Herre-DS, Pulje 3 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
944673
Kampfakta
1 Fr 05-08-16
Kl. 19:00
Oure Fodbold Akademi FC Sønderborg Oure Idrætsskole 5-2
944675
Kampfakta
1 Fr 05-08-16
Kl. 19:00
Kolding B Varde Mosevej Sportsplads 3-0
944676
Kampfakta
1 Fr 05-08-16
Kl. 19:00
Ringkøbing Fredericia fF Green Arena 2-2
944674
Kampfakta
1 06-08-16
Kl. 13:00
SSV Højfyn Esbjerg fB Albani Arena Vissenbjerg 1-1
944681
Kampfakta
2 Fr 12-08-16
Kl. 19:00
Fredericia fF SSV Højfyn Madsby Enge 0-1
944678
Kampfakta
2 13-08-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Kolding B Home Tarup Park 2-0
944679
Kampfakta
2 13-08-16
Kl. 14:00
FC Sønderborg B1913 Sønderborg Stadion 0-1
944680
Kampfakta
2 13-08-16
Kl. 14:00
Esbjerg fB Oure Fodbold Akademi Esbjerg Idrætspark 3-1
944677
Kampfakta
2 13-08-16
Kl. 15:00
Varde Ringkøbing Sydbank Stadion 0-5
944684
Kampfakta
3 Fr 19-08-16
Kl. 18:30
Oure Fodbold Akademi Fredericia fF Oure Idrætsskole 1-2
944685
Kampfakta
3 Fr 19-08-16
Kl. 18:30
Kolding B FC Sønderborg Mosevej Sportsplads 2-1
944682
Kampfakta
3 20-08-16
Kl. 15:00
Varde Tarup-Paarup Sydbank Stadion 1-1
944683
Kampfakta
3 21-08-16
Kl. 13:00
B1913 Esbjerg fB Campus Road 2-0
944686
Kampfakta
3 21-08-16
Kl. 13:30
Ringkøbing SSV Højfyn Green Arena 3-0
944672
Kampfakta
1 On 24-08-16
Kl. 18:00
B1913 Tarup-Paarup Campus Road 0-4
944691
Kampfakta
4 Fr 26-08-16
Kl. 18:30
Fredericia fF B1913 Madsby Enge 1-2
944688
Kampfakta
4 27-08-16
Kl. 12:00
FC Sønderborg Varde Sønderborg Stadion 1-6
944687
Kampfakta
4 27-08-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Ringkøbing Home Tarup Park 2-1
944689
Kampfakta
4 28-08-16
Kl. 13:00
SSV Højfyn Oure Fodbold Akademi Albani Arena Vissenbjerg 3-3
944695
Kampfakta
5 Fr 02-09-16
Kl. 18:00
Kolding B Fredericia fF Mosevej Sportsplads 5-1
944694
Kampfakta
5 03-09-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup FC Sønderborg Home Tarup Park 4-1
944692
Kampfakta
5 03-09-16
Kl. 15:00
Varde Esbjerg fB Sydbank Stadion 0-0
944693
Kampfakta
5 04-09-16
Kl. 13:00
B1913 SSV Højfyn Campus Road 4-3
944696
Kampfakta
5 04-09-16
Kl. 13:30
Ringkøbing Oure Fodbold Akademi Green Arena 11-2
944697
Kampfakta
6 Fr 09-09-16
Kl. 18:00
Oure Fodbold Akademi B1913 Oure Idrætsskole 5-3
944700
Kampfakta
6 10-09-16
Kl. 13:00
Esbjerg fB Tarup-Paarup Esbjerg Idrætspark 3-2
944701
Kampfakta
6 10-09-16
Kl. 13:30
Fredericia fF Varde Madsby Enge 1-4
944698
Kampfakta
6 10-09-16
Kl. 14:00
FC Sønderborg Ringkøbing Sønderborg Stadion 0-2
944699
Kampfakta
6 11-09-16
Kl. 13:00
SSV Højfyn Kolding B Albani Arena Vissenbjerg 2-1
944703
Kampfakta
7 17-09-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Fredericia fF Home Tarup Park 4-0
944704
Kampfakta
7 17-09-16
Kl. 14:00
FC Sønderborg Esbjerg fB Sønderborg Stadion 1-2
944705
Kampfakta
7 17-09-16
Kl. 15:00
Kolding B Oure Fodbold Akademi Mosevej Sportsplads 0-1
944702
Kampfakta
7 17-09-16
Kl. 15:00
Varde SSV Højfyn Sydbank Stadion 2-0
944706
Kampfakta
7 18-09-16
Kl. 13:30
Ringkøbing B1913 Green Arena 4-2
944711
Kampfakta
8 To 22-09-16
Kl. 19:00
Fredericia fF FC Sønderborg Monjasa Park 0-2
944708
Kampfakta
8 24-09-16
Kl. 12:00
Oure Fodbold Akademi Varde Oure Idrætsskole 0-2
944709
Kampfakta
8 25-09-16
Kl. 13:00
SSV Højfyn Tarup-Paarup Albani Arena Vissenbjerg 1-2
944707
Kampfakta
8 25-09-16
Kl. 13:00
B1913 Kolding B Campus Road 2-1
944710
Kampfakta
8 25-09-16
Kl. 16:00
Ringkøbing Esbjerg fB Green Arena 5-0
944713
Kampfakta
9 01-10-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Oure Fodbold Akademi Home Tarup Park 1-5
944714
Kampfakta
9 01-10-16
Kl. 14:00
FC Sønderborg SSV Højfyn Sønderborg Stadion 2-0
944716
Kampfakta
9 01-10-16
Kl. 14:00
Esbjerg fB Fredericia fF Esbjerg Kunstgræsbane 2-2
944715
Kampfakta
9 01-10-16
Kl. 15:00
Kolding B Ringkøbing Mosevej Sportsplads 0-3
944712
Kampfakta
9 01-10-16
Kl. 15:00
Varde B1913 Sydbank Stadion 2-1
944719
Kampfakta
10 08-10-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup B1913 Home Tarup Park 1-2
944722
Kampfakta
10 08-10-16
Kl. 13:30
Fredericia fF Ringkøbing Madsby Enge 2-1
944720
Kampfakta
10 08-10-16
Kl. 14:00
FC Sønderborg Oure Fodbold Akademi Sønderborg Stadion 2-5
944721
Kampfakta
10 08-10-16
Kl. 14:00
Esbjerg fB SSV Højfyn Esbjerg Kunstgræsbane 2-3
944718
Kampfakta
10 08-10-16
Kl. 15:00
Varde Kolding B Sydbank Stadion 0-2
944724
Kampfakta
11 15-10-16
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi Esbjerg fB Oure Idrætsskole 2-0
944726
Kampfakta
11 15-10-16
Kl. 15:00
Kolding B Tarup-Paarup Mosevej Sportsplads 1-3
944725
Kampfakta
11 16-10-16
Kl. 13:00
SSV Højfyn Fredericia fF Albani Arena Vissenbjerg 2-1
944723
Kampfakta
11 16-10-16
Kl. 13:00
B1913 FC Sønderborg Campus Road 6-0
944727
Kampfakta
11 16-10-16
Kl. 13:30
Ringkøbing Varde Green Arena 0-0
944728
Kampfakta
12 22-10-16
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Varde Home Tarup Park 3-1
944732
Kampfakta
12 22-10-16
Kl. 13:30
Fredericia fF Oure Fodbold Akademi Madsby Enge 0-4
944731
Kampfakta
12 22-10-16
Kl. 14:00
Esbjerg fB B1913 Esbjerg Kunstgræsbane 1-1
944729
Kampfakta
12 22-10-16
Kl. 14:00
FC Sønderborg Kolding B Sønderborg Stadion 0-2
944730
Kampfakta
12 23-10-16
Kl. 13:00
SSV Højfyn Ringkøbing Albani Arena Vissenbjerg 1-4
944735
Kampfakta
13 29-10-16
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi SSV Højfyn Oure Idrætsskole 2-2
944736
Kampfakta
13 29-10-16
Kl. 15:00
Kolding B Esbjerg fB Mosevej Sportsplads 0-0
944733
Kampfakta
13 29-10-16
Kl. 15:00
Varde FC Sønderborg Sydbank Stadion 2-2
944734
Kampfakta
13 30-10-16
Kl. 13:00
B1913 Fredericia fF Campus Road 1-3
944737
Kampfakta
13 30-10-16
Kl. 13:30
Ringkøbing Tarup-Paarup Green Arena 1-0
944738
Kampfakta
14 05-11-16
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi Ringkøbing Oure Idrætsskole 2-2
944742
Kampfakta
14 05-11-16
Kl. 13:30
Fredericia fF Kolding B Madsby Enge 1-2
944739
Kampfakta
14 05-11-16
Kl. 14:00
FC Sønderborg Tarup-Paarup Sønderborg Stadion 0-2
944740
Kampfakta
14 05-11-16
Kl. 14:00
SSV Højfyn B1913 Albani Arena Vissenbjerg 2-1
944741
Kampfakta
14 05-11-16
Kl. 14:00
Esbjerg fB Varde Esbjerg Kunstgræsbane 1-2
944690
Kampfakta
4 12-11-16
Kl. 14:00
Esbjerg fB Kolding B Guldager Idrætscenter 2-5
944746
Kampfakta
15 Fr 24-03-17
Kl. 18:30
Kolding B SSV Højfyn Mosevej Kunstgræsbane 1-1
944745
Kampfakta
15 25-03-17
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Esbjerg fB Home Tarup Park 1-1
944743
Kampfakta
15 25-03-17
Kl. 15:00
Varde Fredericia fF Sydbank Stadion 2-0
944747
Kampfakta
15 26-03-17
Kl. 13:30
Ringkøbing FC Sønderborg Green Arena 0-1
944749
Kampfakta
16 Fr 31-03-17
Kl. 19:00
Oure Fodbold Akademi Kolding B Oure Idrætsskole 2-3
944748
Kampfakta
16 01-04-17
Kl. 13:00
B1913 Ringkøbing Campus Road 1-2
945111
Kampfakta
16 01-04-17
Kl. 13:30
Fredericia fF Tarup-Paarup Madsby Enge 0-7
945109
Kampfakta
16 01-04-17
Kl. 14:45
SSV Højfyn Varde Albani Arena Skalbjerg 1-2
945110
Kampfakta
16 01-04-17
Kl. 16:00
Esbjerg fB FC Sønderborg Esbjerg Kunstgræsbane 3-3
945115
Kampfakta
17 Fr 07-04-17
Kl. 17:45
Kolding B B1913 Mosevej Sportsplads 1-0
945114
Kampfakta
17 08-04-17
Kl. 12:30
FC Sønderborg Fredericia fF Sønderborg Stadion 3-0
945113
Kampfakta
17 08-04-17
Kl. 13:00
Tarup-Paarup SSV Højfyn Home Tarup Park 4-1
945116
Kampfakta
17 08-04-17
Kl. 14:00
Esbjerg fB Ringkøbing Esbjerg Kunstgræsbane 1-1
945112
Kampfakta
17 08-04-17
Kl. 15:00
Varde Oure Fodbold Akademi Sydbank Stadion 0-0
945121
Kampfakta
18 To 13-04-17
Kl. 12:00
Fredericia fF Esbjerg fB Madsby Enge 0-3
945117
Kampfakta
18 15-04-17
Kl. 13:00
B1913 Varde Campus Road 1-4
945118
Kampfakta
18 15-04-17
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi Tarup-Paarup Oure Idrætsskole 0-2
945119
Kampfakta
18 15-04-17
Kl. 14:45
SSV Højfyn FC Sønderborg Albani Arena Skalbjerg 1-3
945120
Kampfakta
18 Ma 17-04-17
Kl. 13:30
Ringkøbing Kolding B Green Arena 2-1
945125
Kampfakta
19 Fr 21-04-17
Kl. 18:00
Kolding B Varde Mosevej Sportsplads 1-1
945122
Kampfakta
19 22-04-17
Kl. 13:00
B1913 Tarup-Paarup Campus Road 1-0
945123
Kampfakta
19 22-04-17
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi FC Sønderborg Oure Idrætsskole 2-1
945124
Kampfakta
19 22-04-17
Kl. 14:45
SSV Højfyn Esbjerg fB Albani Arena Skalbjerg 0-4
945126
Kampfakta
19 23-04-17
Kl. 13:30
Ringkøbing Fredericia fF Green Arena 2-0
945130
Kampfakta
20 29-04-17
Kl. 12:00
Esbjerg fB Oure Fodbold Akademi Guldager Idrætscenter 1-2
945128
Kampfakta
20 29-04-17
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Kolding B Home Tarup Park 2-1
945131
Kampfakta
20 29-04-17
Kl. 13:30
Fredericia fF SSV Højfyn Madsby Enge 2-3
945129
Kampfakta
20 29-04-17
Kl. 14:00
FC Sønderborg B1913 Sønderborg Stadion 1-2
945127
Kampfakta
20 29-04-17
Kl. 15:00
Varde Ringkøbing Sydbank Stadion 1-5
945135
Kampfakta
21 On 03-05-17
Kl. 18:45
Kolding B FC Sønderborg Mosevej Sportsplads 4-2
945133
Kampfakta
21 06-05-17
Kl. 13:00
B1913 Esbjerg fB Campus Road 1-3
945134
Kampfakta
21 06-05-17
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi Fredericia fF Oure Idrætsskole 5-0
945132
Kampfakta
21 06-05-17
Kl. 15:00
Varde Tarup-Paarup Sydbank Stadion 1-2
945136
Kampfakta
21 07-05-17
Kl. 13:30
Ringkøbing SSV Højfyn Green Arena 3-2
944744
Kampfakta
15 Ti 09-05-17
Kl. 18:30
B1913 Oure Fodbold Akademi Campus Road 2-1
945140
Kampfakta
22 To 11-05-17
Kl. 19:00
Esbjerg fB Kolding B Guldager Idrætscenter 2-4
945137
Kampfakta
22 13-05-17
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Ringkøbing Home Tarup Park 2-3
945141
Kampfakta
22 13-05-17
Kl. 13:30
Fredericia fF B1913 Madsby Enge 1-2
945138
Kampfakta
22 13-05-17
Kl. 14:00
FC Sønderborg Varde Sønderborg Stadion 3-2
945139
Kampfakta
22 13-05-17
Kl. 14:45
SSV Højfyn Oure Fodbold Akademi Albani Arena Skalbjerg 2-3
945145
Kampfakta
23 Fr 19-05-17
Kl. 19:00
Kolding B Fredericia fF Mosevej Sportsplads 5-0
945146
Kampfakta
23 Fr 19-05-17
Kl. 19:00
Ringkøbing Oure Fodbold Akademi Green Arena 1-2
945143
Kampfakta
23 20-05-17
Kl. 13:00
B1913 SSV Højfyn Campus Road 3-2
945144
Kampfakta
23 20-05-17
Kl. 13:00
Tarup-Paarup FC Sønderborg Home Tarup Park 1-3
945142
Kampfakta
23 20-05-17
Kl. 15:00
Varde Esbjerg fB Sydbank Stadion 3-2
945147
Kampfakta
24 To 25-05-17
Kl. 13:00
Oure Fodbold Akademi B1913 Oure Idrætsskole 5-1
945151
Kampfakta
24 27-05-17
Kl. 13:30
Fredericia fF Varde Madsby Enge 0-3
945150
Kampfakta
24 27-05-17
Kl. 14:00
Esbjerg fB Tarup-Paarup Esbjerg Kunstgræsbane 1-5
945148
Kampfakta
24 27-05-17
Kl. 14:30
FC Sønderborg Ringkøbing Sønderborg Stadion 1-3
945149
Kampfakta
24 27-05-17
Kl. 14:45
SSV Højfyn Kolding B Albani Arena Skalbjerg 1-1
945154
Kampfakta
25 Fr 02-06-17
Kl. 19:00
FC Sønderborg Esbjerg fB Sønderborg Stadion 2-0
945155
Kampfakta
25 Fr 02-06-17
Kl. 19:00
Kolding B Oure Fodbold Akademi Mosevej Sportsplads 2-5
945153
Kampfakta
25 03-06-17
Kl. 13:00
Tarup-Paarup Fredericia fF Home Tarup Park 4-1
945152
Kampfakta
25 03-06-17
Kl. 15:00
Varde SSV Højfyn Sydbank Stadion 2-1
945156
Kampfakta
25 Ma 05-06-17
Kl. 13:30
Ringkøbing B1913 Green Arena 6-0
945158
Kampfakta
26 Fr 09-06-17
Kl. 18:30
Oure Fodbold Akademi Varde Oure Idrætsskole 2-0
945157
Kampfakta
26 10-06-17
Kl. 13:00
B1913 Kolding B Campus Road 0-1
945161
Kampfakta
26 10-06-17
Kl. 13:30
Fredericia fF FC Sønderborg Madsby Enge 0-7
945159
Kampfakta
26 10-06-17
Kl. 14:45
SSV Højfyn Tarup-Paarup Albani Arena Skalbjerg 3-5
945160
Kampfakta
26 11-06-17
Kl. 13:30
Ringkøbing Esbjerg fB Green Arena 1-0
945162
Kampfakta
27 17-06-17
Kl. 15:30
Varde B1913 Sydbank Stadion 0-0
945163
Kampfakta
27 17-06-17
Kl. 15:30
Tarup-Paarup Oure Fodbold Akademi Home Tarup Park 2-3
945164
Kampfakta
27 17-06-17
Kl. 15:30
FC Sønderborg SSV Højfyn Sønderborg Stadion 2-0
945165
Kampfakta
27 17-06-17
Kl. 15:30
Kolding B Ringkøbing Mosevej Sportsplads 3-2
945166
Kampfakta
27 17-06-17
Kl. 15:30
Esbjerg fB Fredericia fF Esbjerg Idrætspark 7-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366