Ekstra Bladet Cup 2010 (2010)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
641315
2 Ti 30-03-10
Kl. 18:00
FA 2000 Bk. Union Kunst, Jens Jessens Vej 4-2
641318
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Kastrup Bk. Firkantens Bk. Kunst, John Tranums Alle 1-0
641316
2 Ti 20-04-10
Kl. 18:00
FC Culpa Club Wowern Valby IP, tribunen 0-2
641317
2 Ti 20-04-10
Kl. 18:00
Bk. Stefan Bk. Hekla Kunst, Tingbjerg IP 4-1
641310
2 Ti 20-04-10
Kl. 18:00
CIK Dragør Bk. Kløvermarken 1-4
641311
2 Ti 20-04-10
Kl. 18:00
Bk. Heimdal Skovshoved IF Kunst, Fælledparken 1-4
641312
2 On 21-04-10
Kl. 18:00
FC Damsø Amager FF Vanløse I P 1-6
641313
2 On 21-04-10
Kl. 18:00
Tårnby FF Dynamo F. 05 Tårnby Stadion 3-2
641308
2 On 21-04-10
Kl. 18:00
Kastrup Bk. Bk. Viktoria Røllikevej 7-0
641309
2 On 21-04-10
Kl. 18:00
FC Udfordringen Valby Bk. Valby IP, Gl. Afdeling 7-0
641314
2 To 22-04-10
Kl. 18:15
ØKF Østerbro IF Kunstbane 1, Kløvermarken 1-5
859718
3 Ma 10-05-10
Kl. 18:30
Sundby Bk. AB Tårnby Sundby/Kløvermarken 0-3
859710
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:30
Bk. Fremad Amager Skovshoved IF Sundby Idrætspark 2-1
859720
3 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Bispebjerg Bk. MY Lersøparken 5-3
859713
3 On 12-05-10
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. Hajduk SPuL Jægersborg 12-1
859717
3 Ti 18-05-10
Kl. 18:30
AIK Frederiksholm Tårnby FF Valby IP, tribunen 0-3
859705
3 Ti 18-05-10
Kl. 18:30
Kastrup Bk. Østerbro IF Røllikevej 4-0
859706
3 Ti 18-05-10
Kl. 18:30
Dragør Bk. GVI Dragør Bk 0-1
859709
3 On 19-05-10
Kl. 18:30
Amager FF KFB John Tranums Alle 3-1
859716
3 On 19-05-10
Kl. 18:30
FC Udfordringen FA 2000 Valby IP, Gl. Afdeling 1-9
859711
3 To 20-05-10
Kl. 18:30
Bk. Hellas Husum Bk. Engdraget 3-4
859708
3 To 27-05-10
Kl. 18:30
CSC B09 Kløvermarken 5-7
859719
3 To 27-05-10
Kl. 19:00
KFUM Bk. Vestia Emdrupparken 5-1
859714
3 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Sønderbro Fight Bk. Fremad Valby Kløvermarken 1-4
859715
3 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Bk. Olympia 1921 Vigerslev Bk. Sundby Idrætspark 4-0
859712
3 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Bk. Stefan FB Rådvadsvej 1-2
859707
3 On 02-06-10
Kl. 19:00
Bk. Volvox Club Wowern Lersøparken UHT!
904447
4 Ma 14-06-10
Kl. 18:30
Kastrup Bk. KFUM Røllikevej 3-1
904446
4 Ti 15-06-10
Kl. 18:30
Husum Bk. AB Tårnby Husumparken 0-2
904444
4 Ti 15-06-10
Kl. 18:30
Bk. Olympia 1921 Bk. Fremad Amager Sundby Idrætspark 0-3
904445
4 On 16-06-10
Kl. 18:30
Amager FF GVI John Tranums Alle 2-3
904449
4 On 16-06-10
Kl. 18:30
Bk. Volvox FA 2000 Lersøparken 0-5
904450
4 On 16-06-10
Kl. 18:30
Tårnby FF FB Tårnby Stadion 2-4
904448
4 Ma 21-06-10
Kl. 18:30
Bispebjerg Bk. Bk. Fremad Valby Lersøparken 2-3
904451
4 To 24-06-10
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. B09 Jægersborg 6-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Hele pokalturneringen for herresenior kan ses på www.dbukoebenhavn.dk under fanebladet "Turneringer og resultater - turneringer København - pokalturneringer".

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – Uge 15 - 1. – 14. april.
2. runde – Uge 18 - 2. – 5. maj
3. runde – Uge 24 - 14. - 16. juni
4. runde – Uge 25 - 20. - 23. juni

Det kan forekomme at der afvikles pokalkampe udenfor de nævnte perioder. Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde jf. §23. Resultatet fastsættes til 0-3 jf. §18.4.

Lavest rangerede hjemmehold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".