ALKA Superliga Grundspil

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res    
720324
Kampfakta
1 Fr 14-07-17
Kl. 18:00
AGF AC Horsens Ceres Park 1-2
720327
Kampfakta
1 15-07-17
Kl. 16:00
F.C. København AaB Telia Parken 1-1
720330
Kampfakta
1 15-07-17
Kl. 18:30
SønderjyskE Randers FC Sydbank Park, Haderslev 0-0
720326
Kampfakta
1 16-07-17
Kl. 14:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 2-1
720328
Kampfakta
1 16-07-17
Kl. 16:00
Hobro FC Helsingør DS Arena 2-1
720325
Kampfakta
1 16-07-17
Kl. 18:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 4-0
720329
Kampfakta
1 Ma 17-07-17
Kl. 19:00
OB FC Nordsjælland EWII Park 1-2
720332
Kampfakta
2 Fr 21-07-17
Kl. 19:00
AGF Hobro Ceres Park 2-0
720337
Kampfakta
2 22-07-17
Kl. 16:00
Randers FC F.C. København BioNutria Park Randers 0-3
720334
Kampfakta
2 23-07-17
Kl. 12:00
AC Horsens Lyngby CASA Arena Horsens 4-1
720331
Kampfakta
2 23-07-17
Kl. 14:00
AaB SønderjyskE Aalborg Portland Park 1-4
720336
Kampfakta
2 23-07-17
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Brøndby Right to Dream Park 3-2
720335
Kampfakta
2 23-07-17
Kl. 18:00
FC Midtjylland Silkeborg MCH Arena, Herning 2-0
720333
Kampfakta
2 Ma 24-07-17
Kl. 19:00
FC Helsingør OB Helsingør Stadion 0-2
720342
Kampfakta
3 Fr 28-07-17
Kl. 19:00
SønderjyskE FC Helsingør Sydbank Park, Haderslev 1-2
720344
Kampfakta
3 29-07-17
Kl. 16:00
OB AC Horsens EWII Park 1-0
720343
Kampfakta
3 29-07-17
Kl. 18:00
F.C. København Hobro Telia Parken 0-0
720339
Kampfakta
3 30-07-17
Kl. 14:00
FC Midtjylland Randers FC MCH Arena, Herning 2-1
720340
Kampfakta
3 30-07-17
Kl. 16:00
FC Nordsjælland AaB Right to Dream Park 3-2
720338
Kampfakta
3 30-07-17
Kl. 18:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 5-3
720341
Kampfakta
3 Ma 31-07-17
Kl. 19:00
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs) 2-1
720348
Kampfakta
4 Fr 04-08-17
Kl. 19:00
AC Horsens Silkeborg CASA Arena Horsens 1-0
720347
Kampfakta
4 05-08-17
Kl. 16:00
Hobro Randers FC DS Arena 2-0
720349
Kampfakta
4 06-08-17
Kl. 12:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion 1-4
720346
Kampfakta
4 06-08-17
Kl. 14:00
FC Helsingør FC Midtjylland Helsingør Stadion 2-1
720350
Kampfakta
4 06-08-17
Kl. 16:00
OB AaB EWII Park 0-0
720345
Kampfakta
4 06-08-17
Kl. 18:00
Brøndby F.C. København Brøndby Stadion 1-0
720351
Kampfakta
4 Ma 07-08-17
Kl. 19:00
SønderjyskE AGF Sydbank Park, Haderslev 3-0
720357
Kampfakta
5 Fr 11-08-17
Kl. 19:00
Silkeborg FC Helsingør JYSK Park (kunstgræs) 4-1
720354
Kampfakta
5 12-08-17
Kl. 16:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion 1-1
720358
Kampfakta
5 12-08-17
Kl. 18:30
F.C. København AC Horsens Telia Parken 1-1
720355
Kampfakta
5 13-08-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning 4-3
720356
Kampfakta
5 13-08-17
Kl. 16:00
Randers FC Brøndby BioNutria Park Randers 0-0
720353
Kampfakta
5 13-08-17
Kl. 18:00
AGF OB Ceres Park 0-0
720352
Kampfakta
5 Ma 14-08-17
Kl. 19:00
AaB Hobro Aalborg Portland Park 1-1
720363
Kampfakta
6 Fr 18-08-17
Kl. 18:00
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens 0-0
720362
Kampfakta
6 Fr 18-08-17
Kl. 20:15
Randers FC Silkeborg BioNutria Park Randers 1-1
720361
Kampfakta
6 19-08-17
Kl. 18:00
F.C. København SønderjyskE Telia Parken 3-2
720365
Kampfakta
6 20-08-17
Kl. 12:00
OB FC Midtjylland EWII Park 0-2
720360
Kampfakta
6 20-08-17
Kl. 16:00
Hobro Lyngby DS Arena 3-0
720359
Kampfakta
6 20-08-17
Kl. 18:00
AGF Brøndby Ceres Park 2-0
720364
Kampfakta
6 Ma 21-08-17
Kl. 19:00
FC Nordsjælland FC Helsingør Right to Dream Park 1-0
720372
Kampfakta
7 Fr 25-08-17
Kl. 18:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev 2-2
720369
Kampfakta
7 Fr 25-08-17
Kl. 20:15
Silkeborg Hobro JYSK Park (kunstgræs) 0-2
720368
Kampfakta
7 26-08-17
Kl. 15:00
FC Helsingør Randers FC Helsingør Stadion 2-0
720366
Kampfakta
7 26-08-17
Kl. 17:30
AaB AGF Aalborg Portland Park 0-0
720371
Kampfakta
7 27-08-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby MCH Arena, Herning 1-1
720367
Kampfakta
7 27-08-17
Kl. 16:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion 2-0
720370
Kampfakta
7 27-08-17
Kl. 18:00
FC Nordsjælland F.C. København Right to Dream Park 3-0
720376
Kampfakta
8 Fr 08-09-17
Kl. 18:00
AC Horsens FC Nordsjælland CASA Arena Horsens 2-2
720375
Kampfakta
8 Fr 08-09-17
Kl. 20:15
Hobro SønderjyskE DS Arena 3-2
720374
Kampfakta
8 09-09-17
Kl. 16:00
AGF Randers FC Ceres Park 1-4
720379
Kampfakta
8 10-09-17
Kl. 14:00
Lyngby FC Helsingør Lyngby Stadion 3-1
720377
Kampfakta
8 10-09-17
Kl. 16:00
F.C. København FC Midtjylland Telia Parken 4-3
720378
Kampfakta
8 10-09-17
Kl. 18:00
OB Brøndby EWII Park 1-1
720373
Kampfakta
8 Ma 11-09-17
Kl. 19:00
AaB Silkeborg Aalborg Portland Park 2-1
720386
Kampfakta
9 Fr 15-09-17
Kl. 18:00
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs) 1-0
720385
Kampfakta
9 Fr 15-09-17
Kl. 20:15
Randers FC Lyngby BioNutria Park Randers 0-0
720384
Kampfakta
9 16-09-17
Kl. 16:00
SønderjyskE AC Horsens Sydbank Park, Haderslev 2-2
720383
Kampfakta
9 17-09-17
Kl. 13:00
FC Midtjylland Hobro MCH Arena, Herning 5-1
720380
Kampfakta
9 17-09-17
Kl. 16:00
FC Helsingør F.C. København Helsingør Stadion 0-4
720381
Kampfakta
9 17-09-17
Kl. 18:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 0-0
720382
Kampfakta
9 Ma 18-09-17
Kl. 19:00
FC Nordsjælland AGF Right to Dream Park 1-2
720390
Kampfakta
10 Fr 22-09-17
Kl. 19:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Right to Dream Park 2-2
720393
Kampfakta
10 23-09-17
Kl. 16:00
AC Horsens FC Helsingør CASA Arena Horsens 2-0
720389
Kampfakta
10 23-09-17
Kl. 18:00
F.C. København Silkeborg Telia Parken 4-0
720387
Kampfakta
10 24-09-17
Kl. 14:00
AaB Lyngby Aalborg Portland Park 3-1
720391
Kampfakta
10 24-09-17
Kl. 16:00
OB Randers FC EWII Park 3-1
720392
Kampfakta
10 24-09-17
Kl. 18:00
Hobro Brøndby DS Arena 1-2
720388
Kampfakta
10 Ma 25-09-17
Kl. 19:00
AGF FC Midtjylland Ceres Park 0-3
720397
Kampfakta
11 Fr 29-09-17
Kl. 18:00
FC Helsingør AGF Helsingør Stadion 1-5
720398
Kampfakta
11 Fr 29-09-17
Kl. 20:15
Randers FC AC Horsens BioNutria Park Randers 0-1
720395
Kampfakta
11 30-09-17
Kl. 16:00
Hobro OB DS Arena 1-1
720400
Kampfakta
11 01-10-17
Kl. 12:00
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs) 2-4
720396
Kampfakta
11 01-10-17
Kl. 14:00
FC Midtjylland AaB MCH Arena, Herning 4-1
720394
Kampfakta
11 01-10-17
Kl. 16:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 4-0
720399
Kampfakta
11 01-10-17
Kl. 18:00
Lyngby F.C. København Lyngby Stadion 3-1
720407
Kampfakta
12 Fr 13-10-17
Kl. 19:00
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev 0-1
720404
Kampfakta
12 14-10-17
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Randers FC Right to Dream Park 3-2
720405
Kampfakta
12 15-10-17
Kl. 12:00
AC Horsens Hobro CASA Arena Horsens 2-2
720401
Kampfakta
12 15-10-17
Kl. 14:00
AaB FC Helsingør Aalborg Portland Park 1-0
720403
Kampfakta
12 15-10-17
Kl. 16:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 4-1
720406
Kampfakta
12 15-10-17
Kl. 18:00
OB F.C. København EWII Park 1-0
720402
Kampfakta
12 Ma 16-10-17
Kl. 19:00
AGF Lyngby Ceres Park 0-2
720414
Kampfakta
13 Fr 20-10-17
Kl. 19:00
FC Midtjylland AC Horsens MCH Arena, Herning 4-2
720410
Kampfakta
13 21-10-17
Kl. 15:30
Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs) 1-0
720408
Kampfakta
13 22-10-17
Kl. 12:00
Hobro FC Nordsjælland DS Arena 4-0
720409
Kampfakta
13 22-10-17
Kl. 14:00
Lyngby OB Lyngby Stadion 1-1
720413
Kampfakta
13 22-10-17
Kl. 16:00
FC Helsingør Brøndby Helsingør Stadion 0-1
720412
Kampfakta
13 22-10-17
Kl. 18:00
F.C. København AGF Telia Parken 4-0
720411
Kampfakta
13 Ma 23-10-17
Kl. 19:00
Randers FC AaB BioNutria Park Randers 1-1
720416
Kampfakta
14 Fr 27-10-17
Kl. 19:00
AGF FC Nordsjælland Ceres Park 1-4
720418
Kampfakta
14 28-10-17
Kl. 16:00
FC Helsingør Silkeborg Helsingør Stadion 2-0
720421
Kampfakta
14 29-10-17
Kl. 12:00
SønderjyskE Hobro Sydbank Park, Haderslev 1-1
720420
Kampfakta
14 29-10-17
Kl. 14:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion 2-2
720419
Kampfakta
14 29-10-17
Kl. 16:00
AC Horsens F.C. København CASA Arena Horsens 1-1
720415
Kampfakta
14 29-10-17
Kl. 18:00
AaB OB Aalborg Portland Park 0-2
720417
Kampfakta
14 Ma 30-10-17
Kl. 19:00
Brøndby Randers FC Brøndby Stadion 3-1
720426
Kampfakta
15 Fr 03-11-17
Kl. 18:00
FC Midtjylland FC Helsingør MCH Arena, Herning 2-1
720427
Kampfakta
15 Fr 03-11-17
Kl. 20:15
Silkeborg AC Horsens JYSK Park (kunstgræs) 2-2
720428
Kampfakta
15 04-11-17
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Lyngby Right to Dream Park 2-2
720425
Kampfakta
15 05-11-17
Kl. 12:00
F.C. København Brøndby Telia Parken 0-1
720422
Kampfakta
15 05-11-17
Kl. 14:00
OB SønderjyskE EWII Park 0-3
720424
Kampfakta
15 05-11-17
Kl. 16:00
Randers FC AGF BioNutria Park Randers 1-0
720423
Kampfakta
15 05-11-17
Kl. 18:00
Hobro AaB DS Arena 0-1
720432
Kampfakta
16 Fr 17-11-17
Kl. 19:00
FC Helsingør Hobro Helsingør Stadion 0-1
720430
Kampfakta
16 18-11-17
Kl. 16:00
AGF Silkeborg Ceres Park 3-1
720434
16 19-11-17
Kl. 12:00
Lyngby Randers FC Lyngby Stadion Resultatformidling
720433
16 19-11-17
Kl. 14:00
AC Horsens OB CASA Arena Horsens Resultatformidling
720435
16 19-11-17
Kl. 16:00
SønderjyskE F.C. København Sydbank Park, Haderslev Resultatformidling
720431
16 19-11-17
Kl. 18:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion Resultatformidling
720429
16 Ma 20-11-17
Kl. 19:00
AaB FC Midtjylland Aalborg Portland Park Resultatformidling
720437
17 Fr 24-11-17
Kl. 19:00
Randers FC SønderjyskE BioNutria Park Randers Resultatformidling
720438
17 25-11-17
Kl. 16:00
FC Helsingør AaB Helsingør Stadion Resultatformidling
720442
17 26-11-17
Kl. 12:00
FC Nordsjælland AC Horsens Right to Dream Park Resultatformidling
720441
17 26-11-17
Kl. 14:00
OB Hobro EWII Park Resultatformidling
720436
17 26-11-17
Kl. 16:00
F.C. København Lyngby Telia Parken Resultatformidling
720440
17 26-11-17
Kl. 18:00
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
720439
17 Ma 27-11-17
Kl. 19:00
FC Midtjylland AGF MCH Arena, Herning Resultatformidling
720443
18 Fr 01-12-17
Kl. 19:00
AGF FC Helsingør Ceres Park Resultatformidling
720447
18 02-12-17
Kl. 16:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion Resultatformidling
720444
18 03-12-17
Kl. 12:00
Hobro AC Horsens DS Arena Resultatformidling
720449
18 03-12-17
Kl. 14:00
Silkeborg Randers FC JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
720448
18 03-12-17
Kl. 16:00
SønderjyskE Brøndby Sydbank Park, Haderslev Resultatformidling
720445
18 03-12-17
Kl. 18:00
F.C. København FC Nordsjælland Telia Parken Resultatformidling
720446
18 Ma 04-12-17
Kl. 19:00
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning Resultatformidling
720452
19 Fr 08-12-17
Kl. 19:00
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens Resultatformidling
720451
19 09-12-17
Kl. 16:00
FC Helsingør Lyngby Helsingør Stadion Resultatformidling
720453
19 10-12-17
Kl. 12:00
OB Silkeborg EWII Park Resultatformidling
720455
19 10-12-17
Kl. 14:00
FC Nordsjælland Hobro Right to Dream Park Resultatformidling
720450
19 10-12-17
Kl. 16:00
AaB F.C. København Aalborg Portland Park Resultatformidling
720454
19 10-12-17
Kl. 18:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion Resultatformidling
720456
19 Ma 11-12-17
Kl. 19:00
Randers FC FC Midtjylland BioNutria Park Randers Resultatformidling
720457
20 11-02-18
Kl. 
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens Resultatformidling
720458
20 11-02-18
Kl. 
F.C. København Randers FC Telia Parken Resultatformidling
720459
20 11-02-18
Kl. 
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
720460
20 11-02-18
Kl. 
Hobro AGF DS Arena Resultatformidling
720461
20 11-02-18
Kl. 
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion Resultatformidling
720462
20 11-02-18
Kl. 
OB FC Helsingør EWII Park Resultatformidling
720463
20 11-02-18
Kl. 
SønderjyskE FC Nordsjælland Sydbank Park, Haderslev Resultatformidling
720490
21 18-02-18
Kl. 
AaB Brøndby Aalborg Portland Park Resultatformidling
720537
21 18-02-18
Kl. 
AGF SønderjyskE Ceres Park Resultatformidling
720538
21 18-02-18
Kl. 
FC Helsingør AC Horsens Helsingør Stadion Resultatformidling
720539
21 18-02-18
Kl. 
FC Nordsjælland OB Right to Dream Park Resultatformidling
720540
21 18-02-18
Kl. 
Randers FC Hobro BioNutria Park Randers Resultatformidling
720541
21 18-02-18
Kl. 
FC Midtjylland F.C. København MCH Arena, Herning Resultatformidling
720542
21 18-02-18
Kl. 
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
720543
22 25-02-18
Kl. 
AaB FC Nordsjælland Aalborg Portland Park Resultatformidling
720544
22 25-02-18
Kl. 
Brøndby FC Helsingør Brøndby Stadion Resultatformidling
720545
22 25-02-18
Kl. 
Hobro FC Midtjylland DS Arena Resultatformidling
720546
22 25-02-18
Kl. 
AC Horsens Randers FC CASA Arena Horsens Resultatformidling
720547
22 25-02-18
Kl. 
F.C. København OB Telia Parken Resultatformidling
720548
22 25-02-18
Kl. 
Lyngby AGF Lyngby Stadion Resultatformidling
720549
22 25-02-18
Kl. 
SønderjyskE Silkeborg Sydbank Park, Haderslev Resultatformidling
720550
23 On 28-02-18
Kl. 
Hobro F.C. København DS Arena Resultatformidling
720551
23 On 28-02-18
Kl. 
FC Nordsjælland Silkeborg Right to Dream Park Resultatformidling
720552
23 On 28-02-18
Kl. 
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev Resultatformidling
720553
23 On 28-02-18
Kl. 
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens Resultatformidling
720554
23 On 28-02-18
Kl. 
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning Resultatformidling
720555
23 On 28-02-18
Kl. 
Randers FC FC Helsingør BioNutria Park Randers Resultatformidling
720556
23 On 28-02-18
Kl. 
OB Lyngby EWII Park Resultatformidling
720557
24 04-03-18
Kl. 
AaB AC Horsens Aalborg Portland Park Resultatformidling
720558
24 04-03-18
Kl. 
AGF F.C. København Ceres Park Resultatformidling
720559
24 04-03-18
Kl. 
Brøndby OB Brøndby Stadion Resultatformidling
720560
24 04-03-18
Kl. 
FC Helsingør SønderjyskE Helsingør Stadion Resultatformidling
720561
24 04-03-18
Kl. 
Lyngby Hobro Lyngby Stadion Resultatformidling
720562
24 04-03-18
Kl. 
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
720563
24 04-03-18
Kl. 
Randers FC FC Nordsjælland BioNutria Park Randers Resultatformidling
720564
25 11-03-18
Kl. 
AaB Randers FC Aalborg Portland Park Resultatformidling
721004
25 11-03-18
Kl. 
Hobro Silkeborg DS Arena Resultatformidling
721005
25 11-03-18
Kl. 
OB AGF EWII Park Resultatformidling
721006
25 11-03-18
Kl. 
AC Horsens Brøndby CASA Arena Horsens Resultatformidling
721007
25 11-03-18
Kl. 
F.C. København FC Helsingør Telia Parken Resultatformidling
721008
25 11-03-18
Kl. 
SønderjyskE Lyngby Sydbank Park, Haderslev Resultatformidling
721014
25 11-03-18
Kl. 
FC Nordsjælland FC Midtjylland Right to Dream Park Resultatformidling
721015
26 18-03-18
Kl. 
Brøndby Hobro Brøndby Stadion Resultatformidling
721016
26 18-03-18
Kl. 
FC Helsingør FC Nordsjælland Helsingør Stadion Resultatformidling
721017
26 18-03-18
Kl. 
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning Resultatformidling
721018
26 18-03-18
Kl. 
AGF AaB Ceres Park Resultatformidling
721019
26 18-03-18
Kl. 
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion Resultatformidling
721020
26 18-03-18
Kl. 
Silkeborg F.C. København JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
721021
26 18-03-18
Kl. 
Randers FC OB BioNutria Park Randers Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545