Sjællandsserien , Pulje 1 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
184200
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 12:00
Helsinge Fodbold B. 1973, Herlev Helsinge Stadion 2-2
184199
1 13-08-16
Kl. 13:00
Frederikssund Allerød FK Frederikssund Stadion 2-1
184202
1 13-08-16
Kl. 14:00
Farum BK Herlev IF Farum Park 5-0
184203
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 15:00
Liria FK Glostrup Skinderskovgård 6-1
184198
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 15:00
BSF IF Skjold Birkerød Ballerup Idrætspark 0-2
184201
Kampfakta
1 On 17-08-16
Kl. 18:45
FC Lejre Brøndby Osted Stadion 4-2
184272
Kampfakta
2 Fr 19-08-16
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød Liria FK Birkerød Stadion 1-0
184271
2 20-08-16
Kl. 11:00
Herlev IF FC Lejre Herlev Stadion 1-3
184273
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 12:00
Helsinge Fodbold BSF Helsinge Stadion 1-3
184204
2 20-08-16
Kl. 13:00
Glostrup Farum BK Glostrup Idrætspark 0-1
184205
2 20-08-16
Kl. 13:00
Allerød FK B. 1973, Herlev Allerød Idrætspark 2-1
184270
2 21-08-16
Kl. 13:00
Brøndby Frederikssund Brøndby Stadion 2-1
184276
3 Fr 26-08-16
Kl. 18:30
Allerød FK Brøndby Allerød Idrætspark 2-3
184274
3 27-08-16
Kl. 13:00
Frederikssund Herlev IF Frederikssund Stadion 0-1
184277
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 14:00
FC Lejre Glostrup Osted Stadion 2-0
184278
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 14:00
Farum BK IF Skjold Birkerød Farum Park 2-1
184279
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 15:00
Liria FK Helsinge Fodbold Skinderskovgård 3-1
184275
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev BSF Elverroad Kunstgræs 3-4
184282
Kampfakta
4 On 31-08-16
Kl. 18:15
Brøndby B. 1973, Herlev Brøndby Stadion 5-2
184284
Kampfakta
4 Fr 02-09-16
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød FC Lejre Birkerød Stadion 2-1
184283
4 03-09-16
Kl. 11:00
Herlev IF Allerød FK Herlev Stadion 1-1
184285
Kampfakta
4 03-09-16
Kl. 12:00
Helsinge Fodbold Farum BK Helsinge Stadion 1-4
184280
4 03-09-16
Kl. 13:00
Glostrup Frederikssund Glostrup Idrætspark 1-0
184281
Kampfakta
4 03-09-16
Kl. 13:00
BSF Liria FK Ballerup Idrætspark 1-3
184291
Kampfakta
5 To 08-09-16
Kl. 17:45
Farum BK BSF Farum Park 2-0
184286
Kampfakta
5 10-09-16
Kl. 13:00
Frederikssund IF Skjold Birkerød Frederikssund Stadion 1-2
184289
Kampfakta
5 10-09-16
Kl. 14:00
FC Lejre Helsinge Fodbold Osted Stadion 1-5
184287
5 10-09-16
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Liria FK Elverroad Kunstgræs 1-4
184290
5 11-09-16
Kl. 13:00
Brøndby Herlev IF Brøndby Stadion 3-1
184294
6 17-09-16
Kl. 11:00
Herlev IF B. 1973, Herlev Herlev Stadion 1-3
184297
Kampfakta
6 17-09-16
Kl. 12:00
Helsinge Fodbold Frederikssund Helsinge Stadion 0-2
184293
6 17-09-16
Kl. 13:00
BSF FC Lejre Ballerup Idrætspark 2-0
184296
Kampfakta
6 17-09-16
Kl. 14:00
IF Skjold Birkerød Allerød FK Birkerød Stadion 1-1
184295
6 17-09-16
Kl. 15:00
Liria FK Farum BK Skinderskovgård 1-1
184292
Kampfakta
6 Ti 20-09-16
Kl. 19:45
Glostrup Brøndby Glostrup Idrætspark 0-2
184573
Kampfakta
7 Fr 23-09-16
Kl. 18:30
Herlev IF Glostrup Herlev Stadion 2-2
184570
Kampfakta
7 24-09-16
Kl. 13:00
Allerød FK Helsinge Fodbold Allerød Idrætspark 6-0
184298
Kampfakta
7 24-09-16
Kl. 13:00
Frederikssund BSF Frederikssund Stadion 0-2
184571
Kampfakta
7 24-09-16
Kl. 14:00
FC Lejre Liria FK Osted Stadion 4-0
184569
7 24-09-16
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Farum BK Elverroad Kunstgræs 2-3
184572
Kampfakta
7 25-09-16
Kl. 13:00
Brøndby IF Skjold Birkerød Brøndby Stadion 1-6
184627
Kampfakta
8 01-10-16
Kl. 13:00
Glostrup B. 1973, Herlev Glostrup Idrætspark 1-0
184631
Kampfakta
8 01-10-16
Kl. 14:00
IF Skjold Birkerød Herlev IF Birkerød Stadion 1-1
184629
8 01-10-16
Kl. 14:00
Farum BK FC Lejre Farum Park 1-1
184630
8 01-10-16
Kl. 15:00
Liria FK Frederikssund Skinderskovgård 3-2
184628
Kampfakta
8 01-10-16
Kl. 15:00
BSF Allerød FK Ballerup Idrætspark 0-1
184761
8 02-10-16
Kl. 14:00
Brøndby Helsinge Fodbold Brøndby Stadion 3-2
184762
Kampfakta
9 Fr 07-10-16
Kl. 18:30
Glostrup IF Skjold Birkerød Glostrup Idrætspark 1-2
184989
Kampfakta
9 08-10-16
Kl. 11:00
Herlev IF Helsinge Fodbold Herlev Stadion 2-0
184790
Kampfakta
9 08-10-16
Kl. 13:00
Allerød FK Liria FK Allerød Idrætspark 1-3
184763
9 08-10-16
Kl. 13:00
Frederikssund Farum BK Frederikssund Stadion 2-2
184789
9 08-10-16
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev FC Lejre Elverroad Kunstgræs 5-6
184988
Kampfakta
9 09-10-16
Kl. 15:00
Brøndby BSF Brøndby Stadion 2-3
184990
Kampfakta
10 15-10-16
Kl. 12:00
BSF Herlev IF Ballerup Idrætspark 3-2
184995
Kampfakta
10 15-10-16
Kl. 12:00
Helsinge Fodbold Glostrup Helsinge Stadion 2-2
184992
10 15-10-16
Kl. 14:00
FC Lejre Frederikssund Osted Stadion 2-3
184993
10 15-10-16
Kl. 14:00
Farum BK Allerød FK Farum Park 1-6
184994
10 15-10-16
Kl. 15:00
Liria FK Brøndby Skinderskovgård 3-2
184991
Kampfakta
10 15-10-16
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev IF Skjold Birkerød Elverroad Kunstgræs 0-4
185097
11 Fr 21-10-16
Kl. 18:30
Herlev IF Liria FK Herlev Stadion Kunstgræs 1-2
184996
Kampfakta
11 22-10-16
Kl. 13:00
Glostrup BSF Glostrup Idrætspark 1-4
184997
11 22-10-16
Kl. 13:00
Frederikssund B. 1973, Herlev Frederikssund Stadion 1-1
184998
11 22-10-16
Kl. 13:00
Allerød FK FC Lejre Allerød Idrætspark 0-2
184999
11 22-10-16
Kl. 13:00
Brøndby Farum BK Brøndby Stadion 1-1
185098
Kampfakta
11 22-10-16
Kl. 14:00
IF Skjold Birkerød Helsinge Fodbold Birkerød Stadion 2-1
184288
Kampfakta
5 29-10-16
Kl. 13:00
Allerød FK Glostrup Allerød Idrætspark 3-0
185102
12 08-04-17
Kl. 11:00
Herlev IF Farum BK Herlev Stadion 1-5
185099
Kampfakta
12 08-04-17
Kl. 13:00
Glostrup Liria FK Glostrup Idrætspark 3-1
185100
Kampfakta
12 08-04-17
Kl. 13:00
Allerød FK Frederikssund Allerød Idrætspark 1-0
185103
Kampfakta
12 08-04-17
Kl. 14:00
IF Skjold Birkerød BSF Birkerød Stadion 1-1
185104
Kampfakta
12 08-04-17
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Helsinge Fodbold Elverroad Kunstgræs 1-4
185101
Kampfakta
12 09-04-17
Kl. 13:00
Brøndby FC Lejre Brøndby Stadion 2-2
185105
Kampfakta
13 To 13-04-17
Kl. 13:00
BSF Helsinge Fodbold Ballerup Idrætspark 2-2
185106
13 To 13-04-17
Kl. 13:00
Frederikssund Brøndby Frederikssund Stadion 1-1
185107
Kampfakta
13 To 13-04-17
Kl. 13:00
B. 1973, Herlev Allerød FK Elverroad Kunstgræs 0-3
185109
Kampfakta
13 To 13-04-17
Kl. 13:00
Farum BK Glostrup Farum Park 2-2
185108
13 To 13-04-17
Kl. 14:00
FC Lejre Herlev IF Lejrehallen 0-0
185110
Kampfakta
13 To 13-04-17
Kl. 15:00
Liria FK IF Skjold Birkerød Skinderskovgård 1-5
185111
Kampfakta
14 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Glostrup FC Lejre Glostrup Idrætspark 3-1
185112
Kampfakta
14 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
BSF B. 1973, Herlev Ballerup Idrætspark 4-0
185113
14 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Brøndby Allerød FK Brøndby Stadion 2-0
185116
Kampfakta
14 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Helsinge Fodbold Liria FK Helsinge Stadion 1-3
185115
Kampfakta
14 Ma 17-04-17
Kl. 14:00
IF Skjold Birkerød Farum BK Birkerød Stadion 4-1
185114
14 Ti 18-04-17
Kl. 19:00
Herlev IF Frederikssund Herlev Stadion 2-1
185117
Kampfakta
15 22-04-17
Kl. 13:00
Frederikssund Glostrup Frederikssund Stadion 1-2
185119
Kampfakta
15 22-04-17
Kl. 13:00
Allerød FK Herlev IF Allerød Idrætspark 3-0
185121
Kampfakta
15 22-04-17
Kl. 13:00
Farum BK Helsinge Fodbold Farum Park 0-0
185120
Kampfakta
15 22-04-17
Kl. 14:00
FC Lejre IF Skjold Birkerød Lejrehallen 0-1
185122
Kampfakta
15 22-04-17
Kl. 15:00
Liria FK BSF Skinderskovgård 0-1
185118
Kampfakta
15 22-04-17
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Brøndby Elverroad Kunstgræs 0-4
185123
Kampfakta
16 On 26-04-17
Kl. 19:30
Glostrup Allerød FK Glostrup Idrætspark 1-2
185125
Kampfakta
16 29-04-17
Kl. 11:00
Herlev IF Brøndby Herlev Stadion 1-1
185124
Kampfakta
16 29-04-17
Kl. 12:00
BSF Farum BK Ballerup Idrætspark 4-2
185128
Kampfakta
16 29-04-17
Kl. 13:00
Helsinge Fodbold FC Lejre Helsinge Stadion 1-1
185127
Kampfakta
16 29-04-17
Kl. 14:00
IF Skjold Birkerød Frederikssund Birkerød Stadion 1-2
185126
16 29-04-17
Kl. 15:00
Liria FK B. 1973, Herlev Skinderskovgård 5-2
185129
Kampfakta
17 06-05-17
Kl. 13:00
Frederikssund Helsinge Fodbold Frederikssund Stadion 4-1
185131
Kampfakta
17 06-05-17
Kl. 13:00
Allerød FK IF Skjold Birkerød Allerød Idrætspark 0-3
185134
17 06-05-17
Kl. 13:00
Farum BK Liria FK Farum Park 4-1
185132
Kampfakta
17 06-05-17
Kl. 14:00
FC Lejre BSF Lejrehallen 0-3
185130
17 06-05-17
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Herlev IF Elverroad Kunstgræs 2-4
185133
Kampfakta
17 07-05-17
Kl. 10:00
Brøndby Glostrup Brøndby Stadion 1-2
185135
Kampfakta
18 13-05-17
Kl. 13:00
Glostrup Herlev IF Glostrup Idrætspark 1-2
185136
Kampfakta
18 13-05-17
Kl. 13:00
BSF Frederikssund Ballerup Idrætspark 2-1
185137
18 13-05-17
Kl. 13:00
Farum BK B. 1973, Herlev Farum Park 8-1
185140
Kampfakta
18 13-05-17
Kl. 13:00
Helsinge Fodbold Allerød FK Helsinge Stadion 0-6
185139
Kampfakta
18 13-05-17
Kl. 14:00
IF Skjold Birkerød Brøndby Birkerød Stadion 1-1
185138
18 13-05-17
Kl. 15:00
Liria FK FC Lejre Skinderskovgård 3-0
185146
Kampfakta
19 20-05-17
Kl. 11:00
Herlev IF IF Skjold Birkerød Herlev Stadion 0-2
185145
Kampfakta
19 20-05-17
Kl. 13:00
Helsinge Fodbold Brøndby Helsinge Stadion 4-1
185141
19 20-05-17
Kl. 13:00
Frederikssund Liria FK Frederikssund Stadion 4-1
185143
Kampfakta
19 20-05-17
Kl. 13:00
Allerød FK BSF Allerød Idrætspark 1-1
185144
19 20-05-17
Kl. 14:00
FC Lejre Farum BK Lejrehallen 3-4
185142
Kampfakta
19 20-05-17
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Glostrup Elverroad Kunstgræs 0-3
185147
Kampfakta
20 27-05-17
Kl. 12:00
BSF Brøndby Ballerup Idrætspark 3-2
185152
Kampfakta
20 27-05-17
Kl. 13:00
Helsinge Fodbold Herlev IF Helsinge Stadion 0-2
185149
20 27-05-17
Kl. 13:00
Farum BK Frederikssund Farum Park 1-1
185151
Kampfakta
20 27-05-17
Kl. 14:00
IF Skjold Birkerød Glostrup Birkerød Stadion 3-1
185150
Kampfakta
20 27-05-17
Kl. 15:00
Liria FK Allerød FK Skinderskovgård 1-3
185157
Kampfakta
21 03-06-17
Kl. 11:00
Herlev IF BSF Herlev Stadion 1-3
185153
Kampfakta
21 03-06-17
Kl. 13:00
Glostrup Helsinge Fodbold Glostrup Idrætspark 1-2
185154
21 03-06-17
Kl. 13:00
Frederikssund FC Lejre Frederikssund Stadion 1-1
185155
21 03-06-17
Kl. 13:00
Allerød FK Farum BK Allerød Idrætspark 1-1
185158
Kampfakta
21 03-06-17
Kl. 14:00
IF Skjold Birkerød B. 1973, Herlev Birkerød Stadion 4-0
185156
21 04-06-17
Kl. 13:00
Brøndby Liria FK Brøndby Stadion 3-2
185148
20 Ti 06-06-17
Kl. 18:30
FC Lejre B. 1973, Herlev Lejrehallen 0-1
185159
Kampfakta
22 10-06-17
Kl. 15:30
BSF Glostrup Ballerup Idrætspark 1-1
185160
22 10-06-17
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Frederikssund Elverroad Kunstgræs 0-6
185161
Kampfakta
22 10-06-17
Kl. 15:30
FC Lejre Allerød FK Lejrehallen 0-2
185162
22 10-06-17
Kl. 15:30
Farum BK Brøndby Farum Park 4-0
185163
22 10-06-17
Kl. 15:30
Liria FK Herlev IF Skinderskovgård 1-3
185164
Kampfakta
22 10-06-17
Kl. 15:30
Helsinge Fodbold IF Skjold Birkerød Helsinge Stadion 2-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:

De to 1´ere spiller Finale lørdag den 17. juni 2017 kl. 15.00. Bedst pointgennemsnit har hjemmebane i finalen.

Oprykningsspil for 2´erne:
 

Efter lodtrækning afvikles Kvalifikationsspillet således:

Tirsdag den 13. juni 2017 kl. 19.00
Sjællandsserien pulje 1 nummer 2 - Københavnerserien nummer 2

Fredag den 16. juni 2017 kl. 19.00
Københavnerserien nummer 2 - Sjællandsserien pulje 2 nummer 2

Mandag den 19. juni 2017 kl. 19.00
Sjællandsserien pulje 2 nummer 2 - Sjællandsserien pulje 1 nummer 2

Ved pointlighed afgøres placeringerne således:
1. Bedste måldifference
2. Flest scorede mål
3. Indbyrdes kamp
4. Flest scorede mål på udebane
5. Lodtrækning 

 Vinderen af Oprykningsspillet rykker op i Danmarksserien i den efterfølgende sæson.

Læs mere her Oprykningsspil