Herrer Serie 1 - Efterår 2017, Pulje 6 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
584944
Kampfakta
1 Fr 11-08-17
Kl. 19:00
Ulbjerg IF Aalborg Chang Ulbjerg Stadion 1-2
584943
Kampfakta
1 13-08-17
Kl. 13:30
Nibe B Hadsund B Nibe Stadion 5-1
584948
2 Ti 15-08-17
Kl. 18:30
Hadsund B Hobro IK Hadsund Stadion 0-4
584945
Kampfakta
2 Ti 15-08-17
Kl. 19:00
Kristrup Boldklub Helsted Fremad IF Kristrup Stadion 0-5
584946
Kampfakta
2 On 16-08-17
Kl. 18:30
Aalborg Chang Nibe B Chang's Baner 4-0
584947
2 On 16-08-17
Kl. 19:00
Dronningborg B Ulbjerg IF Dronningborg Stadion 4-2
584949
3 Fr 18-08-17
Kl. 19:00
Helsted Fremad IF Hadsund B QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane 7-1
584951
Kampfakta
3 19-08-17
Kl. 13:30
Nibe B Hobro IK Nibe Stadion 0-0
584952
Kampfakta
3 19-08-17
Kl. 16:00
Aalborg Chang Dronningborg B Chang's Baner 1-0
584950
Kampfakta
3 Ti 22-08-17
Kl. 19:00
Ulbjerg IF Kristrup Boldklub Ulbjerg Stadion 4-2
584992
Kampfakta
4 26-08-17
Kl. 13:00
Hadsund B Ulbjerg IF Hadsund Stadion 1-1
584953
Kampfakta
4 26-08-17
Kl. 13:00
Hobro IK Helsted Fremad IF DS Arena 1-4
584991
Kampfakta
4 26-08-17
Kl. 14:00
Dronningborg B Nibe B Dronningborg Stadion 5-3
584990
Kampfakta
4 27-08-17
Kl. 15:00
Kristrup Boldklub Aalborg Chang Kristrup Stadion 1-1
584942
Kampfakta
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:30
Hobro IK Kristrup Boldklub DS Arena 0-0
584994
5 Fr 01-09-17
Kl. 18:30
Dronningborg B Kristrup Boldklub Dronningborg Stadion 1-3
584993
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 14:00
Helsted Fremad IF Nibe B QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane 4-3
584996
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 16:00
Aalborg Chang Hadsund B Chang's Baner 5-0
584995
5 Ti 05-09-17
Kl. 18:30
Ulbjerg IF Hobro IK Ulbjerg Stadion 1-3
584941
1 Ti 05-09-17
Kl. 19:00
Helsted Fremad IF Dronningborg B QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane 2-3
584999
6 09-09-17
Kl. 13:00
Hadsund B Dronningborg B Hadsund Stadion 0-3
584997
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 14:00
Helsted Fremad IF Ulbjerg IF QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane 5-2
584998
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 14:00
Nibe B Kristrup Boldklub Nibe Stadion 1-3
585000
Kampfakta
6 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Hobro IK Aalborg Chang DS Arena 3-2
585003
Kampfakta
7 Fr 15-09-17
Kl. 18:00
Ulbjerg IF Nibe B Ulbjerg Stadion 2-1
585004
7 16-09-17
Kl. 14:00
Dronningborg B Hobro IK Dronningborg Stadion 1-4
585002
7 16-09-17
Kl. 16:00
Kristrup Boldklub Hadsund B Kristrup Stadion 1-0
585001
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 16:00
Aalborg Chang Helsted Fremad IF Chang's Baner 6-2
585007
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 13:00
Hadsund B Nibe B Hadsund Stadion 2-3
585005
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 14:00
Dronningborg B Helsted Fremad IF Dronningborg Stadion 1-4
585006
8 23-09-17
Kl. 16:00
Kristrup Boldklub Hobro IK Kristrup Stadion 1-1
585008
Kampfakta
8 24-09-17
Kl. 15:00
Aalborg Chang Ulbjerg IF Chang's Baner 2-0
585009
9 30-09-17
Kl. 14:00
Helsted Fremad IF Kristrup Boldklub QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane 0-0
585010
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 14:00
Nibe B Aalborg Chang Nibe Stadion 0-2
588147
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 11:00
Hobro IK Hadsund B DS Arena 3-0
588146
9 01-10-17
Kl. 13:30
Ulbjerg IF Dronningborg B Ulbjerg Stadion 3-1
588148
10 07-10-17
Kl. 13:00
Hadsund B Helsted Fremad IF Hadsund Stadion 4-1
588150
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 13:00
Hobro IK Nibe B DS Arena 1-1
588151
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 14:00
Dronningborg B Aalborg Chang Dronningborg Stadion 1-1
588149
10 08-10-17
Kl. 16:00
Kristrup Boldklub Ulbjerg IF Kristrup Stadion 3-1
588157
Kampfakta
11 On 11-10-17
Kl. 19:15
Ulbjerg IF Hadsund B Kunstgræs Liseborg 3-1
588154
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 13:00
Aalborg Chang Kristrup Boldklub Chang's Baner 1-1
588156
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 14:00
Nibe B Dronningborg B Nibe Stadion 1-1
588153
11 14-10-17
Kl. 14:00
Helsted Fremad IF Hobro IK QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane 3-2
588161
Kampfakta
12 21-10-17
Kl. 13:00
Hadsund B Aalborg Chang Hadsund Stadion 0-4
588158
Kampfakta
12 21-10-17
Kl. 14:00
Nibe B Helsted Fremad IF Nibe Stadion 0-0
588159
12 21-10-17
Kl. 15:30
Kristrup Boldklub Dronningborg B Kristrup Stadion 0-0
588160
12 22-10-17
Kl. 13:00
Hobro IK Ulbjerg IF DS Arena 3-2
588166
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 13:00
Aalborg Chang Hobro IK Chang's Baner 3-1
588163
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 13:30
Ulbjerg IF Helsted Fremad IF Ulbjerg Stadion 4-1
588165
13 28-10-17
Kl. 14:15
Dronningborg B Hadsund B Dronningborg Kunstgræsbane 6-2
588164
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 15:30
Kristrup Boldklub Nibe B Kristrup Stadion 1-2
588167
Kampfakta
14 04-11-17
Kl. 13:30
Helsted Fremad IF Aalborg Chang QuickPot Park Helsted 0-1
588169
Kampfakta
14 04-11-17
Kl. 13:30
Nibe B Ulbjerg IF Nibe Stadion 5-1
588168
14 04-11-17
Kl. 15:00
Hadsund B Kristrup Boldklub Hadsund Kunstgræsbane 1-2
589918
14 04-11-17
Kl. 16:00
Hobro IK Dronningborg B Hobro Kunstgræsbane 2-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.