Rønne f.B. Sundby Bk. Bornholms Brand Stadion(Kunsten) 0-0
819636
Kampfakta
14 To 24-03-16
Kl. 13:30
FK Prespa NB Bornholm Kunst, Ryparken 3-0
819623
14 To 24-03-16
Kl. 13:30
B 1903 2 Fremad Valby Kunst, B1903 1-1
819621
Kampfakta
14 To 24-03-16
Kl. 13:30
Skovshoved IF Bk. Union Skovshoved I P 2-0
819622
Kampfakta
14 To 24-03-16
Kl. 14:30
KB 2 CSC Frederiksberg IP, kunst 3-1
819635
14 To 24-03-16
Kl. 15:00
KFUM HB Kunst, Mimersparken 0-1
819637
Kampfakta
15 Ma 28-03-16
Kl. 11:00
FK Prespa Sundby Bk. Kunst, Ryparken 1-0
819642
Kampfakta
15 Ma 28-03-16
Kl. 12:00
KB 2 Bk. Union Frederiksberg IP, kunst 2-3
819643
Kampfakta
15 Ma 28-03-16
Kl. 13:30
NB Bornholm Skovshoved IF Nexø Stadion 0-3
819639
15 Ma 28-03-16
Kl. 13:30
Frem 2 KFUM Kunst, Valby IP, tribunen 5-1
819640
Kampfakta
15 Ma 28-03-16
Kl. 13:30
Fremad Valby FB Kunst, Valby IP, tribunen 1-0
819641
Kampfakta
15 Ma 28-03-16
Kl. 13:30
CSC B 1903 2 Kunst, Sundby/Kløvermarken 0-0
819638
Kampfakta
15 Ma 28-03-16
Kl. 15:30
HB Rønne f.B. Kunst, Fælledparken 3-0
819645
Kampfakta
16 02-04-16
Kl. 13:00
HB Sundby Bk. Kunst, Fælledparken 1-2
819647
16 02-04-16
Kl. 13:00
B 1903 2 Bk. Union B1903 6-2
819649
16 02-04-16
Kl. 13:00
KFUM Fremad Valby Kunst, Mimersparken 3-2
819650
Kampfakta
16 02-04-16
Kl. 15:00
FK Prespa Skovshoved IF Kunst, Ryparken 3-1
819646
Kampfakta
16 02-04-16
Kl. 15:30
KB 2 NB Bornholm Kunst, Jens Jessens Vej 5-3
819644
Kampfakta
16 02-04-16
Kl. 15:30
Rønne f.B. Frem 2 Bornholms Brand Stadion(Kunsten) 2-1
819648
Kampfakta
16 03-04-16
Kl. 13:30
FB CSC Frederiksberg IP, kunst 1-2
819651
Kampfakta
17 09-04-16
Kl. 13:00
HB FK Prespa Kunst, Fælledparken 3-4
819652
17 09-04-16
Kl. 13:00
Frem 2 Sundby Bk. Valby IP, Opvisningsbanen 1-0
819656
Kampfakta
17 09-04-16
Kl. 14:00
NB Bornholm B 1903 2 Nexø Stadion 1-1
819654
Kampfakta
17 09-04-16
Kl. 15:00
CSC KFUM Kløvermarken 0-2
819655
Kampfakta
17 09-04-16
Kl. 15:00
FB Bk. Union Frederiksberg IP, kunst 1-3
819657
Kampfakta
17 09-04-16
Kl. 15:00
Skovshoved IF KB 2 Skovshoved I P 1-1
819653
17 09-04-16
Kl. 15:30
Fremad Valby Rønne f.B. Valby IP, Opvisningsbanen 2-1
819660
Kampfakta
18 16-04-16
Kl. 11:15
HB Frem 2 Kunst, Fælledparken 2-4
819663
18 16-04-16
Kl. 13:00
KFUM Bk. Union Emdrupparken 0-1
819664
Kampfakta
18 16-04-16
Kl. 15:00
FK Prespa KB 2 Kunst, Ryparken 2-0
819659
18 16-04-16
Kl. 15:00
Sundby Bk. Fremad Valby Sundby/Kløvermarken 0-5
819662
Kampfakta
18 16-04-16
Kl. 15:30
FB NB Bornholm Kunst, Jens Jessens Vej 0-1
819658
Kampfakta
18 16-04-16
Kl. 15:30
Rønne f.B. CSC Rønne syd (Knudsker) 2-2
819661
Kampfakta
18 17-04-16
Kl. 15:30
B 1903 2 Skovshoved IF B1903 2-1
819665
Kampfakta
19 23-04-16
Kl. 11:15
Frem 2 FK Prespa Valby IP, Opvisningsbanen 0-0
819666
Kampfakta
19 23-04-16
Kl. 13:00
Fremad Valby HB Valby IP, Opvisningsbanen 2-1
819671
Kampfakta
19 23-04-16
Kl. 13:30
KB 2 B 1903 2 Frederiksberg IP, kunst 2-3
819669
Kampfakta
19 23-04-16
Kl. 14:00
NB Bornholm KFUM Nexø Stadion 3-0
819670
Kampfakta
19 23-04-16
Kl. 15:00
Skovshoved IF FB Skovshoved I P 0-1
819667
Kampfakta
19 23-04-16
Kl. 15:00
CSC Sundby Bk. Kløvermarken 2-0
819668
19 23-04-16
Kl. 15:30
Bk. Union Rønne f.B. Kunst, Tingbjerg IP 1-1
819674
Kampfakta
20 30-04-16
Kl. 13:00
HB CSC Kunst, Fælledparken 2-4
819677
Kampfakta
20 30-04-16
Kl. 13:00
KFUM Skovshoved IF Emdrupparken 1-2
819675
20 30-04-16
Kl. 13:00
Frem 2 Fremad Valby Valby IP, Opvisningsbanen 2-2
819673
20 30-04-16
Kl. 15:00
Sundby Bk. Bk. Union Kunst, Sundby/Kløvermarken 1-3
819678
20 30-04-16
Kl. 15:15
FK Prespa B 1903 2 Kunst, Ryparken 1-3
819672
Kampfakta
20 30-04-16
Kl. 15:30
Rønne f.B. NB Bornholm Rønne syd (Knudsker) 2-0
819676
Kampfakta
20 01-05-16
Kl. 12:00
FB KB 2 Frederiksberg IP, kunst 6-2
819685
Kampfakta
21 07-05-16
Kl. 13:00
B 1903 2 FB B1903 2-4
819681
Kampfakta
21 07-05-16
Kl. 13:00
HB Bk. Union Kunst, Fælledparken 4-5
819679
Kampfakta
21 07-05-16
Kl. 13:00
Fremad Valby FK Prespa Valby IP, Opvisningsbanen 2-2
819682
Kampfakta
21 07-05-16
Kl. 14:00
NB Bornholm Sundby Bk. Nexø Stadion 1-0
819684
Kampfakta
21 07-05-16
Kl. 15:00
KB 2 KFUM Frederiksberg IP, kunst 1-2
819680
Kampfakta
21 07-05-16
Kl. 15:00
CSC Frem 2 Kløvermarken 2-1
819683
Kampfakta
21 07-05-16
Kl. 15:30
Skovshoved IF Rønne f.B. Skovshoved I P 3-2
819689
22 14-05-16
Kl. 11:15
Frem 2 Bk. Union Valby IP, Opvisningsbanen 0-2
819690
22 14-05-16
Kl. 13:00
Fremad Valby CSC Valby IP, Opvisningsbanen 2-2
819691
22 14-05-16
Kl. 13:00
KFUM B 1903 2 Emdrupparken 0-0
819687
Kampfakta
22 14-05-16
Kl. 15:00
Sundby Bk. Skovshoved IF Kunst, Sundby/Kløvermarken 1-4
819692
22 14-05-16
Kl. 15:00
FK Prespa FB Kunst, Ryparken 5-2
819688
Kampfakta
22 14-05-16
Kl. 15:30
HB NB Bornholm Kunst, Fælledparken 0-1
819686
Kampfakta
22 14-05-16
Kl. 15:30
Rønne f.B. KB 2 Rønne syd (Knudsker) 2-1
819694
23 21-05-16
Kl. 13:00
Bk. Union Fremad Valby Kunst, Vanløse I P 2-5
819693
Kampfakta
23 21-05-16
Kl. 13:00
CSC FK Prespa Kløvermarken 3-3
819695
Kampfakta
23 21-05-16
Kl. 14:00
NB Bornholm Frem 2 Nexø Stadion 2-1
819696
Kampfakta
23 21-05-16
Kl. 15:00
Skovshoved IF HB Skovshoved I P 2-0
819698
23 21-05-16
Kl. 15:30
B 1903 2 Rønne f.B. B1903 1-2
819697
Kampfakta
23 22-05-16
Kl. 11:45
KB 2 Sundby Bk. Frederiksberg IP, kunst 1-1
819699
Kampfakta
23 On 25-05-16
Kl. 19:45
FB KFUM Frederiksberg IP, kunst 1-1
819703
Kampfakta
24 28-05-16
Kl. 11:15
Frem 2 Skovshoved IF Valby IP, Opvisningsbanen 3-4
819702
Kampfakta
24 28-05-16
Kl. 13:00
HB KB 2 Kunst, Fælledparken 2-4
819705
Kampfakta
24 28-05-16
Kl. 15:00
Bk. Union CSC Kunst, Vanløse I P 2-2
819706
24 28-05-16
Kl. 15:00
FK Prespa KFUM Kunst, Ryparken 2-4
819701
Kampfakta
24 28-05-16
Kl. 15:00
Sundby Bk. B 1903 2 Kunst, Sundby/Kløvermarken 4-1
819700
24 28-05-16
Kl. 15:30
Rønne f.B. FB Rønne syd (Knudsker) 1-1
819704
Kampfakta
24 28-05-16
Kl. 15:30
Fremad Valby NB Bornholm Valby IP, Opvisningsbanen 1-2
819713
25 04-06-16
Kl. 13:00
Bk. Union FK Prespa Kunst, Vanløse I P 3-5
819710
Kampfakta
25 04-06-16
Kl. 13:00
B 1903 2 HB B1903 4-3
819707
Kampfakta
25 04-06-16
Kl. 14:00
NB Bornholm CSC Nexø Stadion 2-1
819711
Kampfakta
25 04-06-16
Kl. 15:00
FB Sundby Bk. Kunst, Jens Jessens Vej 1-3
819708
25 04-06-16
Kl. 15:00
Skovshoved IF Fremad Valby Skovshoved I P 0-2
819712
25 04-06-16
Kl. 15:30
KFUM Rønne f.B. Emdrupparken 1-0
819709
Kampfakta
25 Ma 06-06-16
Kl. 19:45
KB 2 Frem 2 Frederiksberg IP, kunst 2-1
819716
Kampfakta
26 11-06-16
Kl. 15:00
HB FB Kunst, Fælledparken 2-3
819717
26 11-06-16
Kl. 15:00
Frem 2 B 1903 2 Frem, Valby IP 2-1
819719
Kampfakta
26 11-06-16
Kl. 15:00
CSC Skovshoved IF Kløvermarken 1-3
819718
26 11-06-16
Kl. 15:00
KB 2 Fremad Valby KB. P.Bangsvej 1-3
819720
Kampfakta
26 11-06-16
Kl. 15:00
Bk. Union NB Bornholm Kunst, Vanløse I P 2-1
819715
26 11-06-16
Kl. 15:00
Sundby Bk. KFUM Kunst, Sundby/Kløvermarken 0-2
819714
Kampfakta
26 11-06-16
Kl. 15:30
Rønne f.B. FK Prespa Rønne syd (Knudsker) 1-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
Nr. 1 rykker op i Danmarksserien.
Nr. 2 deltager i et oprykningsspil om samlet 3 oprykningspladser til Danmarksserien.

Nedrykning: 
Nr. 12, 13 og 14 rykker ned.

DBU København-hold, der rykker ned fra Københavnsserien, rykker ned i Serie 1 – 1. hold rykker ned i Serie 1, pulje 2, øvrige DBU København-hold rykker ned i Serie 1, pulje 3.

a) Nedrykningen reduceres med et hold, hvis Københavnsseriens nr. 2 gennem oprykningsspillet kvalificerer sig til Danmarksserien.
b) Nedrykningen fra Københavnsserien forøges med det antal hold , der rykker ned fra Danmarksserien til Københavnsserien .
c) Nedrykningen fra Københavnsserien reduceres med ét hold, hvis ingen DBU Bornholm hold placerer sig på nedrykningsplads eller hvis vinderen af DBU Bornholms bedste række ikke kan erstatte et DBU Bornholm-hold, der placerer sig på nedrykningsplads i Københavnsserien.
d) Nedrykningen fra Københavnsserien reduceres med to hold, hvis begge DBU Bornholm-hold placerer sig på nedrykningsplads, og vinderen af DBU Bornholms bedste række ikke kan rykke op.
e) Nedrykningen fra Københavnsserien reduceres med et hold, hvis begge DBU Bornholm-hold placerer sig på nedrykningsplads, og vinderen af DBU Bornholms bedste række kan rykke op. 

 
Oprykningsspil til Danmarksserien:
Efter lodtrækning ser kampene således