2. division, Pulje 3

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
595289
Kampfakta
1 Fr 04-08-17
Kl. 19:00
Kjellerup IF Odder Bjergets Idrætsanlæg 2-1
595286
Kampfakta
1 05-08-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder VSK Århus BankParken Tønder 1-1
595287
Kampfakta
1 06-08-17
Kl. 13:00
IF Lyseng Jammerbugt FC Lyseng Idrætspark 1-2
595288
Kampfakta
1 06-08-17
Kl. 13:30
Ringkøbing Aarhus Fremad Green Arena 0-1
595291
Kampfakta
2 Fr 11-08-17
Kl. 18:45
Odder Ringkøbing Spektrum Odder 1-2
595290
Kampfakta
2 12-08-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Kjellerup IF Riisvangen Stadion 0-0
595292
Kampfakta
2 12-08-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC FC Sydvest 05 Tønder Sparekassen Vendsyssel Arena 1-1
595293
Kampfakta
2 Ti 15-08-17
Kl. 19:00
VSK Århus IF Lyseng Vejlby/Risskov Centret 1-2
595296
Kampfakta
3 19-08-17
Kl. 13:30
Kjellerup IF IF Lyseng Bjergets Idrætsanlæg 1-2
595294
Kampfakta
3 19-08-17
Kl. 15:00
Odder Jammerbugt FC Spektrum Odder 0-2
595295
Kampfakta
3 19-08-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad FC Sydvest 05 Tønder Riisvangen Stadion 1-1
595297
Kampfakta
3 20-08-17
Kl. 13:30
Ringkøbing VSK Århus Green Arena 4-2
595298
Kampfakta
4 Fr 25-08-17
Kl. 18:15
FC Sydvest 05 Tønder Kjellerup IF BankParken Tønder 0-1
595301
Kampfakta
4 Fr 25-08-17
Kl. 18:15
IF Lyseng Aarhus Fremad Lyseng Idrætspark 0-1
595299
Kampfakta
4 26-08-17
Kl. 13:00
VSK Århus Odder Vejlby/Risskov Centret 4-1
595300
Kampfakta
4 26-08-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Ringkøbing Sparekassen Vendsyssel Arena 4-2
595303
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 13:00
VSK Århus Aarhus Fremad Vejlby/Risskov Centret 0-1
595305
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 13:30
Kjellerup IF Jammerbugt FC Bjergets Idrætsanlæg 2-0
595304
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 15:00
Odder IF Lyseng Spektrum Odder 2-0
595302
Kampfakta
5 03-09-17
Kl. 13:30
Ringkøbing FC Sydvest 05 Tønder Green Arena 3-2
595306
Kampfakta
6 Fr 08-09-17
Kl. 17:30
Aarhus Fremad Odder Riisvangen Stadion 2-2
595307
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 13:00
IF Lyseng FC Sydvest 05 Tønder Lyseng Idrætspark 2-3
595308
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC VSK Århus Sparekassen Vendsyssel Arena 2-0
595309
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 15:00
Kjellerup IF Ringkøbing Bjergets Idrætsanlæg 1-0
595311
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 13:00
VSK Århus Kjellerup IF Vejlby/Risskov Centret 2-1
595312
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Aarhus Fremad Sparekassen Vendsyssel Arena 4-1
595310
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Odder Løgumkloster Stadion 6-1
595313
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 13:30
Ringkøbing IF Lyseng Green Arena 1-1
595317
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 13:00
IF Lyseng VSK Århus Lyseng Idrætspark 0-2
595318
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 13:00
Odder Kjellerup IF Spektrum Odder 1-2
595315
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Jammerbugt FC Løgumkloster Stadion 2-1
595316
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Ringkøbing Riisvangen Stadion 0-2
595319
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 13:00
IF Lyseng Odder Lyseng Idrætspark 2-3
595320
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 13:00
VSK Århus FC Sydvest 05 Tønder Vejlby/Risskov Centret 3-4
595321
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 13:30
Kjellerup IF Aarhus Fremad Bjergets Idrætsanlæg 2-0
595322
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 13:30
Ringkøbing Jammerbugt FC Green Arena 3-1
595323
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Ringkøbing Løgumkloster Stadion 3-1
595324
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad IF Lyseng Riisvangen Stadion 5-0
595333
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Kjellerup IF Sparekassen Vendsyssel Arena 3-0
595334
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 15:00
Odder VSK Århus Spektrum Odder 4-2
595335
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 13:00
IF Lyseng Ringkøbing Lyseng Kunstgræs 3-0
595336
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 13:00
VSK Århus Jammerbugt FC Vejlby/Risskov Centret 0-1
595337
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 13:30
Kjellerup IF FC Sydvest 05 Tønder Kjellerup Kunstgræsbane 4-0
595338
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 15:00
Odder Aarhus Fremad Spektrum Odder 1-0
595339
Kampfakta
12 21-10-17
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder IF Lyseng BankParken Tønder 1-1
595340
Kampfakta
12 21-10-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad VSK Århus Riisvangen Stadion 2-0
595342
Kampfakta
12 21-10-17
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Odder Sparekassen Vendsyssel Arena 3-2
595341
Kampfakta
12 22-10-17
Kl. 13:30
Ringkøbing Kjellerup IF Green Arena 2-2
595343
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 15:00
Aarhus Fremad Jammerbugt FC Riisvangen Stadion 0-2
595344
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 15:00
IF Lyseng Kjellerup IF Lyseng Kunstgræs 1-1
595345
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 15:00
VSK Århus Ringkøbing Vejlby/Risskov Centret 2-2
595346
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 15:00
Odder FC Sydvest 05 Tønder Spektrum Odder 2-3
595347
Kampfakta
14 04-11-17
Kl. 14:00
FC Sydvest 05 Tønder Aarhus Fremad Løgumkloster Stadion 3-1
595348
Kampfakta
14 04-11-17
Kl. 14:00
Jammerbugt FC IF Lyseng Sparekassen Vendsyssel Arena 1-1
595349
Kampfakta
14 04-11-17
Kl. 14:00
Kjellerup IF VSK Århus Kjellerup Kunstgræsbane 2-3
595350
Kampfakta
14 04-11-17
Kl. 14:00
Ringkøbing Odder Green Arena 2-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545

Bemærk:

Odder IGF frataget 6 point ifølge af disciplinærkendelse af 30. marts 2017