Herre-DS, Pulje 1 (2016)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
348858
1 08-08-15
Kl. 13:00
Kastrup Bk. Avedøre Røllikevej 2-2
348859
1 08-08-15
Kl. 13:00
Fredensborg BI GVI Fredensborg Stadion 2-2
348855
1 08-08-15
Kl. 14:00
Ledøje-Smørum Vanløse Smørum Idrætscenter 2-2
348856
1 08-08-15
Kl. 14:00
FA 2000 Herlev Frederiksberg IP, kunst 1-1
348857
1 08-08-15
Kl. 15:00
Bk. Skjold Allerød FK Ryparken 1-1
348854
1 08-08-15
Kl. 15:00
BSV Virum-Sorgenfri Rundforbi Stadion 1-1
348865
2 Fr 14-08-15
Kl. 18:45
Virum-Sorgenfri Ledøje-Smørum Virum Stadion 0-1
348867
2 15-08-15
Kl. 13:00
GVI Hillerød Fodbold GVI. Nymosen 4-2
348863
2 15-08-15
Kl. 13:00
Herlev Bk. Skjold Herlev Stadion 0-1
348860
Kampfakta
2 15-08-15
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. BSV Jægersborg 0-2
348861
2 15-08-15
Kl. 13:30
Avedøre Fredensborg BI Avedøre Stadion 3-0
348864
2 15-08-15
Kl. 14:00
Vanløse FA 2000 Vanløse IP. Opvisn. 3-1
348862
2 15-08-15
Kl. 15:00
Allerød FK Kastrup Bk. Allerød Idrætspark 0-0
348874
3 22-08-15
Kl. 13:00
Kastrup Bk. Herlev Røllikevej 3-1
348885
3 22-08-15
Kl. 13:00
Fredensborg BI Allerød FK Fredensborg Stadion 0-3
348886
3 22-08-15
Kl. 13:30
Avedøre GVI Avedøre Stadion 0-1
348871
Kampfakta
3 22-08-15
Kl. 14:00
Ledøje-Smørum Jægersborg Bk. Smørum Idrætscenter 3-0
348870
3 22-08-15
Kl. 15:00
BSV Hillerød Fodbold Rundforbi Stadion 1-2
348873
3 22-08-15
Kl. 15:30
Bk. Skjold Vanløse Kunst, Ryparken 1-2
348872
3 22-08-15
Kl. 16:00
FA 2000 Virum-Sorgenfri Frederiksberg IP, kunst 1-1
348892
4 To 27-08-15
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri Bk. Skjold Virum Stadion 1-1
348893
4 29-08-15
Kl. 13:00
GVI BSV GVI. Nymosen UHT!
348890
4 29-08-15
Kl. 13:00
Herlev Fredensborg BI Herlev Stadion 0-1
348888
4 29-08-15
Kl. 14:00
Hillerød Fodbold Ledøje-Smørum Hillerød Stadion 2-2
348889
Kampfakta
4 29-08-15
Kl. 15:00
Allerød FK Avedøre Allerød Idrætspark 1-2
348891
4 29-08-15
Kl. 15:00
Vanløse Kastrup Bk. Vanløse IP. Opvisn. 4-0
348887
Kampfakta
4 Ma 31-08-15
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. FA 2000 Jægersborg 2-2
348898
5 05-09-15
Kl. 13:00
Kastrup Bk. Virum-Sorgenfri Røllikevej 2-2
348900
5 05-09-15
Kl. 13:00
Fredensborg BI Vanløse Fredensborg Stadion 0-0
348901
5 05-09-15
Kl. 13:30
Avedøre Herlev Avedøre Stadion 1-3
348895
5 05-09-15
Kl. 14:00
Ledøje-Smørum BSV Smørum Idrætscenter 2-3
348896
5 05-09-15
Kl. 14:00
FA 2000 Hillerød Fodbold Frederiksberg IP, kunst 1-4
348902
5 05-09-15
Kl. 15:00
Allerød FK GVI Allerød Idrætspark 0-1
348906
6 To 10-09-15
Kl. 18:00
Herlev Allerød FK Herlev Stadion 3-0
348903
Kampfakta
6 12-09-15
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Kastrup Bk. Jægersborg 2-4
348904
Kampfakta
6 12-09-15
Kl. 13:00
Hillerød Fodbold Bk. Skjold Hillerød Stadion 3-0
348908
6 12-09-15
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Fredensborg BI Virum Stadion 1-0
348909
6 12-09-15
Kl. 13:00
GVI Ledøje-Smørum GVI. Nymosen 2-3
348905
6 12-09-15
Kl. 15:00
BSV FA 2000 Rundforbi Stadion 2-2
348907
6 12-09-15
Kl. 15:00
Vanløse Avedøre Vanløse IP. Opvisn. 2-1
348912
7 19-09-15
Kl. 13:00
Kastrup Bk. Hillerød Fodbold Røllikevej 1-0
348913
7 19-09-15
Kl. 13:00
Fredensborg BI Jægersborg Bk. Fredensborg Stadion 0-3
348916
7 19-09-15
Kl. 13:00
Herlev GVI Herlev Stadion 1-0
348914
7 19-09-15
Kl. 13:30
Avedøre Virum-Sorgenfri Avedøre Stadion 2-1
348910
7 19-09-15
Kl. 14:00
FA 2000 Ledøje-Smørum Frederiksberg IP, kunst 3-2
348911
7 19-09-15
Kl. 15:00
Bk. Skjold BSV Kunst, Fælledparken 0-0
348915
7 19-09-15
Kl. 15:00
Allerød FK Vanløse Allerød Idrætspark 2-3
349005
8 On 23-09-15
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri Allerød FK Virumgård kunstgræsbane 2-1
349006
8 26-09-15
Kl. 13:00
GVI FA 2000 GVI. Nymosen 2-1
349001
Kampfakta
8 26-09-15
Kl. 13:00
Hillerød Fodbold Fredensborg BI Hillerød Stadion 1-4
349003
8 26-09-15
Kl. 14:00
Ledøje-Smørum Bk. Skjold Smørum Idrætscenter 1-1
349004
8 26-09-15
Kl. 15:00
Vanløse Herlev Vanløse IP. Opvisn. 1-1
349002
8 26-09-15
Kl. 15:00
BSV Kastrup Bk. Rundforbi Stadion 1-4
348917
Kampfakta
8 Ti 29-09-15
Kl. 19:00
Jægersborg Bk. Avedøre Gentofte Sportspark - kunst 1 1-1
349008
9 03-10-15
Kl. 13:00
Kastrup Bk. Ledøje-Smørum Røllikevej 3-3
349009
9 03-10-15
Kl. 13:00
Fredensborg BI BSV Fredensborg Stadion 1-1
349012
9 03-10-15
Kl. 13:00
Herlev Virum-Sorgenfri Herlev Stadion 2-0
349010
9 03-10-15
Kl. 13:30
Avedøre Hillerød Fodbold Avedøre Stadion 1-2
349011
Kampfakta
9 03-10-15
Kl. 15:00
Allerød FK Jægersborg Bk. Allerød Idrætspark 0-1
349013
9 03-10-15
Kl. 15:00
Vanløse GVI Vanløse IP. Opvisn. 1-3
349007
9 03-10-15
Kl. 15:00
Bk. Skjold FA 2000 Kunst, Fælledparken 3-2
349014
10 10-10-15
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Herlev Jægersborg 0-3
349030
10 10-10-15
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Vanløse Virum Stadion 1-2
349031
10 10-10-15
Kl. 13:00
GVI Bk. Skjold GVI. Nymosen 1-1
349017
10 10-10-15
Kl. 14:00
Ledøje-Smørum Fredensborg BI Smørum Idrætscenter 1-2
349018
10 10-10-15
Kl. 14:00
FA 2000 Kastrup Bk. Frederiksberg IP, kunst 2-4
349016
10 10-10-15
Kl. 15:00
BSV Avedøre Rundforbi Stadion 1-1
349015
10 10-10-15
Kl. 15:30
Hillerød Fodbold Allerød FK Hillerød Stadion 2-1
349032
11 17-10-15
Kl. 13:00
Kastrup Bk. Bk. Skjold Røllikevej 3-2
349033
11 17-10-15
Kl. 13:00
Fredensborg BI FA 2000 Fredensborg Stadion 2-1
349100
11 17-10-15
Kl. 13:00
Herlev Hillerød Fodbold Herlev Stadion 7-4
349102
11 17-10-15
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri GVI Virum Stadion 2-0
349034
11 17-10-15
Kl. 13:30
Avedøre Ledøje-Smørum Avedøre Stadion 0-1
349101
Kampfakta
11 17-10-15
Kl. 15:00
Vanløse Jægersborg Bk. Vanløse IP. Opvisn. 1-1
349099
Kampfakta
11 18-10-15
Kl. 15:00
Allerød FK BSV Allerød Idrætspark 0-1
349104
12 24-10-15
Kl. 13:00
Hillerød Fodbold Vanløse Hillerød Stadion 2-0
349109
12 24-10-15
Kl. 13:00
Kastrup Bk. GVI Røllikevej 2-1
349106
12 24-10-15
Kl. 14:00
Ledøje-Smørum Allerød FK Smørum Idrætscenter 3-0
349107
12 24-10-15
Kl. 14:00
FA 2000 Avedøre Frederiksberg IP, kunst 0-1
349108
12 24-10-15
Kl. 15:00
Bk. Skjold Fredensborg BI Kunst, Fælledparken 0-1
349105
12 24-10-15
Kl. 15:00
BSV Herlev Rundforbi Stadion 1-3
349103
Kampfakta
12 Ti 27-10-15
Kl. 19:00
Jægersborg Bk. Virum-Sorgenfri Gentofte Sportspark - kunst 1 3-3
349110
13 31-10-15
Kl. 13:00
Fredensborg BI Kastrup Bk. Fredensborg Stadion 1-1
349116
Kampfakta
13 31-10-15
Kl. 13:00
GVI Jægersborg Bk. GVI. Nymosen 3-1
349113
13 31-10-15
Kl. 13:00
Herlev Ledøje-Smørum Herlev Stadion 0-0
349111
13 31-10-15
Kl. 13:30
Avedøre Bk. Skjold Avedøre Stadion 3-1
349112
Kampfakta
13 31-10-15
Kl. 14:45
Allerød FK FA 2000 Allerød Idrætspark 1-0
349114
13 31-10-15
Kl. 14:45
Vanløse BSV Vanløse IP. Opvisn. 1-1
349115
13 01-11-15
Kl. 14:00
Virum-Sorgenfri Hillerød Fodbold Virumgård kunstgræsbane 2-0
348897
Kampfakta
5 On 04-11-15
Kl. 18:15
Bk. Skjold Jægersborg Bk. Kunst, Fælledparken 0-3
348853
Kampfakta
1 On 11-11-15
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold Jægersborg Bk. Hillerød Stadion Kunstgræs 4-0
349118
14 26-03-16
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri BSV Virumgård kunstgræsbane 0-2
349122
14 Ma 28-03-16
Kl. 13:00
Avedøre Kastrup Bk. Avedøre Stadion 1-1
349123
14 Ma 28-03-16
Kl. 13:00
GVI Fredensborg BI Kunst, GVI. Nymosen 0-1
349119
14 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Vanløse Ledøje-Smørum Vanløse IP. Opvisn. 1-0
349120
14 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Herlev FA 2000 Herlev Stadion 2-1
349121
14 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Allerød FK Bk. Skjold Allerød Idrætspark 0-2
349129
15 Fr 01-04-16
Kl. 17:45
BSV Jægersborg Bk. Rundforbi Stadion 2-2
349130
15 02-04-16
Kl. 13:00
Fredensborg BI Avedøre Fredensborg Stadion 2-0
349133
15 02-04-16
Kl. 14:00
FA 2000 Vanløse Frederiksberg IP, kunst 0-1
349134
15 02-04-16
Kl. 15:00
Ledøje-Smørum Virum-Sorgenfri Smørum Idrætscenter 2-0
349135
15 02-04-16
Kl. 15:00
Hillerød Fodbold GVI Hillerød Stadion Kunstgræs 1-1
349131
15 02-04-16
Kl. 15:00
Kastrup Bk. Allerød FK Røllikevej 1-1
349132
15 02-04-16
Kl. 15:00
Bk. Skjold Herlev Kunst, Fælledparken 1-0
349136
16 09-04-16
Kl. 13:00
Hillerød Fodbold BSV Hillerød Stadion Kunstgræs 1-2
349137
16 09-04-16
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Ledøje-Smørum Jægersborg 1-0
349139
16 09-04-16
Kl. 13:00
Herlev Kastrup Bk. Herlev Stadion 3-0
349141
16 09-04-16
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri FA 2000 Virum Stadion 1-1
349142
16 09-04-16
Kl. 13:00
GVI Avedøre GVI. Nymosen 0-1
349140
16 09-04-16
Kl. 15:00
Vanløse Bk. Skjold Vanløse IP. Opvisn. 0-1
349138
16 09-04-16
Kl. 15:00
Allerød FK Fredensborg BI Allerød Idrætspark 0-3
349149
17 Fr 15-04-16
Kl. 18:00
BSV GVI Rundforbi Stadion 1-1
349145
17 16-04-16
Kl. 13:00
Avedøre Allerød FK Avedøre Stadion 6-0
349146
17 16-04-16
Kl. 13:00
Fredensborg BI Herlev Fredensborg Stadion 1-1
349147
17 16-04-16
Kl. 13:00
Kastrup Bk. Vanløse Røllikevej 6-1
349143
17 16-04-16
Kl. 14:00
FA 2000 Jægersborg Bk. Frederiksberg IP, kunst 1-1
349144
17 16-04-16
Kl. 14:00
Ledøje-Smørum Hillerød Fodbold Smørum Idrætscenter 0-0
349148
17 16-04-16
Kl. 15:00
Bk. Skjold Virum-Sorgenfri Kunst, Fælledparken 2-3
349150
18 Fr 22-04-16
Kl. 13:00
BSV Ledøje-Smørum Rundforbi Stadion 0-0
349156
18 Fr 22-04-16
Kl. 13:00
GVI Allerød FK GVI. Nymosen 3-2
349155
18 23-04-16
Kl. 13:00
Herlev Avedøre Herlev Stadion 1-2
349151
18 23-04-16
Kl. 13:00
Hillerød Fodbold FA 2000 Hillerød Stadion 3-1
349152
Kampfakta
18 23-04-16
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Bk. Skjold Jægersborg 1-0
349153
18 23-04-16
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Kastrup Bk. Virum Stadion 1-2
349154
18 23-04-16
Kl. 15:00
Vanløse Fredensborg BI Vanløse IP. Opvisn. 1-2
349157
Kampfakta
19 30-04-16
Kl. 13:00
Kastrup Bk. Jægersborg Bk. Røllikevej 0-4
349161
19 30-04-16
Kl. 13:00
Avedøre Vanløse Avedøre Stadion 2-0
349162
19 30-04-16
Kl. 13:00
Fredensborg BI Virum-Sorgenfri Fredensborg Stadion 0-1
349163
19 30-04-16
Kl. 14:00
Ledøje-Smørum GVI Smørum Idrætscenter 1-1
349159
19 30-04-16
Kl. 14:00
FA 2000 BSV Frederiksberg IP, kunst 0-2
349160
19 30-04-16
Kl. 15:00
Allerød FK Herlev Allerød Idrætspark 0-0
349158
Kampfakta
19 30-04-16
Kl. 15:00
Bk. Skjold Hillerød Fodbold Kunst, Fælledparken 1-2
349165
Kampfakta
20 Fr 06-05-16
Kl. 18:30
BSV Bk. Skjold Rundforbi Stadion 3-3
349166
20 07-05-16
Kl. 13:00
Hillerød Fodbold Kastrup Bk. Hillerød Stadion 1-5
349170
20 07-05-16
Kl. 13:00
GVI Herlev GVI. Nymosen 0-0
349168
20 07-05-16
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Avedøre Virum Stadion 3-5
349164
20 07-05-16
Kl. 14:00
Ledøje-Smørum FA 2000 Smørum Idrætscenter 1-1
349169
20 07-05-16
Kl. 15:00
Vanløse Allerød FK Vanløse IP. Opvisn. 2-1
349167
Kampfakta
20 Ti 10-05-16
Kl. 18:45
Jægersborg Bk. Fredensborg BI Jægersborg 0-1
349175
21 To 12-05-16
Kl. 18:30
Herlev Vanløse Herlev Stadion 0-2
349171
21 14-05-16
Kl. 13:00
Avedøre Jægersborg Bk. Avedøre Stadion 4-0
349172
21 14-05-16
Kl. 13:00
Fredensborg BI Hillerød Fodbold Fredensborg Stadion 1-0
349173
21 14-05-16
Kl. 13:00
Kastrup Bk. BSV Røllikevej 1-3
349174
21 14-05-16
Kl. 13:00
Bk. Skjold Ledøje-Smørum Kunst, Fælledparken 3-3
349256
21 14-05-16
Kl. 14:00
FA 2000 GVI Frederiksberg IP, kunst 0-2
349176
21 14-05-16
Kl. 15:00
Allerød FK Virum-Sorgenfri Allerød Idrætspark 0-1
349261
22 Fr 20-05-16
Kl. 18:30
BSV Fredensborg BI Rundforbi Stadion 0-4
349262
22 21-05-16
Kl. 13:00
Hillerød Fodbold Avedøre Hillerød Stadion 1-1
349263
Kampfakta
22 21-05-16
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Allerød FK Gentofte Sportspark - kunst 1 6-1
349264
22 21-05-16
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Herlev Virum Stadion 1-0
349265
Kampfakta
22 21-05-16
Kl. 13:00
GVI Vanløse GVI. Nymosen 3-3
349257
22 21-05-16
Kl. 14:00
FA 2000 Bk. Skjold Frederiksberg IP, kunst 0-2
349258
22 21-05-16
Kl. 14:00
Ledøje-Smørum Kastrup Bk. Smørum Idrætscenter 1-0
349268
23 28-05-16
Kl. 13:00
Avedøre BSV Avedøre Stadion 0-1
349269
23 28-05-16
Kl. 13:00
Fredensborg BI Ledøje-Smørum Fredensborg Stadion 1-0
349270
23 28-05-16
Kl. 13:00
Kastrup Bk. FA 2000 Røllikevej 1-0
349266
Kampfakta
23 28-05-16
Kl. 13:00
Herlev Jægersborg Bk. Herlev Stadion 2-2
349267
23 28-05-16
Kl. 15:00
Allerød FK Hillerød Fodbold Allerød Idrætspark 0-0
349271
Kampfakta
23 28-05-16
Kl. 15:00
Vanløse Virum-Sorgenfri Vanløse IP. Opvisn. 3-0
349272
23 28-05-16
Kl. 15:00
Bk. Skjold GVI Kunst, Fælledparken 1-1
349117
14 On 01-06-16
Kl. 19:00
Jægersborg Bk. Hillerød Fodbold Jægersborg 4-1
349274
24 Fr 03-06-16
Kl. 18:30
FA 2000 Fredensborg BI Frederiksberg IP, kunst 1-6
349282
24 Fr 03-06-16
Kl. 18:30
BSV Allerød FK Vedbæk Stadion 3-2
349283
24 04-06-16
Kl. 13:00
Hillerød Fodbold Herlev Hillerød Stadion 0-1
349284
24 04-06-16
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Vanløse Jægersborg 2-1
349285
24 04-06-16
Kl. 13:00
GVI Virum-Sorgenfri GVI. Nymosen 0-2
349281
24 04-06-16
Kl. 14:00
Ledøje-Smørum Avedøre Smørum Idrætscenter 1-0
349273
24 04-06-16
Kl. 15:00
Bk. Skjold Kastrup Bk. Kunst, Fælledparken 1-2
349290
25 11-06-16
Kl. 13:00
Avedøre FA 2000 Avedøre Stadion 0-1
349291
25 11-06-16
Kl. 13:00
Fredensborg BI Bk. Skjold Fredensborg Stadion 2-1
349286
25 11-06-16
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Jægersborg Bk. Virum Stadion 3-2
349288
25 11-06-16
Kl. 13:00
Herlev BSV Herlev Stadion 3-0
349292
25 11-06-16
Kl. 14:00
GVI Kastrup Bk. GVI. Nymosen 2-0
349289
25 11-06-16
Kl. 15:00
Allerød FK Ledøje-Smørum Allerød Idrætspark 4-0
349287
25 11-06-16
Kl. 15:00
Vanløse Hillerød Fodbold Vanløse IP. Opvisn. 1-0
349293
Kampfakta
26 18-06-16
Kl. 15:00
Kastrup Bk. Fredensborg BI Røllikevej 3-0
349294
26 18-06-16
Kl. 15:00
Bk. Skjold Avedøre Kunst, Fælledparken 2-2
349295
26 18-06-16
Kl. 15:00
FA 2000 Allerød FK Frederiksberg IP, kunst 1-0
349296
26 18-06-16
Kl. 15:00
Ledøje-Smørum Herlev Smørum Idrætscenter 0-2
349297
26 18-06-16
Kl. 15:00
BSV Vanløse Vedbæk Stadion 0-4
349298
26 18-06-16
Kl. 15:00
Hillerød Fodbold Virum-Sorgenfri Hillerød Stadion 5-0
349299
26 18-06-16
Kl. 15:00
Jægersborg Bk. GVI Jægersborg 0-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

 Brev omkring nedrykningscenarier pr 20. juni 2016

Overgangsordning 15-16.

Herre DS vil fra sommeren 16-17 bestå af 2 X 10 hold Øst og 2 X 10 hold Vest.

Vigtigt læs det nederste stykke på linket overgangsår - især omkring mulig nedrykning.  

Læs mere her omkring overgangsordningen.

Overgangsordning