Herrer Serie 4 - Efterår 2017, Pulje 81 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
103276
1 To 10-08-17
Kl. 18:30
Hellevad IF Toftlund IF Agerskov SU's Anlæg 2-1
103277
Kampfakta
1 Fr 11-08-17
Kl. 18:30
Starup UIF (H) Løjt IF (2) Staruphallen 3-4
103279
1 12-08-17
Kl. 13:30
Team Vest Bylderup/B Brøns IF´s Idrætsanlæg 0-1
103278
1 Ma 14-08-17
Kl. 18:30
Tønder SF Vedsted UF Tønder sport- og FritidsCenter 2-2
103281
2 On 16-08-17
Kl. 19:00
Bylderup/B Tønder SF Bylderup Idrætscenter 6-3
103282
2 On 16-08-17
Kl. 19:00
Toftlund IF Team Vest Toftlund Stadion 2-4
103284
3 Fr 18-08-17
Kl. 18:30
Hellevad IF Vedsted UF Hellevad Skole 1-3
103286
3 Fr 18-08-17
Kl. 18:30
Tønder SF Starup UIF (H) Tønder sport- og FritidsCenter 2-5
103287
3 20-08-17
Kl. 15:00
Bylderup/B Toftlund IF Bylderup Idrætscenter 4-0
103280
Kampfakta
2 On 23-08-17
Kl. 18:30
Løjt IF (2) Hellevad IF Løjt Idrætsanlæg 0-3
103288
4 Fr 25-08-17
Kl. 18:30
Starup UIF (H) Hellevad IF Staruphallen 5-2
103291
4 Fr 25-08-17
Kl. 19:00
Vedsted UF Team Vest Vedsted Stadion 3-1
103283
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Vedsted UF Starup UIF (H) Vedsted Stadion 0-2
103289
Kampfakta
4 On 30-08-17
Kl. 18:30
Løjt IF (2) Bylderup/B Løjt Idrætsanlæg 2-5
103292
5 Fr 01-09-17
Kl. 18:30
Hellevad IF Tønder SF Hellevad Skole 1-3
103295
Kampfakta
5 Fr 01-09-17
Kl. 18:30
Bylderup/B Vedsted UF Bylderup Idrætscenter 2-1
103294
5 02-09-17
Kl. 13:00
Team Vest Starup UIF (H) Skærbæk Fritidscenter 3-1
103293
Kampfakta
5 03-09-17
Kl. 18:00
Toftlund IF Løjt IF (2) Toftlund Stadion 3-1
103299
6 Fr 08-09-17
Kl. 18:00
Starup UIF (H) Bylderup/B Staruphallen 0-4
103297
Kampfakta
6 Fr 08-09-17
Kl. 19:00
Tønder SF Løjt IF (2) Løgumkloster Kunstgræsbane 4-1
103296
6 10-09-17
Kl. 15:00
Hellevad IF Team Vest Hellevad Skole 0-4
103298
6 10-09-17
Kl. 18:00
Vedsted UF Toftlund IF Vedsted Stadion 0-2
103302
7 Fr 15-09-17
Kl. 19:00
Team Vest Tønder SF Skærbæk Fritidscenter 1-1
103300
7 16-09-17
Kl. 15:00
Bylderup/B Hellevad IF Bylderup Idrætscenter 5-1
103301
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 15:00
Løjt IF (2) Vedsted UF Rødekro Kunstgræsbane 5-3
103303
7 17-09-17
Kl. 17:00
Toftlund IF Starup UIF (H) Løgumkloster Kunstgræsbane 1-1
103285
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 19:15
Team Vest Løjt IF (2) Skærbæk Fritidscenter 3-0
103290
4 To 21-09-17
Kl. 19:00
Toftlund IF Tønder SF Toftlund Stadion 0-3
103306
8 23-09-17
Kl. 13:30
Vedsted UF Tønder SF Vedsted Stadion 3-2
103305
Kampfakta
8 24-09-17
Kl. 14:15
Løjt IF (2) Starup UIF (H) Rødekro Kunstgræsbane 0-5
103307
8 24-09-17
Kl. 15:00
Bylderup/B Team Vest Bylderup Idrætscenter 0-3
103304
8 24-09-17
Kl. 17:00
Toftlund IF Hellevad IF Toftlund Stadion 0-3
103308
Kampfakta
9 Ti 26-09-17
Kl. 19:00
Hellevad IF Løjt IF (2) Hellevad Skole 2-2
103310
9 30-09-17
Kl. 14:30
Team Vest Toftlund IF Skærbæk Fritidscenter UHT!
103311
9 30-09-17
Kl. 15:00
Starup UIF (H) Vedsted UF Staruphallen 6-5
103312
10 07-10-17
Kl. 13:30
Vedsted UF Hellevad IF Vedsted Stadion 6-1
103314
10 07-10-17
Kl. 15:00
Starup UIF (H) Tønder SF Staruphallen 2-1
103313
Kampfakta
10 08-10-17
Kl. 14:15
Løjt IF (2) Team Vest Rødekro Kunstgræsbane 2-6
103315
10 Ma 09-10-17
Kl. 20:00
Toftlund IF Bylderup/B Løgumkloster Kunstgræsbane 1-7
103316
11 14-10-17
Kl. 14:00
Hellevad IF Starup UIF (H) Hellevad Skole 3-3
103319
11 15-10-17
Kl. 13:00
Team Vest Vedsted UF Skærbæk Fritidscenter 5-2
103318
11 Ti 17-10-17
Kl. 19:00
Tønder SF Toftlund IF Løgumkloster Kunstgræsbane 5-0
103323
12 21-10-17
Kl. 13:30
Vedsted UF Bylderup/B Vedsted Stadion 1-4
103322
12 21-10-17
Kl. 15:00
Starup UIF (H) Team Vest Rødekro Kunstgræsbane 0-3
103320
12 22-10-17
Kl. 15:00
Tønder SF Hellevad IF Løgumkloster Kunstgræsbane 1-3
103321
Kampfakta
12 Ti 24-10-17
Kl. 19:30
Løjt IF (2) Toftlund IF Rødekro Kunstgræsbane 2-1
103309
9 To 26-10-17
Kl. 19:00
Tønder SF Bylderup/B Løgumkloster Kunstgræsbane HHT!
103324
13 28-10-17
Kl. 13:00
Team Vest Hellevad IF Skærbæk Fritidscenter 4-1
103325
Kampfakta
13 29-10-17
Kl. 15:00
Løjt IF (2) Tønder SF Rødekro Kunstgræsbane 1-1
103327
13 29-10-17
Kl. 15:00
Bylderup/B Starup UIF (H) Bylderup Idrætscenter 1-0
103326
13 29-10-17
Kl. 19:00
Toftlund IF Vedsted UF Løgumkloster Kunstgræsbane 2-2
103317
Kampfakta
11 On 01-11-17
Kl. 19:30
Bylderup/B Løjt IF (2) Bylderup Idrætscenter 2-1
103328
14 04-11-17
Kl. 14:00
Hellevad IF Bylderup/B Hellevad Skole 1-1
103329
Kampfakta
14 04-11-17
Kl. 15:00
Vedsted UF Løjt IF (2) Vedsted Stadion 4-4
103330
14 04-11-17
Kl. 16:00
Tønder SF Team Vest Løgumkloster Kunstgræsbane 0-5
103331
14 05-11-17
Kl. 11:00
Starup UIF (H) Toftlund IF Staruphallen UHT!
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold på 2. pladsen rykker op i serie 3: Tårs/Ugilt IF (48), Aabybro IF (49), Vejgaard B (51), Ejsing B (56), HOG Hinnerup (67), tst Fodbold 1 (68), Østbirk IF (73), Øster Nykirke IF (74), SDU Fodbold Kolding (76), Haderslev FK (80), Team Vest (81), Hjordkær UIF (82). 

Følgende 18 hold på 6. pladsen forbliver i serie 4: IF Skjold Sæby (47), Moseby B (49), Aalborg Chang (51), B52/Aalborg (52), Vindblæs B (53), Sallingsund Inter 1 (55), Ørslevkloster IF (58), Vinderslev IF (62), Kristrup B (64), Thorsø/Tungelund IF (65), Kolind/Perstrup IF (66), tst Fodbold 2 (67), Fuglebakken KFUM Aarhus 2 (68), IFSK (69), JAI, Aarhus 1 (71), Hårby/Hørning Fodbold (72) Vejle FC (75), Sdr. Hygum B (79).

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.