Herre-DS, Pulje 3 (2016)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
350605
1 To 06-08-15
Kl. 19:00
Vejgaard B Nørresundby FB Soffy Road 1-0
350599
Kampfakta
1 Fr 07-08-15
Kl. 19:00
Kjellerup Lystrup IF Bjergets Idrætsanlæg 2-1
350604
1 08-08-15
Kl. 13:00
Viby Randers Freja Viby Idrætspark 2-3
350607
1 08-08-15
Kl. 15:00
Holstebro B AaB Holstebro Idrætspark 3-0
350606
1 08-08-15
Kl. 16:00
Aalborg Freja Ringkøbing Frejaparken 3-0
350610
2 Fr 14-08-15
Kl. 19:00
Nørresundby FB Aalborg Freja Lindholm Høje Stadion 1-1
350611
2 15-08-15
Kl. 13:00
Randers Freja Vejgaard B Randers Stadion 2-3
350614
2 15-08-15
Kl. 13:00
AaB Aarhus Fremad AaB's Anlæg 5-3
350612
2 15-08-15
Kl. 14:00
IF Lyseng Viby Lyseng Idrætspark 2-0
350613
2 15-08-15
Kl. 14:00
Aabyhøj IF Lystrup IF Aabyhøj Stadion 4-1
350608
2 15-08-15
Kl. 15:00
FC Skanderborg Kjellerup Fælleden kunstgræsbane 0-1
350609
2 16-08-15
Kl. 13:30
Ringkøbing Holstebro B Alkjær Stadion 0-1
350598
1 On 19-08-15
Kl. 19:00
Aarhus Fremad FC Skanderborg Riisvangen Stadion 2-5
350621
3 Fr 21-08-15
Kl. 19:00
Ringkøbing AaB Alkjær Stadion 2-3
350617
3 22-08-15
Kl. 13:00
Viby Lystrup IF Viby Idrætspark 0-2
350618
3 22-08-15
Kl. 13:00
Vejgaard B IF Lyseng Soffy Road 3-3
350615
3 22-08-15
Kl. 13:30
Kjellerup Aarhus Fremad Bjergets Idrætsanlæg 3-2
350616
3 22-08-15
Kl. 14:00
Aabyhøj IF FC Skanderborg Aabyhøj Stadion 1-1
350620
3 22-08-15
Kl. 15:00
Holstebro B Nørresundby FB Holstebro Idrætspark 2-1
350619
3 22-08-15
Kl. 16:00
Aalborg Freja Randers Freja Frejaparken 2-2
350603
1 Ti 25-08-15
Kl. 18:30
Aabyhøj IF IF Lyseng Aabyhøj Stadion 0-2
350625
4 29-08-15
Kl. 13:00
Randers Freja Holstebro B Randers Stadion 1-1
350624
4 29-08-15
Kl. 13:30
Nørresundby FB Ringkøbing Lindholm Høje Stadion 0-1
350626
4 29-08-15
Kl. 14:00
IF Lyseng Aalborg Freja Lyseng Idrætspark 1-2
350627
4 29-08-15
Kl. 15:00
Lystrup IF Vejgaard B Lystrup Idrætsanlæg 2-5
350622
4 29-08-15
Kl. 15:00
FC Skanderborg Viby Zitcom Stadion 2-1
350623
4 29-08-15
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Aabyhøj IF Riisvangen Stadion 0-0
350628
4 30-08-15
Kl. 11:00
AaB Kjellerup AaB's Anlæg 1-2
315650
5 Fr 04-09-15
Kl. 18:30
Ringkøbing Randers Freja Alkjær Stadion 0-1
315646
5 05-09-15
Kl. 13:00
Viby Aarhus Fremad Viby Idrætspark 6-1
315647
5 05-09-15
Kl. 13:00
Vejgaard B FC Skanderborg Soffy Road 1-1
315651
5 05-09-15
Kl. 13:30
Nørresundby FB AaB Lindholm Høje Stadion 3-5
350629
5 05-09-15
Kl. 14:00
Aabyhøj IF Kjellerup Aabyhøj Stadion 1-5
315649
5 05-09-15
Kl. 15:00
Holstebro B IF Lyseng Holstebro Idrætspark 0-2
315648
5 05-09-15
Kl. 16:00
Aalborg Freja Lystrup IF Frejaparken 1-2
317564
6 12-09-15
Kl. 13:00
Randers Freja Nørresundby FB Randers Stadion 1-1
317563
6 12-09-15
Kl. 13:30
Kjellerup Viby Bjergets Idrætsanlæg 1-3
317565
6 12-09-15
Kl. 14:00
IF Lyseng Ringkøbing Lyseng Idrætspark 2-3
317566
6 12-09-15
Kl. 15:00
Lystrup IF Holstebro B Lystrup Idrætsanlæg 5-1
315652
Kampfakta
6 12-09-15
Kl. 15:00
FC Skanderborg Aalborg Freja Zitcom Stadion 1-0
315653
6 12-09-15
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Vejgaard B Riisvangen Stadion 0-0
317567
Kampfakta
6 13-09-15
Kl. 13:00
AaB Aabyhøj IF AaB's Anlæg 4-2
350635
7 19-09-15
Kl. 13:00
Viby Aabyhøj IF Viby Idrætspark 1-1
350636
7 19-09-15
Kl. 13:00
Vejgaard B Kjellerup Soffy Road 3-1
350641
7 19-09-15
Kl. 13:00
Randers Freja AaB Randers Stadion 1-0
350640
7 19-09-15
Kl. 13:30
Nørresundby FB IF Lyseng Lindholm Høje Stadion 3-2
350638
7 19-09-15
Kl. 15:00
Holstebro B FC Skanderborg Holstebro Idrætspark 0-1
350637
7 19-09-15
Kl. 16:00
Aalborg Freja Aarhus Fremad Frejaparken 0-2
350639
7 20-09-15
Kl. 13:30
Ringkøbing Lystrup IF Alkjær Stadion 2-0
350648
8 26-09-15
Kl. 13:00
AaB Viby AaB's Anlæg 2-2
350644
8 26-09-15
Kl. 13:30
Kjellerup Aalborg Freja Bjergets Idrætsanlæg 3-1
350645
8 26-09-15
Kl. 14:00
Aabyhøj IF Vejgaard B Aabyhøj Stadion 1-2
350646
8 26-09-15
Kl. 14:00
IF Lyseng Randers Freja Lyseng Idrætspark 1-0
350647
8 26-09-15
Kl. 15:00
Lystrup IF Nørresundby FB Lystrup Idrætsanlæg 4-1
350642
Kampfakta
8 26-09-15
Kl. 15:00
FC Skanderborg Ringkøbing Zitcom Stadion 0-3
350643
8 26-09-15
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Holstebro B Riisvangen Stadion 1-1
350649
9 03-10-15
Kl. 13:00
Vejgaard B Viby Soffy Road 2-0
350653
9 03-10-15
Kl. 13:30
Nørresundby FB FC Skanderborg Lindholm Høje Stadion 1-4
350655
9 03-10-15
Kl. 14:00
IF Lyseng AaB Lyseng Idrætspark 1-1
350651
9 03-10-15
Kl. 15:00
Holstebro B Kjellerup Holstebro Idrætspark 0-3
350754
22 03-10-15
Kl. 15:15
Lystrup IF Randers Freja Lystrup Idrætsanlæg 3-1
350650
9 03-10-15
Kl. 16:00
Aalborg Freja Aabyhøj IF Frejaparken 3-2
350652
9 04-10-15
Kl. 13:30
Ringkøbing Aarhus Fremad Alkjær Stadion 0-0
350660
10 10-10-15
Kl. 13:00
Viby Aalborg Freja Viby Idrætspark 5-2
350662
10 10-10-15
Kl. 13:00
AaB Vejgaard B AaB's Anlæg 1-3
350658
Kampfakta
10 10-10-15
Kl. 13:30
Kjellerup Ringkøbing Bjergets Idrætsanlæg 4-0
350659
10 10-10-15
Kl. 14:00
Aabyhøj IF Holstebro B Aabyhøj Stadion 2-2
350661
10 10-10-15
Kl. 15:00
Lystrup IF IF Lyseng Lystrup Idrætsanlæg 0-1
350656
10 10-10-15
Kl. 15:00
FC Skanderborg Randers Freja Zitcom Stadion 1-3
350657
Kampfakta
10 10-10-15
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Nørresundby FB Riisvangen Stadion 2-1
350667
11 17-10-15
Kl. 13:00
Randers Freja Aarhus Fremad Randers Stadion 5-2
350666
11 17-10-15
Kl. 13:30
Nørresundby FB Kjellerup Lindholm Høje Stadion 1-3
350668
11 17-10-15
Kl. 14:00
IF Lyseng FC Skanderborg Lyseng Idrætspark 1-2
350669
11 17-10-15
Kl. 15:00
Lystrup IF AaB Lystrup Idrætsanlæg 2-2
350664
11 17-10-15
Kl. 15:00
Holstebro B Viby Holstebro Idrætspark 1-2
350663
11 17-10-15
Kl. 16:00
Aalborg Freja Vejgaard B Frejaparken 0-2
350665
11 18-10-15
Kl. 13:30
Ringkøbing Aabyhøj IF Alkjær Stadion 3-3
350675
12 24-10-15
Kl. 13:00
Vejgaard B Holstebro B Soffy Road 2-1
350672
Kampfakta
12 24-10-15
Kl. 13:30
Kjellerup Randers Freja Bjergets Idrætsanlæg 3-2
350673
12 24-10-15
Kl. 14:00
Aabyhøj IF Nørresundby FB Aabyhøj Stadion 0-4
350674
12 24-10-15
Kl. 15:00
Viby Ringkøbing Viby Idrætspark 1-1
350670
12 24-10-15
Kl. 15:00
FC Skanderborg Lystrup IF Fælleden kunstgræsbane 4-0
350676
12 24-10-15
Kl. 16:00
Aalborg Freja AaB Frejaparken 2-4
350671
12 25-10-15
Kl. 14:00
Aarhus Fremad IF Lyseng Riisvangen Stadion 2-1
350680
13 31-10-15
Kl. 13:00
Randers Freja Aabyhøj IF Randers Stadion 2-0
350683
13 31-10-15
Kl. 13:00
AaB FC Skanderborg AaB's Anlæg 2-1
350679
13 31-10-15
Kl. 13:30
Nørresundby FB Viby Lindholm Høje Stadion 7-1
350681
13 31-10-15
Kl. 14:00
IF Lyseng Kjellerup Lyseng Kunstgræs 1-3
350682
13 31-10-15
Kl. 14:30
Lystrup IF Aarhus Fremad NES Park - Kunstgræsbanen 2-1
350677
13 31-10-15
Kl. 15:00
Holstebro B Aalborg Freja Holstebro Idrætspark 3-2
350678
13 01-11-15
Kl. 13:30
Ringkøbing Vejgaard B Alkjær Stadion 0-0
350684
Kampfakta
14 Ma 28-03-16
Kl. 13:00
FC Skanderborg Aarhus Fremad Fælleden kunstgræsbane 5-0
350690
14 Ma 28-03-16
Kl. 13:00
AaB Holstebro B AaB's Anlæg 0-0
350689
14 Ma 28-03-16
Kl. 13:30
Ringkøbing Aalborg Freja Alkjær Stadion 5-0
350686
14 Ma 28-03-16
Kl. 14:00
IF Lyseng Aabyhøj IF Lyseng Kunstgræs 4-1
350687
14 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Randers Freja Viby Randers Stadion, kunstgræs 2-1
350688
14 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Nørresundby FB Vejgaard B NFB Kunstgræs Lindholm 2-0
350685
14 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Lystrup IF Kjellerup Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 3-1
350694
15 02-04-16
Kl. 13:00
Vejgaard B Randers Freja Soffy Road 2-0
350695
15 02-04-16
Kl. 13:00
Viby IF Lyseng Viby Idrætspark 2-4
350691
Kampfakta
15 02-04-16
Kl. 13:30
Kjellerup FC Skanderborg Bjergets Idrætsanlæg 2-1
350696
15 02-04-16
Kl. 15:00
Lystrup IF Aabyhøj IF Lystrup Idrætsanlæg 0-0
350693
15 02-04-16
Kl. 16:00
Aalborg Freja Nørresundby FB Frejaparken 2-2
350692
Kampfakta
15 03-04-16
Kl. 13:00
Holstebro B Ringkøbing Holstebro Idrætspark 0-0
350697
15 03-04-16
Kl. 15:00
Aarhus Fremad AaB Riisvangen Stadion 2-3
350699
16 09-04-16
Kl. 13:00
FC Skanderborg Aabyhøj IF Zitcom Stadion 1-1
350703
16 09-04-16
Kl. 13:00
Lystrup IF Viby Hornslet Kunstgræsbane 1-0
350704
16 09-04-16
Kl. 13:00
AaB Ringkøbing AaB's Anlæg 1-1
350701
16 09-04-16
Kl. 13:00
Randers Freja Aalborg Freja Randers Stadion, kunstgræs 1-2
350700
16 09-04-16
Kl. 13:30
Nørresundby FB Holstebro B NFB Kunstgræs Lindholm 2-1
350702
16 09-04-16
Kl. 14:00
IF Lyseng Vejgaard B Lyseng Idrætspark 0-1
350698
16 09-04-16
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Kjellerup Riisvangen Kunstgræsbane 2-0
350711
Kampfakta
17 Fr 15-04-16
Kl. 18:15
Kjellerup AaB Bjergets Idrætsanlæg 6-2
350710
17 16-04-16
Kl. 13:00
Vejgaard B Lystrup IF Soffy Road 1-1
350705
Kampfakta
17 16-04-16
Kl. 13:00
Viby FC Skanderborg Viby Idrætspark 2-1
350706
17 16-04-16
Kl. 14:00
Aabyhøj IF Aarhus Fremad Aabyhøj Stadion 1-2
350709
17 16-04-16
Kl. 16:00
Aalborg Freja IF Lyseng Frejaparken 1-1
350708
17 17-04-16
Kl. 13:00
Holstebro B Randers Freja Holstebro Idrætspark 2-0
350707
17 17-04-16
Kl. 13:30
Ringkøbing Nørresundby FB Alkjær Stadion 3-1
350714
Kampfakta
18 23-04-16
Kl. 13:00
FC Skanderborg Vejgaard B Zitcom Stadion 1-1
350715
18 23-04-16
Kl. 13:00
Lystrup IF Aalborg Freja Hornslet Kunstgræsbane 3-0
350718
18 23-04-16
Kl. 13:00
Randers Freja Ringkøbing Randers Stadion 0-0
350719
18 23-04-16
Kl. 13:00
AaB Nørresundby FB AaB's Anlæg 3-2
350712
Kampfakta
18 23-04-16
Kl. 13:30
Kjellerup Aabyhøj IF Bjergets Idrætsanlæg 3-0
350716
18 23-04-16
Kl. 14:00
IF Lyseng Holstebro B Lyseng Idrætspark 2-3
350713
18 23-04-16
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Viby Riisvangen Stadion 2-1
350721
19 30-04-16
Kl. 13:00
Vejgaard B Aarhus Fremad Soffy Road 1-1
350722
19 30-04-16
Kl. 13:00
Viby Kjellerup Viby Idrætspark 1-0
350723
19 30-04-16
Kl. 13:30
Nørresundby FB Randers Freja Lindholm Høje Stadion 2-3
350726
19 30-04-16
Kl. 14:00
Aabyhøj IF AaB Aabyhøj Stadion 0-2
350720
19 30-04-16
Kl. 16:00
Aalborg Freja FC Skanderborg Frejaparken 0-1
350725
19 01-05-16
Kl. 13:00
Holstebro B Lystrup IF Holstebro Idrætspark 1-1
350724
19 01-05-16
Kl. 13:30
Ringkøbing IF Lyseng Alkjær Stadion 3-2
350741
20 Ti 03-05-16
Kl. 18:45
AaB Randers Freja AaB's Anlæg 1-1
350734
20 To 05-05-16
Kl. 12:00
Aarhus Fremad Aalborg Freja Riisvangen Stadion 5-1
350732
20 To 05-05-16
Kl. 14:00
Aabyhøj IF Viby Aabyhøj Stadion 3-2
350735
20 07-05-16
Kl. 13:00
FC Skanderborg Holstebro B Zitcom Stadion 0-4
350736
20 07-05-16
Kl. 13:00
Lystrup IF Ringkøbing Lystrup Idrætsanlæg 2-1
350733
Kampfakta
20 07-05-16
Kl. 13:30
Kjellerup Vejgaard B Bjergets Idrætsanlæg 3-1
350738
Kampfakta
20 07-05-16
Kl. 14:00
IF Lyseng Nørresundby FB Lyseng Idrætspark 4-0
350746
21 Ti 10-05-16
Kl. 19:00
Randers Freja IF Lyseng Randers Stadion 0-1
350748
21 14-05-16
Kl. 13:00
Viby AaB Viby Idrætspark 1-2
350747
21 14-05-16
Kl. 13:30
Nørresundby FB Lystrup IF Lindholm Høje Stadion 3-1
350744
21 14-05-16
Kl. 16:00
Aalborg Freja Kjellerup Frejaparken 2-4
350745
21 15-05-16
Kl. 13:00
Vejgaard B Aabyhøj IF Soffy Road 1-0
350742
21 15-05-16
Kl. 13:30
Ringkøbing FC Skanderborg Alkjær Stadion 2-0
350743
21 Ma 16-05-16
Kl. 13:00
Holstebro B Aarhus Fremad Holstebro Idrætspark 1-2
350749
22 21-05-16
Kl. 13:00
Viby Vejgaard B Viby Idrætspark 2-0
350750
22 21-05-16
Kl. 13:00
Aabyhøj IF Aalborg Freja Aabyhøj Stadion 1-1
350654
9 21-05-16
Kl. 13:00
Randers Freja Lystrup IF Randers Stadion 8-0
350753
Kampfakta
22 21-05-16
Kl. 13:00
FC Skanderborg Nørresundby FB Zitcom Stadion 4-0
350755
22 21-05-16
Kl. 13:00
AaB IF Lyseng AaB's Anlæg 2-2
350751
Kampfakta
22 21-05-16
Kl. 13:30
Kjellerup Holstebro B Bjergets Idrætsanlæg 4-1
350752
22 21-05-16
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Ringkøbing Riisvangen Stadion 3-0
350760
23 Fr 27-05-16
Kl. 18:30
Aalborg Freja Viby Frejaparken 1-2
350761
23 Fr 27-05-16
Kl. 18:30
IF Lyseng Lystrup IF Lyseng Idrætspark 1-0
350762
23 Fr 27-05-16
Kl. 18:30
Vejgaard B AaB Soffy Road 2-1
350757
23 Fr 27-05-16
Kl. 19:00
Nørresundby FB Aarhus Fremad Lindholm Høje Stadion 1-1
350756
Kampfakta
23 28-05-16
Kl. 13:00
Randers Freja FC Skanderborg Randers Stadion 0-1
350759
23 29-05-16
Kl. 13:00
Holstebro B Aabyhøj IF Holstebro Idrætspark 3-1
350758
23 29-05-16
Kl. 13:30
Ringkøbing Kjellerup Alkjær Stadion 1-3
350767
24 To 02-06-16
Kl. 18:30
Aarhus Fremad Randers Freja Riisvangen Stadion 2-3
350768
24 04-06-16
Kl. 13:00
FC Skanderborg IF Lyseng Zitcom Stadion 0-1
350769
24 04-06-16
Kl. 13:00
AaB Lystrup IF AaB's Anlæg 1-1
350763
24 04-06-16
Kl. 13:00
Vejgaard B Aalborg Freja Soffy Road 0-0
350764
24 04-06-16
Kl. 13:00
Viby Holstebro B Viby Idrætspark 0-1
350766
Kampfakta
24 04-06-16
Kl. 13:30
Kjellerup Nørresundby FB Bjergets Idrætsanlæg 5-1
350765
24 04-06-16
Kl. 14:00
Aabyhøj IF Ringkøbing Aabyhøj Stadion 1-1
350771
25 Fr 10-06-16
Kl. 18:30
IF Lyseng Aarhus Fremad Lyseng Idrætspark 3-0
350776
25 11-06-16
Kl. 11:00
AaB Aalborg Freja AaB's Anlæg 5-1
350772
25 11-06-16
Kl. 13:00
Randers Freja Kjellerup Randers Stadion 3-1
350770
25 11-06-16
Kl. 13:00
Lystrup IF FC Skanderborg Lystrup Idrætsanlæg 0-1
350773
25 11-06-16
Kl. 13:30
Nørresundby FB Aabyhøj IF Lindholm Høje Stadion 4-1
350775
25 12-06-16
Kl. 13:00
Holstebro B Vejgaard B Holstebro Idrætspark 2-2
350774
25 12-06-16
Kl. 13:30
Ringkøbing Viby Alkjær Stadion 2-1
350777
26 18-06-16
Kl. 15:00
Aalborg Freja Holstebro B Frejaparken 0-2
350778
26 18-06-16
Kl. 15:00
Vejgaard B Ringkøbing Soffy Road 0-3
350779
26 18-06-16
Kl. 15:00
Viby Nørresundby FB Viby Idrætspark 1-2
350780
26 18-06-16
Kl. 15:00
Aabyhøj IF Randers Freja Aabyhøj Stadion 1-5
350781
Kampfakta
26 18-06-16
Kl. 15:00
Kjellerup IF Lyseng Bjergets Idrætsanlæg 2-0
350782
26 18-06-16
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Lystrup IF Riisvangen Stadion 0-2
350783
26 18-06-16
Kl. 15:00
FC Skanderborg AaB Zitcom Stadion 4-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

 Brev omkring nedrykningscenarier pr 20. juni 2016

Overgangsordning 15-16.

Herre DS vil fra sommeren 16-17 bestå af 2 X 10 hold Øst og 2 X 10 hold Vest.

Vigtigt læs det nederste stykke på linket overgangsår - især omkring mulig nedrykning.  

Læs mere her omkring overgangsordningen.

Overgangsordning