Landspokalturneringen (2008)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
251022
1 Ma 06-08-07
Kl. 18:30
Struer Spjald IF Struer Idrætspark 4-1
250961
1 Ti 07-08-07
Kl. 18:30
Bk Fix Allerød Gadelandet 1-3
250999
1 Ti 07-08-07
Kl. 18:30
Herlev B 93 Herlev Stadion 1-0
251028
1 Ti 07-08-07
Kl. 18:30
Hjørring AIK Frem Skagen IK Frem Parken 1-0
251013
1 On 08-08-07
Kl. 17:30
Marstal/Rise Slagelse Marstal Stadion 3-1
251014
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
SUB Sønderborg Kolding FC Sønderborg Stadion 2-12
251015
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Vojens BI FC Sydvest 05 Vojens Fritidscenter 2-5
251016
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Næsbjerg RUI Varde Næsbjerg Idrætsanlæg 0-4
251017
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Bjerringbro IF Brabrand Bjerringbro Idrætspark 0-8
251018
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Funder GF Aarhus Fremad Funder EL-VVS Service Arena 1-3
251019
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Odder IGF Viby Spektrum Odder 2-0
251020
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
BPI Kolt/Hasselager IF Covia Arena 5-0
251021
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Skovbakken Grenaa Vejlby/Risskov Centret 4-1
251023
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Skjern GF Holstebro Skjern Idrætspark 0-3
251024
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Overlund GF Skive Overlund Stadion 0-7
251025
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
FS Midtthy Thisted Snedsted Stadion 0-6
251026
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Lindholm Jetsmark Lindholm Høje Stadion 0-2
251027
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Aalborg Chang FC Hjørring Chang's Baner 0-2
251007
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Frem Sakskøbing Næstved Inges Auto Park 1-5
251008
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Døllefjelde Musse Holbæk DMI´s anlæg 1-4
251009
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Sanderum BK Svendborg Vestfalen Stadion 2-5
251010
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Tåsinge Fjordager SEF Energi Arena 2-0
251000
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
FC Roskilde AB 70 Roskilde Idrætspark 2-0
251001
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Stenløse Hvidovre Stenløse Stadion 0-3
251002
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Viktoria Glostrup Fælledparken 1-4
251003
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Ledøje-Smørum Fodbold Skjold Smørum Idrætscenter 0-1
251004
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Sorø IF "Freja" Lolland-Falster Alliancen Sorø Stadion 0-3
251005
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Raklev Maribo BK Røsnæshallen 1-0
250958
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Ishøj Dragør Ishøj Idrætscenter 0-7
250959
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Rosenhøj BK FC Lejre Avedøre Stadion 3-5
250960
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Værebro BK Søllerød-Vedbæk Skovbrynet Skole 0-1
250963
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Herstedøster IC Fremad Amager Herstedøster Stadion 2-5
250964
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Vanløse Skovlunde Vanløse IP. Opvisn. 2-1
250994
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Kastrup Værløse Tårnby Stadion. Opvisn. 2-3
251029
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Aalborg Freja Hobro Frejaparken 0-3
250997
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde Greve Lillevang Idrætscenter 0-5
250998
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
GVI Brønshøj GVI. Nymosen 1-3
251012
1 On 08-08-07
Kl. 18:30
Egebjerg Fodbold Søhus Ulbølle Stadion 0-1
250995
1 On 08-08-07
Kl. 19:00
Frem Ølstykke Valby IP, Stadion 1-3
250996
1 On 08-08-07
Kl. 19:00
AB HIK Gladsaxe Stadion 1-2
251006
1 On 08-08-07
Kl. 19:00
Herfølge Køge Herfølge Stadion 3-0
251011
1 On 08-08-07
Kl. 19:00
FC Fyn Næsby Odense Atletikstadion 1-0
250965
1 To 09-08-07
Kl. 18:30
Humlebæk Jægersborg Humlebæk Stadion 0-4
250962
1 To 09-08-07
Kl. 18:30
AIK. Fr.holm RIK/Knudsker Frem, Valby IP 1-3
351384
2 Ti 28-08-07
Kl. 17:30
Raklev Skjold Røsnæshallen 0-3
351382
2 Ti 28-08-07
Kl. 17:30
Søhus FC Hjørring Rema 1000 Arena Søhus 1-3
351375
2 Ti 28-08-07
Kl. 17:30
BPI Skive Covia Arena 0-6
351397
2 Ti 28-08-07
Kl. 19:00
Holbæk HIK SuRi Park 6-2
351387
2 On 29-08-07
Kl. 16:00
RIK/Knudsker Værløse Rønne nord (RIK) 2-3
351388
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
FC Lejre FC Nordsjælland Lejrehallen 1-6
351389
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Herlev Randers FC Herlev Stadion 0-1
351390
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Fremad Amager Herfølge Sundby I P. Opvisn. 1-4
351376
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Hobro Holstebro DS Arena 3-1
351377
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Skovbakken Vejle Vejlby/Risskov Centret 2-6
351378
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Brabrand FC Fredericia Brabrand IF's Idrætsanlæg 1-4
351379
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Struer FC Fyn Struer Idrætspark 0-5
351380
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Jetsmark Viborg Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 6-5
351381
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Marstal/Rise Thisted Marstal Stadion 0-2
351370
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Varde Aarhus Fremad Sydbank Stadion 1-0
351371
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
FC Sydvest 05 AC Horsens Ballum Skole 0-10
351372
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Hjørring AIK Frem Kolding FC Frem Parken 0-3
351373
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Tåsinge AGF SEF Energi Arena 0-1
351374
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Odder IGF SønderjyskE Spektrum Odder 0-2
351385
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Allerød Brøndby Skovvang Stadion 1-4
351386
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Jægersborg Hvidovre Jægersborg 0-1
351393
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Dragør Næstved Dragør Bk 0-5
351394
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Brønshøj Lolland-Falster Alliancen Tingbjerg Idrætspark, Opvisn. 2-5
351395
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Greve FC Roskilde Greve Idræts Center 1-0
351396
2 On 29-08-07
Kl. 17:30
Søllerød-Vedbæk Ølstykke Vedbæk Stadion 2-6
351391
2 On 29-08-07
Kl. 18:00
Vanløse Esbjerg Vanløse IP. Opvisn. 0-2
351392
2 On 29-08-07
Kl. 19:00
Glostrup Lyngby Lyngby Stadion 0-2
351383
2 On 05-09-07
Kl. 17:30
Svendborg Silkeborg Fynske Bank Arena Høje Bøge 0-2
354169
3 Ti 25-09-07
Kl. 16:45
Jetsmark Skive Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) 2-3
354173
3 On 26-09-07
Kl. 16:00
Skjold Kolding FC Fælledparken 1-4
354170
3 On 26-09-07
Kl. 16:45
Greve Hobro Greve Idræts Center 4-0
354172
3 On 26-09-07
Kl. 16:45
Varde Lolland-Falster Alliancen Sydbank Stadion 7-3
354167
3 On 26-09-07
Kl. 16:45
Thisted AGF Lerpytter Anlæg 0-2
354160
3 On 26-09-07
Kl. 16:45
Værløse Esbjerg Værløse Stadion 1-4
354166
3 On 26-09-07
Kl. 18:00
Silkeborg Brøndby Mascot Park 1-2
354168
3 On 26-09-07
Kl. 19:00
FC Fyn AaB Odense Atletikstadion 0-2
354161
3 On 26-09-07
Kl. 19:00
Ølstykke Randers FC Ølstykke Stadion 0-3
354162
3 On 26-09-07
Kl. 19:00
Næstved AC Horsens ProfaGroupPark 3-2
354163
3 On 26-09-07
Kl. 19:00
FC Hjørring FC Midtjylland Nord Energi Arena 0-3
354164
3 On 26-09-07
Kl. 19:00
Herfølge Lyngby Herfølge Stadion 4-2
354165
3 On 26-09-07
Kl. 19:00
FC Fredericia FC København Monjasa Park 1-3
354158
3 On 26-09-07
Kl. 19:00
Vejle FC Nordsjælland Gl. Vejle Stadion 2-1
354171
3 On 26-09-07
Kl. 19:00
Holbæk SønderjyskE SuRi Park 0-1
354159
3 To 27-09-07
Kl. 19:00
Hvidovre OB Kæmpernes Arena 0-2
364671
4 On 31-10-07
Kl. 13:45
Greve Skive Greve Idræts Center 0-2
364673
4 On 31-10-07
Kl. 13:45
Varde FC København Sydbank Stadion 0-4
364669
4 On 31-10-07
Kl. 18:30
AGF FC Midtjylland Ceres Park 0-1
364670
4 On 31-10-07
Kl. 19:00
Vejle AaB Gl. Vejle Stadion 5-4
364666
4 On 31-10-07
Kl. 19:00
Næstved Kolding FC ProfaGroupPark 5-2
364672
4 On 31-10-07
Kl. 19:00
SønderjyskE Randers FC Sydbank Park, Haderslev 0-2
364667
4 On 31-10-07
Kl. 20:30
OB Brøndby Nature Energy Park 0-1
364668
4 To 01-11-07
Kl. 19:00
Herfølge Esbjerg Herfølge Stadion 0-1
621537
5 08-03-08
Kl. 17:00
Næstved FC København ProfaGroupPark 0-2
621538
5 09-03-08
Kl. 14:00
Skive Esbjerg Hancock Arena (Skive) 0-4
621539
5 09-03-08
Kl. 16:00
Vejle FC Midtjylland Gl. Vejle Stadion 1-2
621536
5 09-03-08
Kl. 18:00
Brøndby Randers FC Brøndby Stadion 2-1
738753
6 On 09-04-08
Kl. 18:15
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 3-0
738754
6 On 09-04-08
Kl. 18:45
FC København Esbjerg Telia Parken 0-1
738756
6 On 16-04-08
Kl. 18:15
Esbjerg FC København Blue Water Arena 2-2
738755
6 To 17-04-08
Kl. 19:00
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning 0-2
873497
7 To 01-05-08
Kl. 15:00
Brøndby Esbjerg Telia Parken 3-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222