U10 Drenge C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017, Pulje 222 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. Tidspunkt Hjemmehold Udehold Bane Score  
Torsdag 24-08-17 - Tornhøjskolen - Arrangør: KB 81 Aalborg
246111
Kl. 17:30 KB 81 Aalborg Aalborg Chang
246124
Kl. 17:30 Storvorde/Sejlflod B Aalborg KFUM (2)
246125
Kl. 18:10 Aalborg KFUM (2) KB 81 Aalborg
246126
Kl. 18:10 Aalborg Chang Storvorde/Sejlflod B
Torsdag 24-08-17 - Vaarst Stadion - Arrangør: Vaarst/Fjellerad B
246107
Kl. 17:30 VFB/NFK Terndrup IF
246108
Kl. 17:30 Skalborg SK RKG (2)
246109
Kl. 18:10 RKG (2) VFB/NFK
246110
Kl. 18:10 Terndrup IF Skalborg SK
Mandag 28-08-17 - Klarup Stadion - Arrangør: RKG
246131
Kl. 17:30 KB 81 Aalborg Terndrup IF
246132
Kl. 17:30 Storvorde/Sejlflod B RKG (2) 1
246133
Kl. 18:10 RKG (2) KB 81 Aalborg
246150
Kl. 18:10 Terndrup IF Storvorde/Sejlflod B
Onsdag 30-08-17 - Skalborg Stadion - Arrangør: Skalborg SK
246127
Kl. 17:30 VFB/NFK Aalborg Chang
246128
Kl. 17:30 Skalborg SK Aalborg KFUM (2)
246129
Kl. 18:10 Aalborg KFUM (2) VFB/NFK
246130
Kl. 18:10 Aalborg Chang Skalborg SK
Onsdag 06-09-17 - Terndrup Stadion - Arrangør: Terndrup IF
246151
Kl. 17:30 Terndrup IF Aalborg Chang 1
246152
Kl. 17:30 RKG (2) Aalborg KFUM (2) 1
246154
Kl. 18:10 Aalborg Chang RKG (2) 1
246153
Kl. 18:10 Aalborg KFUM (2) Terndrup IF 1
Onsdag 06-09-17 - Storvorde Sejlflod Stadion - Arrangør: Storvorde/Sejlflod B
246156
Kl. 17:30 Skalborg SK Storvorde/Sejlflod B
246155
Kl. 17:30 VFB/NFK KB 81 Aalborg
246158
Kl. 18:10 KB 81 Aalborg Skalborg SK
246157
Kl. 18:10 Storvorde/Sejlflod B VFB/NFK
Onsdag 20-09-17 - Nordjyske Bank Arena (KFUM) - Arrangør: Aalborg KFUM Fodbold
246175
Kl. 17:30 Aalborg Chang Aalborg KFUM (2)
246174
Kl. 17:30 KB 81 Aalborg Storvorde/Sejlflod B
246176
Kl. 18:10 Aalborg KFUM (2) KB 81 Aalborg
246177
Kl. 18:10 Storvorde/Sejlflod B Aalborg Chang
Onsdag 20-09-17 - Vaarst Stadion - Arrangør: Vaarst/Fjellerad B
246171
Kl. 17:30 Terndrup IF RKG (2)
246170
Kl. 17:30 VFB/NFK Skalborg SK
246173
Kl. 18:10 Skalborg SK Terndrup IF
246172
Kl. 18:10 RKG (2) VFB/NFK
Onsdag 27-09-17 - Chang's Baner - Arrangør: Aalborg Chang
246178
Kl. 17:30 Aalborg Chang Skalborg SK
246179
Kl. 17:30 Aalborg KFUM (2) RKG (2) 1
246180
Kl. 18:10 RKG (2) Aalborg Chang
246297
Kl. 18:10 Skalborg SK Aalborg KFUM (2) 1
Torsdag 28-09-17 - Tornhøjskolen - Arrangør: KB 81 Aalborg
246299
Kl. 17:30 Terndrup IF Storvorde/Sejlflod B
246298
Kl. 17:30 VFB/NFK KB 81 Aalborg
246301
Kl. 18:10 KB 81 Aalborg Terndrup IF
246300
Kl. 18:10 Storvorde/Sejlflod B VFB/NFK
Onsdag 11-10-17 - Terndrup Stadion - Arrangør: Terndrup IF
246303
Kl. 17:30 Aalborg KFUM (2) Terndrup IF 1
246302
Kl. 17:30 Aalborg Chang VFB/NFK 1
246305
Kl. 18:10 Terndrup IF Aalborg Chang 1
246304
Kl. 18:10 VFB/NFK Aalborg KFUM (2) 1
Onsdag 11-10-17 - Klarup Stadion - Arrangør: RKG
246307
Kl. 17:30 RKG (2) Storvorde/Sejlflod B
246306
Kl. 17:30 KB 81 Aalborg Skalborg SK
246309
Kl. 18:10 RKG (2) KB 81 Aalborg
246308
Kl. 18:10 Storvorde/Sejlflod B Skalborg SK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 1 på mail eller telefon 8939 9910