8-Veteran 2, Pulje 3 (2016)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
149314
1 Ma 11-04-16
Kl. 18:30
Taarbæk IF Greve Fodbold (1) Springforbi fodboldbaner 2-1
149315
1 Ma 11-04-16
Kl. 18:45
Høsterkøb HK/FK Hareskov IF Sjælsøskolen 4-5
149527
1 Ti 12-04-16
Kl. 18:30
Avedøre IF (1) Oversidder Avedøre Stadion
149313
1 Ti 12-04-16
Kl. 19:00
Taastrup FC (2) Værløse BK NyBolig Park 3-3
149526
1 On 13-04-16
Kl. 19:00
IF Bytoften (2) Holte Star Club Gladsaxe skole 1-2
149531
2 Ma 18-04-16
Kl. 18:45
Hareskov IF Taarbæk IF Birkevang 2-3
168000
2 Ma 18-04-16
Kl. 19:00
Oversidder Høsterkøb HK/FK
149529
2 Ma 18-04-16
Kl. 19:00
Værløse BK IF Bytoften (2) Værløse Stadion 5-1
149530
2 Ma 18-04-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold (1) Taastrup FC (2) Greve Idræts Center 3-2
149528
2 To 21-04-16
Kl. 19:00
Holte Star Club Avedøre IF (1) Birkerød Stadion Kunstgræs UHT!
168005
3 Ti 26-04-16
Kl. 18:30
Avedøre IF (1) Høsterkøb HK/FK Avedøre Stadion 3-3
168004
3 On 27-04-16
Kl. 19:00
IF Bytoften (2) Greve Fodbold (1) Gladsaxe skole 1-2
168003
3 On 27-04-16
Kl. 20:15
Taarbæk IF Oversidder Virumgård kunstgræsbane
168001
3 To 28-04-16
Kl. 19:00
Holte Star Club Værløse BK Rudegård Stadion 1-5
168006
4 Ma 02-05-16
Kl. 19:00
Værløse BK Avedøre IF (1) Værløse Stadion 9-0
168008
4 Ma 02-05-16
Kl. 19:00
Høsterkøb HK/FK Taarbæk IF Sjælsøskolen 5-2
168010
4 Ma 02-05-16
Kl. 19:00
Oversidder Taastrup FC (2)
168009
4 Ma 02-05-16
Kl. 19:15
Hareskov IF IF Bytoften (2) Birkevang 9-1
168002
3 Ti 10-05-16
Kl. 19:00
Taastrup FC (2) Hareskov IF NyBolig Park 3-3
168007
4 On 11-05-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold (1) Holte Star Club Greve Idræts Center UHT!
168015
5 Ti 17-05-16
Kl. 18:30
Avedøre IF (1) Taarbæk IF Avedøre Stadion UHT!
168012
5 Ti 17-05-16
Kl. 19:00
Taastrup FC (2) Høsterkøb HK/FK NyBolig Park 3-3
168013
5 Ti 17-05-16
Kl. 19:00
Værløse BK Greve Fodbold (1) Værløse Stadion 2-4
168014
5 On 18-05-16
Kl. 19:00
IF Bytoften (2) Oversidder Gladsaxe skole
168011
5 To 19-05-16
Kl. 19:00
Holte Star Club Hareskov IF Rudegård Stadion 5-3
168016
6 Ma 23-05-16
Kl. 18:30
Taarbæk IF Taastrup FC (2) Springforbi fodboldbaner 5-1
168017
6 Ma 23-05-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold (1) Avedøre IF (1) Greve Idræts Center 8-2
168018
6 Ma 23-05-16
Kl. 19:00
Høsterkøb HK/FK IF Bytoften (2) Sjælsøskolen UHT!
168020
6 Ma 23-05-16
Kl. 19:00
Oversidder Holte Star Club
168022
7 Ma 30-05-16
Kl. 19:00
Værløse BK Oversidder Værløse Stadion
168023
7 Ma 30-05-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold (1) Hareskov IF Greve Idræts Center 6-3
168025
7 Ti 31-05-16
Kl. 18:30
Avedøre IF (1) Taastrup FC (2) Avedøre Stadion 1-5
168027
8 Ma 06-06-16
Kl. 18:30
Taarbæk IF Holte Star Club Springforbi fodboldbaner UHT!
168028
8 Ma 06-06-16
Kl. 19:00
Høsterkøb HK/FK Værløse BK Sjælsøskolen 3-1
168029
8 Ti 07-06-16
Kl. 18:30
Avedøre IF (1) Hareskov IF Avedøre Stadion 4-1
168030
8 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Oversidder Greve Fodbold (1)
168026
8 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Taastrup FC (2) IF Bytoften (2) NyBolig Park 2-4
168024
7 To 09-06-16
Kl. 19:00
IF Bytoften (2) Taarbæk IF Gladsaxe skole UHT!
168019
6 To 09-06-16
Kl. 19:15
Hareskov IF Værløse BK Birkevang 2-4
168031
9 Ti 14-06-16
Kl. 19:00
Holte Star Club Taastrup FC (2) Rudegård Stadion 7-5
168032
9 Ti 14-06-16
Kl. 19:00
Værløse BK Taarbæk IF Værløse Stadion 4-0
168035
9 Ti 14-06-16
Kl. 19:00
Hareskov IF Oversidder Birkevang
168033
9 Ti 14-06-16
Kl. 20:15
Greve Fodbold (1) Høsterkøb HK/FK Greve Idræts Center UHT!
168034
9 On 15-06-16
Kl. 19:00
IF Bytoften (2) Avedøre IF (1) Gladsaxe skole 1-6
168021
7 Ma 27-06-16
Kl. 19:00
Holte Star Club Høsterkøb HK/FK Rudegård Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:
Kvartfinaler søndag den 19. juni kl. 12.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3

Semifinaler lørdag den 25. juni kl. 10.00 i Borup
kamp 2: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 5
kamp 3: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 1

Finale samt 3-4 plads lørdag den 25. juni kl. 12.30 i Borup.
kamp 4: Finale Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3
kamp 5: 3-4 plads Taber kamp 2 - Taber kamp 3