Albaniserien herrer, 2018/2019

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
386279
Kampfakta
1 11-08-18
Kl. 13:00
Aarslev BK Allesø GF Netplan Arena 2-4
386202
Kampfakta
1 11-08-18
Kl. 15:00
OB Morud IF OB-Ådalen 1-1
386257
Kampfakta
1 11-08-18
Kl. 15:00
SSV Højfyn Næsby BK Albani Arena Vissenbjerg 2-2
386270
Kampfakta
1 11-08-18
Kl. 15:00
S.f.B. Bogense G & IF S.f.B. Hellegårdsvej 0-3
386272
Kampfakta
1 12-08-18
Kl. 11:00
OKS Nr. Aaby IK OKSON-Park 7-0
387612
Kampfakta
1 12-08-18
Kl. 11:00
Flemløse/Hårby Dalum IF Haarby Stadion 2-1
386258
Kampfakta
1 12-08-18
Kl. 14:45
Marstal/Rise Krarup Espe Fodbold Marstal Stadion 2-2
387613
Kampfakta
2 Fr 17-08-18
Kl. 18:45
OB SSV Højfyn OB-Ådalen 0-0
387614
Kampfakta
2 18-08-18
Kl. 15:00
Allesø GF Flemløse/Hårby Allesø / Spurvelundsskolen 3-2
387619
Kampfakta
2 18-08-18
Kl. 15:00
Bogense G & IF Nr. Aaby IK Bogense Stadion 2-0
387622
Kampfakta
2 18-08-18
Kl. 15:00
Morud IF Dalum IF VVS FYN ARENA – Morud 0-2
387620
Kampfakta
2 19-08-18
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold S.f.B. Espe Hallen (ude) 1-4
387615
Kampfakta
2 19-08-18
Kl. 11:00
OKS Aarslev BK OKSON-Park 2-0
387621
Kampfakta
2 19-08-18
Kl. 14:00
Næsby BK Marstal/Rise ALPI Arena Næsby 1-1
387628
Kampfakta
3 25-08-18
Kl. 15:00
SSV Højfyn Morud IF Albani Arena Vissenbjerg 4-2
387638
3 25-08-18
Kl. 15:00
Flemløse/Hårby OKS Haarby Stadion 0-0
387636
Kampfakta
3 25-08-18
Kl. 15:30
Nr. Aaby IK Krarup Espe Fodbold Nr.Aaby Idrætspark 2-3
387637
Kampfakta
3 26-08-18
Kl. 13:00
Aarslev BK Bogense G & IF Netplan Arena 2-2
387635
Kampfakta
3 26-08-18
Kl. 13:00
S.f.B. Næsby BK S.f.B. Hellegårdsvej 4-2
387639
Kampfakta
3 26-08-18
Kl. 14:00
Dalum IF Allesø GF Lars R. Jacobsen Park. 1-1
387629
Kampfakta
3 26-08-18
Kl. 14:45
Marstal/Rise OB Marstal Stadion 1-1
387640
4 Fr 31-08-18
Kl. 18:30
OB S.f.B. OB-Ådalen 0-1
387647
Kampfakta
4 Fr 31-08-18
Kl. 19:00
Morud IF Allesø GF VVS FYN ARENA – Morud 1-3
387642
Kampfakta
4 01-09-18
Kl. 13:00
OKS Dalum IF OKSON-Park 1-1
387645
Kampfakta
4 01-09-18
Kl. 15:00
Krarup Espe Fodbold Aarslev BK Espe Hallen (ude) 2-1
387644
Kampfakta
4 01-09-18
Kl. 15:30
Bogense G & IF Flemløse/Hårby Bogense Stadion 4-2
387646
Kampfakta
4 02-09-18
Kl. 11:00
Næsby BK Nr. Aaby IK ALPI Arena Næsby 2-2
387641
Kampfakta
4 02-09-18
Kl. 14:00
SSV Højfyn Marstal/Rise Albani Arena Vissenbjerg 4-1
387649
Kampfakta
5 08-09-18
Kl. 15:30
S.f.B. SSV Højfyn S.f.B. Hellegårdsvej 1-1
387650
Kampfakta
5 08-09-18
Kl. 15:30
Nr. Aaby IK OB Nr.Aaby Idrætspark 2-1
387651
Kampfakta
5 08-09-18
Kl. 15:30
Aarslev BK Næsby BK Netplan Arena 4-6
387653
Kampfakta
5 09-09-18
Kl. 13:00
Flemløse/Hårby Krarup Espe Fodbold Haarby Stadion 2-3
387655
Kampfakta
5 09-09-18
Kl. 13:00
Allesø GF OKS Allesø / Spurvelundsskolen 2-2
387654
Kampfakta
5 09-09-18
Kl. 14:00
Dalum IF Bogense G & IF Lars R. Jacobsen Park. 4-1
387648
Kampfakta
5 09-09-18
Kl. 14:45
Marstal/Rise Morud IF Marstal Stadion 1-1
387663
Kampfakta
6 Fr 14-09-18
Kl. 19:00
Morud IF OKS VVS FYN ARENA – Morud 0-3
387662
Kampfakta
6 15-09-18
Kl. 13:00
Næsby BK Flemløse/Hårby ALPI Arena Næsby 3-3
387660
Kampfakta
6 15-09-18
Kl. 15:00
Bogense G & IF Allesø GF Bogense Stadion 3-0
387658
Kampfakta
6 15-09-18
Kl. 15:00
SSV Højfyn Nr. Aaby IK Albani Arena Vissenbjerg 2-1
387656
Kampfakta
6 16-09-18
Kl. 11:00
OB Aarslev BK OB-Ådalen 2-3
387661
Kampfakta
6 16-09-18
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold Dalum IF Espe Hallen (ude) 1-1
387659
6 16-09-18
Kl. 14:45
Marstal/Rise S.f.B. Marstal Stadion 3-1
388156
Kampfakta
7 22-09-18
Kl. 13:00
OKS Bogense G & IF OKSON-Park 2-0
388153
Kampfakta
7 22-09-18
Kl. 15:30
Flemløse/Hårby OB Haarby Stadion 3-2
388155
Kampfakta
7 22-09-18
Kl. 15:30
Allesø GF Krarup Espe Fodbold Allesø / Spurvelundsskolen 5-4
387664
Kampfakta
7 23-09-18
Kl. 11:00
S.f.B. Morud IF S.f.B. Hellegårdsvej 5-1
388152
Kampfakta
7 23-09-18
Kl. 13:00
Aarslev BK SSV Højfyn Netplan Arena 5-3
388151
Kampfakta
7 23-09-18
Kl. 14:00
Nr. Aaby IK Marstal/Rise Nr.Aaby Idrætspark 0-0
388154
Kampfakta
7 23-09-18
Kl. 14:00
Dalum IF Næsby BK Lars R. Jacobsen Park. 2-4
388157
Kampfakta
8 29-09-18
Kl. 13:00
OB Dalum IF OB-Ådalen 0-5
388165
Kampfakta
8 29-09-18
Kl. 15:00
Krarup Espe Fodbold OKS Espe Hallen (ude) 0-2
388160
Kampfakta
8 29-09-18
Kl. 15:30
S.f.B. Nr. Aaby IK S.f.B. Hellegårdsvej 2-3
388166
Kampfakta
8 30-09-18
Kl. 11:00
Næsby BK Allesø GF ALPI Arena Næsby 3-3
388167
Kampfakta
8 30-09-18
Kl. 11:00
Morud IF Bogense G & IF VVS FYN ARENA – Morud 3-2
388158
Kampfakta
8 30-09-18
Kl. 11:00
SSV Højfyn Flemløse/Hårby Albani Arena Vissenbjerg 4-0
388159
8 30-09-18
Kl. 14:45
Marstal/Rise Aarslev BK Marstal Stadion 2-0
388361
Kampfakta
9 06-10-18
Kl. 15:00
Aarslev BK S.f.B. Netplan Arena 3-0
388365
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 11:00
OKS Næsby BK OKSON-Park 5-2
388366
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 11:00
Bogense G & IF Krarup Espe Fodbold Bogense Stadion 3-2
388362
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 14:00
Flemløse/Hårby Marstal/Rise Haarby Stadion 1-3
388363
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 14:00
Dalum IF SSV Højfyn Lars R. Jacobsen Park. 0-4
388364
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 15:00
Allesø GF OB Allesø / Spurvelundsskolen 3-0
388190
9 Ti 09-10-18
Kl. 19:00
Morud IF Nr. Aaby IK VVS FYN ARENA – Morud 2-1
388367
Kampfakta
10 To 11-10-18
Kl. 18:45
OB OKS Kunststofbanen, Hjalleseskolen 0-4
388368
Kampfakta
10 Fr 12-10-18
Kl. 19:00
SSV Højfyn Allesø GF Tommerup Stadion 1-2
388373
Kampfakta
10 13-10-18
Kl. 15:00
Morud IF Krarup Espe Fodbold VVS FYN ARENA – Morud 3-1
388371
Kampfakta
10 13-10-18
Kl. 15:30
Nr. Aaby IK Aarslev BK Nr.Aaby Idrætspark 1-4
388372
Kampfakta
10 14-10-18
Kl. 11:00
Næsby BK Bogense G & IF ALPI Arena Næsby 2-4
388370
Kampfakta
10 14-10-18
Kl. 13:00
S.f.B. Flemløse/Hårby S.f.B. Hellegårdsvej 3-3
388369
10 14-10-18
Kl. 14:45
Marstal/Rise Dalum IF Marstal Stadion 2-0
388378
Livescore
11 20-10-18
Kl. 13:00
OKS SSV Højfyn OKSON-Park Resultatformidling
388379
11 20-10-18
Kl. 15:30
Bogense G & IF OB Bogense Stadion Resultatformidling
388375
11 20-10-18
Kl. 15:30
Flemløse/Hårby Nr. Aaby IK Flemløse Stadion Resultatformidling
388380
11 21-10-18
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold Næsby BK Espe Hallen (ude) Resultatformidling
388374
11 21-10-18
Kl. 11:00
Aarslev BK Morud IF Netplan Arena Resultatformidling
388376
11 21-10-18
Kl. 14:00
Dalum IF S.f.B. Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
388377
11 21-10-18
Kl. 14:00
Allesø GF Marstal/Rise Allesø / Spurvelundsskolen Resultatformidling
388384
12 27-10-18
Kl. 15:00
S.f.B. Allesø GF S.f.B. Hellegårdsvej Resultatformidling
388381
12 27-10-18
Kl. 15:00
OB Krarup Espe Fodbold OB-Ådalen Resultatformidling
388387
12 27-10-18
Kl. 15:00
Morud IF Næsby BK VVS FYN ARENA – Morud Resultatformidling
388386
12 27-10-18
Kl. 15:30
Aarslev BK Flemløse/Hårby Netplan Arena Resultatformidling
388382
12 28-10-18
Kl. 11:00
SSV Højfyn Bogense G & IF Albani Arena Vissenbjerg Resultatformidling
388385
12 28-10-18
Kl. 11:00
Nr. Aaby IK Dalum IF Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
388383
12 28-10-18
Kl. 14:45
Marstal/Rise OKS Marstal Stadion Resultatformidling
389007
13 Fr 02-11-18
Kl. 18:30
SSV Højfyn Krarup Espe Fodbold Tommerup Stadion Resultatformidling
388399
13 03-11-18
Kl. 13:00
OKS S.f.B. OKSON-Park Resultatformidling
388390
13 03-11-18
Kl. 14:30
Allesø GF Nr. Aaby IK Allesø / Spurvelundsskolen Resultatformidling
389008
13 03-11-18
Kl. 14:30
Næsby BK OB ALPI Arena Næsby Resultatformidling
389006
13 03-11-18
Kl. 15:00
Bogense G & IF Marstal/Rise Bogense Stadion Resultatformidling
388388
13 04-11-18
Kl. 11:00
Flemløse/Hårby Morud IF Flemløse Stadion Resultatformidling
388389
13 04-11-18
Kl. 14:00
Dalum IF Aarslev BK Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
389009
14 31-03-19
Kl. 
Dalum IF Flemløse/Hårby Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
389010
14 31-03-19
Kl. 
Allesø GF Aarslev BK Allesø / Spurvelundsskolen Resultatformidling
389011
14 31-03-19
Kl. 
Nr. Aaby IK OKS Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
389012
14 31-03-19
Kl. 
Bogense G & IF S.f.B. Bogense Stadion Resultatformidling
389013
14 31-03-19
Kl. 
Krarup Espe Fodbold Marstal/Rise Espe Hallen (ude) Resultatformidling
389014
14 31-03-19
Kl. 
Næsby BK SSV Højfyn ALPI Arena Næsby Resultatformidling
389015
14 31-03-19
Kl. 
Morud IF OB VVS FYN ARENA – Morud Resultatformidling
389016
15 07-04-19
Kl. 
SSV Højfyn OB Albani Arena Vissenbjerg Resultatformidling
389017
15 07-04-19
Kl. 
Marstal/Rise Næsby BK Marstal Stadion Resultatformidling
389018
15 07-04-19
Kl. 
S.f.B. Krarup Espe Fodbold S.f.B. Hellegårdsvej Resultatformidling
389050
15 07-04-19
Kl. 
Nr. Aaby IK Bogense G & IF Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
389051
15 07-04-19
Kl. 
Aarslev BK OKS Netplan Arena Resultatformidling
389052
15 07-04-19
Kl. 
Flemløse/Hårby Allesø GF Flemløse Stadion Resultatformidling
389055
15 07-04-19
Kl. 
Dalum IF Morud IF Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
389056
16 14-04-19
Kl. 
OB Marstal/Rise OB-Ådalen Resultatformidling
389057
16 14-04-19
Kl. 
Allesø GF Dalum IF Allesø / Spurvelundsskolen Resultatformidling
389058
16 14-04-19
Kl. 
OKS Flemløse/Hårby OKSON-Park Resultatformidling
389059
16 14-04-19
Kl. 
Bogense G & IF Aarslev BK Bogense Stadion Resultatformidling
389261
16 14-04-19
Kl. 
Krarup Espe Fodbold Nr. Aaby IK Espe Hallen (ude) Resultatformidling
389289
16 14-04-19
Kl. 
Næsby BK S.f.B. ALPI Arena Næsby Resultatformidling
389290
16 14-04-19
Kl. 
Morud IF SSV Højfyn VVS FYN ARENA – Morud Resultatformidling
389291
17 Fr 19-04-19
Kl. 
Marstal/Rise SSV Højfyn Marstal Stadion Resultatformidling
389292
17 Fr 19-04-19
Kl. 
S.f.B. OB S.f.B. Hellegårdsvej Resultatformidling
389293
17 Fr 19-04-19
Kl. 
Nr. Aaby IK Næsby BK Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
389294
17 Fr 19-04-19
Kl. 
Aarslev BK Krarup Espe Fodbold Netplan Arena Resultatformidling
389295
17 Fr 19-04-19
Kl. 
Flemløse/Hårby Bogense G & IF Flemløse Stadion Resultatformidling
389296
17 Fr 19-04-19
Kl. 
Dalum IF OKS Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
389297
17 Fr 19-04-19
Kl. 
Allesø GF Morud IF Allesø / Spurvelundsskolen Resultatformidling
389298
18 28-04-19
Kl. 
OB Nr. Aaby IK OB-Ådalen Resultatformidling
389299
18 28-04-19
Kl. 
SSV Højfyn S.f.B. Albani Arena Vissenbjerg Resultatformidling
389300
18 28-04-19
Kl. 
OKS Allesø GF OKSON-Park Resultatformidling
389340
18 28-04-19
Kl. 
Bogense G & IF Dalum IF Bogense Stadion Resultatformidling
389341
18 28-04-19
Kl. 
Krarup Espe Fodbold Flemløse/Hårby Espe Hallen (ude) Resultatformidling
389342
18 28-04-19
Kl. 
Næsby BK Aarslev BK ALPI Arena Næsby Resultatformidling
389343
18 28-04-19
Kl. 
Morud IF Marstal/Rise VVS FYN ARENA – Morud Resultatformidling
389344
19 On 01-05-19
Kl. 
S.f.B. Marstal/Rise S.f.B. Hellegårdsvej Resultatformidling
389345
19 On 01-05-19
Kl. 
Nr. Aaby IK SSV Højfyn Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
389346
19 On 01-05-19
Kl. 
Aarslev BK OB Netplan Arena Resultatformidling
389347
19 On 01-05-19
Kl. 
Flemløse/Hårby Næsby BK Flemløse Stadion Resultatformidling
389348
19 On 01-05-19
Kl. 
Dalum IF Krarup Espe Fodbold Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
389349
19 On 01-05-19
Kl. 
Allesø GF Bogense G & IF Allesø / Spurvelundsskolen Resultatformidling
389350
19 On 01-05-19
Kl. 
OKS Morud IF OKSON-Park Resultatformidling
389351
20 05-05-19
Kl. 
OB Flemløse/Hårby OB-Ådalen Resultatformidling
389352
20 05-05-19
Kl. 
SSV Højfyn Aarslev BK Albani Arena Vissenbjerg Resultatformidling
389353
20 05-05-19
Kl. 
Marstal/Rise Nr. Aaby IK Marstal Stadion Resultatformidling
389354
20 05-05-19
Kl. 
Bogense G & IF OKS Bogense Stadion Resultatformidling
389355
20 05-05-19
Kl. 
Krarup Espe Fodbold Allesø GF Espe Hallen (ude) Resultatformidling
389356
20 05-05-19
Kl. 
Næsby BK Dalum IF ALPI Arena Næsby Resultatformidling
389357
20 05-05-19
Kl. 
Morud IF S.f.B. VVS FYN ARENA – Morud Resultatformidling
389358
21 12-05-19
Kl. 
Nr. Aaby IK S.f.B. Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
389359
21 12-05-19
Kl. 
Aarslev BK Marstal/Rise Netplan Arena Resultatformidling
389391
21 12-05-19
Kl. 
Flemløse/Hårby SSV Højfyn Flemløse Stadion Resultatformidling
389392
21 12-05-19
Kl. 
Dalum IF OB Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
389393
21 12-05-19
Kl. 
Allesø GF Næsby BK Allesø / Spurvelundsskolen Resultatformidling
389394
21 12-05-19
Kl. 
OKS Krarup Espe Fodbold OKSON-Park Resultatformidling
393006
21 12-05-19
Kl. 
Bogense G & IF Morud IF Bogense Stadion Resultatformidling
393760
22 19-05-19
Kl. 
OB Allesø GF OB-Ådalen Resultatformidling
393773
22 19-05-19
Kl. 
SSV Højfyn Dalum IF Albani Arena Vissenbjerg Resultatformidling
393774
22 19-05-19
Kl. 
Marstal/Rise Flemløse/Hårby Marstal Stadion Resultatformidling
393810
22 19-05-19
Kl. 
S.f.B. Aarslev BK S.f.B. Hellegårdsvej Resultatformidling
393816
22 19-05-19
Kl. 
Krarup Espe Fodbold Bogense G & IF Espe Hallen (ude) Resultatformidling
393817
22 19-05-19
Kl. 
Næsby BK OKS ALPI Arena Næsby Resultatformidling
393819
22 19-05-19
Kl. 
Nr. Aaby IK Morud IF Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
393820
23 26-05-19
Kl. 
Aarslev BK Nr. Aaby IK Netplan Arena Resultatformidling
396540
23 26-05-19
Kl. 
Flemløse/Hårby S.f.B. Flemløse Stadion Resultatformidling
396541
23 26-05-19
Kl. 
Dalum IF Marstal/Rise Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
396542
23 26-05-19
Kl. 
Allesø GF SSV Højfyn Allesø / Spurvelundsskolen Resultatformidling
396543
23 26-05-19
Kl. 
OKS OB OKSON-Park Resultatformidling
396544
23 26-05-19
Kl. 
Bogense G & IF Næsby BK Bogense Stadion Resultatformidling
396545
23 26-05-19
Kl. 
Krarup Espe Fodbold Morud IF Espe Hallen (ude) Resultatformidling
396546
24 02-06-19
Kl. 
OB Bogense G & IF OB-Ådalen Resultatformidling
396547
24 02-06-19
Kl. 
SSV Højfyn OKS Albani Arena Vissenbjerg Resultatformidling
396548
24 02-06-19
Kl. 
Marstal/Rise Allesø GF Marstal Stadion Resultatformidling
396549
24 02-06-19
Kl. 
S.f.B. Dalum IF S.f.B. Hellegårdsvej Resultatformidling
396550
24 02-06-19
Kl. 
Nr. Aaby IK Flemløse/Hårby Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
396551
24 02-06-19
Kl. 
Næsby BK Krarup Espe Fodbold ALPI Arena Næsby Resultatformidling
396552
24 02-06-19
Kl. 
Morud IF Aarslev BK VVS FYN ARENA – Morud Resultatformidling
396553
25 16-06-19
Kl. 
Flemløse/Hårby Aarslev BK Flemløse Stadion Resultatformidling
396554
25 16-06-19
Kl. 
Dalum IF Nr. Aaby IK Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
396555
25 16-06-19
Kl. 
Allesø GF S.f.B. Allesø / Spurvelundsskolen Resultatformidling
396556
25 16-06-19
Kl. 
OKS Marstal/Rise OKSON-Park Resultatformidling
396557
25 16-06-19
Kl. 
Bogense G & IF SSV Højfyn Bogense Stadion Resultatformidling
396558
25 16-06-19
Kl. 
Krarup Espe Fodbold OB Espe Hallen (ude) Resultatformidling
396559
25 16-06-19
Kl. 
Næsby BK Morud IF ALPI Arena Næsby Resultatformidling
396560
26 23-06-19
Kl. 
OB Næsby BK OB-Ådalen Resultatformidling
396561
26 23-06-19
Kl. 
Krarup Espe Fodbold SSV Højfyn Espe Hallen (ude) Resultatformidling
396562
26 23-06-19
Kl. 
Marstal/Rise Bogense G & IF Marstal Stadion Resultatformidling
396563
26 23-06-19
Kl. 
S.f.B. OKS S.f.B. Hellegårdsvej Resultatformidling
396564
26 23-06-19
Kl. 
Nr. Aaby IK Allesø GF Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
396565
26 23-06-19
Kl. 
Aarslev BK Dalum IF Netplan Arena Resultatformidling
396566
26 23-06-19
Kl. 
Morud IF Flemløse/Hårby VVS FYN ARENA – Morud Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

HUSK at alle spillere skal have aktiveret deres fodboldpas. Se hvordan du gør her