U19 Drenge Divisionen 2016/17 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
544053
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 13:00
Næstved FK Viborg Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 2-3
544054
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 14:30
HB Køge FC Roskilde Herfølge Stadion 2-4
544055
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 15:00
B.93 Thisted B 93 Svanemølleanlæg. 2-1
544059
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 15:00
Hvidovre SønderjyskE Kæmpernes Arena 0-1
544063
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 12:00
Næsby AB ALPI Arena Næsby 3-1
600893
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 12:30
SønderjyskE Næstved Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-2
600888
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 13:00
HIK AC Horsens Kunst, HIK 1-0
544060
Kampfakta
2 20-08-16
Kl. 13:45
FK Viborg HB Køge Viborg FF´s anlæg 1-2
127453
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 13:00
AC Horsens Thisted CASA Arena Horsens 1-1
127454
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 14:00
AB HIK Akademisk Boldklub 4-2
600894
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 14:30
HB Køge Næstved Herfølge Stadion 0-4
127455
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 15:00
Hvidovre Næsby Kæmpernes Arena 6-2
127451
Kampfakta
3 27-08-16
Kl. 15:00
B.93 FK Viborg B 93 Svanemølleanlæg. 0-0
127463
Kampfakta
4 03-09-16
Kl. 12:30
SønderjyskE HB Køge Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-2
127460
Kampfakta
4 03-09-16
Kl. 13:00
HIK Hvidovre Kunst, HIK 2-4
127458
Kampfakta
4 03-09-16
Kl. 13:00
Næstved B.93 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 4-2
127462
Kampfakta
4 03-09-16
Kl. 13:00
FC Roskilde AC Horsens Roskilde Idrætspark 3-1
127461
Kampfakta
4 03-09-16
Kl. 14:30
Thisted AB Lerpytter Anlæg 2-1
240390
Kampfakta
5 10-09-16
Kl. 12:00
Næsby SønderjyskE ALPI Arena Næsby 3-1
127467
Kampfakta
5 10-09-16
Kl. 14:00
AB FC Roskilde Akademisk Boldklub 2-3
240388
Kampfakta
5 10-09-16
Kl. 15:00
Hvidovre Thisted Kæmpernes Arena 4-1
127466
Kampfakta
5 10-09-16
Kl. 15:15
AC Horsens FK Viborg CASA Arena Horsens 1-1
127464
Kampfakta
5 On 14-09-16
Kl. 17:30
B.93 HB Køge B 93 Svanemølleanlæg. 3-2
240397
Kampfakta
6 17-09-16
Kl. 12:30
SønderjyskE B.93 Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-0
240392
Kampfakta
6 17-09-16
Kl. 13:00
Næstved AC Horsens Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-0
240394
Kampfakta
6 17-09-16
Kl. 13:00
HIK Næsby Kunst, HIK 4-1
240396
Kampfakta
6 17-09-16
Kl. 13:00
FC Roskilde Hvidovre Roskilde Idrætspark 1-1
240391
Kampfakta
6 17-09-16
Kl. 13:45
FK Viborg AB Viborg FF´s anlæg 4-0
242084
Kampfakta
7 24-09-16
Kl. 13:00
HIK SønderjyskE Kunst, HIK 0-2
242080
Kampfakta
7 24-09-16
Kl. 14:00
AB Næstved Akademisk Boldklub 0-3
242083
Kampfakta
7 24-09-16
Kl. 14:15
Næsby Thisted ALPI Arena Næsby 3-1
242081
Kampfakta
7 24-09-16
Kl. 15:00
Hvidovre FK Viborg Kæmpernes Arena 1-3
242079
Kampfakta
7 24-09-16
Kl. 15:15
AC Horsens HB Køge CASA Arena Horsens 2-1
242090
Kampfakta
8 01-10-16
Kl. 13:00
FC Roskilde Næsby Roskilde Idrætspark 2-1
242086
Kampfakta
8 01-10-16
Kl. 13:00
Næstved Hvidovre Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-2
242087
Kampfakta
8 01-10-16
Kl. 14:30
HB Køge AB Herfølge Stadion 4-1
242088
Kampfakta
8 01-10-16
Kl. 15:00
B.93 AC Horsens B 93 Svanemølleanlæg. 1-0
242089
Kampfakta
8 01-10-16
Kl. 15:00
Thisted HIK Lerpytter Anlæg 3-3
601102
Kampfakta
9 08-10-16
Kl. 12:00
Næsby FK Viborg ALPI Arena Næsby 0-0
601103
Kampfakta
9 08-10-16
Kl. 13:00
HIK FC Roskilde Kunst, HIK 4-3
242093
Kampfakta
9 08-10-16
Kl. 14:00
AB B.93 Akademisk Boldklub 1-2
601100
Kampfakta
9 08-10-16
Kl. 15:00
Hvidovre HB Køge Kæmpernes Arena 1-5
601104
Kampfakta
9 09-10-16
Kl. 15:00
Thisted SønderjyskE Lerpytter Anlæg 2-3
544057
Kampfakta
1 On 12-10-16
Kl. 18:00
AC Horsens Næsby CASA Arena Horsens 1-1
601111
Kampfakta
10 15-10-16
Kl. 12:30
SønderjyskE AC Horsens Banerne ved Haderslev Idrætscenter 0-1
601106
Kampfakta
10 15-10-16
Kl. 13:00
Næstved Næsby Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 0-1
601110
Kampfakta
10 15-10-16
Kl. 13:30
FC Roskilde Thisted Roskilde Idrætspark 3-2
601105
Kampfakta
10 15-10-16
Kl. 13:45
FK Viborg HIK Viborg FF´s anlæg 1-3
601108
Kampfakta
10 15-10-16
Kl. 15:00
B.93 Hvidovre B 93 Svanemølleanlæg. 0-1
601117
Kampfakta
11 23-10-16
Kl. 11:30
Thisted FK Viborg Lerpytter Anlæg 2-5
601115
Kampfakta
11 29-10-16
Kl. 12:00
Næsby HB Køge ALPI Arena Næsby 2-2
601116
Kampfakta
11 29-10-16
Kl. 13:00
HIK Næstved Kunst, HIK 3-1
601118
Kampfakta
11 29-10-16
Kl. 13:00
FC Roskilde SønderjyskE Roskilde Idrætspark 3-2
601112
Kampfakta
11 29-10-16
Kl. 14:00
AB AC Horsens Akademisk Boldklub, Kunstgræs 1-0
601120
Kampfakta
12 05-11-16
Kl. 13:00
Næstved Thisted Maglemølle Storhallen 6-0
601119
Kampfakta
12 05-11-16
Kl. 13:45
FK Viborg FC Roskilde Viborg FF´s anlæg 4-2
601772
Kampfakta
12 05-11-16
Kl. 14:00
AB SønderjyskE Akademisk Boldklub, Kunstgræs 3-0
601121
Kampfakta
12 05-11-16
Kl. 14:30
HB Køge HIK Herfølge Stadion 1-1
601122
Kampfakta
12 05-11-16
Kl. 15:00
B.93 Næsby Kunst, B93 4-0
601771
Kampfakta
12 05-11-16
Kl. 15:15
AC Horsens Hvidovre CASA Arena Horsens 0-1
601779
Kampfakta
13 12-11-16
Kl. 12:30
SønderjyskE FK Viborg Haderslev Kunstgræsbane 1-4
601778
Kampfakta
13 12-11-16
Kl. 13:00
FC Roskilde Næstved Roskilde Idrætspark 2-3
601776
Kampfakta
13 12-11-16
Kl. 13:00
HIK B.93 Kunst, HIK 0-2
601777
Kampfakta
13 12-11-16
Kl. 14:30
Thisted HB Køge Lerpytter Anlæg 1-3
601773
Kampfakta
13 12-11-16
Kl. 15:00
Hvidovre AB Avedøre Stadion Kunstgræs 3-1
600892
Kampfakta
2 19-11-16
Kl. 13:00
FC Roskilde B.93 Roskilde Idrætspark 4-2
601782
Kampfakta
14 11-03-17
Kl. 11:00
Næsby AC Horsens ALPI Arena Næsby 1-0
601785
Kampfakta
14 11-03-17
Kl. 13:00
FC Roskilde HB Køge Roskilde Idrætspark 0-3
601784
Kampfakta
14 11-03-17
Kl. 14:00
Thisted B.93 Thisted Kunstgræsbane 0-2
601787
Kampfakta
15 18-03-17
Kl. 13:00
Næstved SønderjyskE Maglemølle Storhallen 1-0
601792
Kampfakta
15 18-03-17
Kl. 14:00
AB Næsby Akademisk Boldklub 1-0
601789
Kampfakta
15 18-03-17
Kl. 15:00
B.93 FC Roskilde Kunst, B93 0-2
601791
Kampfakta
15 18-03-17
Kl. 15:15
AC Horsens HIK CASA Arena Horsens 4-2
601786
Kampfakta
14 25-03-17
Kl. 15:00
SønderjyskE Hvidovre Haderslev Kunstgræsbane 0-1
185598
Kampfakta
17 25-03-17
Kl. 15:00
AC Horsens FC Roskilde CASA Arena Horsens 2-0
185590
Kampfakta
16 01-04-17
Kl. 12:00
Næsby Hvidovre ALPI Arena Næsby 2-1
185591
Kampfakta
16 01-04-17
Kl. 12:00
HIK AB Gentofte Sportspark 0-1
185589
Kampfakta
16 01-04-17
Kl. 13:00
Næstved HB Køge Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 3-4
185588
Kampfakta
16 01-04-17
Kl. 13:45
FK Viborg B.93 Viborg FF´s anlæg 0-2
185592
Kampfakta
16 01-04-17
Kl. 15:00
Thisted AC Horsens Lerpytter Anlæg 2-1
185599
Kampfakta
17 08-04-17
Kl. 13:00
AB Thisted Akademisk Boldklub 1-1
185595
Kampfakta
17 08-04-17
Kl. 14:30
HB Køge SønderjyskE Herfølge Stadion 2-2
185596
Kampfakta
17 08-04-17
Kl. 15:00
B.93 Næstved Kunst, B93 1-1
185600
Kampfakta
17 08-04-17
Kl. 15:00
Hvidovre HIK Avedøre Stadion Kunstgræs 2-2
601780
Kampfakta
14 15-04-17
Kl. 14:00
FK Viborg Næstved Viborg FF´s anlæg 3-0
601788
Kampfakta
15 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
HB Køge FK Viborg Herfølge Stadion 1-0
239546
Kampfakta
18 22-04-17
Kl. 12:30
SønderjyskE Næsby Banerne ved Haderslev Idrætscenter 3-0
239545
Kampfakta
18 22-04-17
Kl. 13:00
FC Roskilde AB Roskilde Idrætspark 2-2
185602
Kampfakta
18 22-04-17
Kl. 13:45
FK Viborg AC Horsens Viborg FF´s anlæg 3-0
239542
Kampfakta
18 22-04-17
Kl. 14:30
HB Køge B.93 Herfølge Stadion 1-1
239544
Kampfakta
18 22-04-17
Kl. 15:00
Thisted Hvidovre Lerpytter Anlæg 2-1
239547
Kampfakta
19 Fr 28-04-17
Kl. 18:00
B.93 SønderjyskE B 93 Svanemølleanlæg. 0-1
239553
Kampfakta
19 29-04-17
Kl. 12:00
Næsby HIK ALPI Arena Næsby 5-1
239550
Kampfakta
19 29-04-17
Kl. 14:00
AB FK Viborg Akademisk Boldklub 1-2
239551
Kampfakta
19 29-04-17
Kl. 15:00
Hvidovre FC Roskilde Avedøre Stadion Kunstgræs 0-3
239549
Kampfakta
19 29-04-17
Kl. 15:15
AC Horsens Næstved CASA Arena Horsens 0-1
242095
Kampfakta
20 06-05-17
Kl. 12:30
SønderjyskE HIK Banerne ved Haderslev Idrætscenter 5-1
239555
Kampfakta
20 06-05-17
Kl. 13:00
Næstved AB Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-0
239554
Kampfakta
20 06-05-17
Kl. 13:45
FK Viborg Hvidovre Viborg FF´s anlæg 2-1
239556
Kampfakta
20 06-05-17
Kl. 14:30
HB Køge AC Horsens Herfølge Stadion 4-0
239558
Kampfakta
20 06-05-17
Kl. 15:00
Thisted Næsby Lerpytter Anlæg 1-1
242101
Kampfakta
21 13-05-17
Kl. 12:00
Næsby FC Roskilde ALPI Arena Næsby 1-1
242102
Kampfakta
21 13-05-17
Kl. 13:00
HIK Thisted Kunst, HIK 2-1
242098
Kampfakta
21 13-05-17
Kl. 14:00
AB HB Køge Akademisk Boldklub 2-1
242099
Kampfakta
21 13-05-17
Kl. 15:00
Hvidovre Næstved Kæmpernes Arena 3-1
242097
Kampfakta
21 13-05-17
Kl. 15:15
AC Horsens B.93 CASA Arena Horsens 1-0
242108
Kampfakta
22 20-05-17
Kl. 13:00
FC Roskilde HIK Roskilde Idrætspark 2-1
242103
Kampfakta
22 20-05-17
Kl. 13:45
FK Viborg Næsby Viborg FF´s anlæg 0-2
242105
Kampfakta
22 20-05-17
Kl. 14:30
HB Køge Hvidovre Herfølge Stadion 1-0
242106
Kampfakta
22 20-05-17
Kl. 15:00
B.93 AB B 93 Svanemølleanlæg. 1-0
242109
Kampfakta
22 21-05-17
Kl. 13:00
SønderjyskE Thisted Banerne ved Haderslev Idrætscenter 6-0
242114
Kampfakta
23 27-05-17
Kl. 12:00
Næsby Næstved ALPI Arena Næsby 0-0
242115
Kampfakta
23 27-05-17
Kl. 13:00
HIK FK Viborg Kunst, HIK 0-2
242112
Kampfakta
23 27-05-17
Kl. 15:00
Hvidovre B.93 Kæmpernes Arena 0-1
242116
Kampfakta
23 27-05-17
Kl. 15:00
Thisted FC Roskilde Lerpytter Anlæg 0-2
242110
Kampfakta
23 27-05-17
Kl. 15:15
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens 2-2
242117
Kampfakta
24 On 31-05-17
Kl. 19:00
FK Viborg Thisted Viborg FF's Kunstgræsbane 0-0
242123
Kampfakta
24 03-06-17
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Roskilde Banerne ved Haderslev Idrætscenter 4-4
242118
Kampfakta
24 03-06-17
Kl. 13:00
Næstved HIK Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 4-2
242119
Kampfakta
24 03-06-17
Kl. 13:00
HB Køge Næsby Herfølge Stadion 0-3
242122
Kampfakta
24 03-06-17
Kl. 15:15
AC Horsens AB CASA Arena Horsens 4-4
242130
Kampfakta
25 10-06-17
Kl. 12:30
SønderjyskE AB Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-2
242127
Kampfakta
25 10-06-17
Kl. 13:00
HIK HB Køge Kunst, HIK 0-3
242129
Kampfakta
25 10-06-17
Kl. 13:00
FC Roskilde FK Viborg Roskilde Idrætspark 0-1
242126
Kampfakta
25 10-06-17
Kl. 14:15
Næsby B.93 ALPI Arena Næsby 4-0
242124
Kampfakta
25 10-06-17
Kl. 15:00
Hvidovre AC Horsens Kæmpernes Arena 1-2
242128
Kampfakta
25 11-06-17
Kl. 15:00
Thisted Næstved Lerpytter Anlæg 6-5
242131
Kampfakta
26 17-06-17
Kl. 13:00
FK Viborg SønderjyskE Viborg FF´s anlæg 0-0
242132
Kampfakta
26 17-06-17
Kl. 13:00
Næstved FC Roskilde Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 1-1
242133
Kampfakta
26 17-06-17
Kl. 13:00
HB Køge Thisted Herfølge Stadion 6-4
242134
Kampfakta
26 17-06-17
Kl. 13:00
B.93 HIK B 93 Svanemølleanlæg. 3-0
242137
Kampfakta
26 17-06-17
Kl. 13:00
AB Hvidovre Akademisk Boldklub 2-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222