U19 Drenge Ligaen 2017/18

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
382176
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 12:30
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang 1-0
382175
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 13:00
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs) 3-4
382828
Kampfakta
14 12-08-17
Kl. 13:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 2-2
382829
Kampfakta
14 12-08-17
Kl. 13:00
Randers Freja Lyngby Randers Stadion 6-1
382724
Kampfakta
9 19-08-17
Kl. 12:00
Vejle OB VB Parken 3-3
382182
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 13:00
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs) 2-2
382590
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 13:00
Randers Freja FC Midtjylland Randers Stadion 2-4
382589
Kampfakta
2 20-08-17
Kl. 12:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 0-1
382838
Kampfakta
15 Ti 22-08-17
Kl. 19:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion 0-3
382857
Kampfakta
16 Fr 25-08-17
Kl. 18:00
Randers Freja FC København Randers Stadion 4-4
382673
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 12:30
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang 0-1
382669
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 13:00
Esbjerg OB Guldager Idrætscenter 2-0
382670
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 13:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion 2-1
382671
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 5-2
382676
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 13:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg 1-3
382677
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 13:00
OB Lyngby OB-Ådalen 3-2
382678
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 13:00
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs) 5-3
382680
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 13:00
Randers Freja AGF Randers Stadion 1-4
382681
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park 1-2
382688
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 12:00
Vejle Brøndby VB Parken 4-1
382686
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 12:30
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang 0-5
382683
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 3-2
382684
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 15:15
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-0
382685
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 16:30
FC København AaB KB. P.Bangsvej 5-2
382171
Kampfakta
1 On 20-09-17
Kl. 16:00
OB AaB OB-Ådalen 2-3
382692
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 13:00
Esbjerg FC Midtjylland Guldager Idrætscenter 3-3
382693
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 13:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 3-1
382694
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 13:00
Randers Freja Vejle Randers Stadion 4-1
382690
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg 3-2
382701
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 12:00
Vejle FC Nordsjælland VB Parken 2-5
382699
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 12:30
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang 2-0
382698
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 14:00
FC København Esbjerg KB. P.Bangsvej 3-1
382697
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 15:15
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-3
382180
Kampfakta
2 Ti 10-10-17
Kl. 14:00
AaB Esbjerg AaB's Anlæg 2-1
382714
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 12:00
Esbjerg AGF Esbjerg Kunstgræsbane 4-2
382715
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 13:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion 2-1
382716
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 13:00
Randers Freja Brøndby Randers Stadion 1-6
382712
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 13:00
AaB Vejle AaB's Anlæg 6-1
382717
Kampfakta
8 15-10-17
Kl. 13:30
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 4-3
382722
Kampfakta
9 21-10-17
Kl. 12:30
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang 2-1
382726
Kampfakta
9 21-10-17
Kl. 13:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 4-1
382822
Kampfakta
13 21-10-17
Kl. 13:00
Randers Freja Esbjerg Randers Stadion, kunstgræs 1-0
382719
Kampfakta
9 21-10-17
Kl. 15:30
FC København FC Midtjylland Kunst, Jens Jessens Vej 0-2
382725
Kampfakta
9 22-10-17
Kl. 13:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg 3-0
382732
Kampfakta
10 28-10-17
Kl. 12:00
Esbjerg Vejle Esbjerg Kunstgræsbane 2-0
382734
Kampfakta
10 28-10-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland AGF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-0
382735
Kampfakta
10 28-10-17
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Randers Freja Farum Park 10-0
382731
Kampfakta
10 28-10-17
Kl. 13:00
OB Silkeborg OB-Ådalen 7-0
382730
Kampfakta
10 28-10-17
Kl. 14:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg 1-1
382820
Kampfakta
13 On 01-11-17
Kl. 18:00
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs) 0-1
382691
Kampfakta
6 Fr 03-11-17
Kl. 18:30
OB FC København OB-Ådalen 2-1
382741
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 12:00
Vejle Lyngby Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 1-3
382787
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 12:00
Randers Freja AaB Randers Stadion, kunstgræs 0-0
382743
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 13:15
Brøndby OB Brøndby Stadion 1-3
382791
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 12:00
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane 0-4
382792
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 13:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 2-2
382789
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 13:00
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg 0-1
382790
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 13:00
OB Randers Freja OB-Ådalen 1-3
382793
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 15:15
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-1
382737
Kampfakta
11 Ti 28-11-17
Kl. 14:00
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang 2-0
382821
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 12:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 4-1
382823
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 13:00
FC Nordsjælland OB Farum Park 0-1
382826
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 12:00
Vejle AGF Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 1-2
382825
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 12:45
AaB OB AaB's Anlæg 2-2
382830
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 2-3
382173
Kampfakta
1 09-12-17
Kl. 13:00
Lyngby Randers Freja Lyngby Stadion 4-1
382174
Kampfakta
1 09-12-17
Kl. 15:15
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-0
382827
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 15:45
FC København Silkeborg Frederiksberg IP, kunst 1-0
382819
Kampfakta
13 To 14-12-17
Kl. 18:00
Vejle FC København Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 1-4
382837
15 24-02-18
Kl. 12:00
Esbjerg AaB Esbjerg Kunstgræsbane Resultatformidling
382851
15 24-02-18
Kl. 12:30
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
382849
15 24-02-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland Randers Freja Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382850
15 24-02-18
Kl. 13:00
FC København Brøndby KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382591
2 24-02-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park Resultatformidling
382858
16 03-03-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park Resultatformidling
382854
16 03-03-18
Kl. 13:00
OB Esbjerg OB-Ådalen Resultatformidling
382856
16 03-03-18
Kl. 13:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion Resultatformidling
382672
3 03-03-18
Kl. 13:00
FC København Randers Freja KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382853
16 03-03-18
Kl. 15:15
AaB Lyngby AaB's Anlæg Resultatformidling
382742
11 On 07-03-18
Kl. 15:00
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382866
17 10-03-18
Kl. 12:00
Vejle Silkeborg VB Parken Resultatformidling
382864
17 10-03-18
Kl. 12:30
AGF Randers Freja AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
382861
17 10-03-18
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion Resultatformidling
382862
17 10-03-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382863
17 10-03-18
Kl. 13:00
FC København FC Nordsjælland KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382883
18 07-04-18
Kl. 12:00
Esbjerg Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane Resultatformidling
382884
18 07-04-18
Kl. 13:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion Resultatformidling
382886
18 07-04-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park Resultatformidling
382702
7 07-04-18
Kl. 13:00
Silkeborg Randers Freja JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382870
18 07-04-18
Kl. 13:00
OB FC Midtjylland OB-Ådalen Resultatformidling
382869
18 07-04-18
Kl. 15:15
AaB FC København AaB's Anlæg Resultatformidling
382893
19 14-04-18
Kl. 12:00
Vejle Randers Freja VB Parken Resultatformidling
382891
19 14-04-18
Kl. 12:30
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
382894
19 14-04-18
Kl. 13:00
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382889
19 14-04-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382890
19 14-04-18
Kl. 13:00
FC København OB KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382896
20 21-04-18
Kl. 13:00
OB AGF OB-Ådalen Resultatformidling
382897
20 21-04-18
Kl. 13:00
Esbjerg FC København Esbjerg Idrætspark Resultatformidling
382898
20 21-04-18
Kl. 13:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion Resultatformidling
382899
20 21-04-18
Kl. 13:00
Randers Freja Silkeborg Randers Stadion Resultatformidling
382900
20 21-04-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Vejle Farum Park Resultatformidling
382906
21 05-05-18
Kl. 12:00
Vejle AaB VB Parken Resultatformidling
382904
21 05-05-18
Kl. 12:30
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
382903
21 05-05-18
Kl. 13:00
FC København Lyngby KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382907
21 05-05-18
Kl. 13:00
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382908
21 05-05-18
Kl. 13:00
Brøndby Randers Freja Brøndby Stadion Resultatformidling
382172
1 On 09-05-18
Kl. 14:00
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Idrætspark Resultatformidling
382909
22 12-05-18
Kl. 13:00
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382910
22 12-05-18
Kl. 13:00
OB Vejle OB-Ådalen Resultatformidling
382912
22 12-05-18
Kl. 13:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion Resultatformidling
382913
22 12-05-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382914
22 12-05-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park Resultatformidling
382953
26 19-05-18
Kl. 13:00
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen Resultatformidling
382954
26 19-05-18
Kl. 13:00
Esbjerg Randers Freja Esbjerg Idrætspark Resultatformidling
382955
26 19-05-18
Kl. 13:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion Resultatformidling
382956
26 19-05-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382957
26 19-05-18
Kl. 13:00
FC København Vejle KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382934
23 26-05-18
Kl. 12:00
Vejle Esbjerg VB Parken Resultatformidling
382917
23 26-05-18
Kl. 12:30
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
382935
23 26-05-18
Kl. 13:00
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382936
23 26-05-18
Kl. 13:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion Resultatformidling
382937
23 26-05-18
Kl. 13:00
Randers Freja FC Nordsjælland Randers Stadion Resultatformidling
382939
24 02-06-18
Kl. 13:00
OB Brøndby OB-Ådalen Resultatformidling
382940
24 02-06-18
Kl. 13:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Idrætspark Resultatformidling
382941
24 02-06-18
Kl. 13:00
Lyngby Vejle Lyngby Stadion Resultatformidling
382943
24 02-06-18
Kl. 13:00
FC København AGF KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382938
24 02-06-18
Kl. 15:15
AaB Randers Freja AaB's Anlæg Resultatformidling
382946
25 09-06-18
Kl. 13:00
Vejle FC Midtjylland VB Parken Resultatformidling
382947
25 09-06-18
Kl. 13:00
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382948
25 09-06-18
Kl. 13:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion Resultatformidling
382949
25 09-06-18
Kl. 13:00
Randers Freja OB Randers Stadion Resultatformidling
382950
25 09-06-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222