Herrer Serie 3 - Efterår 2018, Pulje 28 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
504441
Kampfakta
1 Fr 10-08-18
Kl. 18:30
Skørping IF Frem Hornum IF Skørping Idrætscenter 0-2
504443
Kampfakta
1 Fr 10-08-18
Kl. 18:30
Nørager/Rørbæk IF Støvring IF Rørbæk Stadion 2-3
504442
Kampfakta
1 11-08-18
Kl. 13:00
Aars IK Vive IF Aars Stadion 3-2
504444
Kampfakta
1 Ma 13-08-18
Kl. 19:00
Valsgård IF 83 Løgstør IF Valsgård Stadion UHT!
504446
Kampfakta
2 On 15-08-18
Kl. 18:30
Løgstør IF Nørager/Rørbæk IF Løgstør Stadion 4-1
504445
2 Fr 17-08-18
Kl. 18:30
Skørping IF Frem Vive IF Skørping Idrætscenter 1-0
504448
2 Fr 17-08-18
Kl. 19:00
Støvring IF Aars IK Støvring Stadion 1-1
504447
Kampfakta
2 18-08-18
Kl. 14:00
Hornum IF Valsgård IF 83 Hornum Stadion 2-1
504507
Kampfakta
3 Ti 21-08-18
Kl. 18:30
Skørping IF Frem Støvring IF Skørping Idrætscenter 1-1
504508
3 Ti 21-08-18
Kl. 19:00
Valsgård IF 83 Vive IF Valsgård Stadion 4-0
504510
Kampfakta
3 On 22-08-18
Kl. 18:30
Løgstør IF Hornum IF Løgstør Stadion 1-1
504509
Kampfakta
3 On 22-08-18
Kl. 19:00
Nørager/Rørbæk IF Aars IK Rørbæk Stadion 1-1
504512
Kampfakta
4 25-08-18
Kl. 12:00
Vive IF Løgstør IF Vive Stadion 2-5
504511
Kampfakta
4 25-08-18
Kl. 13:30
Aars IK Skørping IF Frem Aars Stadion 1-1
504514
Kampfakta
4 25-08-18
Kl. 15:30
Støvring IF Valsgård IF 83 Støvring Stadion 2-1
504513
Kampfakta
4 26-08-18
Kl. 18:30
Hornum IF Nørager/Rørbæk IF Hornum Stadion 2-1
504518
Kampfakta
5 01-09-18
Kl. 13:00
Løgstør IF Støvring IF Løgstør Stadion 5-0
504516
Kampfakta
5 01-09-18
Kl. 14:00
Hornum IF Vive IF Hornum Stadion 2-0
504517
5 01-09-18
Kl. 14:00
Valsgård IF 83 Aars IK Valsgård Stadion 1-1
504515
5 02-09-18
Kl. 15:00
Skørping IF Frem Nørager/Rørbæk IF Skørping Idrætscenter 0-4
504519
6 Fr 07-09-18
Kl. 18:30
Skørping IF Frem Valsgård IF 83 Skørping Idrætscenter 0-3
504520
6 08-09-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Vive IF Rørbæk Stadion 1-0
504521
Kampfakta
6 08-09-18
Kl. 16:00
Støvring IF Hornum IF Støvring Stadion 0-1
504522
6 Ti 11-09-18
Kl. 19:00
Aars IK Løgstør IF Aars Kunstgræsbane 2-0
504526
Kampfakta
7 To 13-09-18
Kl. 18:00
Hornum IF Aars IK Hornum Stadion 0-0
504524
Kampfakta
7 15-09-18
Kl. 12:00
Vive IF Støvring IF Vive Stadion 0-1
504525
Kampfakta
7 15-09-18
Kl. 14:00
Valsgård IF 83 Nørager/Rørbæk IF Valsgård Stadion 1-2
504523
7 15-09-18
Kl. 14:00
Løgstør IF Skørping IF Frem Løgstør Stadion UHT!
504528
8 22-09-18
Kl. 12:00
Vive IF Aars IK Vive Stadion 0-0
504527
Kampfakta
8 22-09-18
Kl. 14:00
Hornum IF Skørping IF Frem Hornum Stadion 2-1
504530
Kampfakta
8 22-09-18
Kl. 15:00
Løgstør IF Valsgård IF 83 Løgstør Stadion 3-2
504529
Kampfakta
8 22-09-18
Kl. 15:30
Støvring IF Nørager/Rørbæk IF Støvring Stadion 1-2
504531
Kampfakta
9 29-09-18
Kl. 12:00
Skørping IF Frem Vive IF Vive Stadion 1-4
504534
Kampfakta
9 29-09-18
Kl. 13:00
Aars IK Støvring IF Aars Stadion 4-2
504533
Kampfakta
9 29-09-18
Kl. 14:00
Valsgård IF 83 Hornum IF Valsgård Stadion 1-0
504532
Kampfakta
9 29-09-18
Kl. 15:00
Nørager/Rørbæk IF Løgstør IF Rørbæk Stadion 3-3
504537
Kampfakta
10 06-10-18
Kl. 13:00
Aars IK Nørager/Rørbæk IF Aars Stadion 1-1
504538
Kampfakta
10 06-10-18
Kl. 14:00
Hornum IF Løgstør IF Hornum Stadion 7-0
504535
10 06-10-18
Kl. 16:00
Støvring IF Skørping IF Frem Støvring Kunstgræsbane 2-0
504536
10 07-10-18
Kl. 12:00
Vive IF Valsgård IF 83 Vive Stadion 1-5
504539
11 Fr 12-10-18
Kl. 18:30
Skørping IF Frem Aars IK Støvring Kunstgræsbane 0-7
504540
11 13-10-18
Kl. 13:00
Løgstør IF Vive IF Løgstør Stadion UHT!
504542
Kampfakta
11 13-10-18
Kl. 14:00
Valsgård IF 83 Støvring IF Valsgård Stadion 1-1
504541
Kampfakta
11 13-10-18
Kl. 15:00
Nørager/Rørbæk IF Hornum IF Rørbæk Stadion 1-2
504544
Kampfakta
12 20-10-18
Kl. 12:00
Vive IF Hornum IF Vive Stadion 0-0
504545
Kampfakta
12 20-10-18
Kl. 13:00
Aars IK Valsgård IF 83 Aars Stadion 2-0
504543
12 20-10-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Skørping IF Frem Rørbæk Stadion UHT!
504546
Kampfakta
12 20-10-18
Kl. 16:00
Støvring IF Løgstør IF Støvring Kunstgræsbane 3-0
504548
13 27-10-18
Kl. 12:00
Vive IF Nørager/Rørbæk IF Vive Stadion 1-2
504589
Kampfakta
13 27-10-18
Kl. 14:00
Hornum IF Støvring IF Hornum Stadion 6-2
504547
13 27-10-18
Kl. 14:00
Valsgård IF 83 Skørping IF Frem Valsgård Stadion 4-0
504590
13 27-10-18
Kl. 15:00
Løgstør IF Aars IK Løgstør Stadion 1-0
504591
Kampfakta
14 03-11-18
Kl. 13:30
Løgstør IF Skørping IF Frem Løgstør Stadion 4-0
504592
Kampfakta
14 03-11-18
Kl. 13:30
Støvring IF Vive IF Støvring Kunstgræsbane 10-0
504593
14 03-11-18
Kl. 13:30
Nørager/Rørbæk IF Valsgård IF 83 Rørbæk Stadion 2-1
504594
Kampfakta
14 03-11-18
Kl. 13:30
Aars IK Hornum IF Aars Stadion 1-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

De 2 bedste nr. 7 (Sulsted IF i pulje 25 og Vejgaard B i pulje 26) undgår nedrykning. Årsagen er, at der har været en enkelt udtrækning i både serie 1 og serie 2.