U17 Drenge Ligaen 2017/18

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
382027
Kampfakta
9 On 09-08-17
Kl. 17:00
Randers Freja HB Køge Randers Stadion, kunstgræs 2-3
381866
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 13:00
Haderslev HB Køge Banerne ved Haderslev Idrætscenter 4-2
381865
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 14:45
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang 3-2
382072
Kampfakta
14 12-08-17
Kl. 15:15
Randers Freja Lyngby Randers Stadion 1-3
381904
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 12:00
HB Køge OB Køge Stadion 0-0
381899
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 13:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 1-0
381903
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 13:15
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park 3-1
381868
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 14:15
Vejle Haderslev VB Parken 3-0
381902
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 15:15
Randers Freja FC Midtjylland Randers Stadion 1-2
381867
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 15:15
AaB Esbjerg AaB's Anlæg 4-2
381898
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 15:30
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs) 0-4
381907
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-1
381911
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 14:15
Vejle HB Køge VB Parken 1-0
381909
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 14:45
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang 0-1
381910
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 14:45
Haderslev Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-5
381905
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 15:15
Esbjerg OB Guldager Idrætscenter 2-2
381906
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 15:15
Lyngby AaB Lyngby Stadion 0-2
382097
Kampfakta
16 On 30-08-17
Kl. 17:30
Randers Freja FC København Randers Stadion 2-1
381914
Kampfakta
4 On 30-08-17
Kl. 18:30
Silkeborg Vejle Søholt Idrætsanlæg 2-3
382070
Kampfakta
14 02-09-17
Kl. 14:00
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs) 1-4
381918
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 12:00
HB Køge Esbjerg Køge Stadion 0-6
381915
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 13:00
Brøndby Haderslev Brøndby Stadion 3-3
381916
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 15:15
Randers Freja AGF Randers Stadion 0-3
381912
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 15:15
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg 3-2
381913
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 15:15
OB Lyngby OB-Ådalen 5-1
381920
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-2
381923
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 13:00
Haderslev Randers Freja Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-3
381921
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 14:00
FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej 2-1
381924
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 14:15
Vejle Brøndby VB Parken 2-2
381922
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 14:45
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang 2-0
381919
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 15:15
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 1-1
381925
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 15:30
Silkeborg HB Køge JYSK Park (kunstgræs) 1-1
382013
Kampfakta
7 On 20-09-17
Kl. 17:30
Brøndby HB Køge Brøndby Stadion 3-1
381860
Kampfakta
1 On 20-09-17
Kl. 18:15
OB AaB OB-Ådalen 1-1
382006
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 12:00
HB Køge Lyngby Køge Stadion 1-2
382001
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 13:00
OB FC København OB-Ådalen 1-1
382005
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 13:15
FC Nordsjælland Haderslev Farum Park 3-2
382002
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 15:15
Esbjerg FC Midtjylland Guldager Idrætscenter 1-5
382003
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 15:15
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 5-0
382004
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 15:15
Randers Freja Vejle Randers Stadion 3-4
382000
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 15:15
AaB AGF AaB's Anlæg 1-2
382010
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 12:30
Haderslev AaB Banerne ved Haderslev Idrætscenter 0-1
382007
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-1
382011
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 14:15
Vejle FC Nordsjælland VB Parken 0-2
382009
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 14:45
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang 3-3
382008
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 16:00
FC København Esbjerg Kunst, KB, P. Bangs Vej 9-2
382020
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 12:00
HB Køge FC Midtjylland Køge Stadion 2-2
382016
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 14:15
Esbjerg AGF Esbjerg Kunstgræsbane 1-4
382017
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 15:15
Lyngby FC København Lyngby Stadion 0-3
382018
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 15:15
Randers Freja Brøndby Randers Stadion 0-4
382014
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 15:15
AaB Vejle AaB's Anlæg 0-0
382015
8 14-10-17
Kl. 15:15
OB Haderslev OB-Ådalen 1-0
382019
Kampfakta
8 15-10-17
Kl. 15:45
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 3-1
382012
Kampfakta
7 Ti 31-10-17
Kl. 18:30
Silkeborg Randers Freja JYSK Park (kunstgræs) 1-4
382023
Kampfakta
9 04-11-17
Kl. 13:00
Haderslev Esbjerg Haderslev Kunstgræsbane 0-4
382025
Kampfakta
9 04-11-17
Kl. 14:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg 4-2
382024
Kampfakta
9 04-11-17
Kl. 14:15
Vejle OB VB Parken Kunstgræs 0-1
382021
Kampfakta
9 04-11-17
Kl. 14:30
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej 1-7
382022
Kampfakta
9 04-11-17
Kl. 14:45
AGF Lyngby Fredensvang - Kunstgræsbanen 4-0
382026
Kampfakta
9 Ti 07-11-17
Kl. 18:30
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 1-2
382046
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 12:00
HB Køge FC København Køge Stadion 0-3
382044
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland AGF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-3
382028
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 13:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg 5-0
382029
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 13:00
OB Silkeborg OB-Ådalen 1-2
382030
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 14:15
Esbjerg Vejle Esbjerg Kunstgræsbane 1-1
382031
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 15:15
Lyngby Haderslev Lyngby Stadion 2-2
382045
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Randers Freja Farum Park 1-0
382047
Kampfakta
11 On 15-11-17
Kl. 14:00
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang 1-2
382050
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 13:00
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs) 1-2
382052
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 14:15
Randers Freja AaB Randers Stadion, kunstgræs 0-3
382049
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 14:15
Vejle Lyngby Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 0-3
382053
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 14:30
FC Nordsjælland HB Køge Farum Park 2-0
382051
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 15:30
Brøndby OB Brøndby Stadion 3-1
382058
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-2
382059
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 13:30
FC København Haderslev Kunst, KB, P. Bangs Vej 3-0
382056
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 14:15
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane 4-3
382060
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 14:45
AGF HB Køge AGF's anlæg - Fredensvang 3-2
382057
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 15:15
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 0-2
382054
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 15:15
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg 0-0
382055
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 15:15
OB Randers Freja OB-Ådalen 0-2
382063
Kampfakta
13 Ti 28-11-17
Kl. 18:30
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs) 1-6
382067
Kampfakta
13 On 29-11-17
Kl. 15:00
HB Køge AaB Køge Stadion, Kunstgræs 0-4
382061
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 13:00
Haderslev AGF Haderslev Kunstgræsbane 1-2
382062
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 13:00
Vejle FC København Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 0-5
382064
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 14:15
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 1-2
382065
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 14:15
Randers Freja Esbjerg Randers Stadion, kunstgræs 3-0
382066
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 15:15
FC Nordsjælland OB Farum Park 3-0
382084
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 12:00
HB Køge Haderslev Køge Stadion, Kunstgræs 0-0
381863
Kampfakta
1 09-12-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-3
381864
Kampfakta
1 09-12-17
Kl. 13:30
FC København Silkeborg Frederiksberg IP, kunst 4-0
382069
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 14:15
Vejle AGF Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 3-1
382073
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 7-0
382068
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 15:15
AaB OB AaB's Anlæg 0-1
381862
Kampfakta
1 09-12-17
Kl. 15:15
Lyngby Randers Freja Lyngby Stadion 2-2
381917
Kampfakta
4 To 14-12-17
Kl. 18:15
FC Nordsjælland FC København Farum Park 3-1
382071
14 17-02-18
Kl. 15:15
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion Resultatformidling
382092
15 24-02-18
Kl. 13:00
Haderslev Vejle Haderslev Kunstgræsbane Resultatformidling
382087
15 24-02-18
Kl. 14:15
Esbjerg AaB Esbjerg Kunstgræsbane Resultatformidling
382091
15 24-02-18
Kl. 14:45
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
382088
15 24-02-18
Kl. 15:15
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion Resultatformidling
382089
15 24-02-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland Randers Freja Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382086
15 24-02-18
Kl. 15:15
OB HB Køge OB-Ådalen Resultatformidling
382090
15 24-02-18
Kl. 15:30
FC København Brøndby KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382099
16 03-03-18
Kl. 12:00
HB Køge Vejle Køge Stadion Resultatformidling
382093
16 03-03-18
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg Resultatformidling
382094
16 03-03-18
Kl. 15:15
OB Esbjerg OB-Ådalen Resultatformidling
382098
16 03-03-18
Kl. 15:15
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park Resultatformidling
382096
16 03-03-18
Kl. 15:15
Brøndby AGF Brøndby Stadion Resultatformidling
382095
16 03-03-18
Kl. 15:30
Silkeborg Haderslev JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
381908
3 03-03-18
Kl. 15:30
FC København Randers Freja KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382105
17 10-03-18
Kl. 13:00
Haderslev Brøndby Haderslev Kunstgræsbane Resultatformidling
382106
17 10-03-18
Kl. 14:15
Vejle Silkeborg VB Parken Resultatformidling
382100
17 10-03-18
Kl. 14:15
Esbjerg HB Køge Esbjerg Kunstgræsbane Resultatformidling
382104
17 10-03-18
Kl. 14:45
AGF Randers Freja AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
382101
17 10-03-18
Kl. 15:15
Lyngby OB Lyngby Stadion Resultatformidling
382102
17 10-03-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382103
17 10-03-18
Kl. 15:30
FC København FC Nordsjælland KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382113
18 07-04-18
Kl. 12:00
HB Køge Silkeborg Køge Stadion Resultatformidling
382107
18 07-04-18
Kl. 13:00
AaB FC København AaB's Anlæg Resultatformidling
382109
18 07-04-18
Kl. 14:15
Esbjerg Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane Resultatformidling
382110
18 07-04-18
Kl. 15:15
Brøndby Vejle Brøndby Stadion Resultatformidling
382111
18 07-04-18
Kl. 15:15
Randers Freja Haderslev Randers Stadion, kunstgræs Resultatformidling
382112
18 07-04-18
Kl. 15:15
FC Nordsjælland AGF Farum Park Resultatformidling
382108
18 07-04-18
Kl. 15:15
OB FC Midtjylland OB-Ådalen Resultatformidling
382048
11 Ti 10-04-18
Kl. 18:30
Haderslev FC Midtjylland Banerne ved Haderslev Idrætscenter Resultatformidling
382119
19 14-04-18
Kl. 14:15
Vejle Randers Freja VB Parken Resultatformidling
382117
19 14-04-18
Kl. 14:45
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
382118
19 14-04-18
Kl. 14:45
Haderslev FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter Resultatformidling
382114
19 14-04-18
Kl. 15:15
Lyngby HB Køge Lyngby Stadion Resultatformidling
382115
19 14-04-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382116
19 14-04-18
Kl. 15:30
FC København OB KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382120
19 14-04-18
Kl. 15:30
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382128
20 21-04-18
Kl. 12:00
HB Køge Brøndby Køge Stadion Resultatformidling
382121
20 21-04-18
Kl. 13:00
AaB Haderslev AaB's Anlæg Resultatformidling
382123
20 21-04-18
Kl. 15:15
OB AGF OB-Ådalen Resultatformidling
382124
20 21-04-18
Kl. 15:15
Esbjerg FC København Esbjerg Idrætspark Resultatformidling
382125
20 21-04-18
Kl. 15:15
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion Resultatformidling
382126
20 21-04-18
Kl. 15:15
Randers Freja Silkeborg Randers Stadion Resultatformidling
382127
20 21-04-18
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Vejle Farum Park Resultatformidling
382133
21 05-05-18
Kl. 14:15
Vejle AaB VB Parken Resultatformidling
382131
21 05-05-18
Kl. 14:45
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
382132
21 05-05-18
Kl. 14:45
Haderslev OB Banerne ved Haderslev Idrætscenter Resultatformidling
382129
21 05-05-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland HB Køge Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382135
21 05-05-18
Kl. 15:15
Brøndby Randers Freja Brøndby Stadion Resultatformidling
382134
21 05-05-18
Kl. 15:30
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382130
21 05-05-18
Kl. 15:30
FC København Lyngby KB. P.Bangsvej Resultatformidling
381861
1 On 09-05-18
Kl. 16:15
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Idrætspark Resultatformidling
382142
22 12-05-18
Kl. 12:00
HB Køge Randers Freja Køge Stadion Resultatformidling
382137
22 12-05-18
Kl. 15:15
OB Vejle OB-Ådalen Resultatformidling
382138
22 12-05-18
Kl. 15:15
Esbjerg Haderslev Esbjerg Idrætspark Resultatformidling
382139
22 12-05-18
Kl. 15:15
Lyngby AGF Lyngby Stadion Resultatformidling
382140
22 12-05-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382141
22 12-05-18
Kl. 15:15
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion Resultatformidling
382136
22 12-05-18
Kl. 15:30
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382146
23 26-05-18
Kl. 14:15
Vejle Esbjerg VB Parken Resultatformidling
382144
23 26-05-18
Kl. 14:45
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
382145
23 26-05-18
Kl. 14:45
Haderslev Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter Resultatformidling
382148
23 26-05-18
Kl. 15:15
Brøndby AaB Brøndby Stadion Resultatformidling
382149
23 26-05-18
Kl. 15:15
Randers Freja FC Nordsjælland Randers Stadion Resultatformidling
382147
23 26-05-18
Kl. 15:30
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382143
23 26-05-18
Kl. 15:30
FC København HB Køge KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382156
24 02-06-18
Kl. 12:00
HB Køge FC Nordsjælland Køge Stadion Resultatformidling
382150
24 02-06-18
Kl. 13:00
AaB Randers Freja AaB's Anlæg Resultatformidling
382151
24 02-06-18
Kl. 15:15
OB Brøndby OB-Ådalen Resultatformidling
382152
24 02-06-18
Kl. 15:15
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Idrætspark Resultatformidling
382153
24 02-06-18
Kl. 15:15
Lyngby Vejle Lyngby Stadion Resultatformidling
382154
24 02-06-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland Haderslev Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382155
24 02-06-18
Kl. 15:30
FC København AGF KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382163
25 09-06-18
Kl. 12:00
HB Køge AGF Køge Stadion Resultatformidling
382157
25 09-06-18
Kl. 12:30
Haderslev FC København Banerne ved Haderslev Idrætscenter Resultatformidling
382158
25 09-06-18
Kl. 15:15
Vejle FC Midtjylland VB Parken Resultatformidling
382160
25 09-06-18
Kl. 15:15
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion Resultatformidling
382161
25 09-06-18
Kl. 15:15
Randers Freja OB Randers Stadion Resultatformidling
382162
25 09-06-18
Kl. 15:15
FC Nordsjælland AaB Farum Park Resultatformidling
382159
25 09-06-18
Kl. 15:30
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
382164
26 16-06-18
Kl. 15:15
AaB HB Køge AaB's Anlæg Resultatformidling
382165
26 16-06-18
Kl. 15:15
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen Resultatformidling
382166
26 16-06-18
Kl. 15:15
Esbjerg Randers Freja Esbjerg Idrætspark Resultatformidling
382167
26 16-06-18
Kl. 15:15
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion Resultatformidling
382168
26 16-06-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
382169
26 16-06-18
Kl. 15:15
FC København Vejle KB. P.Bangsvej Resultatformidling
382170
26 16-06-18
Kl. 15:15
AGF Haderslev AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222