KanalSport Divisionen forår 2016, Oprykningsspil (2016)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
859290
1 19-03-16
Kl. 15:00
Frem Brønshøj Valby IP, Stadion 0-0
859291
1 19-03-16
Kl. 15:00
Thisted Fremad Amager Sparekassen Thy Arena 1-3
859288
1 19-03-16
Kl. 15:00
Middelfart Nykøbing FC MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane 2-5
859289
1 19-03-16
Kl. 15:00
Marienlyst HIK Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 1-5
859287
1 20-03-16
Kl. 15:00
AB Aarhus Fremad Gladsaxe Stadion 0-1
859292
1 20-03-16
Kl. 15:00
Hvidovre Brabrand Kæmpernes Arena 1-1
859294
2 To 24-03-16
Kl. 13:00
Fremad Amager Middelfart Sundby I P. Opvisn. 2-1
859298
2 To 24-03-16
Kl. 13:00
HIK Frem Kunst, HIK 0-4
859297
2 To 24-03-16
Kl. 14:00
Brabrand AB tst Kunstgræsbane 2-2
859295
2 To 24-03-16
Kl. 15:00
Nykøbing FC Thisted Zoo Banen (11 mands kunst) 2-1
859296
2 To 24-03-16
Kl. 15:00
Hvidovre Aarhus Fremad Kæmpernes Arena 1-1
859293
2 To 24-03-16
Kl. 15:00
Brønshøj Marienlyst Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 4-2
859299
3 Ma 28-03-16
Kl. 13:00
AB Nykøbing FC Gladsaxe Stadion 3-0
859300
3 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Brønshøj Fremad Amager Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 2-1
859301
3 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Middelfart HIK MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane 2-0
859302
3 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Thisted Hvidovre Sparekassen Thy Arena 2-2
859303
3 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Marienlyst Brabrand Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 2-1
859304
3 Ma 28-03-16
Kl. 15:00
Frem Aarhus Fremad Valby IP, Stadion 3-0
859305
4 02-04-16
Kl. 15:00
HIK Thisted Kunst, HIK 2-0
859307
4 02-04-16
Kl. 15:00
Brabrand Frem Brabrand IF's Idrætsanlæg 1-1
859308
4 02-04-16
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Marienlyst Riisvangen Stadion 4-0
859309
4 03-04-16
Kl. 13:00
Fremad Amager AB Sundby I P. Opvisn. 0-2
859310
4 03-04-16
Kl. 15:00
Nykøbing FC Brønshøj CM Arena 6-2
859306
4 03-04-16
Kl. 15:00
Hvidovre Middelfart Kæmpernes Arena 2-0
859312
5 09-04-16
Kl. 15:00
Frem Hvidovre Valby IP, Stadion 3-1
859313
5 09-04-16
Kl. 15:00
Marienlyst Thisted Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 0-3
859315
5 09-04-16
Kl. 15:00
Brønshøj Brabrand Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-1
859316
5 10-04-16
Kl. 13:00
Fremad Amager Aarhus Fremad Sundby I P. Opvisn. 5-1
859314
5 10-04-16
Kl. 15:00
Nykøbing FC HIK CM Arena 4-0
859311
5 10-04-16
Kl. 15:00
AB Middelfart Gladsaxe Stadion 4-0
859322
6 16-04-16
Kl. 13:00
HIK Fremad Amager Gentofte Sportspark 1-0
859318
6 16-04-16
Kl. 14:00
Brabrand Nykøbing FC Brabrand IF's Idrætsanlæg 0-1
859319
6 16-04-16
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Brønshøj Riisvangen Stadion 1-0
859320
6 16-04-16
Kl. 15:00
Thisted AB Sparekassen Thy Arena 0-1
859321
6 16-04-16
Kl. 15:00
Middelfart Frem Middelfart Stadion 2-0
859317
6 17-04-16
Kl. 15:00
Hvidovre Marienlyst Kæmpernes Arena 5-1
859323
7 23-04-16
Kl. 15:00
Brønshøj Thisted Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 2-3
859324
7 23-04-16
Kl. 15:00
Marienlyst Middelfart Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 0-0
859326
7 23-04-16
Kl. 15:00
Frem AB Valby IP, Stadion 0-1
859328
7 23-04-16
Kl. 15:00
HIK Aarhus Fremad Gentofte Sportspark 1-2
859327
7 24-04-16
Kl. 13:00
Fremad Amager Brabrand Sundby I P. Opvisn. 2-2
859325
7 24-04-16
Kl. 15:00
Nykøbing FC Hvidovre CM Arena 0-0
859334
8 Fr 29-04-16
Kl. 18:30
Hvidovre Fremad Amager Kæmpernes Arena 0-2
859330
8 30-04-16
Kl. 15:00
Brabrand HIK Brabrand IF's Idrætsanlæg 3-0
859331
8 30-04-16
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Nykøbing FC Riisvangen Stadion 1-1
859332
8 30-04-16
Kl. 15:00
Middelfart Brønshøj Middelfart Stadion 1-4
859333
8 30-04-16
Kl. 15:00
Thisted Frem Sparekassen Thy Arena 3-1
859329
8 01-05-16
Kl. 15:00
AB Marienlyst Gladsaxe Stadion 6-0
859339
9 Fr 06-05-16
Kl. 18:30
Middelfart Hvidovre Middelfart Stadion 0-1
859340
9 07-05-16
Kl. 15:00
Marienlyst Aarhus Fremad Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 3-0
859336
9 07-05-16
Kl. 15:00
Brønshøj Nykøbing FC Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-1
859337
9 07-05-16
Kl. 15:00
Frem HIK Valby IP, Stadion 1-0
859338
9 08-05-16
Kl. 15:00
Fremad Amager Thisted Sundby I P. Opvisn. 0-0
859335
9 08-05-16
Kl. 15:00
AB Brabrand Gladsaxe Stadion 1-1
859341
10 On 11-05-16
Kl. 19:00
HIK Middelfart Gentofte Sportspark 1-0
859342
10 On 11-05-16
Kl. 19:00
Brønshøj Frem Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 2-0
859343
10 On 11-05-16
Kl. 19:00
Brabrand Hvidovre Brabrand IF's Idrætsanlæg 1-4
859344
10 On 11-05-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad Fremad Amager Riisvangen Stadion 0-2
859345
10 On 11-05-16
Kl. 19:00
Nykøbing FC AB CM Arena 1-5
859346
10 On 11-05-16
Kl. 19:00
Thisted Marienlyst Sparekassen Thy Arena 0-3
865376
11 14-05-16
Kl. 15:00
Nykøbing FC Brabrand CM Arena 2-3
859348
11 Ma 16-05-16
Kl. 13:00
Fremad Amager HIK Sundby I P. Opvisn. 2-1
859349
11 Ma 16-05-16
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Frem Riisvangen Stadion 1-0
859350
11 Ma 16-05-16
Kl. 15:00
Middelfart AB Middelfart Stadion 0-1
859351
11 Ma 16-05-16
Kl. 15:00
Marienlyst Brønshøj Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 1-2
859347
11 Ma 16-05-16
Kl. 15:00
Hvidovre Thisted Kæmpernes Arena 1-2
865378
12 Fr 20-05-16
Kl. 18:30
Hvidovre Nykøbing FC Kæmpernes Arena 0-0
865381
12 21-05-16
Kl. 14:00
Brabrand Fremad Amager Brabrand IF's Idrætsanlæg 1-1
865382
12 21-05-16
Kl. 15:00
Brønshøj Aarhus Fremad Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 3-0
865380
12 21-05-16
Kl. 15:00
Frem Middelfart Valby IP, Stadion 2-1
865377
12 21-05-16
Kl. 15:00
HIK Marienlyst Gentofte Sportspark 0-4
865379
12 22-05-16
Kl. 15:00
AB Thisted Gladsaxe Stadion 3-0
865383
13 28-05-16
Kl. 15:00
Thisted HIK Sparekassen Thy Arena 6-1
865384
13 28-05-16
Kl. 15:00
Marienlyst Hvidovre Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 1-1
865385
13 28-05-16
Kl. 15:00
Aarhus Fremad AB Riisvangen Stadion 1-2
865401
13 28-05-16
Kl. 15:00
Frem Brabrand Valby IP, Stadion 0-1
865400
13 29-05-16
Kl. 13:00
Fremad Amager Brønshøj Sundby I P. Opvisn. 2-0
865402
13 29-05-16
Kl. 15:00
Nykøbing FC Middelfart CM Arena 6-1
865403
14 04-06-16
Kl. 13:00
HIK Nykøbing FC Gentofte Sportspark 0-3
865405
14 04-06-16
Kl. 14:00
Brabrand Marienlyst Brabrand IF's Idrætsanlæg 4-0
865406
14 04-06-16
Kl. 15:00
Thisted Brønshøj Sparekassen Thy Arena 2-2
865407
14 04-06-16
Kl. 15:00
Middelfart Fremad Amager Middelfart Stadion 0-1
865408
14 04-06-16
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Hvidovre Riisvangen Stadion 2-1
865404
14 04-06-16
Kl. 15:00
AB Frem Gladsaxe Stadion 0-1
865639
15 11-06-16
Kl. 15:00
Brønshøj Middelfart Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 3-1
865640
15 11-06-16
Kl. 15:00
Frem Thisted Valby IP, Stadion 1-3
865641
15 11-06-16
Kl. 15:00
Fremad Amager Hvidovre Sundby I P. Opvisn. 2-1
865642
15 11-06-16
Kl. 15:00
Marienlyst AB Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 0-3
865643
15 11-06-16
Kl. 15:00
HIK Brabrand Gentofte Sportspark 1-0
865644
15 11-06-16
Kl. 15:00
Nykøbing FC Aarhus Fremad CM Arena 2-0
865647
16 Fr 17-06-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad HIK Riisvangen Stadion 1-0
865649
16 18-06-16
Kl. 13:00
Middelfart Marienlyst Middelfart Stadion 1-4
867637
16 18-06-16
Kl. 15:00
Thisted Nykøbing FC Sparekassen Thy Arena 2-3
865648
16 18-06-16
Kl. 15:00
Hvidovre Frem Kæmpernes Arena 0-2
865645
16 18-06-16
Kl. 15:00
AB Fremad Amager Gladsaxe Stadion 6-4
865646
16 18-06-16
Kl. 15:00
Brabrand Brønshøj Brabrand IF's Idrætsanlæg 2-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545