U17 Drenge Ligaen 2017/18 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
382027
Kampfakta
9 On 09-08-17
Kl. 17:00
Randers Freja FC HB Køge Randers Stadion, kunstgræs 2-3
381866
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 13:00
Haderslev HB Køge Banerne ved Haderslev Idrætscenter 4-2
381865
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 14:45
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang 3-2
382072
Kampfakta
14 12-08-17
Kl. 15:15
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion 1-3
381904
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 12:00
HB Køge OB Køge Stadion 0-0
381899
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 13:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 1-0
381903
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 13:15
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park 3-1
381868
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 14:15
Vejle Haderslev VB Parken 3-0
381902
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 15:15
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion 1-2
381867
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 15:15
AaB Esbjerg AaB's Anlæg 4-2
381898
Kampfakta
2 19-08-17
Kl. 15:30
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs) 0-4
381907
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-1
381911
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 14:15
Vejle HB Køge VB Parken 1-0
381909
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 14:45
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang 0-1
381910
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 14:45
Haderslev Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-5
381905
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 15:15
Esbjerg OB Guldager Idrætscenter 2-2
381906
Kampfakta
3 26-08-17
Kl. 15:15
Lyngby AaB Lyngby Stadion 0-2
382097
Kampfakta
16 On 30-08-17
Kl. 17:30
Randers Freja FC FC København Randers Stadion 2-1
381914
Kampfakta
4 On 30-08-17
Kl. 18:30
Silkeborg Vejle Søholt Idrætsanlæg 2-3
382070
Kampfakta
14 02-09-17
Kl. 14:00
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs) 1-4
381918
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 12:00
HB Køge Esbjerg Køge Stadion 0-6
381915
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 13:00
Brøndby Haderslev Brøndby Stadion 3-3
381916
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 15:15
Randers Freja FC AGF Randers Stadion 0-3
381912
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 15:15
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg 3-2
381913
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 15:15
OB Lyngby OB-Ådalen 5-1
381920
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-2
381923
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 13:00
Haderslev Randers Freja FC Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-3
381921
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 14:00
FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej 2-1
381924
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 14:15
Vejle Brøndby VB Parken 2-2
381922
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 14:45
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang 2-0
381919
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 15:15
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 1-1
381925
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 15:30
Silkeborg HB Køge JYSK Park (kunstgræs) 1-1
382013
Kampfakta
7 On 20-09-17
Kl. 17:30
Brøndby HB Køge Brøndby Stadion 3-1
381860
Kampfakta
1 On 20-09-17
Kl. 18:15
OB AaB OB-Ådalen 1-1
382006
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 12:00
HB Køge Lyngby Køge Stadion 1-2
382001
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 13:00
OB FC København OB-Ådalen 1-1
382005
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 13:15
FC Nordsjælland Haderslev Farum Park 3-2
382002
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 15:15
Esbjerg FC Midtjylland Guldager Idrætscenter 1-5
382003
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 15:15
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 5-0
382004
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 15:15
Randers Freja FC Vejle Randers Stadion 3-4
382000
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 15:15
AaB AGF AaB's Anlæg 1-2
382010
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 12:30
Haderslev AaB Banerne ved Haderslev Idrætscenter 0-1
382007
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-1
382011
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 14:15
Vejle FC Nordsjælland VB Parken 0-2
382009
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 14:45
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang 3-3
382008
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 16:00
FC København Esbjerg Kunst, KB, P. Bangs Vej 9-2
382020
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 12:00
HB Køge FC Midtjylland Køge Stadion 2-2
382016
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 14:15
Esbjerg AGF Esbjerg Kunstgræsbane 1-4
382017
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 15:15
Lyngby FC København Lyngby Stadion 0-3
382018
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 15:15
Randers Freja FC Brøndby Randers Stadion 0-4
382014
Kampfakta
8 14-10-17
Kl. 15:15
AaB Vejle AaB's Anlæg 0-0
382015
8 14-10-17
Kl. 15:15
OB Haderslev OB-Ådalen 1-0
382019
Kampfakta
8 15-10-17
Kl. 15:45
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 3-1
382012
Kampfakta
7 Ti 31-10-17
Kl. 18:30
Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs) 1-4
382023
Kampfakta
9 04-11-17
Kl. 13:00
Haderslev Esbjerg Haderslev Kunstgræsbane 0-4
382025
Kampfakta
9 04-11-17
Kl. 14:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg 4-2
382024
Kampfakta
9 04-11-17
Kl. 14:15
Vejle OB VB Parken Kunstgræs 0-1
382021
Kampfakta
9 04-11-17
Kl. 14:30
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej 1-7
382022
Kampfakta
9 04-11-17
Kl. 14:45
AGF Lyngby Fredensvang - Kunstgræsbanen 4-0
382026
Kampfakta
9 Ti 07-11-17
Kl. 18:30
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 1-2
382046
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 12:00
HB Køge FC København Køge Stadion 0-3
382044
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland AGF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-3
382028
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 13:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg 5-0
382029
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 13:00
OB Silkeborg OB-Ådalen 1-2
382030
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 14:15
Esbjerg Vejle Esbjerg Kunstgræsbane 1-1
382031
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 15:15
Lyngby Haderslev Lyngby Stadion 2-2
382045
Kampfakta
10 11-11-17
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Randers Freja FC Farum Park 1-0
382047
Kampfakta
11 On 15-11-17
Kl. 14:00
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang 1-2
382050
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 13:00
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs) 1-2
382052
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 14:15
Randers Freja FC AaB Randers Stadion, kunstgræs 0-3
382049
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 14:15
Vejle Lyngby Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 0-3
382053
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 14:30
FC Nordsjælland HB Køge Farum Park 2-0
382051
Kampfakta
11 18-11-17
Kl. 15:30
Brøndby OB Brøndby Stadion 3-1
382058
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-2
382059
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 13:30
FC København Haderslev Kunst, KB, P. Bangs Vej 3-0
382056
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 14:15
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane 4-3
382060
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 14:45
AGF HB Køge AGF's anlæg - Fredensvang 3-2
382057
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 15:15
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 0-2
382054
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 15:15
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg 0-0
382055
Kampfakta
12 25-11-17
Kl. 15:15
OB Randers Freja FC OB-Ådalen 0-2
382063
Kampfakta
13 Ti 28-11-17
Kl. 18:30
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs) 1-6
382067
Kampfakta
13 On 29-11-17
Kl. 15:00
HB Køge AaB Køge Stadion, Kunstgræs 0-4
382061
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 13:00
Haderslev AGF Haderslev Kunstgræsbane 1-2
382062
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 13:00
Vejle FC København Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 0-5
382064
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 14:15
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 1-2
382065
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 14:15
Randers Freja FC Esbjerg Randers Stadion, kunstgræs 3-0
382066
Kampfakta
13 02-12-17
Kl. 15:15
FC Nordsjælland OB Farum Park 3-0
382084
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 12:00
HB Køge Haderslev Køge Stadion, Kunstgræs 0-0
381863
Kampfakta
1 09-12-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-3
381864
Kampfakta
1 09-12-17
Kl. 13:30
FC København Silkeborg Frederiksberg IP, kunst 4-0
382069
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 14:15
Vejle AGF Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 3-1
382073
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park 7-0
382068
Kampfakta
14 09-12-17
Kl. 15:15
AaB OB AaB's Anlæg 0-1
381862
Kampfakta
1 09-12-17
Kl. 15:15
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion 2-2
381917
Kampfakta
4 To 14-12-17
Kl. 18:15
FC Nordsjælland FC København Farum Park 3-1
382088
Kampfakta
15 24-02-18
Kl. 12:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion 1-3
382086
Kampfakta
15 24-02-18
Kl. 13:00
OB HB Køge OB-Ådalen 3-1
382091
Kampfakta
15 24-02-18
Kl. 14:45
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang 2-0
382089
Kampfakta
15 24-02-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland Randers Freja FC Stadome, Ikast 2-0
382090
Kampfakta
15 24-02-18
Kl. 15:30
FC København Brøndby Frederiksberg IP, kunst 2-1
382099
Kampfakta
16 03-03-18
Kl. 12:00
HB Køge Vejle Køge Stadion 0-5
382093
Kampfakta
16 03-03-18
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg 4-1
381908
Kampfakta
3 03-03-18
Kl. 13:45
FC København Randers Freja FC Frederiksberg IP, kunst 5-0
382094
Kampfakta
16 03-03-18
Kl. 15:15
OB Esbjerg OB-Ådalen 2-1
382096
Kampfakta
16 03-03-18
Kl. 15:15
Brøndby AGF Brøndby Stadion 1-2
382098
Kampfakta
16 03-03-18
Kl. 15:15
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 5-5
382095
Kampfakta
16 03-03-18
Kl. 15:30
Silkeborg Haderslev JYSK Park (kunstgræs) 4-1
382104
Kampfakta
17 10-03-18
Kl. 13:00
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang 2-1
382100
Kampfakta
17 10-03-18
Kl. 14:15
Esbjerg HB Køge Esbjerg Kunstgræsbane 4-2
382106
Kampfakta
17 10-03-18
Kl. 14:15
Vejle Silkeborg Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 6-2
382101
Kampfakta
17 10-03-18
Kl. 15:15
Lyngby OB Lyngby Stadion 2-3
382102
Kampfakta
17 10-03-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-1
382103
Kampfakta
17 10-03-18
Kl. 16:00
FC København FC Nordsjælland Frederiksberg IP, kunst 6-1
382143
Kampfakta
23 Ti 13-03-18
Kl. 20:00
FC København HB Køge Frederiksberg IP, kunst 3-0
382156
Kampfakta
24 17-03-18
Kl. 12:00
HB Køge FC Nordsjælland Køge Stadion, Kunstgræs 3-3
382092
Kampfakta
15 17-03-18
Kl. 12:00
Haderslev Vejle Haderslev Kunstgræsbane 1-2
382152
Kampfakta
24 24-03-18
Kl. 14:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Kunstgræsbane 2-4
382113
Kampfakta
18 07-04-18
Kl. 12:00
HB Køge Silkeborg Køge Stadion 2-4
382107
Kampfakta
18 07-04-18
Kl. 13:00
AaB FC København AaB's Anlæg 0-2
382109
Kampfakta
18 07-04-18
Kl. 14:15
Esbjerg Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane 0-1
382110
Kampfakta
18 07-04-18
Kl. 15:15
Brøndby Vejle Brøndby Stadion 1-2
382111
Kampfakta
18 07-04-18
Kl. 15:15
Randers Freja FC Haderslev Randers Stadion, kunstgræs 2-0
382112
Kampfakta
18 07-04-18
Kl. 15:15
FC Nordsjælland AGF Farum Park 2-0
382108
Kampfakta
18 07-04-18
Kl. 15:15
OB FC Midtjylland OB-Ådalen 2-2
382048
Kampfakta
11 Ti 10-04-18
Kl. 18:30
Haderslev FC Midtjylland Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-1
382114
Kampfakta
19 14-04-18
Kl. 12:00
Lyngby HB Køge Lyngby Stadion 1-1
382119
Kampfakta
19 14-04-18
Kl. 14:15
Vejle Randers Freja FC Vejle Idrætshøjskole 2-1
382117
Kampfakta
19 14-04-18
Kl. 14:45
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang 4-2
382118
Kampfakta
19 14-04-18
Kl. 14:45
Haderslev FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter 0-2
382115
Kampfakta
19 14-04-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 7-1
382116
Kampfakta
19 14-04-18
Kl. 15:30
FC København OB KB. P.Bangsvej 2-1
382120
Kampfakta
19 14-04-18
Kl. 15:30
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs) 3-4
382128
Kampfakta
20 21-04-18
Kl. 12:00
HB Køge Brøndby Køge Stadion 1-0
382124
Kampfakta
20 21-04-18
Kl. 13:00
Esbjerg FC København Esbjerg Idrætspark 1-1
382121
Kampfakta
20 21-04-18
Kl. 14:00
AaB Haderslev AaB's Anlæg 2-0
382123
Kampfakta
20 21-04-18
Kl. 15:15
OB AGF OB-Ådalen 3-0
382125
Kampfakta
20 21-04-18
Kl. 15:15
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion 3-4
382126
Kampfakta
20 21-04-18
Kl. 15:15
Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion 2-3
382127
Kampfakta
20 21-04-18
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Vejle Farum Park 0-5
382139
Kampfakta
22 To 26-04-18
Kl. 14:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion 0-1
382071
Kampfakta
14 To 26-04-18
Kl. 16:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 0-0
382157
Kampfakta
25 To 26-04-18
Kl. 17:00
Haderslev FC København Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-1
382087
Kampfakta
15 Fr 27-04-18
Kl. 12:00
Esbjerg AaB Esbjerg Idrætspark 0-3
382134
Kampfakta
21 05-05-18
Kl. 13:00
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs) 2-5
382130
Kampfakta
21 05-05-18
Kl. 13:30
FC København Lyngby KB. P.Bangsvej 7-2
382131
Kampfakta
21 05-05-18
Kl. 14:45
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang 2-2
382132
Kampfakta
21 05-05-18
Kl. 14:45
Haderslev OB Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-1
382135
Kampfakta
21 05-05-18
Kl. 15:15
Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion 2-2
382129
Kampfakta
21 05-05-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland HB Køge Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 5-2
382144
Kampfakta
23 On 09-05-18
Kl. 15:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang 2-1
382140
Kampfakta
22 12-05-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 0-3
381861
Kampfakta
1 12-05-18
Kl. 13:00
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Idrætspark 5-2
382105
Kampfakta
17 12-05-18
Kl. 14:30
Haderslev Brøndby Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-1
382137
Kampfakta
22 12-05-18
Kl. 15:15
OB Vejle OB-Ådalen 1-1
382142
Kampfakta
22 On 16-05-18
Kl. 17:00
HB Køge Randers Freja FC Køge Stadion 2-1
382138
Kampfakta
22 On 16-05-18
Kl. 19:00
Esbjerg Haderslev Esbjerg Idrætspark 2-1
382133
Kampfakta
21 Ti 22-05-18
Kl. 17:30
Vejle AaB VB Parken 1-3
382146
Kampfakta
23 26-05-18
Kl. 14:15
Vejle Esbjerg VB Parken 2-0
382145
Kampfakta
23 26-05-18
Kl. 14:45
Haderslev Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter 3-1
382148
Kampfakta
23 26-05-18
Kl. 15:15
Brøndby AaB Brøndby Stadion 4-1
382149
Kampfakta
23 26-05-18
Kl. 15:15
Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion 2-3
382147
Kampfakta
23 26-05-18
Kl. 15:30
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs) 2-3
382154
Kampfakta
24 02-06-18
Kl. 12:00
FC Midtjylland Haderslev Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 3-1
382150
Kampfakta
24 02-06-18
Kl. 13:00
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg 3-1
382151
Kampfakta
24 02-06-18
Kl. 15:15
OB Brøndby OB-Ådalen 3-3
382153
Kampfakta
24 02-06-18
Kl. 15:15
Lyngby Vejle Lyngby Stadion 1-1
382141
Kampfakta
22 On 06-06-18
Kl. 18:30
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 1-3
382168
Kampfakta
26 On 06-06-18
Kl. 20:15
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-6
382163
Kampfakta
25 Fr 08-06-18
Kl. 16:00
HB Køge AGF Herfølge Stadion 2-5
382160
Kampfakta
25 09-06-18
Kl. 15:15
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 1-4
382161
Kampfakta
25 09-06-18
Kl. 15:15
Randers Freja FC OB Randers Stadion 0-1
382162
Kampfakta
25 09-06-18
Kl. 15:15
FC Nordsjælland AaB Farum Park 1-3
382158
Kampfakta
25 09-06-18
Kl. 15:15
Vejle FC Midtjylland VB Parken 2-3
382159
Kampfakta
25 09-06-18
Kl. 15:30
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs) 0-2
382155
Kampfakta
24 On 13-06-18
Kl. 13:00
FC København AGF Telia Parken 2-3
382136
Kampfakta
22 On 13-06-18
Kl. 18:00
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs) 1-2
382164
Kampfakta
26 16-06-18
Kl. 10:00
AaB HB Køge AaB's Anlæg 4-1
382166
Kampfakta
26 16-06-18
Kl. 11:00
Esbjerg Randers Freja FC Atletikstadion 4-4
382167
Kampfakta
26 16-06-18
Kl. 12:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion 1-2
382165
Kampfakta
26 16-06-18
Kl. 13:00
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen 3-2
382169
Kampfakta
26 16-06-18
Kl. 14:00
FC København Vejle Kunst, KB, P. Bangs Vej 3-3
382170
Kampfakta
26 16-06-18
Kl. 14:00
AGF Haderslev AGF's anlæg - Fredensvang 7-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222