Herrer Serie 4 - Forår 2018, Pulje 55 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
111028
Kampfakta
1 31-03-18
Kl. 13:30
Borup IF Nørager/Rørbæk IF Låstrup Stadion 2-1
111027
Kampfakta
1 Ma 02-04-18
Kl. 13:30
Fjelsø Gedsted FF Doense/Vebbestrup IF Gedsted Stadion 0-3
111029
Kampfakta
1 Ma 02-04-18
Kl. 15:00
Klejtrup BK Eastside Viborg (1) Klejtrup Stadion 3-3
111026
Kampfakta
1 Ma 02-04-18
Kl. 15:15
Hobro IK IK Rosendal Hobro Kunstgræsbane 5-0
111033
Kampfakta
2 07-04-18
Kl. 15:00
Nørager/Rørbæk IF Fjelsø Gedsted FF Nørager IF's Anlæg 0-1
111031
2 07-04-18
Kl. 15:15
Eastside Viborg (1) Borup IF Overlund kunststofbane 3-1
111032
Kampfakta
2 07-04-18
Kl. 16:00
IK Rosendal Klejtrup BK Rosendal Stadion 0-2
111030
Kampfakta
2 07-04-18
Kl. 16:00
Hobro IK Doense/Vebbestrup IF Hobro Kunstgræsbane 2-0
111037
3 Fr 13-04-18
Kl. 18:30
Eastside Viborg (1) IK Rosendal Overlund Stadion 4-2
111035
Kampfakta
3 14-04-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Doense/Vebbestrup IF Klejtrup Stadion 1-4
111036
3 14-04-18
Kl. 15:30
Borup IF Fjelsø Gedsted FF Låstrup Stadion 0-3
111034
3 15-04-18
Kl. 13:30
Hobro IK Nørager/Rørbæk IF Hobro Kunstgræsbane 9-0
111041
Kampfakta
4 21-04-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Klejtrup BK Nørager IF's Anlæg 0-2
111039
Kampfakta
4 21-04-18
Kl. 14:00
Eastside Viborg (1) Doense/Vebbestrup IF Overlund kunststofbane 3-3
111040
4 21-04-18
Kl. 16:00
IK Rosendal Borup IF Rosendal Stadion 2-0
111038
4 21-04-18
Kl. 16:00
Fjelsø Gedsted FF Hobro IK Gedsted Stadion 0-7
111045
5 Fr 27-04-18
Kl. 13:30
Eastside Viborg (1) Nørager/Rørbæk IF Houlkærhallen 6-4
111044
Kampfakta
5 28-04-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Fjelsø Gedsted FF Klejtrup Stadion 4-1
111042
5 28-04-18
Kl. 15:15
Hobro IK Borup IF Hobro Kunstgræsbane 10-1
111043
Kampfakta
5 28-04-18
Kl. 16:00
IK Rosendal Doense/Vebbestrup IF Rosendal Stadion 0-9
111047
Kampfakta
6 Fr 04-05-18
Kl. 18:30
Borup IF Doense/Vebbestrup IF Låstrup Stadion 0-5
111049
6 Fr 04-05-18
Kl. 18:30
Fjelsø Gedsted FF Eastside Viborg (1) Gedsted Stadion 0-3
111048
6 05-05-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF IK Rosendal Nørager IF's Anlæg 1-6
111046
Kampfakta
6 06-05-18
Kl. 15:00
Hobro IK Klejtrup BK DS Arena 3-0
111051
7 On 09-05-18
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF Nørager/Rørbæk IF Tinghøj Stadion UHT!
111052
Kampfakta
7 To 10-05-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Borup IF Klejtrup Stadion 4-1
111053
7 To 10-05-18
Kl. 16:00
IK Rosendal Fjelsø Gedsted FF Rosendal Stadion 2-2
111056
8 12-05-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Borup IF Nørager IF's Anlæg 2-3
111055
Kampfakta
8 12-05-18
Kl. 13:30
Doense/Vebbestrup IF Fjelsø Gedsted FF Tinghøj Stadion 11-0
111057
Kampfakta
8 13-05-18
Kl. 16:00
Eastside Viborg (1) Klejtrup BK Overlund Stadion 3-3
111050
7 Ti 15-05-18
Kl. 19:00
Eastside Viborg (1) Hobro IK Houlkærhallen 3-3
111059
9 Ma 21-05-18
Kl. 13:00
Borup IF Eastside Viborg (1) Låstrup Stadion 2-2
111058
Kampfakta
9 Ma 21-05-18
Kl. 13:30
Doense/Vebbestrup IF Hobro IK Tinghøj Stadion 1-1
111061
9 Ma 21-05-18
Kl. 14:00
Fjelsø Gedsted FF Nørager/Rørbæk IF Gedsted Stadion 2-1
111060
Kampfakta
9 Ma 21-05-18
Kl. 15:00
Klejtrup BK IK Rosendal Klejtrup Stadion 2-1
111062
10 On 23-05-18
Kl. 19:00
Nørager/Rørbæk IF Hobro IK Rørbæk Stadion 0-8
111065
10 To 24-05-18
Kl. 19:00
IK Rosendal Eastside Viborg (1) Rosendal Stadion 0-2
111063
Kampfakta
10 Fr 25-05-18
Kl. 18:30
Doense/Vebbestrup IF Klejtrup BK Tinghøj Stadion 0-1
111064
10 Fr 25-05-18
Kl. 19:00
Fjelsø Gedsted FF Borup IF Gedsted Stadion 2-0
111054
8 To 31-05-18
Kl. 19:00
IK Rosendal Hobro IK Rosendal Stadion 1-7
111067
Kampfakta
11 Fr 01-06-18
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF Eastside Viborg (1) Tinghøj Stadion 1-3
111151
Kampfakta
11 02-06-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Nørager/Rørbæk IF Klejtrup Stadion 3-1
111066
11 02-06-18
Kl. 15:15
Hobro IK Fjelsø Gedsted FF DS Arena 19-1
111150
11 02-06-18
Kl. 15:30
Borup IF IK Rosendal Låstrup Stadion UHT!
111152
12 Fr 08-06-18
Kl. 18:30
Borup IF Hobro IK Låstrup Stadion 0-4
111155
12 09-06-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Eastside Viborg (1) Nørager IF's Anlæg HHT!
111153
Kampfakta
12 09-06-18
Kl. 13:30
Doense/Vebbestrup IF IK Rosendal Tinghøj Stadion 5-3
111154
Kampfakta
12 09-06-18
Kl. 15:30
Fjelsø Gedsted FF Klejtrup BK Gedsted Stadion 0-4
111158
13 Fr 15-06-18
Kl. 19:00
IK Rosendal Nørager/Rørbæk IF Rosendal Stadion 2-1
111159
13 Fr 15-06-18
Kl. 19:00
Eastside Viborg (1) Fjelsø Gedsted FF Overlund Stadion 5-1
111156
Kampfakta
13 16-06-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Hobro IK Klejtrup Stadion 1-2
111157
Kampfakta
13 16-06-18
Kl. 13:30
Doense/Vebbestrup IF Borup IF Tinghøj Stadion 7-0
111160
14 To 21-06-18
Kl. 19:30
Hobro IK Eastside Viborg (1) DS Arena 3-1
111161
14 Fr 22-06-18
Kl. 19:00
Nørager/Rørbæk IF Doense/Vebbestrup IF Nørager IF's Anlæg 0-4
111163
14 Fr 22-06-18
Kl. 19:00
Fjelsø Gedsted FF IK Rosendal Gedsted Stadion 2-0
111162
Kampfakta
14 24-06-18
Kl. 11:00
Borup IF Klejtrup BK Låstrup Stadion 3-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold på 2. pladsen rykker op i serie 3:
Dybvad B (48), Svenstrup-Godthåb IF (52), Vive IF (54), Thyholm FC (58), Randers Freja (64), Silkeborg IF (67), Mørke IF (68), AC Pink Panthers (70), FC Rangers 1 (71), BMI (73), Lund IF (74), Dalby GF (78).

Følgende 25 hold på 6. pladsen bevarer sin plads i serie 4:
Skallerup/Vennebjerg IF (47), IF Skjold Sæby (48), Vraa/Børglum IF (49), Ørebro B (50), B52/Aalborg (52), Øster Hornum IF (53), Borup IF (55), Sundsøre FK (57), Lidenlund B (58), Lem B (59), FodboldHoldet Herning (60), Sdr. Rind/Vinkel IF (61), Ansager IF (62), Vinderslev IF (63), Kristrup B (65), Hadsten SK (66), Grauballe UGF (67), Pindstrup IF (68), tst Fodbold (70), Fuglebakken KFUM Aarhus 4 (71), Horsens Freja (74), Fredericia KFUM (77), BK-06 Esbjerg (80), Højer/Visby (81), Hørup UI (82).

Der tages forbehold for eventuelle protestsager mv.