Ekstra Bladet Cup (2010)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
741157
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Hvidebæk IF (4A) Hyllinge IF (4A) Hvidebæk Stadion 7-5
741158
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Næstved FC 77 (4A) Kr. Hyllinge IF (4A) Dyrskuepladsen 3-0
741159
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Stillinge IF (4B) Vemmelev SGI (4B) Stillinge Centralskole 4-1
741161
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Mørkøv IF (4A) Vipperød BK (3) Mørkøvhallen 1-2
741162
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Annisse IF (4B) AFF, Frederikssund (4B) Annisse Stadion 1-4
741163
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Strandgårdsparken BK (4B) Torslunde-Ishøj IF (4A) Ishøj Idrætscenter 1-2
741164
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Jyllinge FC (4B) Gevninge IF (4A) Jyllinge Stadion 2-1
741165
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Stenlille IF (4A) Nykøbing IF (3) Stenlille Stadion 5-4
741166
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Bramsnæs FB (4A) FC Hvidovre (3) Bramsnæsvighallen 1-2
741155
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Møns FK (4B) Fodby GF (4A) Stege Stadion 0-4
741169
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Hashøj IF (4B) Eggeslevmagle IF (4A) Gerlev Idrætshøjskole 4-3
741170
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Store Lyngby IF (4B) Kr. Værløse IF (4A) St. Lyngby Stadion 4-6
741171
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Køge FC (4B) Egevoldens Idræts Club (4B) Ravnsborghallen UHT!
741172
1 Ti 13-04-10
Kl. 18:00
Tølløse BK (4A) Roskilde Fodboldklub (5) Tølløse Stadion 6-0
741156
1 On 14-04-10
Kl. 18:00
Holte Star Club (4B) Melby-Liseleje IF (4A) Rudegård Stadion 0-3
741168
1 On 14-04-10
Kl. 18:00
Førslev IF (4B) Kværkeby IF (4A) Førslev Stadion 1-2
741167
1 To 15-04-10
Kl. 18:00
Mladost IF (4B) Gundsømagle IF (4A) Damgårdsparken, Ballerup 2-1
741160
1 Ma 19-04-10
Kl. 18:15
MIT FC, Greve (4B) Røde Stjerne BK (4B) Hundige Boldfælled 4-0
741154
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:00
Svogerslev FF (4B) Ejby IF (3) Roskilde IC (Darup) 2-1
845135
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Melby-Liseleje IF (4A) FC Hvidovre (3) Melby Stadion 0-4
845136
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Havdrup GI (3) ØB 90 (3) Havdrup Idrætscenter 1-3
845137
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Tølløse BK (4A) Torslunde-Ishøj IF (4A) Tølløse Stadion 3-2
845142
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Viby IF (3) Brødeskov IF (3) Viby Idrætsanlæg 5-0
845143
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
FS Hashøj (3) Vipperød BK (3) Sørbyhallen 2-0
845144
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Dalby IF / HFK fodbold (3) Måløv BK (3) Dalby Stadion 2-0
845145
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
AFF, Frederikssund (4B) Hvidebæk IF (4A) Frederikssund Amtsgymnasium 3-1
845146
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Hashøj IF (4B) Stenlille IF (4A) Gerlev Idrætshøjskole 1-2
845147
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Anadolu IF (3) Hørve IF (3) Nygårdsvej Idrætsanlæg 4-3
845139
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Næstved FC 77 (4A) Karrebæk IF (3) Dyrskuepladsen 1-4
845140
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Kværkeby IF (4A) Bjæverskov IF "Frem" (3) Kværkeby Stadion 5-6
845149
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Humlebæk BK (3) Djerdap FC (3) Humlebæk Stadion 2-1
845151
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Fodby GF (4A) Hundige BK (3) Margretheskolen 0-4
845152
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Svogerslev FF (4B) Bagsværd BK (3) Roskilde IC (Darup) 0-6
845153
2 Ti 27-04-10
Kl. 18:30
Kr. Værløse IF (4A) Ishøj United (3) Sandet Stadion 1-4
845148
2 On 28-04-10
Kl. 18:30
Køge FC (4B) MIT FC, Greve (4B) Ravnsborghallen 2-4
845141
2 To 29-04-10
Kl. 18:30
FIF, Hillerød (3) Toksværd Olstrup Fodbold (3) Nødebo Stadion 0-1
845150
2 Ti 04-05-10
Kl. 18:30
Store Heddinge BK (3) Hagested/Tuse Næs (3) St. Heddinge Stadion 2-3
845138
2 Ti 04-05-10
Kl. 18:30
Holmegaard GB (3) Borup IF (3) Fensmark Gl. Stadion 6-0
845132
2 Ti 04-05-10
Kl. 18:30
IS Skævinge (3) Albertslund BS 72 (3) Baunehøj Stadion 5-1
845133
2 Ti 04-05-10
Kl. 18:30
BK Friheden (3) Svinninge IF (3) Strandmarkens Fritidscenter 3-2
845155
2 Ti 04-05-10
Kl. 18:30
Stillinge IF (4B) Kr. Helsinge IF (3) Stillinge Centralskole 3-1
845134
2 To 06-05-10
Kl. 18:30
Mladost IF (4B) Vetterslev-Høm GF (3) Damgårdsparken, Ballerup 1-2
890964
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Viby IF (3) Kvistgård IF (2) Viby Idrætsanlæg 5-2
890966
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Toksværd Olstrup Fodbold (3) Langebæk Alliancen (2) Toksværd Idrætsplads 2-1
890967
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
FC Hvidovre (3) Raklev GI (2) Avedøre Stadion 3-4
890991
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Gilleleje FK (2) KFUM BK, Roskilde (1) Nellerupgård Stadion 2-0
890988
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Faxe BK (2) Dianalund IF (2) Faxe Stadion 2-0
890989
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
AFF, Frederikssund (4B) Jyderup BK (2) Frederikssund Amtsgymnasium 3-4
890969
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Græsted IF (2) Blovstrød IF (2) Græsted Stadion 3-2
890970
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Hvalsø IF (2) Værebro BK (1) Hvalsø ny Idrætsplads 2-3
890971
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
IS Skævinge (3) Gladsaxe-Hero BK (1) Baunehøj Stadion 0-1
890972
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Espergærde IF (1) Taastrup FC (1) Mørdrup Idrætsanlæg 2-1
890973
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
MIT FC, Greve (4B) TFC Odsherred (1) Hundige Boldfælled 2-3
890974
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Bagsværd BK (3) Hagested/Tuse Næs (3) Bagsværd Stadion 1-3
890975
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Taarbæk IF (2) AIK 65 Strøby Fodbold (2) Springforbi fodboldbaner 5-0
890976
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Brede IF (2) B. 73, Slagelse (S1) Brede Idrætsplads 1-3
890977
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
ØB 90 (3) Lundtofte Boldklub (1) Ølstykke Stadion 2-3
890978
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Dalby IF / HFK fodbold (3) Frederiksværk FK (1) Dalby Stadion 3-1
890979
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Helsinge Fodbold (2) Ballerup IF (1) Helsinge Stadion 4-1
890980
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Karrebæk IF (3) Vordingborg IF (2) Karrebæk Skole 1-3
890981
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
FS Hashøj (3) Rosenhøj BK (1) Sørbyhallen 2-4
890982
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Grønne Stjerne Brøndby (2) Hundested IK (2) Langbjergskolen 2-0
890983
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Hundige BK (3) Humlebæk BK (3) Hundige Boldfælled 2-0
890984
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
BK Friheden (3) Kalundborg (1) Strandmarkens Fritidscenter 3-2
890985
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Skælskør BI (2) Haslev FC (1) Skælskør Stadion 1-0
890986
3 Ti 11-05-10
Kl. 18:45
Vetterslev-Høm GF (3) Såby Fodbold (2) Vetterslev Stadion 1-3
845154
2 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Jyllinge FC (4B) FC Storebælt (3) Spraglehøj Idrætsanlæg 5-6
890987
3 On 12-05-10
Kl. 18:45
Ishøj United (3) Slagelse IK (2) Ishøj Idrætscenter 4-2
890990
3 Ti 18-05-10
Kl. 18:45
Tølløse BK (4A) Karlslunde IF (2) Tølløse Stadion 0-5
890992
3 Ti 18-05-10
Kl. 18:45
Holmegaard GB (3) Fløng/Hedehusene (1) Fensmark Gl. Stadion 1-2
890993
3 Ti 18-05-10
Kl. 18:45
Stenlille IF (4A) Bjæverskov IF "Frem" (3) Stenlille Stadion 0-2
890965
3 Ti 18-05-10
Kl. 18:45
FC Storebælt (3) Tuse IF (1) Korsør Gl. Stadion 3-5
890968
3 Ti 25-05-10
Kl. 18:45
Stillinge IF (4B) Anadolu IF (3) Stillinge Centralskole 1-0
898731
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Hagested/Tuse Næs (3) LSF (SS) Hagested Idrætsplads 1-7
898732
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Viby IF (3) FK Sydsjælland 05 (SS) Viby Idrætsanlæg 7-6
898725
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Espergærde IF (1) Fredensborg (SS) Mørdrup Idrætsanlæg 2-4
898726
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Bjæverskov IF "Frem" (3) FC Øresund (SS) Bjæverskov Stadion 0-1
898727
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Sorø Freja (SS) Frederikssund (DS) Sorø Stadion 3-2
898740
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Vordingborg IF (2) Herlufsholm GF (SS) Vordingborg Stadion 3-4
898741
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Toksværd Olstrup Fodbold (3) Gladsaxe-Hero BK (1) Toksværd Idrætsplads 0-4
898742
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Hundige BK (3) Skælskør BI (2) Hundige Boldfælled 4-2
898743
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
TFC Odsherred (1) Rosenhøj BK (1) Nr. Asmindrup Skole 1-4
898744
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (2) Ølstykke FC (SS) Helsinge Stadion 3-2
898745
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Græsted IF (2) Virum-Sorgenfri (SS) Græsted Stadion 0-4
898746
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
BK Friheden (3) Værebro BK (1) Strandmarkens Fritidscenter 1-4
898747
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Gilleleje FK (2) Solrød FC (SS) Nellerupgård Stadion 2-1
898734
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Lundtofte Boldklub (1) Svebølle (DS) Lundtofte Idrætsplads 2-6
898735
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Ishøj United (3) B. 1973, Herlev (SS) Ishøj Idrætscenter 10-11
898737
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Grønne Stjerne Brøndby (2) Såby Fodbold (2) Langbjergskolen 6-2
898738
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Taarbæk IF (2) Herlev (DS) Springforbi fodboldbaner 1-3
898749
4 Ti 25-05-10
Kl. 19:00
Dalby IF / HFK fodbold (3) Fløng/Hedehusene (1) Dalby Stadion 2-0
898730
4 On 26-05-10
Kl. 19:00
Jyderup BK (2) Skovlunde (DS) Jyderup Stadion 0-3
898739
4 On 26-05-10
Kl. 19:00
Karlslunde IF (2) Tuse IF (1) Karlslunde Stadion 1-4
898736
4 On 26-05-10
Kl. 19:00
Faxe BK (2) Birkerød (DS) Faxe Stadion 0-8
898748
4 On 26-05-10
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (S1) Elite 3000, Helsingør (DS) Stadion Vest 0-2
898733
4 On 26-05-10
Kl. 19:00
Lynge-Uggeløse IF (SS) Rishøj (DS) Lyngehallen 2-6
898724
4 On 26-05-10
Kl. 19:00
Ringsted IF (SS) Værløse (DS) Ringsted Stadion 4-6
898728
4 On 02-06-10
Kl. 19:00
Stillinge IF (4B) FC Lejre (SS) Stillinge Centralskole 2-0
898729
4 On 02-06-10
Kl. 19:00
Raklev GI (2) Avedøre (DS) Røsnæshallen 0-4
903209
5 Ma 07-06-10
Kl. 19:00
Gilleleje FK (2) Tuse IF (1) Nellerupgård Stadion 1-5
903210
5 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (SS) Fredensborg (SS) Herlufsholm Stadion 3-1
903216
5 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Grønne Stjerne Brøndby (2) Gladsaxe-Hero BK (1) Langbjergskolen 1-6
903208
5 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Stillinge IF (4B) Birkerød (DS) Stillinge Centralskole 1-8
903213
5 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Viby IF (3) Værløse (DS) Viby Idrætsanlæg 0-5
903218
5 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Dalby IF / HFK fodbold (3) Helsinge Fodbold (2) Dalby Stadion 0-1
903219
5 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Sorø Freja (SS) B. 1973, Herlev (SS) Sorø Stadion 2-4
903220
5 On 09-06-10
Kl. 19:00
Værebro BK (1) Elite 3000, Helsingør (DS) Skovbrynet Skole 2-4
903215
5 On 09-06-10
Kl. 19:00
Hundige BK (3) Svebølle (DS) Hundige Boldfælled 1-2
903211
5 On 09-06-10
Kl. 19:00
Rosenhøj BK (1) Avedøre (DS) Avedøre Stadion 1-3
903212
5 On 09-06-10
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri (SS) FC Øresund (SS) Virum Stadion 3-0
903217
5 Ti 22-06-10
Kl. 19:00
LSF (SS) Rishøj (DS) Smørum Idrætscenter 6-2
903214
5 Ti 22-06-10
Kl. 19:00
Herlev (DS) Skovlunde (DS) Herlev Stadion 1-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366