M+40 7M Efterår 2017

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
545884
1 Ma 21-08-17
Kl. 19:00
Tejn Hasle/Nyker Tejn Stadion UHT!
545885
1 Ma 21-08-17
Kl. 19:00
Midtbornholm Nexø Nylars Stadion HHT!
545886
Kampfakta
1 Ma 21-08-17
Kl. 19:00
Aarsballe Svaneke Aarsballe Stadion 1-3
545887
1 Ma 21-08-17
Kl. 19:00
Klemensker Oversidder Klemensker Stadion
545906
2 Ma 28-08-17
Kl. 19:00
Hasle/Nyker Klemensker Hasle Stadion 8-5
545907
2 Ma 28-08-17
Kl. 19:00
Nexø Aarsballe Nexø Stadion UHT!
545908
2 Ma 28-08-17
Kl. 19:00
Svaneke Midtbornholm Svaneke Stadion 7-1
545909
2 Ma 28-08-17
Kl. 19:00
Oversidder Tejn
545910
3 Ma 04-09-17
Kl. 19:00
Tejn Nexø Tejn Stadion 4-4
545911
3 Ma 04-09-17
Kl. 19:00
Midtbornholm Oversidder Nylars Stadion
545928
Kampfakta
3 Ma 04-09-17
Kl. 19:00
Aarsballe Hasle/Nyker Aarsballe Stadion 3-6
545929
3 Ma 04-09-17
Kl. 19:00
Klemensker Svaneke Klemensker Stadion 1-4
545930
4 Ma 11-09-17
Kl. 19:00
Hasle/Nyker Midtbornholm Hasle Stadion UHT!
545931
4 Ma 11-09-17
Kl. 19:00
Nexø Klemensker Nexø Stadion UHT!
545932
4 Ma 11-09-17
Kl. 19:00
Svaneke Tejn Svaneke Stadion 4-2
545933
4 Ma 11-09-17
Kl. 19:00
Oversidder Aarsballe
545934
5 Ma 18-09-17
Kl. 19:00
Tejn Midtbornholm Tejn Stadion UHT!
545935
Kampfakta
5 Ma 18-09-17
Kl. 19:00
Hasle/Nyker Nexø Hasle Stadion 2-4
545936
Kampfakta
5 Ma 18-09-17
Kl. 19:00
Aarsballe Klemensker Aarsballe Stadion 7-5
545937
5 Ma 18-09-17
Kl. 19:00
Svaneke Oversidder Svaneke Stadion
545938
Kampfakta
6 Ma 25-09-17
Kl. 19:00
Midtbornholm Aarsballe Nylars Stadion 2-5
545939
6 Ma 25-09-17
Kl. 19:00
Nexø Svaneke Nexø Stadion 7-1
545958
6 Ma 25-09-17
Kl. 19:00
Klemensker Tejn Klemensker Stadion UHT!
545959
6 Ma 25-09-17
Kl. 19:00
Oversidder Hasle/Nyker
545960
7 Ma 02-10-17
Kl. 19:00
Nexø Oversidder Nexø Stadion
545961
Kampfakta
7 Ma 02-10-17
Kl. 19:00
Aarsballe Tejn Aarsballe Stadion 4-4
545962
7 Ma 02-10-17
Kl. 19:00
Svaneke Hasle/Nyker Svaneke Stadion 2-5
545963
7 Ma 02-10-17
Kl. 19:00
Klemensker Midtbornholm Klemensker Stadion 7-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Bornholm på mail eller telefon 5695 7007

Bemærk:

Slutspil om bonuspoint der tages videre til foråret 2018 for Veteran.

Slutrunden afvikles på følgende måde:

Runde 1 spilles mandag den 9. oktober.

Runde 2 spilles mandag den 23. oktober.

Runde 3 spilles torsdag den 26. oktober. (Nr. 5 mod 6)

Holdene mødes på følgende måde:

Nr. 1 møder nr. 4 – Nr. 2 møder nr. 3

De vindende hold spiller om 1. pladsen

Nr. 5-7 spiller indbyrdes (5 mod 7, 6 mod 7 og 5 mod 6)

Bonuspoint fordeles på følgende måde:

4 point til vinder af slutspil

3 point til nr. 2

2 point til nr. 3

1 point til nr. 4 og 5.