Superliga Grundspil

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res    
400741
Kampfakta
1 Fr 13-07-18
Kl. 18:00
Vejle Hobro Vejle Stadion 3-1
400734
Kampfakta
1 Fr 13-07-18
Kl. 20:15
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev 0-1
400739
Kampfakta
1 14-07-18
Kl. 19:00
FC Midtjylland AGF MCH Arena, Herning 0-0
400656
Kampfakta
1 15-07-18
Kl. 12:00
FC Nordsjælland Esbjerg Right to Dream Park 1-1
400041
Kampfakta
1 15-07-18
Kl. 14:00
Vendsyssel FF OB Nord Energi Arena 3-2
400742
Kampfakta
1 Ma 16-07-18
Kl. 18:00
F.C. København AC Horsens Telia Parken 1-2
400740
Kampfakta
1 Ma 16-07-18
Kl. 20:15
Randers FC Brøndby Cepheus Park Randers 0-2
400743
Kampfakta
2 Fr 20-07-18
Kl. 19:00
AaB FC Midtjylland Aalborg Portland Park 2-1
401112
Kampfakta
2 21-07-18
Kl. 16:00
Esbjerg Vendsyssel FF Blue Water Arena 2-3
401107
Kampfakta
2 22-07-18
Kl. 12:00
AC Horsens Randers FC CASA Arena Horsens 1-1
401108
Kampfakta
2 22-07-18
Kl. 14:00
OB SønderjyskE Nature Energy Park 2-2
400760
Kampfakta
2 22-07-18
Kl. 16:00
AGF FC Nordsjælland Ceres Park 1-1
400761
Kampfakta
2 22-07-18
Kl. 18:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion 1-1
400762
Kampfakta
2 Ma 23-07-18
Kl. 19:00
Hobro F.C. København DS Arena 0-3
401147
Kampfakta
3 Fr 27-07-18
Kl. 19:00
SønderjyskE AC Horsens Sydbank Park, Haderslev 2-0
401113
Kampfakta
3 28-07-18
Kl. 16:00
FC Midtjylland Esbjerg MCH Arena, Herning 3-1
401148
Kampfakta
3 29-07-18
Kl. 12:00
FC Nordsjælland Vendsyssel FF Right to Dream Park 3-0
401149
Kampfakta
3 29-07-18
Kl. 14:00
Randers FC OB Cepheus Park Randers 1-0
401146
Kampfakta
3 29-07-18
Kl. 16:00
Hobro Brøndby DS Arena 1-2
401144
Kampfakta
3 29-07-18
Kl. 18:00
F.C. København AaB Telia Parken 4-0
401145
Kampfakta
3 Ma 30-07-18
Kl. 19:00
Vejle AGF Vejle Stadion 1-1
401150
Kampfakta
4 Fr 03-08-18
Kl. 18:00
AGF SønderjyskE Ceres Park 1-0
401156
Kampfakta
4 04-08-18
Kl. 16:00
Esbjerg Randers FC Blue Water Arena 3-3
401155
Kampfakta
4 04-08-18
Kl. 19:00
Vejle FC Midtjylland Vejle Stadion 1-3
401153
Kampfakta
4 05-08-18
Kl. 14:00
AC Horsens Hobro CASA Arena Horsens 2-2
401154
Kampfakta
4 05-08-18
Kl. 16:00
OB F.C. København Nature Energy Park 0-1
401151
Kampfakta
4 05-08-18
Kl. 18:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 2-0
401152
Kampfakta
4 Ma 06-08-18
Kl. 19:00
Vendsyssel FF AaB Nord Energi Arena 0-1
401159
Kampfakta
5 Fr 10-08-18
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Vejle Nord Energi Arena 1-1
401158
Kampfakta
5 11-08-18
Kl. 16:00
Hobro OB DS Arena 3-2
401157
Kampfakta
5 12-08-18
Kl. 14:00
AaB FC Nordsjælland Aalborg Portland Park 1-0
401162
Kampfakta
5 12-08-18
Kl. 16:00
F.C. København Brøndby Telia Parken 3-1
401161
Kampfakta
5 12-08-18
Kl. 18:00
Randers FC AGF Cepheus Park Randers 0-0
401163
Kampfakta
5 12-08-18
Kl. 20:00
FC Midtjylland AC Horsens MCH Arena, Herning 3-0
401160
Kampfakta
5 Ma 13-08-18
Kl. 19:00
Esbjerg SønderjyskE Blue Water Arena 1-0
401169
Kampfakta
6 Fr 17-08-18
Kl. 19:00
SønderjyskE Vendsyssel FF Sydbank Park, Haderslev 2-1
401166
Kampfakta
6 19-08-18
Kl. 12:00
FC Nordsjælland Vejle Right to Dream Park 2-0
401168
Kampfakta
6 19-08-18
Kl. 14:00
Randers FC Hobro Cepheus Park Randers 3-0
401164
Kampfakta
6 19-08-18
Kl. 16:00
AGF F.C. København Ceres Park 1-1
401165
Kampfakta
6 19-08-18
Kl. 18:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion 0-1
401170
Kampfakta
6 19-08-18
Kl. 20:00
OB FC Midtjylland Nature Energy Park 1-1
401167
Kampfakta
6 Ma 20-08-18
Kl. 19:00
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens 0-0
401174
Kampfakta
7 Fr 24-08-18
Kl. 19:00
Hobro AGF DS Arena 0-2
401176
Kampfakta
7 26-08-18
Kl. 12:00
FC Nordsjælland AC Horsens Right to Dream Park 0-1
401177
Kampfakta
7 26-08-18
Kl. 14:00
Vejle OB Vejle Stadion 0-2
401175
Kampfakta
7 26-08-18
Kl. 16:00
Vendsyssel FF Brøndby Nord Energi Arena 1-2
401172
Kampfakta
7 26-08-18
Kl. 18:00
F.C. København SønderjyskE Telia Parken 3-2
401173
Kampfakta
7 26-08-18
Kl. 20:00
FC Midtjylland Randers FC MCH Arena, Herning 3-0
401171
Kampfakta
7 Ma 27-08-18
Kl. 19:00
AaB Esbjerg Aalborg Portland Park 0-1
401189
Kampfakta
8 Fr 31-08-18
Kl. 19:00
AC Horsens Vejle CASA Arena Horsens 0-0
401191
Kampfakta
8 01-09-18
Kl. 16:00
SønderjyskE Hobro Sydbank Park, Haderslev 1-1
401284
Kampfakta
8 02-09-18
Kl. 12:00
OB FC Nordsjælland Nature Energy Park 0-0
401190
Kampfakta
8 02-09-18
Kl. 14:00
Randers FC AaB Cepheus Park Randers 2-2
401283
Kampfakta
8 02-09-18
Kl. 16:00
Esbjerg F.C. København Blue Water Arena 0-2
401187
Kampfakta
8 02-09-18
Kl. 18:00
AGF Vendsyssel FF Ceres Park 1-1
401188
Kampfakta
8 02-09-18
Kl. 20:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 2-2
401566
Kampfakta
9 Fr 14-09-18
Kl. 19:00
Esbjerg OB Blue Water Arena 2-0
401287
Kampfakta
9 15-09-18
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Randers FC Right to Dream Park 4-1
401564
Kampfakta
9 16-09-18
Kl. 12:00
Vendsyssel FF Hobro Nord Energi Arena 1-1
401288
Kampfakta
9 16-09-18
Kl. 14:00
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens 3-2
401286
Kampfakta
9 16-09-18
Kl. 16:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 2-4
401565
Kampfakta
9 16-09-18
Kl. 18:00
FC Midtjylland F.C. København MCH Arena, Herning 3-1
401285
Kampfakta
9 Ma 17-09-18
Kl. 19:00
AaB Vejle Aalborg Portland Park 1-1
401581
Kampfakta
10 Fr 21-09-18
Kl. 19:00
Vejle Esbjerg Vejle Stadion 1-0
401579
Kampfakta
10 22-09-18
Kl. 16:00
Randers FC Vendsyssel FF Cepheus Park Randers 2-0
401580
Kampfakta
10 23-09-18
Kl. 12:00
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev 0-0
401573
Kampfakta
10 23-09-18
Kl. 14:00
Hobro AaB DS Arena 0-5
401572
Kampfakta
10 23-09-18
Kl. 16:00
F.C. København FC Nordsjælland Telia Parken 2-1
401571
Kampfakta
10 23-09-18
Kl. 18:00
AGF Brøndby Ceres Park 3-2
401578
Kampfakta
10 Ma 24-09-18
Kl. 19:00
OB AC Horsens Nature Energy Park 4-0
401631
Kampfakta
11 Fr 28-09-18
Kl. 19:00
Vejle Randers FC Vejle Stadion 1-1
401629
Kampfakta
11 29-09-18
Kl. 16:00
FC Midtjylland Hobro MCH Arena, Herning 5-2
401630
Kampfakta
11 30-09-18
Kl. 12:00
Vendsyssel FF F.C. København Nord Energi Arena 2-1
401628
Kampfakta
11 30-09-18
Kl. 14:00
Esbjerg AGF Blue Water Arena 0-0
401619
Kampfakta
11 30-09-18
Kl. 16:00
AaB OB Aalborg Portland Park 0-1
401622
Kampfakta
11 30-09-18
Kl. 18:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion 1-2
401627
Kampfakta
11 Ma 01-10-18
Kl. 19:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Right to Dream Park 4-1
401641
Kampfakta
12 Fr 05-10-18
Kl. 19:00
SønderjyskE Vejle Sydbank Park, Haderslev 3-0
402085
Kampfakta
12 06-10-18
Kl. 16:00
OB AGF Nature Energy Park 2-2
401638
Kampfakta
12 07-10-18
Kl. 12:00
Hobro FC Nordsjælland DS Arena 3-2
401639
Kampfakta
12 07-10-18
Kl. 14:00
AC Horsens Esbjerg CASA Arena Horsens 1-2
401640
Kampfakta
12 07-10-18
Kl. 16:00
F.C. København Randers FC Telia Parken 4-0
401632
Kampfakta
12 07-10-18
Kl. 18:00
AaB Brøndby Aalborg Portland Park 1-3
402087
Kampfakta
12 07-10-18
Kl. 20:00
FC Midtjylland Vendsyssel FF MCH Arena, Herning 3-0
402094
Kampfakta
13 Fr 19-10-18
Kl. 19:00
Esbjerg Hobro Blue Water Arena 2-0
402100
Kampfakta
13 20-10-18
Kl. 16:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Right to Dream Park 1-4
402095
Kampfakta
13 21-10-18
Kl. 12:00
Vendsyssel FF AC Horsens Nord Energi Arena 0-1
402092
Kampfakta
13 21-10-18
Kl. 14:00
Randers FC SønderjyskE Cepheus Park Randers 1-1
402096
Kampfakta
13 21-10-18
Kl. 16:00
Vejle F.C. København Vejle Stadion 1-3
402093
Kampfakta
13 21-10-18
Kl. 18:00
AGF AaB Ceres Park 2-2
402088
Kampfakta
13 Ma 22-10-18
Kl. 19:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 1-1
402156
Kampfakta
14 Fr 26-10-18
Kl. 19:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev 0-0
402115
Kampfakta
14 27-10-18
Kl. 16:00
AC Horsens FC Nordsjælland CASA Arena Horsens 3-3
402114
Kampfakta
14 28-10-18
Kl. 12:00
Hobro Vejle DS Arena 1-0
402116
Kampfakta
14 28-10-18
Kl. 14:00
Randers FC Esbjerg Cepheus Park Randers 0-2
402117
Kampfakta
14 28-10-18
Kl. 16:00
F.C. København AGF Telia Parken 4-2
402101
Kampfakta
14 28-10-18
Kl. 18:00
AaB Vendsyssel FF Aalborg Portland Park 0-1
402128
Kampfakta
14 Ma 29-10-18
Kl. 19:00
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning 3-2
402167
Kampfakta
15 Fr 02-11-18
Kl. 18:00
OB Hobro Nature Energy Park 1-0
402159
Kampfakta
15 Fr 02-11-18
Kl. 20:00
Vendsyssel FF SønderjyskE Nord Energi Arena 2-3
402158
Kampfakta
15 04-11-18
Kl. 12:30
Brøndby F.C. København Brøndby Stadion 0-1
402166
Kampfakta
15 04-11-18
Kl. 14:30
FC Nordsjælland AaB Right to Dream Park 1-1
402157
Kampfakta
15 04-11-18
Kl. 16:30
AGF Randers FC Ceres Park 0-2
402169
Kampfakta
15 04-11-18
Kl. 18:30
Esbjerg FC Midtjylland Blue Water Arena 2-2
402168
Kampfakta
15 Ma 05-11-18
Kl. 19:00
Vejle AC Horsens Vejle Stadion 3-1
402476
Kampfakta
16 Fr 09-11-18
Kl. 19:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion 2-0
402450
Kampfakta
16 10-11-18
Kl. 16:00
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens 1-1
402391
Kampfakta
16 11-11-18
Kl. 12:00
Hobro Vendsyssel FF DS Arena 1-0
402477
Kampfakta
16 11-11-18
Kl. 14:00
Randers FC FC Nordsjælland Cepheus Park Randers 1-1
402170
Kampfakta
16 11-11-18
Kl. 16:00
AaB F.C. København Aalborg Portland Park 1-1
402471
Kampfakta
16 11-11-18
Kl. 18:00
FC Midtjylland Vejle MCH Arena, Herning 5-0
402472
Kampfakta
16 11-11-18
Kl. 20:00
OB Esbjerg Nature Energy Park 2-1
402483
Kampfakta
17 Fr 23-11-18
Kl. 19:00
Vejle AaB Vejle Stadion 1-1
402479
Kampfakta
17 24-11-18
Kl. 16:00
Hobro Randers FC DS Arena 0-1
402481
Kampfakta
17 25-11-18
Kl. 12:00
Vendsyssel FF Esbjerg Nord Energi Arena 1-1
402482
Kampfakta
17 25-11-18
Kl. 14:00
FC Nordsjælland OB Right to Dream Park 1-3
402494
Kampfakta
17 25-11-18
Kl. 16:00
SønderjyskE Brøndby Sydbank Park, Haderslev 0-2
402480
Kampfakta
17 25-11-18
Kl. 18:00
F.C. København FC Midtjylland Telia Parken 2-1
402478
Kampfakta
17 Ma 26-11-18
Kl. 19:00
AGF AC Horsens Ceres Park 1-2
402498
Kampfakta
18 Fr 30-11-18
Kl. 19:00
Esbjerg AaB Blue Water Arena 1-4
402499
Kampfakta
18 01-12-18
Kl. 16:00
OB Vendsyssel FF Nature Energy Park 2-0
402501
Kampfakta
18 02-12-18
Kl. 12:00
SønderjyskE FC Nordsjælland Sydbank Park, Haderslev 1-2
402500
Kampfakta
18 02-12-18
Kl. 14:00
Randers FC FC Midtjylland Cepheus Park Randers 1-2
402497
Kampfakta
18 02-12-18
Kl. 16:00
AC Horsens F.C. København CASA Arena Horsens 1-6
402496
Kampfakta
18 02-12-18
Kl. 18:00
Brøndby Hobro Brøndby Stadion 1-0
402495
Kampfakta
18 Ma 03-12-18
Kl. 19:00
AGF Vejle Ceres Park 2-1
402524
Kampfakta
19 Fr 07-12-18
Kl. 19:00
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning 3-0
402508
Kampfakta
19 08-12-18
Kl. 16:00
Hobro SønderjyskE DS Arena 0-0
402523
Kampfakta
19 09-12-18
Kl. 12:00
Vendsyssel FF Randers FC Nord Energi Arena 0-1
402502
Kampfakta
19 09-12-18
Kl. 14:00
AaB AC Horsens Aalborg Portland Park 2-4
402512
Kampfakta
19 09-12-18
Kl. 16:00
F.C. København Esbjerg Telia Parken 3-0
402533
Kampfakta
19 09-12-18
Kl. 18:00
Vejle Brøndby Vejle Stadion 1-2
402525
Kampfakta
19 Ma 10-12-18
Kl. 19:00
FC Nordsjælland AGF Right to Dream Park 1-0
402573
Kampfakta
20 Fr 14-12-18
Kl. 19:00
OB AaB Nature Energy Park 1-2
402537
Kampfakta
20 15-12-18
Kl. 16:00
Randers FC Vejle Cepheus Park Randers 2-0
402576
20 16-12-18
Kl. 12:00
Esbjerg FC Nordsjælland Blue Water Arena Resultatformidling
402536
20 16-12-18
Kl. 14:00
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens Resultatformidling
402574
20 16-12-18
Kl. 16:00
SønderjyskE F.C. København Sydbank Park, Haderslev Resultatformidling
402535
20 16-12-18
Kl. 18:00
Brøndby Vendsyssel FF Brøndby Stadion Resultatformidling
402534
20 Ma 17-12-18
Kl. 19:00
AGF Hobro Ceres Park Resultatformidling
402577
21 10-02-19
Kl. 
AaB Randers FC Aalborg Portland Park Resultatformidling
402583
21 10-02-19
Kl. 
AGF Esbjerg Ceres Park Resultatformidling
402584
21 10-02-19
Kl. 
Hobro AC Horsens DS Arena Resultatformidling
402585
21 10-02-19
Kl. 
F.C. København OB Telia Parken Resultatformidling
402586
21 10-02-19
Kl. 
Vendsyssel FF FC Midtjylland Nord Energi Arena Resultatformidling
402587
21 10-02-19
Kl. 
FC Nordsjælland Brøndby Right to Dream Park Resultatformidling
402591
21 10-02-19
Kl. 
Vejle SønderjyskE Vejle Stadion Resultatformidling
402598
22 17-02-19
Kl. 
AC Horsens Vendsyssel FF CASA Arena Horsens Resultatformidling
402599
22 17-02-19
Kl. 
OB Vejle Nature Energy Park Resultatformidling
402600
22 17-02-19
Kl. 
FC Midtjylland AaB MCH Arena, Herning Resultatformidling
402624
22 17-02-19
Kl. 
SønderjyskE AGF Sydbank Park, Haderslev Resultatformidling
402626
22 17-02-19
Kl. 
Esbjerg Brøndby Blue Water Arena Resultatformidling
402631
22 17-02-19
Kl. 
FC Nordsjælland Hobro Right to Dream Park Resultatformidling
402654
22 17-02-19
Kl. 
Randers FC F.C. København Cepheus Park Randers Resultatformidling
402655
23 24-02-19
Kl. 
AaB SønderjyskE Aalborg Portland Park Resultatformidling
402717
23 24-02-19
Kl. 
AGF FC Midtjylland Ceres Park Resultatformidling
402718
23 24-02-19
Kl. 
Brøndby Randers FC Brøndby Stadion Resultatformidling
402719
23 24-02-19
Kl. 
Hobro Esbjerg DS Arena Resultatformidling
402720
23 24-02-19
Kl. 
AC Horsens OB CASA Arena Horsens Resultatformidling
402721
23 24-02-19
Kl. 
F.C. København Vendsyssel FF Telia Parken Resultatformidling
402722
23 24-02-19
Kl. 
Vejle FC Nordsjælland Vejle Stadion Resultatformidling
402723
24 03-03-19
Kl. 
AaB Hobro Aalborg Portland Park Resultatformidling
402724
24 03-03-19
Kl. 
F.C. København Vejle Telia Parken Resultatformidling
402725
24 03-03-19
Kl. 
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning Resultatformidling
402726
24 03-03-19
Kl. 
Vendsyssel FF AGF Nord Energi Arena Resultatformidling
402727
24 03-03-19
Kl. 
OB Brøndby Nature Energy Park Resultatformidling
402728
24 03-03-19
Kl. 
Esbjerg AC Horsens Blue Water Arena Resultatformidling
402729
24 03-03-19
Kl. 
SønderjyskE Randers FC Sydbank Park, Haderslev Resultatformidling
402730
25 10-03-19
Kl. 
AGF OB Ceres Park Resultatformidling
402731
25 10-03-19
Kl. 
Hobro FC Midtjylland DS Arena Resultatformidling
402732
25 10-03-19
Kl. 
Brøndby AaB Brøndby Stadion Resultatformidling
402733
25 10-03-19
Kl. 
Randers FC AC Horsens Cepheus Park Randers Resultatformidling
402734
25 10-03-19
Kl. 
FC Nordsjælland F.C. København Right to Dream Park Resultatformidling
402735
25 10-03-19
Kl. 
Vejle Vendsyssel FF Vejle Stadion Resultatformidling
402736
25 10-03-19
Kl. 
SønderjyskE Esbjerg Sydbank Park, Haderslev Resultatformidling
402737
26 17-03-19
Kl. 
AaB AGF Aalborg Portland Park Resultatformidling
402738
26 17-03-19
Kl. 
Vendsyssel FF FC Nordsjælland Nord Energi Arena Resultatformidling
402739
26 17-03-19
Kl. 
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning Resultatformidling
402740
26 17-03-19
Kl. 
OB Randers FC Nature Energy Park Resultatformidling
402741
26 17-03-19
Kl. 
Esbjerg Vejle Blue Water Arena Resultatformidling
402742
26 17-03-19
Kl. 
AC Horsens Brøndby CASA Arena Horsens Resultatformidling
402743
26 17-03-19
Kl. 
F.C. København Hobro Telia Parken Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545