2. division, Pulje 2 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
645093
Kampfakta
1 Fr 05-08-16
Kl. 19:00
Kolding IF Marienlyst Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-2
645094
Kampfakta
1 06-08-16
Kl. 14:00
Middelfart Dalum IF Middelfart Stadion 0-0
645095
Kampfakta
1 06-08-16
Kl. 15:00
Næsby FC Sydvest 05 Tønder ALPI Arena Næsby 3-1
645096
Kampfakta
1 06-08-16
Kl. 15:00
FC Svendborg Greve Fynske Bank Arena Høje Bøge 1-1
645100
Kampfakta
2 Fr 12-08-16
Kl. 18:30
Dalum IF Kolding IF Lars R. Jacobsen Park. 1-5
645097
Kampfakta
2 13-08-16
Kl. 13:00
FC Sydvest 05 Tønder FC Svendborg BankParken Tønder 2-2
645099
Kampfakta
2 13-08-16
Kl. 14:00
Marienlyst Næsby Marienlystcentret 2-0
645098
Kampfakta
2 14-08-16
Kl. 13:00
Greve Middelfart Greve Idræts Center 1-3
645102
Kampfakta
3 Fr 19-08-16
Kl. 18:30
FC Svendborg Dalum IF Fynske Bank Arena Høje Bøge 1-3
645103
Kampfakta
3 20-08-16
Kl. 13:00
FC Sydvest 05 Tønder Kolding IF BankParken Tønder 4-2
645101
Kampfakta
3 20-08-16
Kl. 14:00
Marienlyst Middelfart Marienlystcentret 1-1
645104
Kampfakta
3 20-08-16
Kl. 15:00
Næsby Greve ALPI Arena Næsby 1-4
645105
Kampfakta
4 Fr 26-08-16
Kl. 19:00
Kolding IF FC Svendborg Autocentralen Park (Kolding Stadion) 3-1
645107
Kampfakta
4 27-08-16
Kl. 14:00
Dalum IF FC Sydvest 05 Tønder Lars R. Jacobsen Park. 2-2
645108
Kampfakta
4 27-08-16
Kl. 14:00
Middelfart Næsby Middelfart Stadion 4-1
645106
Kampfakta
4 28-08-16
Kl. 13:00
Greve Marienlyst Greve Idræts Center 1-0
645109
Kampfakta
5 03-09-16
Kl. 14:00
Middelfart Kolding IF Middelfart Stadion 2-5
645112
Kampfakta
5 03-09-16
Kl. 14:00
Dalum IF Næsby Lars R. Jacobsen Park. 0-1
645111
Kampfakta
5 03-09-16
Kl. 15:00
FC Svendborg Marienlyst Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-2
645110
Kampfakta
5 04-09-16
Kl. 13:00
Greve FC Sydvest 05 Tønder Greve Idræts Center 3-0
645116
Kampfakta
6 Fr 09-09-16
Kl. 17:45
Næsby FC Svendborg ALPI Arena Næsby 3-2
645114
Kampfakta
6 10-09-16
Kl. 13:00
FC Sydvest 05 Tønder Middelfart BankParken Tønder 1-2
645115
Kampfakta
6 10-09-16
Kl. 14:00
Marienlyst Dalum IF Marienlystcentret 1-1
645113
Kampfakta
6 10-09-16
Kl. 17:00
Kolding IF Greve Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-1
645117
Kampfakta
7 17-09-16
Kl. 13:00
FC Sydvest 05 Tønder Marienlyst BankParken Tønder 0-1
645119
Kampfakta
7 17-09-16
Kl. 14:00
Dalum IF Greve Lars R. Jacobsen Park. 0-1
645120
Kampfakta
7 17-09-16
Kl. 14:00
Middelfart FC Svendborg Middelfart Stadion 3-1
645118
Kampfakta
7 17-09-16
Kl. 15:00
Næsby Kolding IF ALPI Arena Næsby 1-3
645121
Kampfakta
8 Fr 23-09-16
Kl. 19:00
Kolding IF Dalum IF Autocentralen Park (Kolding Stadion) 0-1
645124
Kampfakta
8 24-09-16
Kl. 14:00
Middelfart Marienlyst Middelfart Stadion 2-1
645123
Kampfakta
8 24-09-16
Kl. 15:00
FC Svendborg FC Sydvest 05 Tønder Fynske Bank Arena Høje Bøge 2-0
645122
Kampfakta
8 25-09-16
Kl. 13:00
Greve Næsby Greve Idræts Center 0-0
645125
Kampfakta
9 01-10-16
Kl. 13:00
FC Sydvest 05 Tønder Dalum IF BankParken Tønder 0-2
645128
Kampfakta
9 01-10-16
Kl. 14:00
Marienlyst Kolding IF Marienlystcentret 1-2
645127
Kampfakta
9 01-10-16
Kl. 15:00
Næsby Middelfart ALPI Arena Næsby 1-0
645126
Kampfakta
9 02-10-16
Kl. 14:00
Greve FC Svendborg Greve Idræts Center Kunstgræs 1-1
645129
Kampfakta
10 Fr 07-10-16
Kl. 19:00
Kolding IF FC Sydvest 05 Tønder Autocentralen Park (Kolding Stadion) 3-4
645130
Kampfakta
10 08-10-16
Kl. 14:00
Middelfart Greve Middelfart Stadion 3-1
645131
Kampfakta
10 08-10-16
Kl. 14:00
Dalum IF Marienlyst Lars R. Jacobsen Park. 2-2
645132
Kampfakta
10 08-10-16
Kl. 15:00
FC Svendborg Næsby Fynske Bank Arena Høje Bøge 1-0
645136
Kampfakta
11 15-10-16
Kl. 14:00
Marienlyst FC Sydvest 05 Tønder Marienlystcentret 0-4
645133
Kampfakta
11 15-10-16
Kl. 15:00
Næsby Dalum IF ALPI Arena Næsby 1-1
645134
Kampfakta
11 15-10-16
Kl. 15:00
FC Svendborg Middelfart Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-1
645135
Kampfakta
11 16-10-16
Kl. 13:00
Greve Kolding IF Greve Idræts Center 1-3
645137
Kampfakta
12 Fr 21-10-16
Kl. 19:00
Kolding IF Middelfart Autocentralen Park (Kolding Stadion) 3-1
645157
Kampfakta
12 22-10-16
Kl. 13:00
FC Sydvest 05 Tønder Næsby BankParken Tønder 3-1
645162
Kampfakta
12 22-10-16
Kl. 14:00
Marienlyst Greve Marienlystcentret 0-0
645196
Kampfakta
12 22-10-16
Kl. 14:00
Dalum IF FC Svendborg Lars R. Jacobsen Park. 3-1
645344
Kampfakta
13 29-10-16
Kl. 14:00
Greve Dalum IF Greve Idræts Center Kunstgræs 0-1
645345
Kampfakta
13 29-10-16
Kl. 14:00
FC Svendborg Kolding IF Fynske Bank Arena Høje Bøge 1-2
645369
Kampfakta
13 29-10-16
Kl. 14:00
Middelfart FC Sydvest 05 Tønder Middelfart Stadion 3-3
645370
Kampfakta
13 29-10-16
Kl. 14:00
Næsby Marienlyst ALPI Arena Næsby 1-0
645371
Kampfakta
14 05-11-16
Kl. 14:00
Kolding IF Næsby Autocentralen Park (Kolding Stadion) 4-3
645372
Kampfakta
14 05-11-16
Kl. 14:00
FC Sydvest 05 Tønder Greve Klosterhallen 0-1
645373
Kampfakta
14 05-11-16
Kl. 14:00
Marienlyst FC Svendborg Marienlystcentret 2-0
645374
Kampfakta
14 05-11-16
Kl. 14:00
Dalum IF Middelfart Lars R. Jacobsen Park. 1-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545