2. division forår 2018, Oprykningsspil (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
596361
Kampfakta
1 17-03-18
Kl. 13:00
Kolding IF Ringkøbing Bramdrupdam Kunstgræsbane 2-1
596363
Kampfakta
1 17-03-18
Kl. 14:00
Middelfart Hvidovre MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane 3-2
596360
Kampfakta
1 17-03-18
Kl. 14:30
Kjellerup IF Skovshoved IF Kjellerup Kunstgræsbane 0-2
596359
Kampfakta
1 17-03-18
Kl. 15:00
Frem Jammerbugt FC Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling 0-1
596364
Kampfakta
1 17-03-18
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Marienlyst Løgumkloster Kunstgræsbane 0-3
596362
Kampfakta
1 18-03-18
Kl. 14:00
Næstved Avarta Næstved Stadion 2-0
596366
Kampfakta
2 24-03-18
Kl. 14:00
Hvidovre Kolding IF Kæmpernes Arena 4-1
596369
Kampfakta
2 24-03-18
Kl. 14:00
Marienlyst Frem Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 3-2
596367
Kampfakta
2 24-03-18
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Middelfart Ingstrup Efterskoles Kunstgræsbane 2-2
596368
Kampfakta
2 24-03-18
Kl. 15:00
Skovshoved IF FC Sydvest 05 Tønder Gentofte Sportspark Opv. kunst 3-1
596365
Kampfakta
2 25-03-18
Kl. 13:00
Avarta Kjellerup IF Espelunden Kunstgræs 1-0
596370
Kampfakta
2 25-03-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Næstved Green Arena 0-3
596375
Kampfakta
3 To 29-03-18
Kl. 13:30
Kjellerup IF Frem Kjellerup Kunstgræsbane 1-5
596376
Kampfakta
3 To 29-03-18
Kl. 14:00
Næstved Kolding IF Næstved Stadion 2-0
596373
Kampfakta
3 To 29-03-18
Kl. 14:00
Middelfart Skovshoved IF MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane 0-0
596374
Kampfakta
3 To 29-03-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Avarta Green Arena 3-3
596371
Kampfakta
3 To 29-03-18
Kl. 14:00
Hvidovre FC Sydvest 05 Tønder Kæmpernes Arena 1-1
596372
Kampfakta
3 To 29-03-18
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Marienlyst Kunstgræsbanen Jetsmark 3-1
596377
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 13:00
Avarta Skovshoved IF Espelunden Kunstgræs 3-2
596379
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 13:30
Kjellerup IF Næstved Kjellerup Kunstgræsbane 2-1
596380
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 14:00
Marienlyst Hvidovre Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 1-4
596381
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 15:00
Kolding IF Jammerbugt FC Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-1
596382
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Middelfart BankParken Tønder 2-2
596378
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 15:00
Frem Ringkøbing Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling 1-2
596386
Kampfakta
5 07-04-18
Kl. 13:00
Kolding IF Frem Autocentralen Park (Kolding Stadion) 2-1
596384
Kampfakta
5 07-04-18
Kl. 14:00
Hvidovre Kjellerup IF Kæmpernes Arena 2-2
596385
Kampfakta
5 07-04-18
Kl. 14:00
Middelfart Ringkøbing MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane 1-1
596388
Kampfakta
5 07-04-18
Kl. 15:00
Skovshoved IF Marienlyst Skovshoved I P 2-0
596383
Kampfakta
5 08-04-18
Kl. 14:00
Avarta FC Sydvest 05 Tønder Espelunden Kunstgræs 3-0
596387
Kampfakta
5 08-04-18
Kl. 14:00
Næstved Jammerbugt FC ProfaGroupPark 1-1
596389
Kampfakta
6 14-04-18
Kl. 13:30
Kjellerup IF Middelfart Kjellerup Kunstgræsbane 1-2
596390
Kampfakta
6 14-04-18
Kl. 14:00
Marienlyst Næstved Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 2-2
596392
Kampfakta
6 14-04-18
Kl. 15:00
Frem Avarta Valby IP. Stadion 2-1
596393
Kampfakta
6 14-04-18
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Hvidovre Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 0-1
596394
Kampfakta
6 14-04-18
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Kolding IF BankParken Tønder 1-1
596391
Kampfakta
6 15-04-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Skovshoved IF Green Arena 1-2
615351
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 13:00
Kolding IF Kjellerup IF Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-1
599032
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 14:00
Middelfart Næstved Middelfart Stadion 1-2
599033
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 15:00
Skovshoved IF Jammerbugt FC Skovshoved I P 2-3
599031
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 15:00
Frem FC Sydvest 05 Tønder Valby IP. Stadion 2-0
596395
Kampfakta
7 22-04-18
Kl. 13:00
Avarta Hvidovre Espelundens Idrætsanlæg 0-2
615352
Kampfakta
7 22-04-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Marienlyst Green Arena 3-0
615355
Kampfakta
8 28-04-18
Kl. 13:00
Kolding IF Skovshoved IF Autocentralen Park (Kolding Stadion) 2-0
615354
Kampfakta
8 28-04-18
Kl. 13:30
Kjellerup IF Marienlyst Bjergets Idrætsanlæg 2-1
615358
Kampfakta
8 28-04-18
Kl. 14:00
Middelfart Frem Middelfart Stadion 1-1
615353
Kampfakta
8 28-04-18
Kl. 14:00
Hvidovre Ringkøbing Kæmpernes Arena 3-1
615357
Kampfakta
8 28-04-18
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Avarta Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 1-0
615356
Kampfakta
8 29-04-18
Kl. 14:00
Næstved FC Sydvest 05 Tønder ProfaGroupPark 2-0
615366
Kampfakta
9 05-05-18
Kl. 14:00
Marienlyst Jammerbugt FC Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 0-3
615368
Kampfakta
9 05-05-18
Kl. 15:00
Skovshoved IF Middelfart Skovshoved I P 0-1
615360
Kampfakta
9 05-05-18
Kl. 15:00
Frem Kjellerup IF Valby IP. Stadion 1-2
615365
Kampfakta
9 05-05-18
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Hvidovre BankParken Tønder 0-4
615359
Kampfakta
9 06-05-18
Kl. 13:00
Avarta Næstved Espelundens Idrætsanlæg 0-3
615367
Kampfakta
9 06-05-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Kolding IF Green Arena 0-2
621473
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 13:00
Skovshoved IF Kjellerup IF Skovshoved I P 0-1
621472
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
Middelfart Jammerbugt FC Middelfart Stadion 1-1
621468
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
Frem Kolding IF Valby IP. Stadion 1-0
621469
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
Hvidovre Marienlyst Kæmpernes Arena 4-1
621470
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
Næstved Ringkøbing ProfaGroupPark 2-0
621471
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Avarta BankParken Tønder 2-2
621474
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 13:00
Avarta Frem Espelundens Idrætsanlæg 1-1
621478
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 13:00
Kolding IF FC Sydvest 05 Tønder Autocentralen Park (Kolding Stadion) 2-0
621480
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 13:30
Kjellerup IF Hvidovre Bjergets Idrætsanlæg 2-1
621481
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Middelfart Green Arena 2-3
621479
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 14:00
Marienlyst Skovshoved IF Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 0-4
621477
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Næstved Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 0-2
621486
Kampfakta
12 On 16-05-18
Kl. 18:00
Skovshoved IF Avarta Skovshoved I P 2-1
621488
Kampfakta
12 On 16-05-18
Kl. 18:30
Næstved Kjellerup IF ProfaGroupPark 1-1
621482
Kampfakta
12 On 16-05-18
Kl. 18:30
Hvidovre Middelfart Kæmpernes Arena 3-1
621483
Kampfakta
12 On 16-05-18
Kl. 19:00
Jammerbugt FC Kolding IF Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 3-0
621485
Kampfakta
12 On 16-05-18
Kl. 19:00
Marienlyst Ringkøbing Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 1-3
621487
Kampfakta
12 On 16-05-18
Kl. 19:00
FC Sydvest 05 Tønder Frem BankParken Tønder 0-2
621568
Kampfakta
13 19-05-18
Kl. 13:00
Kolding IF Hvidovre Autocentralen Park (Kolding Stadion) 0-0
621570
Kampfakta
13 19-05-18
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Næstved BankParken Tønder 1-3
621573
Kampfakta
13 19-05-18
Kl. 15:00
Skovshoved IF Ringkøbing Skovshoved I P 3-1
621567
Kampfakta
13 19-05-18
Kl. 15:00
Frem Marienlyst Valby IP. Stadion 1-1
621566
Kampfakta
13 20-05-18
Kl. 14:00
Avarta Jammerbugt FC Espelundens Idrætsanlæg 2-3
621569
Kampfakta
13 Ma 21-05-18
Kl. 14:00
Middelfart Kjellerup IF Middelfart Stadion 7-3
657043
Kampfakta
14 Fr 25-05-18
Kl. 19:00
Kjellerup IF Kolding IF Bjergets Idrætsanlæg 1-3
657044
Kampfakta
14 26-05-18
Kl. 14:00
Marienlyst FC Sydvest 05 Tønder Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 2-1
657045
Kampfakta
14 26-05-18
Kl. 14:00
Hvidovre Avarta Kæmpernes Arena 4-1
657042
Kampfakta
14 26-05-18
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Skovshoved IF Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 1-0
657046
Kampfakta
14 27-05-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Frem Green Arena 2-1
657047
Kampfakta
14 27-05-18
Kl. 14:00
Næstved Middelfart ProfaGroupPark 4-0
663925
Kampfakta
15 02-06-18
Kl. 14:00
Avarta Ringkøbing Espelundens Idrætsanlæg 2-2
663927
Kampfakta
15 02-06-18
Kl. 14:00
Frem Middelfart Valby IP. Stadion 1-0
663928
Kampfakta
15 02-06-18
Kl. 14:00
Hvidovre Jammerbugt FC Kæmpernes Arena 2-0
663929
Kampfakta
15 02-06-18
Kl. 14:00
Kolding IF Næstved Autocentralen Park (Kolding Stadion) 2-3
663930
Kampfakta
15 02-06-18
Kl. 14:00
Marienlyst Kjellerup IF Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 2-1
663931
Kampfakta
15 02-06-18
Kl. 14:00
FC Sydvest 05 Tønder Skovshoved IF BankParken Tønder 3-2
663932
Kampfakta
16 09-06-18
Kl. 14:00
Middelfart FC Sydvest 05 Tønder Middelfart Stadion 4-0
663933
Kampfakta
16 09-06-18
Kl. 14:00
Kjellerup IF Avarta Bjergets Idrætsanlæg 3-0
663934
Kampfakta
16 09-06-18
Kl. 14:00
Jammerbugt FC Frem Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 2-1
663945
Kampfakta
16 09-06-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Hvidovre Green Arena 0-5
663946
Kampfakta
16 09-06-18
Kl. 14:00
Skovshoved IF Kolding IF Skovshoved I P 0-1
663947
Kampfakta
16 09-06-18
Kl. 14:00
Næstved Marienlyst ProfaGroupPark 1-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545