U17 Drenge Liga 3 (2001) 11M - efterår 2017, Pulje 418 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
919483
1 12-08-17
Kl. 13:00
Oversidder FC Sydvest 05
919569
1 13-08-17
Kl. 16:00
Erritsø GIF Aabenraa BK EIC - Erritsø Idrætscenter 3-6
919570
2 20-08-17
Kl. 13:00
FC Kolding Nord Oversidder Bramdrupdam Hallerne
919584
Kampfakta
2 20-08-17
Kl. 13:00
Vojens GIE Erritsø GIF Vojens Fritidscenter 5-3
919571
2 20-08-17
Kl. 14:00
FC Sydvest 05 Aabenraa BK Klosterhallen 1-2
919585
Kampfakta
3 27-08-17
Kl. 14:00
FC Kolding Nord FC Sydvest 05 Bramdrupdam Hallerne 1-5
919586
3 27-08-17
Kl. 16:00
Oversidder Erritsø GIF
919591
4 03-09-17
Kl. 11:00
Oversidder Aabenraa BK
919592
Kampfakta
4 03-09-17
Kl. 14:00
FC Sydvest 05 Vojens GIE Klosterhallen 2-3
919588
Kampfakta
4 03-09-17
Kl. 15:00
Erritsø GIF FC Kolding Nord EIC - Erritsø Idrætscenter 2-4
919587
3 Ti 05-09-17
Kl. 18:30
Aabenraa BK Vojens GIE Aabenraa Stadion 2-3
919594
5 To 07-09-17
Kl. 18:30
Vojens GIE Oversidder Vojens Fritidscenter
919593
Kampfakta
5 09-09-17
Kl. 13:00
Aabenraa BK FC Kolding Nord Aabenraa Stadion 5-4
919595
5 10-09-17
Kl. 16:00
Erritsø GIF FC Sydvest 05 EIC - Erritsø Idrætscenter 13-1
919596
Kampfakta
6 17-09-17
Kl. 14:00
FC Kolding Nord Vojens GIE Bramdrupdam Hallerne 4-1
919597
6 17-09-17
Kl. 16:00
FC Sydvest 05 Oversidder Klosterhallen
919600
Kampfakta
6 17-09-17
Kl. 16:00
Aabenraa BK Erritsø GIF Aabenraa Stadion 4-1
919654
Kampfakta
7 To 21-09-17
Kl. 18:00
Erritsø GIF Vojens GIE EIC - Erritsø Idrætscenter 2-3
919653
Kampfakta
7 23-09-17
Kl. 13:00
Aabenraa BK FC Sydvest 05 Aabenraa Stadion 5-0
919601
7 24-09-17
Kl. 14:00
FC Kolding Nord Oversidder Lyshøjskolen
919482
Kampfakta
1 Ti 26-09-17
Kl. 19:00
Vojens GIE FC Kolding Nord Vojens Fritidscenter 1-6
919824
Kampfakta
8 01-10-17
Kl. 13:30
FC Sydvest 05 FC Kolding Nord Klosterhallen 1-4
919825
8 01-10-17
Kl. 15:00
Erritsø GIF Oversidder EIC - Erritsø Idrætscenter
919826
8 Ti 03-10-17
Kl. 19:00
Vojens GIE Aabenraa BK Vojens Fritidscenter 1-6
919828
9 07-10-17
Kl. 13:00
Aabenraa BK Oversidder Aabenraa Stadion
919829
9 08-10-17
Kl. 13:00
Vojens GIE FC Sydvest 05 Vojens Fritidscenter UHT!
919827
Kampfakta
9 08-10-17
Kl. 14:00
FC Kolding Nord Erritsø GIF Bramdrupdam Kunstgræsbane 2-6
920173
Kampfakta
10 On 11-10-17
Kl. 19:00
FC Kolding Nord Aabenraa BK Bramdrupdam Kunstgræsbane 6-1
920174
10 On 11-10-17
Kl. 19:00
Oversidder Vojens GIE
920175
10 15-10-17
Kl. 16:00
FC Sydvest 05 Erritsø GIF Bredebro Hallerne 1-5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Se hvordan rækken ombrydes fra efteråret 17 til foråret 18 her

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.