U19 Drenge Liga 1 (1999-00) 11M - forår 2018, Pulje 302 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
786348
Kampfakta
1 17-03-18
Kl. 13:00
Odder IGF Dalum IF Kunstgræsbanen Spektrum Odder 1-0
786347
1 17-03-18
Kl. 17:10
Varde IF Viby/AGF Sydbank Stadion, Kunstgræs 1-5
786349
1 18-03-18
Kl. 15:00
Tønder SF IF Lyseng Løgumkloster Kunstgræsbane 2-4
786346
Kampfakta
1 18-03-18
Kl. 16:00
Oure Fodbold Akademi Rødekro IF/Aabenraa BK Oure Idrætsskole 2-1
786352
2 24-03-18
Kl. 14:00
Rødekro IF/Aabenraa BK Tønder SF Fladhøj Idrætscenter 2-1
786353
2 25-03-18
Kl. 12:00
Dalum IF Varde IF Dalum - Kunstgræsbane 3-0
786350
Kampfakta
2 25-03-18
Kl. 13:10
Viby/AGF Oure Fodbold Akademi AGF's anlæg - Fredensvang 4-4
786351
Kampfakta
2 25-03-18
Kl. 15:00
IF Lyseng Odder IGF Lyseng Kunstgræs 1-2
786357
3 To 29-03-18
Kl. 15:00
IF Lyseng Rødekro IF/Aabenraa BK Lyseng Kunstgræs 3-0
786355
3 Ma 02-04-18
Kl. 14:00
Tønder SF Viby/AGF Klosterhallen 1-4
786359
4 Fr 06-04-18
Kl. 18:30
Viby/AGF IF Lyseng Fredensvang - Kunstgræsbanen 2-0
786358
Kampfakta
4 07-04-18
Kl. 13:00
Varde IF Oure Fodbold Akademi Sydbank Stadion 3-4
786360
Kampfakta
4 07-04-18
Kl. 14:00
Rødekro IF/Aabenraa BK Odder IGF Fladhøj Idrætscenter 0-1
786361
4 08-04-18
Kl. 12:00
Dalum IF Tønder SF Lars R. Jacobsen Park. 4-1
786354
Kampfakta
3 On 11-04-18
Kl. 18:30
Oure Fodbold Akademi Dalum IF Oure Idrætsskole HHT!
786363
5 15-04-18
Kl. 11:00
Rødekro IF/Aabenraa BK Viby/AGF Fladhøj Idrætscenter HHT!
786364
5 15-04-18
Kl. 14:00
Tønder SF Varde IF Løgumkloster Kunstgræsbane 2-3
786365
5 15-04-18
Kl. 15:00
IF Lyseng Dalum IF Lyseng Kunstgræs 4-0
786362
Kampfakta
5 15-04-18
Kl. 16:00
Oure Fodbold Akademi Odder IGF Oure Idrætsskole 0-2
786367
Kampfakta
6 Fr 20-04-18
Kl. 18:00
Odder IGF Viby/AGF Spektrum Odder 1-3
786369
6 21-04-18
Kl. 13:00
Varde IF IF Lyseng Sydbank Stadion 1-2
786366
6 22-04-18
Kl. 16:00
Oure Fodbold Akademi Tønder SF Oure Idrætsskole UHT!
786372
Kampfakta
7 Fr 27-04-18
Kl. 14:00
Tønder SF Odder IGF Tønder sport- og FritidsCenter 1-5
786371
7 28-04-18
Kl. 12:00
Viby/AGF Dalum IF Viby Idrætspark 2-4
786373
7 29-04-18
Kl. 11:00
Rødekro IF/Aabenraa BK Varde IF Fladhøj Idrætscenter 3-1
786370
7 29-04-18
Kl. 15:45
IF Lyseng Oure Fodbold Akademi Lyseng Idrætspark 6-0
786375
8 05-05-18
Kl. 12:00
Viby/AGF Varde IF Viby Idrætspark 4-0
786374
8 06-05-18
Kl. 11:00
Rødekro IF/Aabenraa BK Oure Fodbold Akademi Fladhøj Idrætscenter 3-3
786376
Kampfakta
8 06-05-18
Kl. 12:00
Dalum IF Odder IGF Lars R. Jacobsen Park. 3-1
786377
8 06-05-18
Kl. 16:00
IF Lyseng Tønder SF Lyseng Idrætspark 2-2
786379
Kampfakta
9 12-05-18
Kl. 13:00
Odder IGF IF Lyseng Spektrum Odder 1-3
786381
9 12-05-18
Kl. 13:00
Varde IF Dalum IF Sydbank Stadion 0-3
786380
9 12-05-18
Kl. 14:00
Tønder SF Rødekro IF/Aabenraa BK Tønder sport- og FritidsCenter 6-0
786378
9 13-05-18
Kl. 16:00
Oure Fodbold Akademi Viby/AGF Oure Idrætsskole 2-3
786368
6 19-05-18
Kl. 12:30
Dalum IF Rødekro IF/Aabenraa BK Lars R. Jacobsen Park. 3-0
786356
Kampfakta
3 Ma 21-05-18
Kl. 13:00
Odder IGF Varde IF Spektrum Odder 2-1
786383
10 26-05-18
Kl. 12:00
Viby/AGF Tønder SF Viby Idrætspark 3-3
786384
Kampfakta
10 26-05-18
Kl. 13:00
Varde IF Odder IGF Sydbank Stadion 2-5
786385
10 26-05-18
Kl. 13:00
Rødekro IF/Aabenraa BK IF Lyseng Fladhøj Idrætscenter 3-2
786382
10 26-05-18
Kl. 14:00
Dalum IF Oure Fodbold Akademi Lars R. Jacobsen Park. 0-5
786388
Kampfakta
11 02-06-18
Kl. 11:00
Odder IGF Rødekro IF/Aabenraa BK Spektrum Odder 2-0
786389
11 03-06-18
Kl. 14:00
Tønder SF Dalum IF Tønder sport- og FritidsCenter 1-2
786386
11 03-06-18
Kl. 16:00
Oure Fodbold Akademi Varde IF Oure Idrætsskole 5-1
786387
11 03-06-18
Kl. 16:30
IF Lyseng Viby/AGF Lyseng Idrætspark 1-0
786390
Kampfakta
12 To 07-06-18
Kl. 18:30
Odder IGF Oure Fodbold Akademi Spektrum Odder 4-1
786391
12 09-06-18
Kl. 12:00
Viby/AGF Rødekro IF/Aabenraa BK Viby Idrætspark 3-0
786393
12 10-06-18
Kl. 12:00
Dalum IF IF Lyseng Lars R. Jacobsen Park. 4-2
786392
12 10-06-18
Kl. 16:00
Varde IF Tønder SF Sydbank Stadion 0-3
786395
Kampfakta
13 16-06-18
Kl. 11:00
Viby/AGF Odder IGF Viby Idrætspark 2-2
786396
13 16-06-18
Kl. 14:00
Rødekro IF/Aabenraa BK Dalum IF Fladhøj Idrætscenter 2-3
786394
13 17-06-18
Kl. 14:00
Oure Fodbold Akademi Tønder SF Oure Idrætsskole 2-1
786397
13 17-06-18
Kl. 16:45
IF Lyseng Varde IF Lyseng Idrætspark UHT!
786400
Kampfakta
14 23-06-18
Kl. 11:30
Odder IGF Tønder SF Spektrum Odder 2-2
786401
14 23-06-18
Kl. 13:00
Varde IF Rødekro IF/Aabenraa BK Sydbank Stadion 3-4
786398
14 23-06-18
Kl. 15:45
Oure Fodbold Akademi IF Lyseng Oure Idrætsskole 2-0
786399
14 24-06-18
Kl. 12:00
Dalum IF Viby/AGF Lars R. Jacobsen Park. 0-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Der er ingen automatisk ombrydning fra forårets U19 Drenge til efterårets U19 Drenge. Læs mere her.

Puljevinderen skal spille JM. Læs mere her.