Futsal Liga - Herrer, Futsal Liga Øst (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. Tidspunkt Hjemmehold Udehold Bane Score  
Lørdag 12-11-16 - Frederikssund Hallerne - Arrangør: Futsal Club Fjordbold
147065
Kampfakta
Kl. 14:30 FK Badebold Playmaker AFC 8-2
147066
Kampfakta
Kl. 16:00 SBV 09 HB 6-2
147063
Kampfakta
Kl. 17:30 FC Fjordbold Nørrebro Bk. Futsal 1-0
147064
Kampfakta
Kl. 19:00 København Futsal JB Futsal Gentofte 1 3-2
Tirsdag 15-11-16 - Prismen - Arrangør: Handelsstandens Boldklub
147337
Kampfakta
Kl. 18:30 HB Nørrebro Bk. Futsal 1 1-2
Lørdag 19-11-16 - Møllegårdhallen - Arrangør: Futsal Club Fjordbold
147312
Kampfakta
Kl. 16:00 FC Fjordbold HB 8-1
Søndag 20-11-16 - Gentofte Sportspark, Opvisningshal - Arrangør: Jægersborg Boldklub
147067
Kampfakta
Kl. 11:00 Nørrebro Bk. Futsal København Futsal 1 0-4
147311
Kampfakta
Kl. 12:45 Playmaker AFC SBV 09 1 3-10
147310
Kampfakta
Kl. 14:30 JB Futsal Gentofte FK Badebold 1 12-1
Onsdag 23-11-16 - Valbyhallen Hal 1 - Arrangør: Handelsstandens Boldklub
147318
Kampfakta
Kl. 21:15 HB København Futsal 1 0-5
Søndag 27-11-16 - Stadionhal 1 - Arrangør: ØsterN Boldklub
147313
Kampfakta
Kl. 10:30 FK Badebold Nørrebro Bk. Futsal 0-4
147315
Kampfakta
Kl. 12:00 SBV 09 JB Futsal Gentofte 5-3
147316
Kampfakta
Kl. 13:30 Playmaker AFC HB 1-3
Søndag 27-11-16 - Herfølge Hallen - Arrangør: København Futsal
147314
Kampfakta
Kl. 14:00 København Futsal FC Fjordbold 3-6
Tirsdag 06-12-16 - Møllegårdhallen - Arrangør: Futsal Club Fjordbold
147327
Kampfakta
Kl. 19:30 FC Fjordbold FK Badebold 5-0
Tirsdag 06-12-16 - Prismen - Arrangør: Nørrebro Boldklub
147328
Kampfakta
Kl. 19:30 Nørrebro Bk. Futsal SBV 09 1 6-8
Onsdag 07-12-16 - Copenhagen International School - Arrangør: Jægersborg Boldklub
147317
Kampfakta
Kl. 20:00 JB Futsal Gentofte Playmaker AFC 1 11-2
Lørdag 10-12-16 - Hal C - Arrangør: Nørrebro Boldklub
147329
Kampfakta
Kl. 13:30 SBV 09 FC Fjordbold 1-3
147330
Kampfakta
Kl. 15:15 FK Badebold København Futsal 4-9
147331
Kampfakta
Kl. 17:00 Playmaker AFC Nørrebro Bk. Futsal 3-10
Søndag 11-12-16 - Kildeskovshallen - Arrangør: Jægersborg Boldklub
147332
Kampfakta
Kl. 17:25 JB Futsal Gentofte HB 1 7-6
Lørdag 17-12-16 - Frederikssund Hallerne - Arrangør: Futsal Club Fjordbold
147333
Kampfakta
Kl. 14:30 HB FK Badebold 3-2
147336
Kampfakta
Kl. 16:00 FC Fjordbold Playmaker AFC 11-4
147334
Kampfakta
Kl. 17:30 Nørrebro Bk. Futsal JB Futsal Gentofte 1 3-6
Søndag 18-12-16 - Lyngehallen - Arrangør: København Futsal
147335
Kampfakta
Kl. 16:00 København Futsal SBV 09 3-4
Onsdag 21-12-16 - Smørum Hallen - Arrangør: Jægersborg Boldklub
147339
Kampfakta
Kl. 20:15 JB Futsal Gentofte FC Fjordbold 1 5-0
Onsdag 21-12-16 - Avedøre Idrætscenter - Arrangør: SBV 09
147340
Kampfakta
Kl. 20:45 SBV 09 FK Badebold 6-2
Onsdag 21-12-16 - Valbyhallen Hal 1 - Arrangør: ØsterN Boldklub
147338
Kampfakta
Kl. 21:15 Playmaker AFC København Futsal 2-12
Tirsdag 03-01-17 - Prismen - Arrangør: Nørrebro Boldklub
147342
Kampfakta
Kl. 19:30 Nørrebro Bk. Futsal FC Fjordbold 1 3-8
Onsdag 04-01-17 - Avedøre Idrætscenter - Arrangør: Handelsstandens Boldklub
147343
Kampfakta
Kl. 20:45 HB SBV 09 6-5
Onsdag 04-01-17 - Valbyhallen Hal 1 - Arrangør: Jægersborg Boldklub
147344
Kampfakta
Kl. 21:20 JB Futsal Gentofte København Futsal 1 1-2
Torsdag 05-01-17 - Nørregårdshallen - Arrangør: ØsterN Boldklub
147341
Kampfakta
Kl. 20:15 Playmaker AFC FK Badebold 7-5
Lørdag 14-01-17 - Valbyhallen Hal 1 - Arrangør: FK Badebold
147347
Kampfakta
Kl. 13:30 FK Badebold FC Fjordbold 1-6
147348
Kampfakta
Kl. 15:15 SBV 09 Nørrebro Bk. Futsal 2-2
Lørdag 14-01-17 - Birkerød Idrætshaller - Arrangør: København Futsal
147346
Kampfakta
Kl. 16:00 København Futsal HB 4-1
Søndag 15-01-17 - Stadionhal 1 - Arrangør: ØsterN Boldklub
147345
Kampfakta
Kl. 19:30 Playmaker AFC JB Futsal Gentofte 1 1-17
Lørdag 21-01-17 - Frederikssund Hallerne - Arrangør: Futsal Club Fjordbold
147350
Kampfakta
Kl. 16:00 FC Fjordbold København Futsal 1-3
Søndag 22-01-17 - Valbyhallen Hal 3 - Arrangør: Handelsstandens Boldklub
147351
Kampfakta
Kl. 11:45 Nørrebro Bk. Futsal FK Badebold 6-2
Søndag 22-01-17 - Valbyhallen Hal 3 - Arrangør: FK Badebold
147352
Kampfakta
Kl. 13:30 HB Playmaker AFC 9-5
Søndag 22-01-17 - Kildeskovshallen - Arrangør: Jægersborg Boldklub
147349
Kampfakta
Kl. 17:25 JB Futsal Gentofte SBV 09 1 4-3
Søndag 05-02-17 - Avedøre Idrætscenter - Arrangør: SBV 09
147353
Kampfakta
Kl. 10:00 FK Badebold HB 3-9
148867
Kampfakta
Kl. 11:30 Playmaker AFC FC Fjordbold 5-9
148868
Kampfakta
Kl. 13:00 SBV 09 København Futsal 2-3
Søndag 05-02-17 - Kildeskovshallen - Arrangør: Jægersborg Boldklub
148866
Kampfakta
Kl. 17:25 JB Futsal Gentofte Nørrebro Bk. Futsal 1 2-0
Fredag 10-02-17 - Møllegårdhallen - Arrangør: Handelsstandens Boldklub
148872
Kampfakta
Kl. 20:30 HB FC Fjordbold 3-8
Lørdag 11-02-17 - Bavnehøjhallen - Arrangør: København Futsal
148869
Kampfakta
Kl. 13:30 FK Badebold JB Futsal Gentofte 1-10
148870
Kampfakta
Kl. 15:15 SBV 09 Playmaker AFC 1 UHT!
148871
Kampfakta
Kl. 17:00 København Futsal Nørrebro Bk. Futsal 2-2
Lørdag 18-02-17 - Frederikssund Hallerne - Arrangør: Futsal Club Fjordbold
148875
Kampfakta
Kl. 16:00 FC Fjordbold JB Futsal Gentofte 5-0
Søndag 19-02-17 - Avedøre Idrætscenter - Arrangør: SBV 09
148873
Kampfakta
Kl. 10:30 Nørrebro Bk. Futsal HB 6-4
148874
Kampfakta
Kl. 12:00 FK Badebold SBV 09 1-14
148876
Kampfakta
Kl. 13:30 København Futsal Playmaker AFC 10-2
Lørdag 25-02-17 - Gentofte Sportspark, Opvisningshal - Arrangør: Jægersborg Boldklub
148877
Kampfakta
Kl. 14:15 Nørrebro Bk. Futsal Playmaker AFC 1 11-6
148878
Kampfakta
Kl. 16:00 København Futsal FK Badebold 1 9-3
148879
Kampfakta
Kl. 17:45 HB JB Futsal Gentofte 1 2-36
148880
Kampfakta
Kl. 19:30 FC Fjordbold SBV 09 1 6-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222