2. division forår 2018, Kvalifikationsspil (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
589413
Kampfakta
1 17-03-18
Kl. 13:00
HIK VSK Århus Gentofte Sportspark Opv. kunst 4-2
589407
Kampfakta
1 17-03-18
Kl. 14:00
Aarhus Fremad AB Kunstgræsbane Riisvangen 1-2
589412
Kampfakta
1 17-03-18
Kl. 14:00
Dalum IF Odder Dalum - Kunstgræsbane 1-1
589411
Kampfakta
1 17-03-18
Kl. 15:00
Næsby Brønshøj Kunststofbanen Næsby BK 3-1
589414
Kampfakta
1 17-03-18
Kl. 15:00
Hillerød Fodbold Greve Hillerød Stadion Kunstgræs 6-1
589410
Kampfakta
1 18-03-18
Kl. 13:00
B 93 IF Lyseng Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-1
589416
Kampfakta
2 24-03-18
Kl. 14:00
Greve Aarhus Fremad Greve Idræts Center Kunstgræs 0-1
589417
Kampfakta
2 24-03-18
Kl. 14:00
Næsby B 93 Kunststofbanen Næsby BK 2-2
589419
Kampfakta
2 24-03-18
Kl. 14:00
IF Lyseng HIK Lyseng Kunstgræs 0-2
589420
Kampfakta
2 24-03-18
Kl. 15:00
VSK Århus Hillerød Fodbold Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 2-2
589418
Kampfakta
2 24-03-18
Kl. 15:00
Odder Brønshøj Kunstgræsbanen Spektrum Odder 1-0
589415
Kampfakta
2 24-03-18
Kl. 15:00
AB Dalum IF Akademisk Boldklub, Kunstgræs 1-0
589425
Kampfakta
3 To 29-03-18
Kl. 13:00
HIK Brønshøj Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-2
589491
Kampfakta
3 To 29-03-18
Kl. 13:00
VSK Århus Greve Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 3-0
589423
3 To 29-03-18
Kl. 14:00
Hillerød Fodbold IF Lyseng Hillerød Stadion Kunstgræs 4-1
589421
Kampfakta
3 To 29-03-18
Kl. 14:00
Aarhus Fremad Næsby Kunstgræsbane Riisvangen 3-2
589422
Kampfakta
3 To 29-03-18
Kl. 15:00
AB Odder Akademisk Boldklub, Kunstgræs 2-2
589864
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 13:00
HIK Aarhus Fremad Gentofte Sportspark Opv. kunst 6-1
589865
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 14:00
Greve AB Greve Idræts Center Kunstgræs 2-2
589866
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 14:00
IF Lyseng Dalum IF Lyseng Kunstgræs 0-2
589919
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 14:00
Næsby Hillerød Fodbold Kunststofbanen Næsby BK 2-1
589594
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 15:00
Brønshøj VSK Århus Tingbjerg I P 1-1
589492
Kampfakta
4 Ma 02-04-18
Kl. 16:30
B 93 Odder Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-3
591272
Kampfakta
5 07-04-18
Kl. 13:00
VSK Århus Næsby Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 2-5
590396
Kampfakta
5 07-04-18
Kl. 14:00
Greve B 93 Greve Idræts Center Kunstgræs 3-0
591001
Kampfakta
5 07-04-18
Kl. 14:00
Dalum IF Brønshøj Dalum - Kunstgræsbane 1-1
591002
Kampfakta
5 07-04-18
Kl. 15:00
Odder HIK Kunstgræsbanen Spektrum Odder 0-4
589920
Kampfakta
5 07-04-18
Kl. 15:00
AB IF Lyseng Akademisk Boldklub, Kunstgræs 2-1
589921
Kampfakta
5 07-04-18
Kl. 15:00
Hillerød Fodbold Aarhus Fremad Hillerød Stadion Kunstgræs 1-2
591275
Kampfakta
6 14-04-18
Kl. 13:00
HIK Hillerød Fodbold Gentofte Sportspark Opv. kunst 3-1
591277
Kampfakta
6 14-04-18
Kl. 13:00
VSK Århus Dalum IF Vejlby/Risskov Centret 2-1
591276
Kampfakta
6 14-04-18
Kl. 14:00
Næsby AB ALPI Arena Næsby 0-2
591273
Kampfakta
6 14-04-18
Kl. 14:00
Aarhus Fremad B 93 Riisvangen Stadion 1-1
591274
Kampfakta
6 14-04-18
Kl. 15:00
Brønshøj IF Lyseng Tingbjerg I P 1-1
591278
Kampfakta
6 14-04-18
Kl. 15:00
Odder Greve Spektrum Odder 1-0
591281
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 13:00
B 93 HIK Østerbro Stadion 1-3
591282
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 14:00
Næsby Odder ALPI Arena Næsby 3-3
591279
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 14:00
Aarhus Fremad Brønshøj Riisvangen Stadion 2-1
591284
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 14:00
IF Lyseng Greve Lyseng Kunstgræs 0-0
591283
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 15:00
Hillerød Fodbold Dalum IF Hillerød Stadion 6-0
591280
Kampfakta
7 22-04-18
Kl. 15:00
AB VSK Århus Gladsaxe Stadion 1-1
589424
Kampfakta
3 On 25-04-18
Kl. 18:30
Dalum IF B 93 Lars R. Jacobsen Park. 3-2
591288
Kampfakta
8 28-04-18
Kl. 13:00
VSK Århus B 93 Vejlby/Risskov Centret 0-3
591293
8 28-04-18
Kl. 14:00
Greve Brønshøj Greve Idræts Center 2-2
591286
Kampfakta
8 28-04-18
Kl. 14:00
IF Lyseng Næsby Lyseng Kunstgræs 1-2
591287
Kampfakta
8 28-04-18
Kl. 14:00
Dalum IF Aarhus Fremad Lars R. Jacobsen Park. 1-0
591294
Kampfakta
8 28-04-18
Kl. 15:00
Odder Hillerød Fodbold Spektrum Odder 1-3
591285
Kampfakta
8 29-04-18
Kl. 15:00
AB HIK Gladsaxe Stadion 0-0
592502
Kampfakta
9 05-05-18
Kl. 13:00
B 93 Næsby Østerbro Stadion 4-1
592504
Kampfakta
9 05-05-18
Kl. 13:00
HIK IF Lyseng Gentofte Sportspark Opv. kunst 3-1
592506
Kampfakta
9 05-05-18
Kl. 14:00
Dalum IF AB Lars R. Jacobsen Park. 0-2
591295
Kampfakta
9 05-05-18
Kl. 14:00
Aarhus Fremad Greve Riisvangen Stadion 3-0
592503
Kampfakta
9 05-05-18
Kl. 15:00
Brønshøj Odder Tingbjerg I P 0-0
592505
Kampfakta
9 05-05-18
Kl. 15:00
Hillerød Fodbold VSK Århus Hillerød Stadion 2-0
592507
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
Aarhus Fremad HIK Riisvangen Stadion 0-1
592509
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
Greve Hillerød Fodbold Greve Idræts Center 4-5
592510
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
Næsby VSK Århus ALPI Arena Næsby 1-0
592511
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
IF Lyseng AB Lyseng Kunstgræs 0-4
592522
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 15:00
Odder B 93 Spektrum Odder 1-4
592508
Kampfakta
10 To 10-05-18
Kl. 15:00
Brønshøj Dalum IF Tingbjerg I P 2-1
592527
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 13:00
B 93 Greve Østerbro Stadion 0-0
592529
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 13:00
HIK Odder Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-1
592532
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 13:00
VSK Århus Brønshøj Vejlby/Risskov Centret 3-3
592530
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 14:00
Hillerød Fodbold Næsby Hillerød Stadion 1-0
592528
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 14:00
Dalum IF IF Lyseng Lars R. Jacobsen Park. 2-1
592531
Kampfakta
11 13-05-18
Kl. 15:00
AB Aarhus Fremad Gladsaxe Stadion 1-1
592533
Kampfakta
12 19-05-18
Kl. 13:00
B 93 Dalum IF Østerbro Stadion 3-1
592544
Kampfakta
12 19-05-18
Kl. 14:00
IF Lyseng Hillerød Fodbold Lyseng Idrætspark 0-3
592535
Kampfakta
12 19-05-18
Kl. 14:00
Greve VSK Århus Greve Idræts Center 5-4
592536
Kampfakta
12 19-05-18
Kl. 14:00
Næsby Aarhus Fremad ALPI Arena Næsby 4-1
592543
Kampfakta
12 19-05-18
Kl. 15:00
Odder AB Spektrum Odder 1-1
592534
Kampfakta
12 19-05-18
Kl. 15:00
Brønshøj HIK Tingbjerg I P 6-1
592545
Kampfakta
13 Fr 25-05-18
Kl. 19:00
Aarhus Fremad Dalum IF Riisvangen Stadion 1-0
592546
Kampfakta
13 Fr 25-05-18
Kl. 19:00
AB Greve Gladsaxe Stadion 0-0
592550
Kampfakta
13 26-05-18
Kl. 13:00
VSK Århus HIK Vejlby/Risskov Centret 1-2
592548
Kampfakta
13 26-05-18
Kl. 14:00
IF Lyseng B 93 Lyseng Kunstgræs 0-2
592549
Kampfakta
13 26-05-18
Kl. 15:00
Brønshøj Næsby Tingbjerg I P 2-2
592547
Kampfakta
13 26-05-18
Kl. 15:00
Hillerød Fodbold Odder Hillerød Stadion 0-3
592565
Kampfakta
14 02-06-18
Kl. 13:00
HIK AB Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-0
592562
Kampfakta
14 02-06-18
Kl. 14:00
Dalum IF Hillerød Fodbold Lars R. Jacobsen Park. 2-1
592563
Kampfakta
14 02-06-18
Kl. 14:00
Greve IF Lyseng Greve Idræts Center 5-0
592564
Kampfakta
14 02-06-18
Kl. 15:00
Brønshøj Aarhus Fremad Tingbjerg I P 3-2
592566
Kampfakta
14 02-06-18
Kl. 15:00
Odder Næsby Spektrum Odder 1-2
592551
Kampfakta
14 03-06-18
Kl. 13:00
B 93 VSK Århus Kunst, B93 1-0
592567
Kampfakta
15 09-06-18
Kl. 14:00
Aarhus Fremad Hillerød Fodbold Riisvangen Stadion 3-2
592568
Kampfakta
15 09-06-18
Kl. 14:00
AB Næsby Gladsaxe Stadion 4-3
592569
Kampfakta
15 09-06-18
Kl. 14:00
Dalum IF VSK Århus Lars R. Jacobsen Park. 1-2
592570
Kampfakta
15 09-06-18
Kl. 14:00
Greve Odder Greve Idræts Center 5-0
592571
Kampfakta
15 09-06-18
Kl. 14:00
HIK B 93 Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-1
592572
Kampfakta
15 09-06-18
Kl. 14:00
IF Lyseng Brønshøj Lyseng Idrætspark 0-4
592573
Kampfakta
16 16-06-18
Kl. 14:00
Brønshøj Greve Tingbjerg I P 5-1
592574
Kampfakta
16 16-06-18
Kl. 14:00
B 93 Aarhus Fremad Østerbro Stadion 1-1
592575
Kampfakta
16 16-06-18
Kl. 14:00
VSK Århus AB Vejlby/Risskov Centret 4-3
592576
Kampfakta
16 16-06-18
Kl. 14:00
Odder Dalum IF Spektrum Odder 1-2
592577
Kampfakta
16 16-06-18
Kl. 14:00
Hillerød Fodbold HIK Hillerød Stadion 3-2
592578
Kampfakta
16 16-06-18
Kl. 14:00
Næsby IF Lyseng ALPI Arena Næsby 4-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545