Herrer Serie 5 - Efterår 2017, Pulje 98 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
103710
1 Fr 18-08-17
Kl. 19:00
Skørping IF Frem (2) Hobro IK Skørping Idrætscenter 1-7
103708
Kampfakta
1 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
Arden IF Terndrup IF Arden Hallen 4-1!
103711
Kampfakta
2 Fr 25-08-17
Kl. 19:00
Terndrup IF IK Rosendal Terndrup Stadion 1-1!
103712
Kampfakta
2 27-08-17
Kl. 11:00
Doense/Vebbestrup IF Skørping IF Frem (2) Tinghøj Stadion 1-7
103715
3 On 30-08-17
Kl. 18:00
IK Rosendal Hobro IK Rosendal Stadion 0-5
103714
Kampfakta
3 Fr 01-09-17
Kl. 18:30
Terndrup IF Doense/Vebbestrup IF Terndrup Stadion 1-2!
103709
Kampfakta
1 Ma 04-09-17
Kl. 19:00
IK Rosendal Doense/Vebbestrup IF Rosendal Stadion 6-2
103716
3 Ti 05-09-17
Kl. 18:00
Skørping IF Frem (2) Arden IF Skørping Idrætscenter 1-5
103717
4 09-09-17
Kl. 14:00
Hobro IK Terndrup IF DS Arena UHT!
103718
4 09-09-17
Kl. 15:00
IK Rosendal Skørping IF Frem (2) Rosendal Stadion UHT!
103722
Kampfakta
5 Fr 15-09-17
Kl. 19:30
Hobro IK Doense/Vebbestrup IF Hobro Kunstgræsbane 0-2
103721
5 16-09-17
Kl. 15:00
Arden IF IK Rosendal Arden Hallen 1-3
103720
5 Ti 19-09-17
Kl. 18:00
Skørping IF Frem (2) Terndrup IF Skørping Idrætscenter UHT!
103723
6 Fr 22-09-17
Kl. 18:00
Terndrup IF Arden IF Terndrup Stadion 1-8!
103724
6 23-09-17
Kl. 16:00
Doense/Vebbestrup IF IK Rosendal Tinghøj Stadion 1-5
103719
4 Ti 26-09-17
Kl. 18:30
Doense/Vebbestrup IF Arden IF Tinghøj Stadion 2-4
103725
6 On 27-09-17
Kl. 18:00
Hobro IK Skørping IF Frem (2) DS Arena 4-0
103728
7 Fr 29-09-17
Kl. 19:30
Hobro IK Arden IF DS Arena 2-0
103726
7 30-09-17
Kl. 15:00
IK Rosendal Terndrup IF Rosendal Stadion UHT!
103727
7 Ti 03-10-17
Kl. 18:00
Skørping IF Frem (2) Doense/Vebbestrup IF Skørping Idrætscenter 3-2
103730
8 07-10-17
Kl. 15:00
Hobro IK IK Rosendal DS Arena 2-4
103731
8 07-10-17
Kl. 15:00
Arden IF Skørping IF Frem (2) Arden Hallen UHT!
103729
8 08-10-17
Kl. 13:00
Doense/Vebbestrup IF Terndrup IF Tinghøj Stadion UHT!
103713
2 Ti 10-10-17
Kl. 18:30
Arden IF Hobro IK Arden Hallen 0-3
103732
9 To 12-10-17
Kl. 18:00
Terndrup IF Hobro IK Terndrup Stadion HHT!
103734
Kampfakta
9 14-10-17
Kl. 15:00
Arden IF Doense/Vebbestrup IF Arden Hallen 2-2
103733
9 Ti 17-10-17
Kl. 18:00
Skørping IF Frem (2) IK Rosendal Skørping Idrætscenter HHT!
103735
10 To 19-10-17
Kl. 18:00
Terndrup IF Skørping IF Frem (2) Terndrup Stadion HHT!
103736
10 21-10-17
Kl. 15:00
IK Rosendal Arden IF Rosendal Stadion 4-0
103737
Kampfakta
10 21-10-17
Kl. 15:30
Doense/Vebbestrup IF Hobro IK Tinghøj Stadion 0-17
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 24 hold rykker op fra 2. pladsen: Ilbro/Lørslev IF (84), GVL Løkken (87), Thorup/Klim B (89), Gjøl B (90), Haverslev IF (95), Nr. Kongerslev IF (97), Hobro IK (98), Nørager/Rørbæk IF (99), Borup IF (100), SHN/Ulfborg (106), Silkeborg KFUM 2 (114), Sejs/Svejbæk IF (115), TRIF (120), GD Bio-Bold (129), TMG (130), Horsens Freja 1 (131), Horsens KFUM (133) FC GOG 1 (134), FC Horsens 1 (135), Ammitsbøl/Egtved (145), Læborg GF (146), Ravsted UI (149), Midtals IF 2 (150), Notmark SU (151).

Alle hold med minimum 5 point på 6. pladsen forbliver i rækken.

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.