Herrer Serie 5 - Forår 2018, Pulje 98

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
955856
Kampfakta
1 07-04-18
Kl. 12:30
Arden IF Doense/Vebbestrup IF Arden Hallen 4-3
955854
1 08-04-18
Kl. 13:00
IK Rosendal Oversidder Rosendal Stadion
955873
Kampfakta
7 Fr 13-04-18
Kl. 18:00
Arden IF Valsgård IF 83 Arden Hallen 3-3
955859
2 15-04-18
Kl. 13:00
IK Rosendal Doense/Vebbestrup IF Rosendal Stadion 2-0
955857
2 15-04-18
Kl. 15:00
Oversidder Hobro IK
955861
Kampfakta
3 21-04-18
Kl. 16:00
Hobro IK Doense/Vebbestrup IF Hobro Kunstgræsbane 2-3
955860
3 22-04-18
Kl. 13:00
Oversidder Valsgård IF 83
955878
9 28-04-18
Kl. 13:00
Oversidder Doense/Vebbestrup IF
955864
Kampfakta
4 28-04-18
Kl. 16:00
Hobro IK Arden IF DS Arena 2-2
955865
Kampfakta
4 28-04-18
Kl. 16:00
Valsgård IF 83 IK Rosendal Valsgård Stadion 6-0
955866
5 05-05-18
Kl. 14:00
Arden IF Oversidder Arden Hallen
955867
5 06-05-18
Kl. 13:00
IK Rosendal Hobro IK Rosendal Stadion 3-8
955883
10 To 10-05-18
Kl. 16:00
Valsgård IF 83 Doense/Vebbestrup IF Valsgård Stadion 4-0
955870
6 12-05-18
Kl. 15:00
Valsgård IF 83 Hobro IK Valsgård Stadion 2-1
955871
Kampfakta
6 12-05-18
Kl. 15:30
Doense/Vebbestrup IF Arden IF Tinghøj Stadion 0-3
955869
6 13-05-18
Kl. 13:00
Oversidder IK Rosendal
955862
Kampfakta
3 To 17-05-18
Kl. 19:00
Arden IF IK Rosendal Arden Hallen 5-2
955855
1 Ma 21-05-18
Kl. 16:00
Hobro IK Valsgård IF 83 DS Arena 5-5
955858
2 Fr 25-05-18
Kl. 19:15
Valsgård IF 83 Arden IF Valsgård Stadion 2-0
955872
7 26-05-18
Kl. 16:00
Hobro IK Oversidder DS Arena
955874
Kampfakta
7 Ma 28-05-18
Kl. 18:30
Doense/Vebbestrup IF IK Rosendal Tinghøj Stadion 0-2
955875
8 02-06-18
Kl. 16:00
Valsgård IF 83 Oversidder Valsgård Stadion
955876
Kampfakta
8 On 06-06-18
Kl. 18:30
Doense/Vebbestrup IF Hobro IK Tinghøj Stadion 2-3
955879
9 09-06-18
Kl. 12:30
Arden IF Hobro IK Arden Hallen 4-2
955863
4 09-06-18
Kl. 15:30
Doense/Vebbestrup IF Oversidder Tinghøj Stadion
955880
9 10-06-18
Kl. 13:00
IK Rosendal Valsgård IF 83 Rosendal Stadion 3-4
955882
10 16-06-18
Kl. 14:00
Hobro IK IK Rosendal DS Arena 9-1
955868
Kampfakta
5 16-06-18
Kl. 15:30
Doense/Vebbestrup IF Valsgård IF 83 Tinghøj Stadion 2-2
955881
10 17-06-18
Kl. 14:00
Oversidder Arden IF
955877
8 Ti 19-06-18
Kl. 19:00
IK Rosendal Arden IF Rosendal Stadion 0-9
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 24 hold på 2. pladsen rykker op i serie 4:
Bjergby-Astrup (84), Bagterp IF (85), Brønderslev IF (88), Vejgaard B 1 (92), Aalborg FF a 1337 (93), Skalborg SK (94), Vester Hornum IF (95), Støvring IF 1 (96), Hadsund B (97), Måbjerg IF 1 (105), Tjele Vest Sport (107), Tim GIF 1 (110), Haunstrup IF (111), Pen15 United (112), Resenbro UIF (116), Purhus IF (117), AH 2012 (120), FF Klettar (123), IF Lyseng 1 (128), Solbjerg IF (130), EIF /NSG (132), Aale U&I (133), Vejle B (135), Spangsbjerg IF (141).

Alle hold på 6. pladsen med 5 points eller mere (og uden udeblivelses-markeringer) forbliver i serie 5.