ØOB Oldboys 30 år 11mands - Forår 2016 (2016)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
547633
1 On 06-04-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (2) Brabrand IF Riisvangen Stadion 6-1
547634
1 On 06-04-16
Kl. 19:00
Virup IF Aarhus 1900 Virup Skole UHT !
547636
1 On 06-04-16
Kl. 19:00
Lystrup IF Aarhus Fremad (1) Lystrup Idrætsanlæg 4-0
547638
2 On 13-04-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (1) Skovbakken OB ASA's Idrætsanlæg 0-2
547639
2 On 13-04-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (1) Stautrup IF Riisvangen Stadion 4-1
547640
2 On 13-04-16
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg Lystrup IF Grønløkke Stadion 1-1
547641
2 On 13-04-16
Kl. 19:00
Aarhus 1900 JAI, Aarhus Langenæs Idrætsanlæg 1-0
547642
2 On 13-04-16
Kl. 19:00
Virup IF Brabrand IF Virup Skole UHT !
547643
2 On 13-04-16
Kl. 19:00
FC Royal Aarhus Fremad (2) Viby Gymnasium og HF 1-3
547645
3 On 20-04-16
Kl. 19:00
Skovbakken OB Aarhus Fremad (1) Vejlby/Risskov Centret 1-1
547646
3 On 20-04-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (1) CIF ASA's Idrætsanlæg 4-0
547647
3 On 20-04-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (2) ASA, Aarhus (2) Riisvangen Stadion 8-0
547648
3 On 20-04-16
Kl. 19:00
Virup IF FC Royal Virup Skole 2-1
547649
3 On 20-04-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus Brabrand IF JAI's Anlæg 0-6
547651
3 On 20-04-16
Kl. 19:00
Lystrup IF Aarhus 1900 Lystrup Idrætsanlæg 4-1
547652
3 On 20-04-16
Kl. 19:00
Stautrup IF AIA/Tranbjerg Stautrup Idrætsanlæg 8-2
547653
4 On 27-04-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (1) ASA, Aarhus (1) Riisvangen Stadion 3-0
547655
4 On 27-04-16
Kl. 19:00
Aarhus 1900 Stautrup IF Langenæs Idrætsanlæg 5-2
547656
4 On 27-04-16
Kl. 19:00
Brabrand IF Lystrup IF Brabrand IF's Idrætsanlæg 3-2
547658
4 On 27-04-16
Kl. 19:00
Virup IF ASA, Aarhus (2) Virup Skole 3-1
547659
4 On 27-04-16
Kl. 19:00
CIF Aarhus Fremad (2) CIF's Anlæg 1-9
547660
5 On 04-05-16
Kl. 19:00
Skovbakken OB Aarhus 1900 Vejlby/Risskov Centret 6-2
547661
5 On 04-05-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (1) AIA/Tranbjerg ASA's Idrætsanlæg 1-0
547662
5 On 04-05-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (1) CIF Riisvangen Stadion 6-0
547663
5 On 04-05-16
Kl. 19:00
Virup IF Aarhus Fremad (2) Virup Skole 1-5
547664
5 On 04-05-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus ASA, Aarhus (2) JAI's Anlæg 0-3
547665
5 On 04-05-16
Kl. 19:00
Lystrup IF FC Royal Lystrup Idrætsanlæg UHT !
547667
6 On 11-05-16
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg Aarhus Fremad (1) Grønløkke Stadion 1-2
547668
6 On 11-05-16
Kl. 19:00
Aarhus 1900 ASA, Aarhus (1) Langenæs Idrætsanlæg 1-2
547669
6 On 11-05-16
Kl. 19:00
Brabrand IF Skovbakken OB Brabrand IF's Idrætsanlæg 0-0
547670
6 On 11-05-16
Kl. 19:00
Stautrup IF FC Royal Stautrup Idrætsanlæg 2-2
547671
6 On 11-05-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (2) Lystrup IF ASA's Idrætsanlæg 0-5
547673
6 On 11-05-16
Kl. 19:00
CIF Virup IF CIF's Anlæg 1-3
547672
6 To 12-05-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (2) JAI, Aarhus Riisvangen Stadion 7-1
547674
7 On 18-05-16
Kl. 19:00
Skovbakken OB FC Royal Vejlby/Risskov Centret 1-1
547675
7 On 18-05-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (1) Brabrand IF ASA's Idrætsanlæg 0-8
547677
7 On 18-05-16
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg CIF Grønløkke Stadion 5-0
547678
7 On 18-05-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus Virup IF JAI's Anlæg 1-0
547679
7 On 18-05-16
Kl. 19:00
Lystrup IF Aarhus Fremad (2) Lystrup Idrætsanlæg 1-3
547680
7 On 18-05-16
Kl. 19:00
Stautrup IF ASA, Aarhus (2) Stautrup Idrætsanlæg 4-0
547688
8 Ma 23-05-16
Kl. 19:00
CIF JAI, Aarhus CIF's Anlæg 0-5
547684
8 Ti 24-05-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (1) FC Royal ASA's Idrætsanlæg 2-1
547685
8 On 25-05-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (2) Skovbakken OB ASA's Idrætsanlæg 2-5
547686
8 On 25-05-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (2) Stautrup IF Riisvangen Stadion 2-0
547687
8 On 25-05-16
Kl. 19:00
Virup IF Lystrup IF Virup Skole 0-3
547681
8 On 25-05-16
Kl. 19:00
Aarhus 1900 AIA/Tranbjerg Langenæs Idrætsanlæg 2-2
547683
8 On 25-05-16
Kl. 19:00
Brabrand IF Aarhus Fremad (1) Brabrand IF's Idrætsanlæg 0-2
547635
1 Ma 30-05-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus AIA/Tranbjerg JAI's Anlæg 2-2
547693
9 On 01-06-16
Kl. 19:00
Aarhus 1900 CIF Langenæs Idrætsanlæg 7-0
547694
9 On 01-06-16
Kl. 19:00
Lystrup IF JAI, Aarhus Lystrup Idrætsanlæg 2-0
547695
9 On 01-06-16
Kl. 19:00
Stautrup IF Virup IF Stautrup Idrætsanlæg 4-1
547689
9 On 01-06-16
Kl. 19:00
Skovbakken OB Aarhus Fremad (2) Vejlby/Risskov Centret 1-4
547690
9 On 01-06-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (1) ASA, Aarhus (2) ASA's Idrætsanlæg 2-2
547691
9 On 01-06-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (1) FC Royal Riisvangen Stadion 0-4
547692
9 On 01-06-16
Kl. 19:10
AIA/Tranbjerg Brabrand IF Grønløkke Stadion 0-5
547631
1 Fr 03-06-16
Kl. 19:00
Skovbakken OB CIF Vejlby/Risskov Centret UHT !
547632
1 Ma 06-06-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (2) FC Royal ASA's Idrætsanlæg 0-3
547637
1 Ma 06-06-16
Kl. 19:00
Stautrup IF ASA, Aarhus (1) Stautrup Idrætsanlæg 3-2
547699
10 On 08-06-16
Kl. 19:00
Brabrand IF Aarhus 1900 Brabrand IF's Idrætsanlæg UHT !
547700
10 On 08-06-16
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg FC Royal Grønløkke Stadion 1-4
547701
10 On 08-06-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (2) Aarhus Fremad (1) ASA's Idrætsanlæg 0-0
547702
10 On 08-06-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (2) ASA, Aarhus (1) Riisvangen Stadion 1-0
547703
10 On 08-06-16
Kl. 19:00
Virup IF Skovbakken OB Virup Skole 0-2
547704
10 On 08-06-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus Stautrup IF JAI's Anlæg 2-3
547705
10 On 08-06-16
Kl. 19:00
Lystrup IF CIF Lystrup Idrætsanlæg 9-0
547657
4 Ma 13-06-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus FC Royal JAI's Anlæg 2-0
547706
11 On 15-06-16
Kl. 19:00
Skovbakken OB JAI, Aarhus Vejlby/Risskov Centret 4-1
547707
11 On 15-06-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (1) Virup IF ASA's Idrætsanlæg 2-0
547708
11 On 15-06-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (1) Aarhus Fremad (2) Riisvangen Stadion 1-3
547709
11 On 15-06-16
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg ASA, Aarhus (2) Grønløkke Stadion HHT !
547710
11 On 15-06-16
Kl. 19:00
Aarhus 1900 FC Royal Langenæs Idrætsanlæg UHT !
547711
11 On 15-06-16
Kl. 19:00
Brabrand IF CIF Brabrand IF's Idrætsanlæg 11-0
547712
11 On 15-06-16
Kl. 19:00
Stautrup IF Lystrup IF Stautrup Idrætsanlæg 2-2
547676
7 19-06-16
Kl. 14:00
Aarhus Fremad (1) Aarhus 1900 Riisvangen Stadion UHT !
547666
5 Ma 20-06-16
Kl. 19:00
Stautrup IF Brabrand IF Stautrup Idrætsanlæg 2-6
547644
2 Ma 20-06-16
Kl. 19:00
CIF ASA, Aarhus (2) CIF's Anlæg 0-2
547654
4 Ma 20-06-16
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg Skovbakken OB Grønløkke Stadion HHT !
547718
12 Ti 21-06-16
Kl. 19:00
Lystrup IF Skovbakken OB Lystrup Idrætsanlæg 3-1
547720
12 On 22-06-16
Kl. 19:00
CIF Stautrup IF CIF's Anlæg UHT !
547713
12 On 22-06-16
Kl. 19:00
Brabrand IF FC Royal Brabrand IF's Idrætsanlæg 5-3
547714
12 On 22-06-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (2) Aarhus 1900 ASA's Idrætsanlæg 1-3
547715
12 On 22-06-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (2) AIA/Tranbjerg Riisvangen Stadion 13-1
547716
12 On 22-06-16
Kl. 19:00
Virup IF Aarhus Fremad (1) Virup Skole 3-1
547717
12 On 22-06-16
Kl. 19:00
JAI, Aarhus ASA, Aarhus (1) JAI's Anlæg 0-1
547721
13 On 29-06-16
Kl. 19:00
Skovbakken OB Stautrup IF Vejlby/Risskov Centret UHT !
547722
13 On 29-06-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (1) Lystrup IF ASA's Idrætsanlæg 0-1
547723
13 On 29-06-16
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (1) JAI, Aarhus Riisvangen Stadion 1-0
547726
13 On 29-06-16
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg Virup IF Grønløkke Stadion 2-4
547727
13 On 29-06-16
Kl. 19:00
Aarhus 1900 Aarhus Fremad (2) Langenæs Idrætsanlæg 2-6
547728
13 On 29-06-16
Kl. 19:00
Brabrand IF ASA, Aarhus (2) Brabrand IF's Idrætsanlæg 3-0
547729
13 On 29-06-16
Kl. 19:00
CIF FC Royal CIF's Anlæg Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 3 på mail eller telefon 8939 9930