2. division forår 2017, Oprykningsspil (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
937020
Kampfakta
1 18-03-17
Kl. 14:00
Marienlyst Brabrand Marienlystcentret 2-2
937023
Kampfakta
1 18-03-17
Kl. 14:30
Kjellerup IF Brønshøj Bjergets Idrætsanlæg 2-0
937024
Kampfakta
1 18-03-17
Kl. 15:00
Hvidovre Aarhus Fremad Kæmpernes Arena 0-0
937021
Kampfakta
1 18-03-17
Kl. 15:00
Kolding IF Avarta Autocentralen Park (Kolding Stadion) 3-1
937019
Kampfakta
1 19-03-17
Kl. 13:00
B 93 Greve Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-1
937022
Kampfakta
1 19-03-17
Kl. 13:00
Thisted Dalum IF Sparekassen Thy Arena 1-1
937027
Kampfakta
2 25-03-17
Kl. 14:00
Dalum IF Hvidovre Dalum - Kunstgræsbane 0-1
937028
Kampfakta
2 25-03-17
Kl. 15:00
Brønshøj Kolding IF Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 5-2
937029
Kampfakta
2 25-03-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Marienlyst Riisvangen Stadion 1-0
937030
Kampfakta
2 25-03-17
Kl. 15:00
Brabrand B 93 Brabrand IF's Idrætsanlæg 4-2
937025
Kampfakta
2 26-03-17
Kl. 15:00
Avarta Thisted Espelundens Idrætsanlæg 1-1
937026
Kampfakta
2 26-03-17
Kl. 15:00
Greve Kjellerup IF Greve Idræts Center 0-4
937031
Kampfakta
3 01-04-17
Kl. 13:00
Kolding IF Thisted Autocentralen Park (Kolding Stadion) 0-2
937032
Kampfakta
3 01-04-17
Kl. 15:00
B 93 Dalum IF Østerbro Stadion 4-0
937033
Kampfakta
3 01-04-17
Kl. 15:00
Hvidovre Kjellerup IF Kæmpernes Arena 2-0
937035
Kampfakta
3 01-04-17
Kl. 15:00
Marienlyst Brønshøj Marienlystcentret 4-1
937036
Kampfakta
3 02-04-17
Kl. 13:00
Avarta Aarhus Fremad Espelundens Idrætsanlæg 1-2
937034
Kampfakta
3 02-04-17
Kl. 13:00
Greve Brabrand Greve Idræts Center 1-1
937039
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 13:00
Kolding IF Brabrand Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-1
937041
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 13:30
Kjellerup IF Avarta Bjergets Idrætsanlæg 1-2
937042
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 14:00
Dalum IF Aarhus Fremad Lars R. Jacobsen Park. 3-2
937037
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 15:00
Hvidovre Marienlyst Kæmpernes Arena 1-2
937038
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 15:00
Brønshøj Greve Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 2-3
937040
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 15:00
Thisted B 93 Sparekassen Thy Arena 1-0
937045
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 13:00
Avarta Dalum IF Espelundens Idrætsanlæg 2-0
937043
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 14:00
Brabrand Hvidovre Brabrand IF's Idrætsanlæg 2-2
937044
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 15:00
B 93 Kolding IF Østerbro Stadion 0-1
937046
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 15:00
Brønshøj Thisted Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 0-2
937047
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Greve Riisvangen Stadion 1-0
937048
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 15:00
Marienlyst Kjellerup IF Marienlystcentret 2-0
937049
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 14:00
Brabrand Dalum IF Brabrand IF's Idrætsanlæg 1-1
937050
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
Greve Thisted Greve Idræts Center 0-5
937051
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
Hvidovre Kolding IF Kæmpernes Arena 1-1
937052
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Brønshøj Riisvangen Stadion 1-0
937053
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
Kjellerup IF B 93 Bjergets Idrætsanlæg 1-3
937054
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
Marienlyst Avarta Marienlystcentret 2-2
937060
Kampfakta
7 22-04-17
Kl. 13:00
Kolding IF Aarhus Fremad Autocentralen Park (Kolding Stadion) 3-0
937057
Kampfakta
7 22-04-17
Kl. 14:00
Dalum IF Kjellerup IF Lars R. Jacobsen Park. 1-1
937058
Kampfakta
7 22-04-17
Kl. 15:00
Brønshøj Brabrand Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 0-2
937055
Kampfakta
7 22-04-17
Kl. 15:00
B 93 Marienlyst Østerbro Stadion 1-3
937056
Kampfakta
7 23-04-17
Kl. 13:00
Avarta Greve Espelundens Idrætsanlæg 4-1
937059
Kampfakta
7 23-04-17
Kl. 15:00
Thisted Hvidovre Sparekassen Thy Arena 2-0
937062
Kampfakta
8 29-04-17
Kl. 13:30
Kjellerup IF Kolding IF Bjergets Idrætsanlæg 2-2
937064
Kampfakta
8 29-04-17
Kl. 14:00
Brabrand Avarta Brabrand IF's Idrætsanlæg 2-2
937066
Kampfakta
8 29-04-17
Kl. 14:00
Dalum IF Brønshøj Lars R. Jacobsen Park. 1-2
937065
Kampfakta
8 29-04-17
Kl. 15:00
Thisted Marienlyst Sparekassen Thy Arena 4-0
937063
Kampfakta
8 29-04-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad B 93 Riisvangen Stadion 1-2
937061
Kampfakta
8 30-04-17
Kl. 13:00
Greve Hvidovre Greve Idræts Center 1-3
937072
Kampfakta
9 06-05-17
Kl. 14:00
Marienlyst Aarhus Fremad Marienlystcentret 0-1
937068
Kampfakta
9 06-05-17
Kl. 15:00
B 93 Thisted Østerbro Stadion 0-3
937070
Kampfakta
9 06-05-17
Kl. 15:00
Brønshøj Kjellerup IF Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-3
937071
Kampfakta
9 06-05-17
Kl. 15:00
Hvidovre Dalum IF Kæmpernes Arena 1-0
937069
Kampfakta
9 07-05-17
Kl. 13:00
Avarta Kolding IF Espelundens Idrætsanlæg 1-0
937067
Kampfakta
9 07-05-17
Kl. 16:00
Brabrand Greve Brabrand IF's Idrætsanlæg 4-0
937073
Kampfakta
10 13-05-17
Kl. 15:00
B 93 Brabrand Østerbro Stadion 2-1
937074
Kampfakta
10 13-05-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Dalum IF Riisvangen Stadion 0-2
937076
Kampfakta
10 13-05-17
Kl. 15:00
Kjellerup IF Greve Bjergets Idrætsanlæg 5-1
937077
Kampfakta
10 13-05-17
Kl. 15:00
Marienlyst Hvidovre Marienlystcentret 3-2
937078
Kampfakta
10 13-05-17
Kl. 15:00
Kolding IF Brønshøj Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-2
937075
Kampfakta
10 14-05-17
Kl. 13:00
Thisted Avarta Sparekassen Thy Arena 2-1
937080
Kampfakta
11 20-05-17
Kl. 14:00
Dalum IF Thisted Lars R. Jacobsen Park. 0-3
937081
Kampfakta
11 20-05-17
Kl. 15:00
Brønshøj Marienlyst Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 1-0
937083
Kampfakta
11 20-05-17
Kl. 15:00
Kolding IF B 93 Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-0
937084
Kampfakta
11 21-05-17
Kl. 13:00
Greve Aarhus Fremad Greve Idræts Center 2-3
937079
Kampfakta
11 21-05-17
Kl. 13:00
Avarta Kjellerup IF Espelundens Idrætsanlæg 2-3
937082
Kampfakta
11 21-05-17
Kl. 13:00
Hvidovre Brabrand Kæmpernes Arena 0-1
937087
Kampfakta
12 To 25-05-17
Kl. 14:00
Dalum IF B 93 Lars R. Jacobsen Park. 1-1
937085
Kampfakta
12 To 25-05-17
Kl. 14:00
Brabrand Marienlyst Brabrand IF's Idrætsanlæg 3-0
937086
Kampfakta
12 To 25-05-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Kolding IF Riisvangen Stadion 1-2
937088
Kampfakta
12 To 25-05-17
Kl. 15:00
Greve Avarta Greve Idræts Center 1-3
937089
Kampfakta
12 To 25-05-17
Kl. 15:00
Kjellerup IF Hvidovre Bjergets Idrætsanlæg 1-1
937090
Kampfakta
12 To 25-05-17
Kl. 15:00
Thisted Brønshøj Sparekassen Thy Arena 4-1
937091
Kampfakta
13 28-05-17
Kl. 13:00
Avarta Brabrand Espelundens Idrætsanlæg 2-0
937092
Kampfakta
13 28-05-17
Kl. 13:00
Marienlyst Thisted Marienlystcentret 0-3
937095
Kampfakta
13 28-05-17
Kl. 13:00
Kolding IF Kjellerup IF Autocentralen Park (Kolding Stadion) 4-1
937096
Kampfakta
13 28-05-17
Kl. 13:00
B 93 Aarhus Fremad Østerbro Stadion 1-0
937093
Kampfakta
13 28-05-17
Kl. 15:00
Brønshøj Dalum IF Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 2-0
937094
Kampfakta
13 28-05-17
Kl. 15:00
Hvidovre Greve Kæmpernes Arena 0-1
937097
Kampfakta
14 To 01-06-17
Kl. 19:00
Brabrand Brønshøj Brabrand IF's Idrætsanlæg 3-0
937098
Kampfakta
14 To 01-06-17
Kl. 19:00
Kjellerup IF Marienlyst Bjergets Idrætsanlæg 4-2
937099
Kampfakta
14 To 01-06-17
Kl. 19:00
Aarhus Fremad Hvidovre Riisvangen Stadion 3-1
937100
Kampfakta
14 To 01-06-17
Kl. 19:00
Thisted Kolding IF Sparekassen Thy Arena 0-2
937101
Kampfakta
14 To 01-06-17
Kl. 19:00
Greve B 93 Greve Idræts Center 1-3
937102
Kampfakta
14 To 01-06-17
Kl. 19:00
Dalum IF Avarta Lars R. Jacobsen Park. 0-3
937103
Kampfakta
15 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
Brabrand Kolding IF Brabrand IF's Idrætsanlæg 0-1
937104
Kampfakta
15 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
Hvidovre Thisted Kæmpernes Arena 2-4
937105
Kampfakta
15 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Avarta Riisvangen Stadion 2-2
937106
Kampfakta
15 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
Marienlyst B 93 Marienlystcentret 2-1
937107
Kampfakta
15 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
Kjellerup IF Dalum IF Bjergets Idrætsanlæg 3-1
937108
Kampfakta
15 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
Greve Brønshøj Greve Idræts Center 1-2
937109
Kampfakta
16 10-06-17
Kl. 15:00
B 93 Kjellerup IF Østerbro Stadion 3-1
937110
16 10-06-17
Kl. 15:00
Avarta Marienlyst Espelundens Idrætsanlæg 3-0
937111
Kampfakta
16 10-06-17
Kl. 15:00
Dalum IF Brabrand Lars R. Jacobsen Park. 1-5
937112
Kampfakta
16 10-06-17
Kl. 15:00
Thisted Greve Sparekassen Thy Arena 1-1
937113
Kampfakta
16 10-06-17
Kl. 15:00
Kolding IF Hvidovre Autocentralen Park (Kolding Stadion) 6-0
937114
Kampfakta
16 10-06-17
Kl. 15:00
Brønshøj Aarhus Fremad Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 2-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545

Bemærk:

...