U19 Drenge Ligaen 2018/19

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
319660
1 11-08-18
Kl. 
Oversidder Lyngby
319655
Kampfakta
1 11-08-18
Kl. 12:00
Vejle Silkeborg VB Parken 2-2
319656
1 11-08-18
Kl. 13:00
Esbjerg Oversidder Atletikstadion
319654
Kampfakta
1 11-08-18
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg 3-1
618857
2 18-08-18
Kl. 
Oversidder SønderjyskE
319661
Kampfakta
2 18-08-18
Kl. 12:30
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang 1-1
320506
2 18-08-18
Kl. 13:00
FC København Oversidder KB. P.Bangsvej
618859
Kampfakta
2 18-08-18
Kl. 13:00
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs) 2-2
618856
Kampfakta
2 18-08-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 4-4
618861
Kampfakta
2 18-08-18
Kl. 15:15
Lyngby AaB Lyngby Stadion 0-2
320507
Kampfakta
2 19-08-18
Kl. 13:00
OB FC Midtjylland OB-Ådalen 2-3
129559
Kampfakta
3 Fr 24-08-18
Kl. 18:00
FC København Lyngby KB. P.Bangsvej 1-0
618873
3 25-08-18
Kl. 
Oversidder OB
618862
Kampfakta
3 25-08-18
Kl. 12:00
Vejle AaB VB Parken 1-3
618864
Kampfakta
3 25-08-18
Kl. 12:30
SønderjyskE Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-2
618870
3 25-08-18
Kl. 13:00
Brøndby Oversidder Brøndby Stadion
618871
Kampfakta
3 25-08-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast FC Stadion Allé 2-0
618863
Kampfakta
3 25-08-18
Kl. 13:00
Esbjerg AGF Atletikstadion 1-3
319658
Kampfakta
1 25-08-18
Kl. 13:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 1-0
129564
4 01-09-18
Kl. 
Oversidder FC Midtjylland
129560
Kampfakta
4 01-09-18
Kl. 12:30
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang 1-2
129561
Kampfakta
4 01-09-18
Kl. 13:00
AaB Esbjerg AaB's Anlæg 2-4
129562
Kampfakta
4 01-09-18
Kl. 13:00
OB FC København OB-Ådalen 2-3
129563
4 01-09-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Oversidder Farum Park
129565
Kampfakta
4 01-09-18
Kl. 13:00
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs) 2-1
129893
Kampfakta
4 02-09-18
Kl. 13:00
Lyngby Vejle Lyngby Stadion 1-2
319657
Kampfakta
1 08-09-18
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter 3-2
129916
5 15-09-18
Kl. 
Oversidder Oversidder
129915
Kampfakta
5 15-09-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-1
129912
Kampfakta
5 15-09-18
Kl. 13:00
Esbjerg Vejle Atletikstadion 3-1
129918
Kampfakta
5 15-09-18
Kl. 13:00
OB Lyngby OB-Ådalen 4-1
319659
Kampfakta
1 On 19-09-18
Kl. 18:30
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 0-0
129923
6 22-09-18
Kl. 
Oversidder FC København
129921
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 12:00
Vejle SønderjyskE VB Parken 5-3
129919
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 12:30
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang 1-4
129920
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 13:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg 2-1
129922
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland OB Farum Park 2-2
129924
6 22-09-18
Kl. 13:00
Silkeborg Oversidder JYSK Park (kunstgræs)
129925
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 2-3
129929
7 29-09-18
Kl. 
Oversidder AGF
129928
Kampfakta
7 29-09-18
Kl. 11:00
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-2
129926
Kampfakta
7 29-09-18
Kl. 12:30
SønderjyskE Esbjerg Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-2
129927
Kampfakta
7 29-09-18
Kl. 13:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion 4-3
129931
7 29-09-18
Kl. 13:00
OB Oversidder OB-Ådalen
129932
Kampfakta
7 29-09-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park 6-1
129930
Kampfakta
7 30-09-18
Kl. 13:00
FC København Silkeborg KB. P.Bangsvej 1-1
129913
Kampfakta
5 On 03-10-18
Kl. 15:00
SønderjyskE AaB Haderslev Atletikstadion 0-4
129917
Kampfakta
5 Fr 05-10-18
Kl. 18:00
FC København FC Nordsjælland KB. P.Bangsvej 2-2
129933
Kampfakta
8 Fr 19-10-18
Kl. 14:00
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang 2-1
129937
8 20-10-18
Kl. 
Oversidder FC Nordsjælland
129935
Kampfakta
8 20-10-18
Kl. 12:00
Vejle FC Midtjylland VB Parken 1-1
129936
Kampfakta
8 20-10-18
Kl. 12:00
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane 0-2
129934
8 20-10-18
Kl. 13:00
AaB Oversidder AaB's Anlæg
129938
Kampfakta
8 20-10-18
Kl. 13:00
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs) 1-2
129939
Kampfakta
8 20-10-18
Kl. 13:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion 3-1
129942
9 27-10-18
Kl. 
Oversidder Vejle
129946
9 27-10-18
Kl. 
Oversidder Lyngby
129944
Kampfakta
9 27-10-18
Kl. 13:00
OB AGF OB-Ådalen 4-1
129945
Kampfakta
9 27-10-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 3-1
129940
Kampfakta
9 27-10-18
Kl. 13:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 3-0
129941
Kampfakta
9 27-10-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-2
129943
Kampfakta
9 27-10-18
Kl. 13:30
FC København AaB KB. P.Bangsvej 2-3
129949
Kampfakta
10 Fr 02-11-18
Kl. 18:00
Vejle FC København VB Parken 5-1
129947
Kampfakta
10 03-11-18
Kl. 12:30
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang 0-2
129951
Kampfakta
10 03-11-18
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Midtjylland Haderslev Kunstgræsbane 0-3
129954
10 03-11-18
Kl. 13:00
Silkeborg Oversidder JYSK Park (kunstgræs)
129955
Kampfakta
10 03-11-18
Kl. 13:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion 0-2
129948
Kampfakta
10 03-11-18
Kl. 13:00
AaB OB AaB's Anlæg 2-0
129950
10 03-11-18
Kl. 13:00
Esbjerg Oversidder Atletikstadion
129914
Kampfakta
5 On 07-11-18
Kl. 13:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion 3-2
129957
11 10-11-18
Kl. 
Oversidder SønderjyskE
129968
11 10-11-18
Kl. 
Oversidder AGF
129969
Kampfakta
11 10-11-18
Kl. 13:00
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs) 1-1
129958
Kampfakta
11 10-11-18
Kl. 13:00
FC København Esbjerg KB. P.Bangsvej 1-2
129959
Kampfakta
11 10-11-18
Kl. 13:00
OB Vejle OB-Ådalen 4-1
129967
Kampfakta
11 10-11-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park 5-3
129956
Kampfakta
11 10-11-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-1
129980
Kampfakta
12 Fr 23-11-18
Kl. 14:00
SønderjyskE FC København Haderslev Kunstgræsbane 3-2
129979
Kampfakta
12 24-11-18
Kl. 11:45
Esbjerg OB Esbjerg Kunstgræsbane 4-1
129970
Kampfakta
12 24-11-18
Kl. 11:45
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang 2-0
129972
Kampfakta
12 24-11-18
Kl. 12:00
Vejle FC Nordsjælland VB Parken 5-2
129981
12 24-11-18
Kl. 13:00
Brøndby Oversidder Brøndby Stadion
131869
Kampfakta
12 24-11-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 6-0
129971
12 24-11-18
Kl. 13:00
AaB Oversidder AaB's Anlæg
131871
Kampfakta
13 Fr 30-11-18
Kl. 18:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 2-2
131870
13 01-12-18
Kl. 
Oversidder FC Midtjylland
174313
13 01-12-18
Kl. 
Oversidder Vejle
131872
Kampfakta
13 01-12-18
Kl. 12:30
SønderjyskE OB Haderslev Kunstgræsbane 3-1
104839
Kampfakta
13 01-12-18
Kl. 13:00
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs) 2-5
105372
Kampfakta
13 01-12-18
Kl. 13:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion 3-3
131873
Kampfakta
13 08-12-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Esbjerg Right to Dream Park 0-1
106582
21 23-02-19
Kl. 13:00
OB Silkeborg OB-Ådalen Resultatformidling
105377
14 02-03-19
Kl. 
Oversidder Esbjerg
105373
14 02-03-19
Kl. 12:30
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
105374
14 02-03-19
Kl. 13:00
FC København FC Midtjylland KB. P.Bangsvej Resultatformidling
105375
14 02-03-19
Kl. 13:00
OB Brøndby OB-Ådalen Resultatformidling
105376
14 02-03-19
Kl. 13:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park Resultatformidling
105378
14 02-03-19
Kl. 13:00
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
105379
14 02-03-19
Kl. 13:00
Lyngby Oversidder Lyngby Stadion
105386
15 09-03-19
Kl. 
Oversidder FC København
105382
15 09-03-19
Kl. 11:45
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Kunstgræsbane Resultatformidling
105381
15 09-03-19
Kl. 12:00
Vejle AGF VB Parken Resultatformidling
105383
15 09-03-19
Kl. 12:30
SønderjyskE Oversidder Banerne ved Haderslev Idrætscenter
105384
15 09-03-19
Kl. 13:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion Resultatformidling
105385
15 09-03-19
Kl. 13:00
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
105380
15 09-03-19
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg Resultatformidling
105391
16 16-03-19
Kl. 
Oversidder Brøndby
105387
16 16-03-19
Kl. 12:30
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
105388
16 16-03-19
Kl. 13:00
AaB Vejle AaB's Anlæg Resultatformidling
105389
16 16-03-19
Kl. 13:00
OB Oversidder OB-Ådalen
105390
16 16-03-19
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park Resultatformidling
105392
16 16-03-19
Kl. 13:00
Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
105393
16 16-03-19
Kl. 13:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion Resultatformidling
105399
17 23-03-19
Kl. 
Oversidder FC Nordsjælland
105394
17 23-03-19
Kl. 12:00
Vejle Lyngby VB Parken Resultatformidling
105396
17 23-03-19
Kl. 12:30
SønderjyskE AGF Haderslev Kunstgræsbane Resultatformidling
105397
17 23-03-19
Kl. 13:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion Resultatformidling
105398
17 23-03-19
Kl. 13:00
FC Midtjylland Oversidder Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
105395
17 23-03-19
Kl. 13:00
Esbjerg AaB Atletikstadion Resultatformidling
105400
17 23-03-19
Kl. 13:00
FC København OB KB. P.Bangsvej Resultatformidling
105405
18 30-03-19
Kl. 
Oversidder Oversidder
105403
18 30-03-19
Kl. 12:00
Vejle Esbjerg VB Parken Resultatformidling
105401
18 30-03-19
Kl. 12:30
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
105402
18 30-03-19
Kl. 13:00
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg Resultatformidling
105404
18 30-03-19
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park Resultatformidling
105406
18 30-03-19
Kl. 13:00
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
105407
18 30-03-19
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion Resultatformidling
105412
19 06-04-19
Kl. 
Oversidder Silkeborg
105409
19 06-04-19
Kl. 12:30
SønderjyskE Vejle Banerne ved Haderslev Idrætscenter Resultatformidling
105410
19 06-04-19
Kl. 13:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion Resultatformidling
105411
19 06-04-19
Kl. 13:00
FC Midtjylland AGF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
105413
19 06-04-19
Kl. 13:00
FC København Oversidder KB. P.Bangsvej
105414
19 06-04-19
Kl. 13:00
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen Resultatformidling
105408
19 06-04-19
Kl. 13:00
Esbjerg Lyngby Atletikstadion Resultatformidling
106571
20 13-04-19
Kl. 
Oversidder OB
105417
20 13-04-19
Kl. 12:00
Vejle Brøndby VB Parken Resultatformidling
105415
20 13-04-19
Kl. 12:30
AGF Oversidder AGF's anlæg - Fredensvang
105416
20 13-04-19
Kl. 13:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg Resultatformidling
106570
20 13-04-19
Kl. 13:00
Esbjerg SønderjyskE Atletikstadion Resultatformidling
106572
20 13-04-19
Kl. 13:00
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
106574
20 13-04-19
Kl. 13:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion Resultatformidling
106578
21 27-04-19
Kl. 
Oversidder AaB
106575
21 27-04-19
Kl. 12:30
SønderjyskE Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter Resultatformidling
106576
21 27-04-19
Kl. 13:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion Resultatformidling
106577
21 27-04-19
Kl. 13:00
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
106583
21 27-04-19
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Oversidder Farum Park
106579
21 27-04-19
Kl. 13:00
FC København AGF KB. P.Bangsvej Resultatformidling
106587
22 04-05-19
Kl. 12:00
Vejle Oversidder VB Parken
109284
22 04-05-19
Kl. 12:30
SønderjyskE Brøndby Banerne ved Haderslev Idrætscenter Resultatformidling
106585
22 04-05-19
Kl. 12:30
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
106586
22 04-05-19
Kl. 13:00
AaB FC København AaB's Anlæg Resultatformidling
109285
22 04-05-19
Kl. 13:00
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
109286
22 04-05-19
Kl. 13:00
Lyngby Oversidder Lyngby Stadion
106588
22 04-05-19
Kl. 13:00
Esbjerg FC Midtjylland Atletikstadion Resultatformidling
109289
23 11-05-19
Kl. 
Oversidder Esbjerg
109320
23 11-05-19
Kl. 
Oversidder Silkeborg
109317
23 11-05-19
Kl. 13:00
FC København Vejle KB. P.Bangsvej Resultatformidling
109318
23 11-05-19
Kl. 13:00
OB AaB OB-Ådalen Resultatformidling
109319
23 11-05-19
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park Resultatformidling
109287
23 11-05-19
Kl. 13:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion Resultatformidling
109288
23 11-05-19
Kl. 13:00
FC Midtjylland SønderjyskE Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
109323
24 25-05-19
Kl. 12:00
Vejle OB VB Parken Resultatformidling
109321
24 25-05-19
Kl. 12:30
AGF Oversidder AGF's anlæg - Fredensvang
109325
24 25-05-19
Kl. 12:30
SønderjyskE Oversidder Banerne ved Haderslev Idrætscenter
109326
24 25-05-19
Kl. 13:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion Resultatformidling
109327
24 25-05-19
Kl. 13:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion Resultatformidling
109322
24 25-05-19
Kl. 13:00
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg Resultatformidling
109324
24 25-05-19
Kl. 13:00
Esbjerg FC København Atletikstadion Resultatformidling
109328
25 01-06-19
Kl. 
Oversidder Brøndby
109340
25 01-06-19
Kl. 
Oversidder AaB
109341
25 01-06-19
Kl. 13:00
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
109342
25 01-06-19
Kl. 13:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion Resultatformidling
109335
25 01-06-19
Kl. 13:00
FC København SønderjyskE KB. P.Bangsvej Resultatformidling
109338
25 01-06-19
Kl. 13:00
OB Esbjerg OB-Ådalen Resultatformidling
109339
25 01-06-19
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Vejle Farum Park Resultatformidling
109345
26 08-06-19
Kl. 12:00
Vejle Oversidder VB Parken
109343
26 08-06-19
Kl. 12:30
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
109344
26 08-06-19
Kl. 13:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg Resultatformidling
109347
26 08-06-19
Kl. 13:00
Esbjerg FC Nordsjælland Atletikstadion Resultatformidling
109348
26 08-06-19
Kl. 13:00
OB SønderjyskE OB-Ådalen Resultatformidling
109349
26 08-06-19
Kl. 13:00
FC København Brøndby KB. P.Bangsvej Resultatformidling
109350
26 08-06-19
Kl. 13:00
FC Midtjylland Oversidder Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222