Herrer Serie 5 - Efterår 2017, Pulje 90

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
103468
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Birkelse IF Jetsmark IF Nordjyske Bank Arena, Birkelse 2-3
103469
1 Ma 21-08-17
Kl. 18:30
Aabybro IF Hjallerup IF Aabybro Idrætscenter 8-0
103470
Kampfakta
1 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
BIF/ØHIK (2) Gjøl B Brovst IF´s Anlæg 0-5
103473
Kampfakta
2 26-08-17
Kl. 16:00
Birkelse IF BIF/ØHIK (2) Nordjyske Bank Arena, Birkelse 4-1
103471
2 Ma 28-08-17
Kl. 18:30
Jetsmark IF Aabybro IF Sparekassen Vendsyssel Arena 3-1
103472
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Hjallerup IF Gjøl B Hjallerup Stadion / Klubhus 0-5
103476
Kampfakta
3 02-09-17
Kl. 14:00
Gjøl B Birkelse IF Gjøl B`s Baner 2-0
103474
Kampfakta
3 Ma 04-09-17
Kl. 18:30
Jetsmark IF Hjallerup IF Sparekassen Vendsyssel Arena 9-0
103475
3 Ma 04-09-17
Kl. 18:30
Aabybro IF BIF/ØHIK (2) Aabybro Idrætscenter 7-0
103477
Kampfakta
4 Fr 08-09-17
Kl. 18:00
BIF/ØHIK (2) Jetsmark IF Halvrimmen Stadion 1-7
103478
Kampfakta
4 Ma 11-09-17
Kl. 18:00
Gjøl B Aabybro IF Gjøl B`s Baner 3-2
103479
4 Ma 11-09-17
Kl. 18:00
Hjallerup IF Birkelse IF Hjallerup Stadion / Klubhus 1-9
103481
5 Fr 15-09-17
Kl. 18:00
Birkelse IF Aabybro IF Nordjyske Bank Arena, Birkelse 1-3
103480
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 14:00
Gjøl B Jetsmark IF Gjøl B`s Baner 3-3
103482
Kampfakta
5 Ti 19-09-17
Kl. 18:00
BIF/ØHIK (2) Hjallerup IF Halvrimmen Stadion 4-1
103485
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 14:00
Gjøl B BIF/ØHIK (2) Gjøl B`s Baner 3-1
103484
6 24-09-17
Kl. 15:45
Hjallerup IF Aabybro IF Hjallerup Stadion / Klubhus UHT !
103483
6 Ma 25-09-17
Kl. 18:30
Jetsmark IF Birkelse IF Sparekassen Vendsyssel Arena 2-0
103486
7 01-10-17
Kl. 13:30
Aabybro IF Jetsmark IF Aabybro Idrætscenter HHT !
103488
Kampfakta
7 01-10-17
Kl. 14:00
BIF/ØHIK (2) Birkelse IF Brovst IF´s Anlæg 1-6
103487
Kampfakta
7 Ma 02-10-17
Kl. 17:45
Gjøl B Hjallerup IF Gjøl B`s Baner 10-0
103489
8 To 05-10-17
Kl. 19:00
Hjallerup IF Jetsmark IF Hjallerup Kunstgræsbane 0-10
103491
Kampfakta
8 07-10-17
Kl. 16:00
Birkelse IF Gjøl B Nordjyske Bank Arena, Birkelse 1-4
103490
8 08-10-17
Kl. 14:00
BIF/ØHIK (2) Aabybro IF Brovst IF´s Anlæg 0-5
103493
Kampfakta
9 14-10-17
Kl. 11:15
Aabybro IF Gjøl B Aabybro Idrætscenter 1-1
103494
9 14-10-17
Kl. 11:30
Birkelse IF Hjallerup IF Nordjyske Bank Arena, Birkelse 14-0
103492
Kampfakta
9 15-10-17
Kl. 13:00
Jetsmark IF BIF/ØHIK (2) Sparekassen Vendsyssel Arena 4-1
103497
Kampfakta
10 21-10-17
Kl. 15:15
Hjallerup IF BIF/ØHIK (2) Hjallerup Kunstgræsbane 2-2
103496
Kampfakta
10 22-10-17
Kl. 12:00
Aabybro IF Birkelse IF Aabybro Idrætscenter 2-0
103495
10 22-10-17
Kl. 13:00
Jetsmark IF Gjøl B Sparekassen Vendsyssel Arena 3-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 23 hold rykker op fra 2. pladsen (Der tages forbehold for protestsager mv.)
Ilbro/Lørslev IF (84), GVL Løkken (87), Thorup/Klim B (89), Gjøl B (90), Haverslev IF (95), Nr. Kongerslev IF (97), Hobro IK (98), Nørager/Rørbæk IF (99), Borup IF (100), SHN/Ulfborg (106), Silkeborg KFUM 2 (114), Sejs/Svejbæk IF (115), TRIF (120), GD Bio-Bold (129), Horsens Freja 1 (131), FC GOG 1 (134), FC Horsens 1 (135), Ammitsbøl/Egtved (145), Læborg GF (146), Christiansfeld IF (147), Ravsted UI (149), Midtals IF 2 (150), Notmark SU (151).
Den sidste plads går til TMG (130), hvis de vinder deres sidste kamp som er udsat til den den 28/10. I modsat fald går pladsen til Aabyhøj IF 1 (127).

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.