U9 Drenge A (10) INDE , Pulje 231

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested
Arrangør
 
341684
1 17-11-18
Kl. 10:40
SHN/Ulfborg (1) Sunds IF (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341685
1 17-11-18
Kl. 10:50
KLG (1) Tjørring IF (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341686
1 17-11-18
Kl. 11:00
HBV Sydthy (1) Herning Fremad (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341687
1 17-11-18
Kl. 11:10
Herning KFUM (1) SHN/Ulfborg (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341688
1 17-11-18
Kl. 11:20
Tjørring IF (1) Sunds IF (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341689
1 17-11-18
Kl. 11:30
KLG (1) HBV Sydthy (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341690
1 17-11-18
Kl. 11:40
Herning Fremad (1) Herning KFUM (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341691
1 17-11-18
Kl. 11:50
SHN/Ulfborg (1) Tjørring IF (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341692
1 17-11-18
Kl. 12:00
Sunds IF (1) HBV Sydthy (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341693
1 17-11-18
Kl. 12:10
Herning Fremad (1) KLG (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341694
1 17-11-18
Kl. 12:20
Tjørring IF (1) Herning KFUM (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341695
1 17-11-18
Kl. 12:30
HBV Sydthy (1) SHN/Ulfborg (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341696
1 17-11-18
Kl. 12:40
Sunds IF (1) Herning Fremad (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341697
1 17-11-18
Kl. 12:50
Herning KFUM (1) KLG (1) Vestjysk Fritidscenter (inde)SHN/Ulfborg
341701
2 08-12-18
Kl. 12:40
Tjørring IF (1) HBV Sydthy (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341702
2 08-12-18
Kl. 12:50
SHN/Ulfborg (1) Herning Fremad (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341703
2 08-12-18
Kl. 13:00
KLG (1) Sunds IF (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341704
2 08-12-18
Kl. 13:10
HBV Sydthy (1) Herning KFUM (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341705
2 08-12-18
Kl. 13:20
Herning Fremad (1) Tjørring IF (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341706
2 08-12-18
Kl. 13:30
KLG (1) SHN/Ulfborg (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341707
2 08-12-18
Kl. 13:40
Herning KFUM (1) Sunds IF (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341708
2 08-12-18
Kl. 13:50
Tjørring IF (1) KLG (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341709
2 08-12-18
Kl. 14:00
Sunds IF (1) SHN/Ulfborg (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341710
2 08-12-18
Kl. 14:10
Herning Fremad (1) HBV Sydthy (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341711
2 08-12-18
Kl. 14:20
SHN/Ulfborg (1) Herning KFUM (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341712
2 08-12-18
Kl. 14:30
Sunds IF (1) Tjørring IF (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341713
2 08-12-18
Kl. 14:40
HBV Sydthy (1) KLG (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341714
2 08-12-18
Kl. 14:50
Herning KFUM (1) Herning Fremad (1) Nordvest Hallen (inde)Tjørring IF
341715
3 20-01-19
Kl. 13:10
Tjørring IF (1) SHN/Ulfborg (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341716
3 20-01-19
Kl. 13:20
HBV Sydthy (1) Sunds IF (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341717
3 20-01-19
Kl. 13:30
KLG (1) Herning Fremad (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341718
3 20-01-19
Kl. 13:40
Herning KFUM (1) Tjørring IF (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341719
3 20-01-19
Kl. 13:50
SHN/Ulfborg (1) HBV Sydthy (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341720
3 20-01-19
Kl. 14:00
Herning Fremad (1) Sunds IF (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341721
3 20-01-19
Kl. 14:10
KLG (1) Herning KFUM (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341722
3 20-01-19
Kl. 14:20
HBV Sydthy (1) Tjørring IF (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341723
3 20-01-19
Kl. 14:30
Herning Fremad (1) SHN/Ulfborg (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341724
3 20-01-19
Kl. 14:40
Sunds IF (1) KLG (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341725
3 20-01-19
Kl. 14:50
Herning KFUM (1) HBV Sydthy (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341726
3 20-01-19
Kl. 15:00
Tjørring IF (1) Herning Fremad (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341727
3 20-01-19
Kl. 15:10
SHN/Ulfborg (1) KLG (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341728
3 20-01-19
Kl. 15:20
Sunds IF (1) Herning KFUM (1) Alpi Hallerne (Lind)Lind/Kollund (KLG)
341729
4 23-02-19
Kl. 14:00
SHN/Ulfborg (1) Sunds IF (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341730
4 23-02-19
Kl. 14:10
KLG (1) Tjørring IF (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341731
4 23-02-19
Kl. 14:20
HBV Sydthy (1) Herning Fremad (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341732
4 23-02-19
Kl. 14:30
Herning KFUM (1) SHN/Ulfborg (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341733
4 23-02-19
Kl. 14:40
Tjørring IF (1) Sunds IF (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341734
4 23-02-19
Kl. 14:50
KLG (1) HBV Sydthy (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341735
4 23-02-19
Kl. 15:00
Herning Fremad (1) Herning KFUM (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341736
4 23-02-19
Kl. 15:10
SHN/Ulfborg (1) Tjørring IF (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341737
4 23-02-19
Kl. 15:20
Sunds IF (1) HBV Sydthy (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341738
4 23-02-19
Kl. 15:30
Herning Fremad (1) KLG (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341739
4 23-02-19
Kl. 15:40
Tjørring IF (1) Herning KFUM (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341740
4 23-02-19
Kl. 15:50
HBV Sydthy (1) SHN/Ulfborg (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341741
4 23-02-19
Kl. 16:00
Sunds IF (1) Herning Fremad (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
341742
4 23-02-19
Kl. 16:10
Herning KFUM (1) KLG (1) Multicenter Sunds (inde)Sunds IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller telefon 8939 9920

Bemærk:

Spilleregler Indefodbold
Særlige regler Indefodbold

Der spilles 4 mod 4 på hele banen
Der påsættes sænket overligger på målet, så målstørrelsen bliver 2 x 1,5 m.
Der udfyldes IKKE holdkort i denne række.
Spilletiden er 1 x 9 min. pr. kamp.
Der er ingen målmand og der må ikke tages med hænder.
Alle spillere må færdes på hele banen.
Kampene dømmes af lokale dommere fra arrangørklubben.

I forbindelse med det sidste stævne 23.-24. februar 2019 vil alle spillere få tildelt en guldmedalje af DBU Jylland.