2. division forår 2017, Kvalifikationsspil (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
936827
Kampfakta
1 18-03-17
Kl. 15:00
Frem FC Sydvest 05 Tønder Valby IP, Stadion 1-1
936828
Kampfakta
1 18-03-17
Kl. 15:00
HIK Jammerbugt FC Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-1
936829
Kampfakta
1 18-03-17
Kl. 15:00
FC Svendborg VSK Aarhus S.f.B. Hellegårdsvej 0-4
936831
Kampfakta
1 18-03-17
Kl. 15:00
Vejgaard B Næsby Soffy Road 2-2
936832
Kampfakta
1 18-03-17
Kl. 15:00
Odder Fredensborg BI Kunstgræsbanen Spektrum Odder 1-0
936830
Kampfakta
1 19-03-17
Kl. 15:00
Holbæk B&I Middelfart SuRi Park 4-1
936836
Kampfakta
2 25-03-17
Kl. 13:00
VSK Aarhus Frem Vejlby/Risskov Centret 1-1
936837
Kampfakta
2 25-03-17
Kl. 15:00
Middelfart HIK MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane 2-1
936838
Kampfakta
2 25-03-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Holbæk B&I Løgumkloster Kunstgræsbane 2-1
936833
Kampfakta
2 25-03-17
Kl. 15:00
Næsby Odder ALPI Arena Næsby 1-0
936834
Kampfakta
2 25-03-17
Kl. 15:00
Fredensborg BI Vejgaard B Fredensborg Stadion 1-0
936835
Kampfakta
2 25-03-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC FC Svendborg Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 0-0
936842
Kampfakta
3 01-04-17
Kl. 13:00
Vejgaard B Middelfart Soffy Road 0-1
936843
Kampfakta
3 01-04-17
Kl. 13:00
VSK Aarhus Fredensborg BI Vejlby/Risskov Centret 3-0
936844
Kampfakta
3 01-04-17
Kl. 15:00
Odder Holbæk B&I Kunstgræsbanen Spektrum Odder 0-0
936839
Kampfakta
3 01-04-17
Kl. 15:00
HIK FC Sydvest 05 Tønder Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-2
936840
Kampfakta
3 01-04-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Næsby Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 3-0
936841
Kampfakta
3 01-04-17
Kl. 15:00
FC Svendborg Frem Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-1
936847
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 13:00
Fredensborg BI Middelfart Fredensborg Stadion 0-1
936845
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 15:00
Frem Jammerbugt FC Valby IP, Stadion 3-1
936846
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 15:00
Næsby VSK Aarhus ALPI Arena Næsby 1-3
936849
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Odder BankParken Tønder 2-2
936850
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 15:00
Vejgaard B HIK Soffy Road 3-1
936848
Kampfakta
4 09-04-17
Kl. 15:00
Holbæk B&I FC Svendborg SuRi Park 1-0
936851
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 15:00
Frem Vejgaard B Valby IP, Stadion 1-0
936852
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 15:00
Middelfart Odder Middelfart Stadion 3-1
936853
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 15:00
HIK Næsby Gentofte Sportspark Opv. kunst 0-2
936854
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC FC Sydvest 05 Tønder Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 2-1
936855
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 15:00
FC Svendborg Fredensborg BI Fynske Bank Arena Høje Bøge 2-2
936856
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 15:00
VSK Aarhus Holbæk B&I Vejlby/Risskov Centret 1-0
936862
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Vejgaard B FC Svendborg Soffy Road 0-2
936857
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
Middelfart VSK Aarhus Middelfart Stadion 4-1
936858
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
Holbæk B&I Jammerbugt FC SuRi Park 2-1
936859
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
Næsby Frem ALPI Arena Næsby 0-3
936860
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
Odder HIK Spektrum Odder 2-0
936861
Kampfakta
6 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Fredensborg BI BankParken Tønder 1-0
936868
Kampfakta
7 22-04-17
Kl. 13:00
VSK Aarhus FC Sydvest 05 Tønder Vejlby/Risskov Centret 1-1
936863
Kampfakta
7 22-04-17
Kl. 15:00
Frem Odder Valby IP, Stadion 1-2
936864
Kampfakta
7 22-04-17
Kl. 15:00
Fredensborg BI Næsby Fredensborg Stadion 0-1
936865
Kampfakta
7 22-04-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Middelfart Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 1-4
936867
Kampfakta
7 22-04-17
Kl. 15:00
FC Svendborg HIK Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-2
936866
Kampfakta
7 23-04-17
Kl. 15:00
Holbæk B&I Vejgaard B SuRi Park 3-0
936869
Kampfakta
8 29-04-17
Kl. 15:00
Odder FC Svendborg Spektrum Odder 2-0
936870
Kampfakta
8 29-04-17
Kl. 15:00
HIK VSK Aarhus Kunst, HIK 2-0
936871
Kampfakta
8 29-04-17
Kl. 15:00
Fredensborg BI Jammerbugt FC Fredensborg Stadion 0-1
936872
Kampfakta
8 29-04-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Vejgaard B BankParken Tønder 1-0
936873
Kampfakta
8 29-04-17
Kl. 15:00
Middelfart Frem Middelfart Stadion 2-0
936874
Kampfakta
8 29-04-17
Kl. 15:00
Næsby Holbæk B&I ALPI Arena Næsby 2-2
936879
Kampfakta
9 06-05-17
Kl. 13:00
Vejgaard B Fredensborg BI Soffy Road 1-1
936878
Kampfakta
9 06-05-17
Kl. 14:00
VSK Aarhus Næsby Vejlby/Risskov Centret 1-1
936880
Kampfakta
9 06-05-17
Kl. 15:00
FC Svendborg Jammerbugt FC Fynske Bank Arena Høje Bøge 1-2
936877
Kampfakta
9 06-05-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Frem BankParken Tønder 2-0
936875
Kampfakta
9 06-05-17
Kl. 15:00
HIK Middelfart Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-0
936876
Kampfakta
9 07-05-17
Kl. 15:00
Holbæk B&I Odder SuRi Park 2-1
936884
Kampfakta
10 13-05-17
Kl. 13:00
Fredensborg BI VSK Aarhus Fredensborg Stadion 2-2
936885
Kampfakta
10 13-05-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC HIK Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 3-0
936886
Kampfakta
10 13-05-17
Kl. 15:00
Middelfart Holbæk B&I Middelfart Stadion 3-0
936881
Kampfakta
10 13-05-17
Kl. 15:00
Frem FC Svendborg Valby IP, Stadion 2-2
936882
Kampfakta
10 13-05-17
Kl. 15:00
Odder FC Sydvest 05 Tønder Spektrum Odder 0-2
936883
Kampfakta
10 13-05-17
Kl. 15:00
Næsby Vejgaard B ALPI Arena Næsby 1-1
936891
Kampfakta
11 20-05-17
Kl. 13:00
VSK Aarhus FC Svendborg Vejlby/Risskov Centret 0-3
936892
Kampfakta
11 20-05-17
Kl. 15:00
Næsby Jammerbugt FC ALPI Arena Næsby 2-1
936887
Kampfakta
11 20-05-17
Kl. 15:00
HIK Odder Gentofte Sportspark Opv. kunst 6-1
936889
Kampfakta
11 20-05-17
Kl. 15:00
Vejgaard B Frem Soffy Road 1-2
936890
Kampfakta
11 20-05-17
Kl. 15:00
Middelfart Fredensborg BI Middelfart Stadion 0-0
936888
Kampfakta
11 21-05-17
Kl. 15:00
Holbæk B&I FC Sydvest 05 Tønder SuRi Park 2-0
936893
Kampfakta
12 27-05-17
Kl. 15:00
Frem Næsby Valby IP, Stadion 1-1
936894
Kampfakta
12 27-05-17
Kl. 15:00
Fredensborg BI Odder Fredensborg Stadion 0-6
936895
Kampfakta
12 27-05-17
Kl. 15:00
FC Svendborg Vejgaard B S.f.B. Hellegårdsvej 0-2
936896
Kampfakta
12 27-05-17
Kl. 15:00
VSK Aarhus Middelfart Vejlby/Risskov Centret 0-1
936897
Kampfakta
12 27-05-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder HIK BankParken Tønder 0-1
936898
Kampfakta
12 27-05-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Holbæk B&I Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 1-1
936899
Kampfakta
13 To 01-06-17
Kl. 19:00
Fredensborg BI FC Svendborg Fredensborg Stadion 0-1
936900
Kampfakta
13 To 01-06-17
Kl. 19:00
Holbæk B&I VSK Aarhus SuRi Park 2-3
936901
Kampfakta
13 To 01-06-17
Kl. 19:00
Odder Frem Spektrum Odder 2-0
936902
Kampfakta
13 To 01-06-17
Kl. 19:00
Næsby HIK ALPI Arena Næsby 1-0
936903
Kampfakta
13 To 01-06-17
Kl. 19:00
Vejgaard B FC Sydvest 05 Tønder Soffy Road 2-3
936904
Kampfakta
13 To 01-06-17
Kl. 19:00
Middelfart Jammerbugt FC Middelfart Stadion 2-1
936909
Kampfakta
14 Ma 05-06-17
Kl. 13:00
Jammerbugt FC Fredensborg BI Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 2-1
936910
Kampfakta
14 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
FC Svendborg Holbæk B&I S.f.B. Hellegårdsvej 2-1
936905
Kampfakta
14 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
Frem Middelfart Valby IP, Stadion 0-1
936906
Kampfakta
14 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
HIK Vejgaard B Gentofte Sportspark Opv. kunst 3-1
936907
Kampfakta
14 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder VSK Aarhus BankParken Tønder 1-1
936908
Kampfakta
14 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
Odder Næsby Spektrum Odder 1-2
936911
Kampfakta
15 10-06-17
Kl. 15:00
Middelfart Vejgaard B Middelfart Stadion 4-0
936912
Kampfakta
15 10-06-17
Kl. 15:00
Fredensborg BI FC Sydvest 05 Tønder Fredensborg Stadion 2-2
936913
Kampfakta
15 10-06-17
Kl. 15:00
Holbæk B&I Næsby SuRi Park 3-2
936914
Kampfakta
15 10-06-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Frem Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 3-0
936915
Kampfakta
15 10-06-17
Kl. 15:00
FC Svendborg Odder S.f.B. Hellegårdsvej 2-5
936916
Kampfakta
15 10-06-17
Kl. 15:00
VSK Aarhus HIK Vejlby/Risskov Centret 2-0
936917
Kampfakta
16 17-06-17
Kl. 15:00
Frem VSK Aarhus Valby IP, Stadion 1-1
936918
Kampfakta
16 17-06-17
Kl. 15:00
HIK FC Svendborg Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-2
936919
Kampfakta
16 17-06-17
Kl. 15:00
Odder Middelfart Spektrum Odder 0-1
936920
Kampfakta
16 17-06-17
Kl. 15:00
Næsby Fredensborg BI ALPI Arena Næsby 2-1
936921
Kampfakta
16 17-06-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Jammerbugt FC BankParken Tønder 3-1
936922
Kampfakta
16 17-06-17
Kl. 15:00
Vejgaard B Holbæk B&I Soffy Road 2-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545

Bemærk:

...