U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017, Pulje 304 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
877339
Kampfakta
1 Fr 11-08-17
Kl. 18:30
Oure Fodbold Akademi FC Fredericia Oure Idrætsskole 4-2
877336
Kampfakta
1 13-08-17
Kl. 16:00
FC Sydvest 05 Dalum IF Klosterhallen 4-3
877342
2 On 16-08-17
Kl. 18:30
Dalum IF Oure Fodbold Akademi Lars R. Jacobsen Park. 4-1
877343
Kampfakta
2 On 16-08-17
Kl. 19:00
Vejle B Rødekro IF/Aabenraa BK VB Parken 0-3
877340
2 On 16-08-17
Kl. 19:00
FC Sønderborg FC Sydvest 05 Broager Idrætscenter 1-2
877345
Kampfakta
3 20-08-17
Kl. 15:00
Oure Fodbold Akademi FC Sønderborg Oure Idrætsskole 2-1
877346
Kampfakta
3 20-08-17
Kl. 16:00
Tarup/Paarup IF Rødekro IF/Aabenraa BK Home Tarup Park 3-3
877344
Kampfakta
3 20-08-17
Kl. 16:00
FC Sydvest 05 Vejle B Klosterhallen 3-3
877347
Kampfakta
3 Ma 21-08-17
Kl. 18:30
FC Fredericia Dalum IF Madsby Enge 0-2
877337
1 To 24-08-17
Kl. 18:30
Rødekro IF/Aabenraa BK FC Sønderborg Fladhøj Idrætscenter 1-3
877341
Kampfakta
2 To 24-08-17
Kl. 19:00
FC Fredericia Tarup/Paarup IF Madsby Enge 7-3
877349
4 26-08-17
Kl. 14:00
FC Sønderborg FC Fredericia Broager Idrætscenter 2-4
877348
4 27-08-17
Kl. 11:00
Rødekro IF/Aabenraa BK FC Sydvest 05 Fladhøj Idrætscenter 2-2
877351
Kampfakta
4 27-08-17
Kl. 17:00
Vejle B Oure Fodbold Akademi VB Parken 1-6
877362
Kampfakta
5 03-09-17
Kl. 10:00
FC Fredericia Vejle B Madsby Enge 4-4
877360
5 03-09-17
Kl. 12:00
Dalum IF FC Sønderborg Lars R. Jacobsen Park. 7-1
877352
Kampfakta
5 03-09-17
Kl. 16:00
FC Sydvest 05 Tarup/Paarup IF Klosterhallen 3-0
877361
Kampfakta
5 03-09-17
Kl. 17:00
Oure Fodbold Akademi Rødekro IF/Aabenraa BK Oure Idrætsskole 2-1
877338
Kampfakta
1 To 07-09-17
Kl. 19:00
Tarup/Paarup IF Vejle B Home Tarup Park 5-1
877366
Kampfakta
6 10-09-17
Kl. 11:00
Rødekro IF/Aabenraa BK FC Fredericia Fladhøj Idrætscenter 4-2
877364
6 10-09-17
Kl. 13:00
Tarup/Paarup IF FC Sønderborg Home Tarup Park 0-2
877365
Kampfakta
6 10-09-17
Kl. 14:00
Vejle B Dalum IF VB Parken 2-3
877368
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 14:00
FC Sønderborg Vejle B Broager Idrætscenter 4-4
877370
7 17-09-17
Kl. 12:00
Dalum IF Rødekro IF/Aabenraa BK Lars R. Jacobsen Park. 2-0
877367
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 17:00
FC Fredericia FC Sydvest 05 Fredericia Kunstbane 4-1
877369
7 17-09-17
Kl. 17:00
Oure Fodbold Akademi Tarup/Paarup IF Oure Idrætsskole 5-1
877350
4 To 21-09-17
Kl. 19:00
Dalum IF Tarup/Paarup IF Dalum - Kunstgræsbane 3-0
877372
8 23-09-17
Kl. 14:00
FC Sønderborg Rødekro IF/Aabenraa BK Broager Idrætscenter 3-5
877371
8 24-09-17
Kl. 12:00
Dalum IF FC Sydvest 05 Lars R. Jacobsen Park. 3-0
877373
Kampfakta
8 24-09-17
Kl. 13:00
Vejle B Tarup/Paarup IF VB Parken 2-2
877378
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 11:00
Rødekro IF/Aabenraa BK Vejle B Fladhøj Idrætscenter 0-1
877376
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 15:00
Tarup/Paarup IF FC Fredericia Home Tarup Park 4-0
877377
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 16:00
Oure Fodbold Akademi Dalum IF Oure Idrætsskole 2-2
877375
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 16:00
FC Sydvest 05 FC Sønderborg Klosterhallen 1-2
877374
Kampfakta
8 On 04-10-17
Kl. 18:45
FC Fredericia Oure Fodbold Akademi Fredericia Kunstbane 4-1
877380
10 07-10-17
Kl. 14:00
FC Sønderborg Oure Fodbold Akademi Aarsbjerg Idrætscenters Kunstgræsbane 2-2
877381
10 08-10-17
Kl. 11:00
Rødekro IF/Aabenraa BK Tarup/Paarup IF Fladhøj Idrætscenter 5-4
877382
10 08-10-17
Kl. 12:00
Dalum IF FC Fredericia Lars R. Jacobsen Park. 4-1
877379
Kampfakta
10 08-10-17
Kl. 16:00
Vejle B FC Sydvest 05 VB Parken Kunstgræs 6-0
877385
11 On 11-10-17
Kl. 19:00
Tarup/Paarup IF Dalum IF Home Tarup Park 0-3
877386
11 To 12-10-17
Kl. 19:00
Oure Fodbold Akademi Vejle B Oure Idrætsskole 2-1
877384
Kampfakta
11 To 12-10-17
Kl. 20:00
FC Fredericia FC Sønderborg Fredericia Kunstbane 4-3
877383
Kampfakta
11 15-10-17
Kl. 16:00
FC Sydvest 05 Rødekro IF/Aabenraa BK Klosterhallen 1-3
877388
12 28-10-17
Kl. 12:00
FC Sønderborg Dalum IF Aarsbjerg Idrætscenters Kunstgræsbane 0-4
877389
12 28-10-17
Kl. 15:00
Rødekro IF/Aabenraa BK Oure Fodbold Akademi Fladhøj Idrætscenter 2-1
877387
12 29-10-17
Kl. 13:00
Tarup/Paarup IF FC Sydvest 05 Home Tarup Park 3-3
877390
Kampfakta
12 29-10-17
Kl. 14:00
Vejle B FC Fredericia VB Parken Kunstgræs 2-2
877394
Kampfakta
13 05-11-17
Kl. 10:30
FC Fredericia Rødekro IF/Aabenraa BK Madsby Enge 2-2
877392
13 05-11-17
Kl. 13:00
FC Sønderborg Tarup/Paarup IF Aarsbjerg Idrætscenters Kunstgræsbane 1-4
877391
13 05-11-17
Kl. 16:30
Oure Fodbold Akademi FC Sydvest 05 Oure Idrætsskole 1-2
877393
Kampfakta
13 Ti 07-11-17
Kl. 19:30
Dalum IF Vejle B Lars R. Jacobsen Park. 1-0
877363
Kampfakta
6 On 08-11-17
Kl. 19:30
FC Sydvest 05 Oure Fodbold Akademi Løgumkloster Kunstgræsbane 2-2
877397
Kampfakta
14 11-11-17
Kl. 13:00
Tarup/Paarup IF Oure Fodbold Akademi Home Tarup Park 2-0
877398
14 11-11-17
Kl. 15:30
Rødekro IF/Aabenraa BK Dalum IF Fladhøj Idrætscenter 7-7
877396
14 12-11-17
Kl. 14:00
Vejle B FC Sønderborg VB Parken Kunstgræs 3-2
877395
Kampfakta
14 12-11-17
Kl. 16:00
FC Sydvest 05 FC Fredericia Klosterhallen 1-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Se hvordan rækken ombrydes fra efteråret 17 til foråret 18 her

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.