Herrer Serie 5 - Efterår 2018, Pulje 97 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
713664
1 Fr 10-08-18
Kl. 18:00
Ravnkilde Nørager/Rørbæk IF Ravnkilde Stadion 6-0
713665
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 13:00
Vindblæs B (1) Doense/Vebbestrup IF Vindblæs Multicenter 4-1
713663
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 13:30
Arden IF Kvik/Aalestrup IF Arden Hallen 6-1
713668
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 11:30
Arden IF Vindblæs B (1) Arden Hallen 1-5
713667
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Doense/Vebbestrup IF Rørbæk Stadion 1-2
713666
2 25-08-18
Kl. 16:00
Kvik/Aalestrup IF Ravnkilde Hvam Stadion 0-6
713670
Kampfakta
3 Fr 31-08-18
Kl. 18:30
Ravnkilde Vindblæs B (1) Ravnkilde Stadion 0-6
713669
Kampfakta
3 Fr 31-08-18
Kl. 19:00
Kvik/Aalestrup IF Nørager/Rørbæk IF Hvam Stadion 3-3
713671
Kampfakta
3 01-09-18
Kl. 15:30
Doense/Vebbestrup IF Arden IF Tinghøj Stadion 1-9
713673
Kampfakta
4 Fr 07-09-18
Kl. 18:30
Ravnkilde Doense/Vebbestrup IF Ravnkilde Stadion 0-1
713674
Kampfakta
4 08-09-18
Kl. 15:00
Nørager/Rørbæk IF Arden IF Rørbæk Stadion 5-2
713672
Kampfakta
4 08-09-18
Kl. 15:00
Vindblæs B (1) Kvik/Aalestrup IF Vindblæs Multicenter 14-3
713676
Kampfakta
5 15-09-18
Kl. 11:00
Arden IF Ravnkilde Arden Hallen 5-0
713677
5 15-09-18
Kl. 13:00
Vindblæs B (1) Nørager/Rørbæk IF Vindblæs Multicenter UHT!
713675
Kampfakta
5 15-09-18
Kl. 13:30
Doense/Vebbestrup IF Kvik/Aalestrup IF Tinghøj Stadion 3-1
713678
Kampfakta
6 To 20-09-18
Kl. 18:30
Kvik/Aalestrup IF Arden IF Aalestrup Stadion 0-3
713679
6 22-09-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Ravnkilde Rørbæk Stadion 2-8
713680
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 15:30
Doense/Vebbestrup IF Vindblæs B (1) Tinghøj Stadion 2-4
713681
7 Fr 28-09-18
Kl. 17:45
Ravnkilde Kvik/Aalestrup IF Ravnkilde Stadion 4-3
713683
Kampfakta
7 29-09-18
Kl. 15:00
Vindblæs B (1) Arden IF Vindblæs Multicenter 2-2
713682
Kampfakta
7 29-09-18
Kl. 15:30
Doense/Vebbestrup IF Nørager/Rørbæk IF Tinghøj Stadion 4-2
713825
Kampfakta
8 06-10-18
Kl. 11:00
Arden IF Doense/Vebbestrup IF Arden Hallen 4-2
713684
Kampfakta
8 06-10-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Kvik/Aalestrup IF Rørbæk Stadion 5-2
713685
Kampfakta
8 06-10-18
Kl. 13:00
Vindblæs B (1) Ravnkilde Vindblæs Multicenter 1-0
713828
Kampfakta
9 13-10-18
Kl. 13:00
Arden IF Nørager/Rørbæk IF Arden Hallen 5-0
713826
Kampfakta
9 13-10-18
Kl. 14:00
Kvik/Aalestrup IF Vindblæs B (1) Aalestrup Stadion 0-4
713827
Kampfakta
9 13-10-18
Kl. 15:30
Doense/Vebbestrup IF Ravnkilde Tinghøj Stadion 6-0
713829
Kampfakta
10 20-10-18
Kl. 13:00
Kvik/Aalestrup IF Doense/Vebbestrup IF Hvam Stadion 1-3
713830
Kampfakta
10 20-10-18
Kl. 15:00
Ravnkilde Arden IF Ravnkilde Stadion 0-5
713831
Kampfakta
10 20-10-18
Kl. 15:00
Nørager/Rørbæk IF Vindblæs B (1) Rørbæk Stadion 2-6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

De 24 bedst placerede nr. 2 som rykker op: 
Aalborg KFUM (91), Christiansbjerg IF 2 (120), Viborg B67 2 (106), Viby IF 2 (123), Seest B 1 (135), Funder GF/SSIK (115), Skørping IF Frem (96), VHG/GS (90), Kongeådal SF (142), Skibbild IF (112), Sydthy B (99), Lisbjerg FC 1 (117), Kvaglund IF (139), Bredebro IF (145), Vorup FB (110), Arden IF (97), Hirtshals B (83), Låsby B (116), FC Royal (126), Herning Fremad (113), Nord/Als B (147), Tjæreborg IF (141), Vang Tvorup IF (98), As IF 1 (129).

Alle hold med minimum 5 points på 6. pladsen (og ingen udeblivelsesmarkering) bliver i serie 5.

Der tages forbehold for forkert indberettede resultater og protestsager.