Herre-DS, Pulje 2 (2016)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
349300
1 Fr 07-08-15
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde Rishøj Boldklub Lillevang Idrætscenter 2-1
349301
1 Fr 07-08-15
Kl. 19:00
Kolding B FC Sydvest 05 Tønder Mosevej Sportsplads 0-2
349303
1 Fr 07-08-15
Kl. 19:00
Kalundborg GB Greve Munkesø Stadion 0-3
349306
1 08-08-15
Kl. 13:00
B 1909 Tarup-Paarup B.1909s anlæg 2-1
349302
1 08-08-15
Kl. 13:30
Marstal/Rise Varde Marstal Stadion 3-2
349304
Kampfakta
1 08-08-15
Kl. 14:00
FC Sønderborg Taastrup FC Sønderborg Stadion 3-2
349305
1 09-08-15
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi Tuse IF Oure Idrætsskole 2-2
349310
2 15-08-15
Kl. 13:00
Greve FC Sønderborg Greve Idræts Center 4-0
349309
2 15-08-15
Kl. 14:00
Taastrup FC Oure Fodbold Akademi Tåstrup Idrætspark 0-2
349312
2 15-08-15
Kl. 14:30
FC Sydvest 05 Tønder Marstal/Rise BankParken Tønder 5-2
349313
2 15-08-15
Kl. 15:00
Tarup-Paarup KFUM BK, Roskilde Home Tarup Park 0-2
349311
2 15-08-15
Kl. 15:00
Varde Kalundborg GB Sydbank Stadion 2-1
349307
2 15-08-15
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub Kolding B Rishøj Stadion 0-4
349308
2 15-08-15
Kl. 15:00
Tuse IF B 1909 Tusehallen 3-1
349318
3 Fr 21-08-15
Kl. 18:30
Oure Fodbold Akademi Greve Oure Idrætsskole 3-1
349317
Kampfakta
3 22-08-15
Kl. 14:00
FC Sønderborg Varde Sønderborg Stadion 4-1
349314
3 22-08-15
Kl. 15:00
Kolding B KFUM BK, Roskilde Mosevej Sportsplads 1-2
349320
3 22-08-15
Kl. 15:00
Tuse IF Tarup-Paarup Tusehallen 2-1
349315
3 23-08-15
Kl. 13:00
Marstal/Rise Rishøj Boldklub Marstal Stadion 2-0
349316
3 23-08-15
Kl. 13:00
Kalundborg GB FC Sydvest 05 Tønder Munkesø Stadion 3-1
349319
Kampfakta
3 23-08-15
Kl. 15:00
B 1909 Taastrup FC B.1909s anlæg 2-0
349323
4 Fr 28-08-15
Kl. 18:00
Taastrup FC Tuse IF Tåstrup Idrætspark 0-1
349324
4 29-08-15
Kl. 13:00
Greve B 1909 Greve Idræts Center 3-1
349322
4 29-08-15
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Marstal/Rise Lillevang Idrætscenter 5-0
349325
4 29-08-15
Kl. 15:00
Varde Oure Fodbold Akademi Sydbank Stadion 1-3
349321
4 29-08-15
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub Kalundborg GB Rishøj Stadion 2-3
349327
4 29-08-15
Kl. 15:00
Tarup-Paarup Kolding B Home Tarup Park 1-1
349326
4 29-08-15
Kl. 15:30
FC Sydvest 05 Tønder FC Sønderborg BankParken Tønder 3-2
349331
5 Fr 04-09-15
Kl. 18:00
Oure Fodbold Akademi FC Sydvest 05 Tønder Oure Idrætsskole 0-1
349332
5 05-09-15
Kl. 13:00
B 1909 Varde B.1909s anlæg 0-1
349334
5 05-09-15
Kl. 14:00
Taastrup FC Tarup-Paarup Tåstrup Idrætspark 2-2
349330
5 05-09-15
Kl. 14:00
FC Sønderborg Rishøj Boldklub Sønderborg Stadion 3-1
349333
5 05-09-15
Kl. 15:00
Tuse IF Greve Tusehallen 0-2
349328
5 06-09-15
Kl. 12:00
Marstal/Rise Kolding B Marstal Stadion 2-2
349329
5 06-09-15
Kl. 13:00
Kalundborg GB KFUM BK, Roskilde Munkesø Stadion 3-2
349338
6 12-09-15
Kl. 13:00
Greve Taastrup FC Greve Idræts Center 0-3
349336
6 12-09-15
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde FC Sønderborg Lillevang Idrætscenter 3-1
349340
6 12-09-15
Kl. 14:30
FC Sydvest 05 Tønder B 1909 BankParken Tønder 1-2
349341
6 12-09-15
Kl. 15:00
Tarup-Paarup Marstal/Rise Home Tarup Park 4-2
349337
6 12-09-15
Kl. 15:00
Kolding B Kalundborg GB Mosevej Sportsplads 0-3
349339
6 12-09-15
Kl. 15:00
Varde Tuse IF Sydbank Stadion 2-1
349335
6 12-09-15
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub Oure Fodbold Akademi Rishøj Stadion 3-2
349343
7 19-09-15
Kl. 11:30
FC Sønderborg Kolding B Sønderborg Stadion 3-1
349344
7 19-09-15
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi KFUM BK, Roskilde Oure Idrætsskole 1-3
349345
7 19-09-15
Kl. 13:00
B 1909 Rishøj Boldklub B.1909s anlæg 1-0
349348
7 19-09-15
Kl. 13:00
Greve Tarup-Paarup Greve Idræts Center 4-4
349347
7 19-09-15
Kl. 14:00
Taastrup FC Varde Tåstrup Idrætspark 1-0
349346
7 19-09-15
Kl. 15:00
Tuse IF FC Sydvest 05 Tønder Tusehallen 2-4
349342
7 20-09-15
Kl. 13:00
Kalundborg GB Marstal/Rise Munkesø Stadion 3-0
349350
Kampfakta
8 26-09-15
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde B 1909 Lillevang Idrætscenter 2-0
349349
8 26-09-15
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub Tuse IF Rishøj Stadion 2-1
349354
8 26-09-15
Kl. 15:00
Varde Greve Sydbank Stadion 1-3
349356
8 26-09-15
Kl. 15:00
Tarup-Paarup Kalundborg GB Home Tarup Park 0-1
349355
Kampfakta
8 26-09-15
Kl. 15:30
FC Sydvest 05 Tønder Taastrup FC Klosterhallen 3-1
349352
8 26-09-15
Kl. 15:30
Kolding B Oure Fodbold Akademi Mosevej Sportsplads 6-1
349353
8 27-09-15
Kl. 13:00
Marstal/Rise FC Sønderborg Marstal Stadion 2-2
349358
9 03-10-15
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi Marstal/Rise Oure Idrætsskole 1-2
349359
9 03-10-15
Kl. 13:00
B 1909 Kolding B B.1909s anlæg 1-1
349362
9 03-10-15
Kl. 13:00
Greve FC Sydvest 05 Tønder Greve Idræts Center 4-5
349357
9 03-10-15
Kl. 14:00
FC Sønderborg Kalundborg GB Sønderborg Stadion 3-1
349361
9 03-10-15
Kl. 14:00
Taastrup FC Rishøj Boldklub Tåstrup Idrætspark 1-2
349363
9 03-10-15
Kl. 15:00
Varde Tarup-Paarup Sydbank Stadion 4-2
349360
9 03-10-15
Kl. 15:00
Tuse IF KFUM BK, Roskilde Tusehallen 1-2
349370
10 10-10-15
Kl. 13:00
Tarup-Paarup FC Sønderborg Home Tarup Park 0-2
349365
10 10-10-15
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Taastrup FC Lillevang Idrætscenter 3-0
349364
10 10-10-15
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub Greve Rishøj Stadion 0-2
349366
10 10-10-15
Kl. 15:30
Kolding B Tuse IF Mosevej Sportsplads 4-1
349369
10 10-10-15
Kl. 15:30
FC Sydvest 05 Tønder Varde BankParken Tønder 5-0
349367
10 11-10-15
Kl. 13:00
Marstal/Rise B 1909 Marstal Stadion 1-1
349368
Kampfakta
10 11-10-15
Kl. 13:00
Kalundborg GB Oure Fodbold Akademi Munkesø Stadion 4-2
349372
11 17-10-15
Kl. 13:00
B 1909 Kalundborg GB B.1909s anlæg 3-2
349378
11 17-10-15
Kl. 13:00
Greve KFUM BK, Roskilde Greve Idræts Center 5-3
349374
11 17-10-15
Kl. 14:00
Taastrup FC Kolding B Tåstrup Idrætspark 3-3
349380
11 17-10-15
Kl. 14:30
FC Sydvest 05 Tønder Tarup-Paarup BankParken Tønder 3-1
349379
11 17-10-15
Kl. 15:00
Varde Rishøj Boldklub Sydbank Stadion 1-4
349373
11 17-10-15
Kl. 15:00
Tuse IF Marstal/Rise Tusehallen 1-1
349371
11 18-10-15
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi FC Sønderborg Oure Idrætsskole 5-2
349386
12 24-10-15
Kl. 13:00
FC Sønderborg B 1909 Sønderborg Stadion 2-1
349387
12 24-10-15
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi Tarup-Paarup Oure Idrætsskole 0-2
349382
12 24-10-15
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Varde Lillevang Idrætscenter 1-2
349383
12 24-10-15
Kl. 15:00
Kolding B Greve Mosevej Sportsplads 2-2
349381
12 24-10-15
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub FC Sydvest 05 Tønder Rishøj Stadion 2-2
349385
Kampfakta
12 25-10-15
Kl. 13:00
Kalundborg GB Tuse IF Munkesø Stadion 3-1
349384
12 25-10-15
Kl. 13:30
Marstal/Rise Taastrup FC Marstal Stadion 1-2
349391
13 31-10-15
Kl. 13:00
Greve Marstal/Rise Greve Idræts Center 1-1
349388
13 31-10-15
Kl. 13:00
B 1909 Oure Fodbold Akademi B.1909s anlæg 1-0
349394
13 31-10-15
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Rishøj Boldklub Home Tarup Park 5-0
349390
13 31-10-15
Kl. 14:00
Taastrup FC Kalundborg GB Tåstrup Idrætspark 2-1
349393
13 31-10-15
Kl. 14:30
FC Sydvest 05 Tønder KFUM BK, Roskilde BankParken Tønder 3-0
349389
Kampfakta
13 31-10-15
Kl. 14:45
Tuse IF FC Sønderborg Tusehallen 2-3
349392
13 31-10-15
Kl. 14:45
Varde Kolding B Sydbank Stadion 1-2
349401
14 Ma 28-03-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup B 1909 Home Tarup Park 2-1
349399
Kampfakta
14 Ma 28-03-16
Kl. 14:00
Taastrup FC FC Sønderborg NyBolig Park - Kunstgræs 5-3
349397
14 Ma 28-03-16
Kl. 14:30
Varde Marstal/Rise Sydbank Stadion 1-0
349398
14 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Greve Kalundborg GB Greve Idræts Center 2-0
349400
14 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Tuse IF Oure Fodbold Akademi Tusehallen 2-1
349395
14 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub KFUM BK, Roskilde Rishøj Stadion 3-1
349396
14 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Kolding B BankParken Tønder 0-2
349411
15 02-04-16
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi Taastrup FC Oure Idrætsskole 3-1
349415
15 02-04-16
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Tarup-Paarup Lillevang Idrætscenter 5-3
349414
15 02-04-16
Kl. 14:45
Marstal/Rise FC Sydvest 05 Tønder Marstal Stadion 0-3
349412
15 02-04-16
Kl. 15:00
FC Sønderborg Greve Sønderborg Stadion 2-3
349402
15 02-04-16
Kl. 15:00
Kolding B Rishøj Boldklub Mosevej Sportsplads 2-1
349403
Kampfakta
15 02-04-16
Kl. 15:00
B 1909 Tuse IF B.1909s anlæg 0-2
349413
15 03-04-16
Kl. 13:00
Kalundborg GB Varde Munkesø Stadion 1-2
349419
16 09-04-16
Kl. 13:00
Greve Oure Fodbold Akademi Greve Idræts Center 4-1
350284
16 09-04-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Tuse IF Home Tarup Park 3-1
349416
16 09-04-16
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Kolding B Lillevang Idrætscenter 3-1
349418
Kampfakta
16 09-04-16
Kl. 14:00
Taastrup FC B 1909 Tåstrup Idrætspark 3-0
349417
16 09-04-16
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub Marstal/Rise Rishøj Stadion 1-0
349420
16 09-04-16
Kl. 15:00
Varde FC Sønderborg Sydbank Stadion 4-1
350283
16 09-04-16
Kl. 15:30
FC Sydvest 05 Tønder Kalundborg GB BankParken Tønder 3-1
350289
17 Fr 15-04-16
Kl. 18:30
Oure Fodbold Akademi Varde Oure Idrætsskole 0-4
350290
17 16-04-16
Kl. 14:00
FC Sønderborg FC Sydvest 05 Tønder Sønderborg Stadion 1-2
350287
17 16-04-16
Kl. 15:00
Tuse IF Taastrup FC Tusehallen 1-2
350288
17 16-04-16
Kl. 15:00
B 1909 Greve B.1909s anlæg 0-3
350291
17 16-04-16
Kl. 15:30
Kolding B Tarup-Paarup Mosevej Sportsplads 0-5
350285
17 17-04-16
Kl. 13:00
Kalundborg GB Rishøj Boldklub Munkesø Stadion 2-2
350286
17 17-04-16
Kl. 14:45
Marstal/Rise KFUM BK, Roskilde Marstal Stadion 0-4
350298
Kampfakta
18 Fr 22-04-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Taastrup FC Home Tarup Park 4-1
350297
18 23-04-16
Kl. 13:00
Greve Tuse IF Greve Idræts Center 1-0
350293
18 23-04-16
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Kalundborg GB Lillevang Idrætscenter 6-1
350294
18 23-04-16
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub FC Sønderborg Rishøj Stadion 1-1
350292
18 23-04-16
Kl. 15:00
Kolding B Marstal/Rise Mosevej Sportsplads 3-2
350296
Kampfakta
18 23-04-16
Kl. 15:00
Varde B 1909 Sydbank Stadion 1-2
350295
18 23-04-16
Kl. 15:30
FC Sydvest 05 Tønder Oure Fodbold Akademi BankParken Tønder 5-0
350413
19 Fr 29-04-16
Kl. 18:30
Taastrup FC Greve Tåstrup Idrætspark 2-4
350299
19 Fr 29-04-16
Kl. 18:45
Oure Fodbold Akademi Rishøj Boldklub Oure Idrætsskole 3-0
350411
19 30-04-16
Kl. 14:00
FC Sønderborg KFUM BK, Roskilde Sønderborg Stadion 2-2
350414
19 30-04-16
Kl. 15:00
Tuse IF Varde Tusehallen 3-2
350415
19 30-04-16
Kl. 15:00
B 1909 FC Sydvest 05 Tønder B.1909s anlæg 1-3
350412
19 01-05-16
Kl. 13:00
Kalundborg GB Kolding B Munkesø Stadion 1-5
350416
19 01-05-16
Kl. 14:45
Marstal/Rise Tarup-Paarup Marstal Stadion 1-3
350423
20 07-05-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Greve Home Tarup Park 0-2
350419
20 07-05-16
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Oure Fodbold Akademi Lillevang Idrætscenter 3-2
350420
20 07-05-16
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub B 1909 Rishøj Stadion 1-0
350418
20 07-05-16
Kl. 15:00
Kolding B FC Sønderborg Mosevej Sportsplads 2-4
350422
20 07-05-16
Kl. 15:00
Varde Taastrup FC Sydbank Stadion 3-0
350421
Kampfakta
20 07-05-16
Kl. 15:30
FC Sydvest 05 Tønder Tuse IF BankParken Tønder 2-0
350417
20 08-05-16
Kl. 14:45
Marstal/Rise Kalundborg GB Marstal Stadion 0-2
350426
21 Fr 13-05-16
Kl. 18:45
Oure Fodbold Akademi Kolding B Oure Idrætsskole 5-0
350428
21 14-05-16
Kl. 13:00
Greve Varde Greve Idræts Center 2-0
350429
21 14-05-16
Kl. 14:00
Taastrup FC FC Sydvest 05 Tønder Tåstrup Idrætspark 1-1
350424
21 14-05-16
Kl. 15:00
Tuse IF Rishøj Boldklub Tusehallen 0-3
350425
21 14-05-16
Kl. 15:00
B 1909 KFUM BK, Roskilde B.1909s anlæg 1-5
350427
21 14-05-16
Kl. 15:00
FC Sønderborg Marstal/Rise Sønderborg Stadion 3-0
350430
21 15-05-16
Kl. 19:00
Kalundborg GB Tarup-Paarup Munkesø Stadion 0-5
350496
22 Fr 20-05-16
Kl. 19:00
Kolding B B 1909 Mosevej Sportsplads 1-1
350568
22 21-05-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Varde Home Tarup Park 0-1
350500
22 21-05-16
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Tuse IF Lillevang Idrætscenter 4-4
350566
22 21-05-16
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub Taastrup FC Rishøj Stadion 2-1
350567
22 21-05-16
Kl. 15:30
FC Sydvest 05 Tønder Greve BankParken Tønder 3-2
350431
22 22-05-16
Kl. 13:00
Kalundborg GB FC Sønderborg Munkesø Stadion 2-2
350432
22 22-05-16
Kl. 14:45
Marstal/Rise Oure Fodbold Akademi Marstal Stadion 1-3
350574
23 Fr 27-05-16
Kl. 18:45
Oure Fodbold Akademi Kalundborg GB Oure Idrætsskole 4-1
350570
23 28-05-16
Kl. 13:00
Greve Rishøj Boldklub Greve Idræts Center 2-0
350571
23 28-05-16
Kl. 14:00
Taastrup FC KFUM BK, Roskilde Tåstrup Idrætspark 0-7
350576
23 28-05-16
Kl. 14:00
FC Sønderborg Tarup-Paarup Sønderborg Stadion 0-1
350575
23 28-05-16
Kl. 15:00
Varde FC Sydvest 05 Tønder Sydbank Stadion 0-2
350572
23 28-05-16
Kl. 15:00
Tuse IF Kolding B Tusehallen 0-4
350573
23 28-05-16
Kl. 15:00
B 1909 Marstal/Rise B.1909s anlæg 0-1
350578
24 Fr 03-06-16
Kl. 19:00
Kalundborg GB B 1909 Munkesø Stadion 1-1
350583
24 04-06-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup FC Sydvest 05 Tønder Home Tarup Park 1-3
350581
24 04-06-16
Kl. 13:30
KFUM BK, Roskilde Greve Lillevang Idrætscenter 2-2
350577
24 04-06-16
Kl. 14:00
FC Sønderborg Oure Fodbold Akademi Sønderborg Stadion 2-1
350582
24 04-06-16
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub Varde Rishøj Stadion 3-0
350580
24 04-06-16
Kl. 15:00
Kolding B Taastrup FC Mosevej Sportsplads 1-2
350579
24 05-06-16
Kl. 14:45
Marstal/Rise Tuse IF Marstal Stadion 1-0
350590
25 Fr 10-06-16
Kl. 18:45
Tarup-Paarup Oure Fodbold Akademi Home Tarup Park 1-0
350586
25 11-06-16
Kl. 13:00
Greve Kolding B Greve Idræts Center 3-1
350587
25 11-06-16
Kl. 14:00
Taastrup FC Marstal/Rise Tåstrup Idrætspark 2-1
350588
25 11-06-16
Kl. 15:00
Tuse IF Kalundborg GB Tusehallen 2-1
350589
25 11-06-16
Kl. 15:00
B 1909 FC Sønderborg B.1909s anlæg 2-2
350585
25 11-06-16
Kl. 15:00
Varde KFUM BK, Roskilde Sydbank Stadion 1-3
350584
25 11-06-16
Kl. 15:30
FC Sydvest 05 Tønder Rishøj Boldklub BankParken Tønder 3-2
350592
26 18-06-16
Kl. 13:00
FC Sønderborg Tuse IF Sønderborg Stadion 4-1
350593
Kampfakta
26 18-06-16
Kl. 15:00
Kalundborg GB Taastrup FC Munkesø Stadion 3-3
350594
26 18-06-16
Kl. 15:00
Marstal/Rise Greve Marstal Stadion 1-3
350595
26 18-06-16
Kl. 15:00
Kolding B Varde Mosevej Sportsplads 0-2
350596
26 18-06-16
Kl. 15:00
KFUM BK, Roskilde FC Sydvest 05 Tønder Lillevang Idrætscenter 5-3
350597
26 18-06-16
Kl. 15:00
Rishøj Boldklub Tarup-Paarup Rishøj Stadion 4-3
350591
26 18-06-16
Kl. 15:00
Oure Fodbold Akademi B 1909 Oure Idrætsskole 2-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

 Brev omkring nedrykningscenarier pr 20. juni 2016

Overgangsordning 15-16.

Herre DS vil fra sommeren 16-17 bestå af 2 X 10 hold Øst og 2 X 10 hold Vest.

Vigtigt læs det nederste stykke på linket overgangsår - især omkring mulig nedrykning.  

Læs mere her omkring overgangsordningen.

Overgangsordning