U17 Drenge Ligaen 2018/19

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
250359
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 12:00
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion 2-2
250361
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 13:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion 2-1
250357
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 13:00
OB FC Midtjylland OB-Ådalen 0-2
250355
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 14:45
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang 0-2
250358
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 3-3
250360
Kampfakta
1 18-08-18
Kl. 15:15
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs) 5-4
250356
1 18-08-18
Kl. 15:30
FC København Oversidder KB. P.Bangsvej
250367
2 25-08-18
Kl. 
Oversidder OB
250362
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 14:15
Vejle AaB VB Parken 2-1
250364
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 14:45
SønderjyskE Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter 2-4
250365
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 15:15
Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion 3-0
250363
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 15:30
Esbjerg AGF Atletikstadion 2-5
250368
Kampfakta
2 25-08-18
Kl. 15:30
FC København Lyngby KB. P.Bangsvej 0-0
250459
Kampfakta
3 01-09-18
Kl. 14:45
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang 4-1
250460
Kampfakta
3 01-09-18
Kl. 15:15
AaB Esbjerg AaB's Anlæg 1-2
250461
Kampfakta
3 01-09-18
Kl. 15:15
OB FC København OB-Ådalen 4-4
250462
3 01-09-18
Kl. 15:15
FC Nordsjælland Oversidder Farum Park
250464
Kampfakta
3 01-09-18
Kl. 15:30
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs) 2-2
250465
Kampfakta
3 02-09-18
Kl. 15:15
Lyngby Vejle Lyngby Stadion 2-5
250472
4 08-09-18
Kl. 
Oversidder Lyngby
250470
Kampfakta
4 08-09-18
Kl. 13:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 4-0
250466
Kampfakta
4 08-09-18
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg 1-5
250467
Kampfakta
4 08-09-18
Kl. 14:15
Vejle Silkeborg VB Parken 1-1
250469
Kampfakta
4 08-09-18
Kl. 14:45
SønderjyskE FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-1
250468
Kampfakta
4 08-09-18
Kl. 15:30
Esbjerg Randers Freja FC Atletikstadion 4-2
250477
5 15-09-18
Kl. 
Oversidder Randers Freja FC
250476
Kampfakta
5 15-09-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 0-1
250479
Kampfakta
5 15-09-18
Kl. 15:15
OB Lyngby OB-Ådalen 4-3
250473
Kampfakta
5 15-09-18
Kl. 15:30
Esbjerg Vejle Atletikstadion 3-2
250478
Kampfakta
5 Ti 18-09-18
Kl. 18:00
FC København FC Nordsjælland KB. P.Bangsvej 1-3
250463
Kampfakta
3 On 19-09-18
Kl. 18:00
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion 1-2
250482
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 14:15
Vejle SønderjyskE VB Parken 1-1
250480
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 15:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang 0-3
250481
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 15:15
AaB Brøndby AaB's Anlæg 2-0
250483
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 15:15
FC Nordsjælland OB Farum Park 2-2
250485
6 22-09-18
Kl. 15:15
Silkeborg Oversidder JYSK Park (kunstgræs)
250486
Kampfakta
6 22-09-18
Kl. 15:15
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion 1-0
250490
7 29-09-18
Kl. 
Oversidder AGF
250489
Kampfakta
7 29-09-18
Kl. 13:00
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-3
250487
Kampfakta
7 29-09-18
Kl. 14:45
SønderjyskE Esbjerg Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-7
250488
Kampfakta
7 29-09-18
Kl. 15:15
Brøndby Vejle Brøndby Stadion 6-0
250492
Kampfakta
7 29-09-18
Kl. 15:15
OB Randers Freja FC OB-Ådalen 3-1
250491
Kampfakta
7 30-09-18
Kl. 15:30
FC København Silkeborg KB. P.Bangsvej 0-3
250493
Kampfakta
7 Ti 02-10-18
Kl. 18:30
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park 5-2
250474
Kampfakta
5 On 03-10-18
Kl. 15:00
SønderjyskE AaB Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-4
250500
Kampfakta
8 06-10-18
Kl. 13:00
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs) 3-1
250498
Kampfakta
8 06-10-18
Kl. 13:00
Esbjerg Brøndby Atletikstadion 3-5
250497
Kampfakta
8 06-10-18
Kl. 14:15
Vejle FC Midtjylland VB Parken 4-0
250495
Kampfakta
8 06-10-18
Kl. 15:00
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang 4-3
250496
8 06-10-18
Kl. 15:15
AaB Oversidder AaB's Anlæg
250501
Kampfakta
8 06-10-18
Kl. 15:15
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion 3-0
250499
Kampfakta
8 27-10-18
Kl. 14:00
Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion 2-1
250507
Kampfakta
9 03-11-18
Kl. 13:00
Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs) 2-2
250504
Kampfakta
9 03-11-18
Kl. 14:15
Vejle FC København VB Parken 2-1
250506
Kampfakta
9 03-11-18
Kl. 14:45
SønderjyskE FC Midtjylland Haderslev Kunstgræsbane 3-5
250502
Kampfakta
9 03-11-18
Kl. 15:00
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang 0-4
250503
Kampfakta
9 03-11-18
Kl. 15:15
AaB OB AaB's Anlæg 1-3
250508
Kampfakta
9 03-11-18
Kl. 15:15
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion 0-1
250505
9 03-11-18
Kl. 15:30
Esbjerg Oversidder Atletikstadion
250475
Kampfakta
5 On 07-11-18
Kl. 15:30
Brøndby AGF Brøndby Stadion 2-5
250510
10 10-11-18
Kl. 
Oversidder SønderjyskE
250514
Kampfakta
10 10-11-18
Kl. 12:00
Randers Freja FC AGF Randers Stadion, kunstgræs 3-1
250512
Kampfakta
10 10-11-18
Kl. 15:15
OB Vejle OB-Ådalen 3-2
250509
Kampfakta
10 10-11-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 4-3
250511
Kampfakta
10 10-11-18
Kl. 15:30
FC København Esbjerg KB. P.Bangsvej 2-0
250513
Kampfakta
10 10-11-18
Kl. 15:30
FC Nordsjælland AaB Farum Park 5-0
250515
Kampfakta
10 10-11-18
Kl. 15:30
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs) 5-1
250518
11 17-11-18
Kl. 
Oversidder Vejle
250611
Kampfakta
11 17-11-18
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Silkeborg Right to Dream Park 1-0
250612
Kampfakta
11 17-11-18
Kl. 14:15
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion, kunstgræs 3-2
250610
Kampfakta
11 17-11-18
Kl. 15:15
OB AGF OB-Ådalen 5-0
250516
Kampfakta
11 17-11-18
Kl. 15:15
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 4-0
250609
Kampfakta
11 17-11-18
Kl. 15:30
FC København AaB KB. P.Bangsvej 0-2
250517
Kampfakta
11 On 21-11-18
Kl. 18:00
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-3
250613
Kampfakta
12 24-11-18
Kl. 13:45
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang 1-2
250616
Kampfakta
12 24-11-18
Kl. 14:00
Esbjerg OB Esbjerg Kunstgræsbane 2-2
250615
Kampfakta
12 24-11-18
Kl. 14:15
Vejle FC Nordsjælland VB Parken 2-1
250617
Kampfakta
12 24-11-18
Kl. 14:45
SønderjyskE FC København Haderslev Kunstgræsbane 2-6
250618
12 24-11-18
Kl. 15:15
Brøndby Oversidder Brøndby Stadion
250619
Kampfakta
12 24-11-18
Kl. 15:15
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 0-1
250620
13 01-12-18
Kl. 
Oversidder FC Midtjylland
250622
Kampfakta
13 01-12-18
Kl. 14:45
SønderjyskE OB Haderslev Kunstgræsbane 2-1
250624
Kampfakta
13 On 05-12-18
Kl. 18:30
Randers Freja FC Vejle Randers Stadion, kunstgræs 0-3
250623
Kampfakta
13 08-12-18
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Esbjerg Right to Dream Park 4-0
250621
Kampfakta
13 08-12-18
Kl. 15:30
FC København Brøndby KB. P.Bangsvej 6-2
250626
13 23-02-19
Kl. 13:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion Resultatformidling
250484
6 23-02-19
Kl. 14:15
Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs Resultatformidling
250366
2 23-02-19
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
251895
21 23-02-19
Kl. 15:15
OB Silkeborg OB-Ådalen Resultatformidling
251799
14 02-03-19
Kl. 14:15
Randers Freja FC Esbjerg Randers Stadion, kunstgræs Resultatformidling
250627
14 02-03-19
Kl. 15:00
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
251800
14 02-03-19
Kl. 15:15
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
251801
14 02-03-19
Kl. 15:15
Lyngby Oversidder Lyngby Stadion
250629
14 02-03-19
Kl. 15:15
OB Brøndby OB-Ådalen Resultatformidling
251798
14 02-03-19
Kl. 15:30
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park Resultatformidling
250628
14 02-03-19
Kl. 15:30
FC København FC Midtjylland KB. P.Bangsvej Resultatformidling
251826
15 09-03-19
Kl. 
Oversidder FC København
251822
15 09-03-19
Kl. 14:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Kunstgræsbane Resultatformidling
251803
15 09-03-19
Kl. 14:15
Vejle AGF VB Parken Resultatformidling
251823
15 09-03-19
Kl. 14:45
SønderjyskE Randers Freja FC Haderslev Kunstgræsbane Resultatformidling
251824
15 09-03-19
Kl. 15:15
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion Resultatformidling
251825
15 09-03-19
Kl. 15:15
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
251802
15 09-03-19
Kl. 15:15
AaB Lyngby AaB's Anlæg Resultatformidling
251831
16 16-03-19
Kl. 14:15
Randers Freja FC Brøndby Randers Stadion, kunstgræs Resultatformidling
251827
16 16-03-19
Kl. 15:00
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
251828
16 16-03-19
Kl. 15:15
AaB Vejle AaB's Anlæg Resultatformidling
251829
16 16-03-19
Kl. 15:15
OB Oversidder OB-Ådalen
251832
16 16-03-19
Kl. 15:15
Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
251833
16 16-03-19
Kl. 15:15
Lyngby FC København Lyngby Stadion Resultatformidling
251830
16 16-03-19
Kl. 15:30
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park Resultatformidling
251839
17 23-03-19
Kl. 
Oversidder FC Nordsjælland
251834
17 23-03-19
Kl. 14:15
Vejle Lyngby VB Parken Resultatformidling
251836
17 23-03-19
Kl. 14:45
SønderjyskE AGF Haderslev Kunstgræsbane Resultatformidling
251837
17 23-03-19
Kl. 15:15
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion Resultatformidling
251838
17 23-03-19
Kl. 15:15
FC Midtjylland Randers Freja FC Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
251835
17 23-03-19
Kl. 15:30
Esbjerg AaB Atletikstadion Resultatformidling
251840
17 23-03-19
Kl. 15:30
FC København OB KB. P.Bangsvej Resultatformidling
251843
18 30-03-19
Kl. 14:15
Vejle Esbjerg VB Parken Resultatformidling
251841
18 30-03-19
Kl. 15:00
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
251842
18 30-03-19
Kl. 15:15
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg Resultatformidling
251845
18 30-03-19
Kl. 15:15
Randers Freja FC Oversidder Randers Stadion
251846
18 30-03-19
Kl. 15:15
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
251847
18 30-03-19
Kl. 15:15
Lyngby OB Lyngby Stadion Resultatformidling
251844
18 30-03-19
Kl. 15:30
FC Nordsjælland FC København Farum Park Resultatformidling
251880
19 06-04-19
Kl. 
Oversidder Silkeborg
251849
19 06-04-19
Kl. 14:45
SønderjyskE Vejle Banerne ved Haderslev Idrætscenter Resultatformidling
251850
19 06-04-19
Kl. 15:15
Brøndby AaB Brøndby Stadion Resultatformidling
251851
19 06-04-19
Kl. 15:15
FC Midtjylland AGF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
251882
19 06-04-19
Kl. 15:15
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen Resultatformidling
251881
19 06-04-19
Kl. 15:30
FC København Randers Freja FC KB. P.Bangsvej Resultatformidling
251848
19 06-04-19
Kl. 15:30
Esbjerg Lyngby Atletikstadion Resultatformidling
251887
20 13-04-19
Kl. 12:00
Randers Freja FC OB Randers Stadion, kunstgræs Resultatformidling
251885
20 13-04-19
Kl. 14:15
Vejle Brøndby VB Parken Resultatformidling
251883
20 13-04-19
Kl. 15:00
AGF Oversidder AGF's anlæg - Fredensvang
251884
20 13-04-19
Kl. 15:15
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg Resultatformidling
251888
20 13-04-19
Kl. 15:15
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
251889
20 13-04-19
Kl. 15:15
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion Resultatformidling
251886
20 13-04-19
Kl. 15:30
Esbjerg SønderjyskE Atletikstadion Resultatformidling
251893
21 27-04-19
Kl. 
Oversidder AaB
250625
13 27-04-19
Kl. 13:00
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
251890
21 27-04-19
Kl. 14:45
SønderjyskE Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter Resultatformidling
251891
21 27-04-19
Kl. 15:15
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion Resultatformidling
251892
21 27-04-19
Kl. 15:15
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
251896
21 27-04-19
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Randers Freja FC Farum Park Resultatformidling
251894
21 27-04-19
Kl. 15:30
FC København AGF KB. P.Bangsvej Resultatformidling
251899
22 04-05-19
Kl. 14:15
Vejle Oversidder VB Parken
251901
22 04-05-19
Kl. 14:45
SønderjyskE Brøndby Banerne ved Haderslev Idrætscenter Resultatformidling
251897
22 04-05-19
Kl. 15:00
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
251898
22 04-05-19
Kl. 15:15
AaB FC København AaB's Anlæg Resultatformidling
251902
22 04-05-19
Kl. 15:15
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
251903
22 04-05-19
Kl. 15:15
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion Resultatformidling
251900
22 04-05-19
Kl. 15:30
Esbjerg FC Midtjylland Atletikstadion Resultatformidling
251906
23 11-05-19
Kl. 
Oversidder Esbjerg
251908
23 11-05-19
Kl. 15:15
OB AaB OB-Ådalen Resultatformidling
251910
23 11-05-19
Kl. 15:15
Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion Resultatformidling
251904
23 11-05-19
Kl. 15:15
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion Resultatformidling
251905
23 11-05-19
Kl. 15:15
FC Midtjylland SønderjyskE Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
251909
23 11-05-19
Kl. 15:30
FC Nordsjælland AGF Farum Park Resultatformidling
251907
23 11-05-19
Kl. 15:30
FC København Vejle KB. P.Bangsvej Resultatformidling
250614
12 To 16-05-19
Kl. 18:30
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg Resultatformidling
250471
4 Ma 20-05-19
Kl. 14:30
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
251913
24 25-05-19
Kl. 14:15
Vejle OB VB Parken Resultatformidling
251915
24 25-05-19
Kl. 14:45
SønderjyskE Oversidder Banerne ved Haderslev Idrætscenter
251911
24 25-05-19
Kl. 15:00
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
251912
24 25-05-19
Kl. 15:15
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg Resultatformidling
251916
24 25-05-19
Kl. 15:15
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion Resultatformidling
251917
24 25-05-19
Kl. 15:15
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion Resultatformidling
251914
24 25-05-19
Kl. 15:30
Esbjerg FC København Atletikstadion Resultatformidling
251918
25 01-06-19
Kl. 
Oversidder Brøndby
251922
25 01-06-19
Kl. 15:15
Randers Freja FC AaB Randers Stadion Resultatformidling
251923
25 01-06-19
Kl. 15:15
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs) Resultatformidling
251924
25 01-06-19
Kl. 15:15
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion Resultatformidling
251920
25 01-06-19
Kl. 15:15
OB Esbjerg OB-Ådalen Resultatformidling
251921
25 01-06-19
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Vejle Farum Park Resultatformidling
251919
25 01-06-19
Kl. 15:30
FC København SønderjyskE KB. P.Bangsvej Resultatformidling
251927
26 08-06-19
Kl. 14:15
Vejle Randers Freja FC VB Parken Resultatformidling
251925
26 08-06-19
Kl. 15:00
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
251926
26 08-06-19
Kl. 15:15
AaB Silkeborg AaB's Anlæg Resultatformidling
251929
26 08-06-19
Kl. 15:15
OB SønderjyskE OB-Ådalen Resultatformidling
251930
26 08-06-19
Kl. 15:15
Brøndby FC København Brøndby Stadion Resultatformidling
251931
26 08-06-19
Kl. 15:15
FC Midtjylland Oversidder Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
251928
26 08-06-19
Kl. 15:30
Esbjerg FC Nordsjælland Atletikstadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222